КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 14 травня 2008 р. N 447
Київ
|
Про затвердження Державної цільової економічної програми "Створення в Україні інноваційної інфраструктури"
на 2009-2013 роки
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Державну цільову економічну програму "Створення в Україні інноваційної інфраструктури" на 2009-2013 роки (далі - Програма), що додається.
2. Міністерству освіти і науки, Міністерству фінансів та іншим центральним органам виконавчої влади, що визначені відповідальними за виконання Програми, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям передбачати під час формування проектів державного та місцевих бюджетів на 2009-2013 роки видатки на виконання Програми виходячи з їх можливостей.
3. Міністерству економіки включати щороку за поданням Міністерства освіти і науки визначені Програмою завдання, показники і заходи до відповідних розділів проекту Державної програми економічного і соціального розвитку України на відповідний рік.
4. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям подавати щороку до 10 лютого Міністерству освіти і науки дані про хід виконання Програми для інформування до 15 березня Кабінету Міністрів України.
Прем'єр-міністр України
|
Ю.ТИМОШЕНКО
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 травня 2008 р. N 447
ДЕРЖАВНА ЦІЛЬОВА ЕКОНОМІЧНА ПРОГРАМА
"Створення в Україні інноваційної інфраструктури" на 2009-2013 роки
Загальна частина
Утвердження інноваційної моделі розвитку - один з найважливіших системних факторів підвищення рівня конкурентоспроможності національної економіки та національної безпеки держави.
Інноваційна інфраструктура в Україні є функціонально неповною, недостатньо розвинутою. Вона не охоплює усі ланки інноваційного процесу.
В інноваційному середовищі практично відсутні венчурні фонди та центри трансферу технологій. Не підтримується належним чином діяльність винахідників, раціоналізаторів, науковців, що мають завершені науково-технічні розробки. Не в повному обсязі використовуються освітній та науковий потенціал, насамперед вищих навчальних закладів, у сфері інформаційно-комунікаційних, високих наукоємних технологій, а також інформаційні ресурси системи науково-технічної та економічної інформації, зокрема бази даних технологій, науково-технічних досягнень.
Не визначено механізм стимулювання створення інноваційної інфраструктури.
Мета Програми
Метою Програми є створення у 2009-2013 роках в Україні інноваційної інфраструктури, здатної забезпечити ефективне використання вітчизняного науково-технічного потенціалу, підвищення рівня інноваційності та конкурентоспроможності національної економіки.
Прогнозні обсяги та джерела фінансування Програми зазначені у паспорті Програми, наведеному в додатку 1.
Шляхи і способи розв'язання проблеми
Інноваційна інфраструктура складається з виробничо-технологічної, фінансово-економічної, нормативно-правової, територіальної та кадрової підсистеми.
Розвиток в Україні інноваційної інфраструктури може здійснюватися за такими варіантами:
збереження існуючого підходу до розвитку інноваційної інфраструктури;
розвиток фінансово-економічної підсистеми інноваційної інфраструктури як недостатньо розвинутої;
розвиток виробничо-технологічної підсистеми інноваційної інфраструктури з поступовим впровадженням окремих елементів фінансово-економічної підсистеми.
Збереження існуючого підходу до розвитку інноваційної інфраструктури призведе до появи нових проблем у сфері інноваційної діяльності та подальшої деформації структури національної економіки.
З огляду на високі комерційні ризики інвестування у зазначену сферу, значні фінансові витрати, тривалий строк окупності інвестицій необхідно забезпечити фінансову підтримку інноваційної діяльності шляхом першочергового формування фінансово-економічної підсистеми як недостатньо розвинутої.
Проте слід відзначити, що ефективність функціонування фінансово-економічної підсистеми залежить від розбудови розгалуженої виробничо-технологічної підсистеми, яка формує мережеву модель управління інноваційним розвитком на макро-, мікро- та територіальному рівні.
Виробничо-технологічна підсистема включає базову та допоміжну інфраструктуру. До базової інфраструктури належать суб'єкти, що забезпечують розвиток науково-технологічного та інноваційного потенціалу країни (науково-дослідні інститути, вищі навчальні заклади, державні лабораторії, лабораторії промислових підприємств тощо), а до допоміжної - суб'єкти, що забезпечують процеси впровадження інновацій на всіх стадіях (консультативні, інформаційні та лізингові компанії, венчурні фонди тощо). Особливої уваги заслуговує формування допоміжної інфраструктури, оскільки порівняно з базовою вона недостатньо розвинута і комплексно несформована.
Формування цілісної виробничо-технологічної підсистеми сприятиме забезпеченню інноваційної сфери всіма видами посередницьких послуг, зокрема:
трансфер технологій від власника наукової розробки до споживача;
забезпечення захисту прав інтелектуальної власності;
проведення експертизи інноваційних, науково-технічних проектів;
надання послуг у сфері метрології, стандартизації, контролю за якістю;
інформаційно-консультаційне забезпечення інноваційної діяльності, трансфер технологій, комерціалізація інтелектуальної власності;
підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації підприємців у сфері інноваційної діяльності, інтелектуальної власності та трансферу технологій.
Повнота і функціональність виробничо-технологічної підсистеми забезпечить результативність інноваційного процесу та ефективне використання фінансових ресурсів.
Виходячи з викладеного, оптимальним варіантом розбудови інноваційної інфраструктури є розвиток виробничо-технологічної підсистеми із створенням окремих найважливіших елементів інших підсистем, що сприятиме створенню умов для прискореного впровадження інновацій навіть в умовах обмеження бюджетного фінансування.
Розбудова виробничо-технологічної підсистеми здійснюється за такими пріоритетами:
створення цілісної інноваційної інфраструктури на базі наукових установ та вищих навчальних закладів;
підтримка і розвиток інноваційних малих підприємств;
створення інноваційної інфраструктури на регіональному рівні з одночасним забезпеченням міжрегіональної координації;
оптимізація і розширення мережі центрів інформаційно-консультаційної підтримки інноваційної діяльності;
розбудова інфраструктури кадрового забезпечення інноваційної діяльності.
Для розбудови виробничо-технологічної підсистеми необхідно удосконалити нормативно-правову базу, зокрема щодо відповідності вимогам цілісності, комплексності та системності у сфері науково-технологічного, інноваційного розвитку та підприємницької діяльності, а також розробити відповідне методичне забезпечення.
Для забезпечення функціонування виробничо-технологічної підсистеми створюються окремі елементи фінансово-економічної, нормативно-правової та кадрової підсистеми.
Для розв'язання проблеми необхідно виконати завдання і заходи, зазначені у додатку 2.
Очікувані результати
Виконання Програми дасть змогу:
забезпечити функціонування інноваційної інфраструктури підтримки малого інноваційного бізнесу;
забезпечити розвиток мережі нових елементів інноваційної інфраструктури (інноваційних центрів, центрів трансферу технологій, наукових парків, регіональних інноваційних кластерів, інноваційних бізнес-інкубаторів тощо), до якої входитимуть близько 400 одиниць, в результаті чого буде створено понад 10 тис. нових робочих місць для висококваліфікованих спеціалістів;
збільшити до 10 тисяч кількість суб'єктів малого підприємництва, що реалізують інноваційні проекти;
підвищити не менш як на 5 відсотків інноваційну активність промислових підприємств;
прискорити темпи виробництва інноваційної продукції не менш як на 20 відсотків;
залучити близько 7 млрд. гривень інвестицій для реалізації інноваційних проектів.
Очікувані результати виконання Програми наведені у додатку 3.
Обсяги та джерела фінансування
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, а також інвестицій підприємств та організацій, грантів міжнародних організацій. Орієнтовний обсяг необхідних для виконання Програми фінансових ресурсів становить близько 280,35 млн. гривень, у тому числі за рахунок коштів державного бюджету - близько 104,25 млн. гривень.
Обсяги видатків на виконання передбачених Програмою заходів щорічно уточнюються з урахуванням можливостей державного та відповідних місцевих бюджетів.
Додаток 1
до Програми
ПАСПОРТ
Державної цільової економічної програми "Створення в Україні інноваційної інфраструктури" на 2009-2013 роки
1. Концепція Програми схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 червня 2007 р. N 381 (381-2007-р)
(Офіційний вісник України, 2007 р., N 43, ст. 1726).
2. Програма затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 2008 р. N 447.
3. Державний замовник-координатор - МОН.
4. Державні замовники - МОН та Держінвестицій.
5. Керівник Програми - перший заступник Міністра освіти і науки.
6. Відповідальні за виконання Програми - міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Національна академія наук.
7. Строк виконання: 2009-2013 роки.
8. Прогнозні обсяги та джерела фінансування
Джерела
фінансування
|
Обсяг
фінансування,
млн. гривень
|
У тому числі за роками
|
2009
|
2010
|
2011
|
2012
|
2013
|
Державний бюджет
|
104,25
|
21,3
|
19,83
|
21,73
|
20,64
|
20,75
|
Місцеві бюджети
|
79,4
|
30,6
|
29,55
|
6,88
|
5,47
|
6,9
|
Інші джерела
|
96,7
|
6,94
|
31,58
|
17,38
|
19,4
|
21,4
|
Усього
|
280,35
|
58,84
|
80,96
|
45,99
|
45,51
|
49,05
|
Додаток 2
до Програми
ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ
з виконання Державної цільової економічної програми "Створення в Україні інноваційної інфраструктури" на 2009-2013 роки
Найменування
завдання
|
Найменування
показника
|
Значення показника
|
Найменування заходу
|
Головний
розпорядник
бюджетних
коштів
|
Джерела
фінансування
(державний,
місцевий бюджет,
інші джерела)
|
Прог-
нозний
обсяг
фінан-
сових
ресур-
сів
для
викона-
ння
завдань,
млн.
гривень
|
У тому числі за роками
|
усьо-
го
|
за роками
|
2009
|
2010
|
2011
|
2012
|
2013
|
2009
|
2010
|
2011
|
2012
|
2013
|
1. Розвиток
інноваційної
інфраструктури
для підтримки
малого
інноваційного
бізнесу
|
кількість звітів
|
2
|
1
|
|
1
|
|
|
визначення наявності
великих промислових
структур, технопар-
ків, наукових парків,
за участю яких можуть
бути утворені базові
центри передачі
технологій
|
МОН
Мінпромполі-
тики
Мінагропо-
літики
Мінтранс-
зв'язку
Держінвестицій
|
державний бюджет
|
0,2
|
0,1
|
|
0,1
|
|
|
кількість
центрів передачі
технологій для
малих
підприємств,
утворених за
участю великих
корпоративних
підприємств
|
25
|
5
|
5
|
5
|
5
|
5
|
утворення за участю
великих корпоративних
структур базових
центрів передачі
технологій для малих
підприємств
|
МОН
Мінпромпо-
літики
Фонд
державного-
майна
Мінагропо-
літики
Мінтранс-
зв'язку
Мінпаливенерго
|
інші джерела
|
6,6
|
1,2
|
1,2
|
1,3
|
1,4
|
1,5
|
Разом за завданням 1
|
6,8
|
1,3
|
1,2
|
1,4
|
1,4
|
1,5
|
у тому числі
|
державний бюджет
|
0,2
|
0,1
|
|
0,1
|
|
|
|
інші джерела
|
6,6
|
1,2
|
1,2
|
1,3
|
1,4
|
1,5
|
2. Створення на
основі існуючої
системи науково-
технічної
та економічної
інформації
(далі - система
інформації)
державної
системи
інформаційно-
консультаційної
підтримки
інноваційної
діяльності
|
кількість
утворених
центрів науково-
технічної
та економічної
інформації
(далі - центри
інформації)
|
7
|
7
|
|
|
|
|
утворення в областях
центрів інформації на
базі існуючих
інноваційно-
аналітичних
бізнес-центрів
європейського типу та
їх утримання
|
МОН
Рада
міністрів
Автономної
Республіки
Крим, обласні,
Київська та
Севастопо-
льська
міські
держадмі-
ністрації
|
державний бюджет
|
33,43
|
8,63
|
6,2
|
6,2
|
6,2
|
6,2
|
кількість
утворених
центрів
інформації на
базі існуючих
інноваційно-
аналітичних
бізнес-центрів
європейського
типу
|
7
|
1
|
2
|
2
|
1
|
1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
кількість
утворених
демонстраційних
центрів
|
20
|
4
|
10
|
6
|
|
|
утворення за участю
центрів інформації та
регіональних центрів
інноваційного
розвитку, що належать
до сфери управління
Держінвестицій,
демонстраційних
центрів з пріоритетів
науково-технічної та
інноваційної
діяльності та їх
утримання
|
МОН
Держінвес-
тицій
Рада
міністрів
Автономної
Республіки
Крим, обласні,
Київська та
Севасто-
польська
міські
держадмі-
ністрації
|
державний бюджет
місцеві бюджети
інші джерела
Разом
|
8
6,9
9,6
24,5
|
3,4
2,6
2,6
8,6
|
1,2
0,9
0,9
3
|
1,2
1,2
1,7
4,1
|
1
1
2,1
4,1
|
1,2
1,2
2,3
4,7
|
кількість
утворених
регіональних
контактних
пунктів із
співпраці з
країнами
- членами ЄС та
іншими країнами
у сфері науки і
технологій
|
10
|
2
|
5
|
3
|
|
|
утворення за участю
центрів інформації та
регіональних центрів
інноваційного
розвитку регіональних
контактних пунктів із
співпраці з країнами
- членами ЄС та
іншими країнами у
сфері науки і
технологій, інновацій
та інтелектуальної
власності та їх
утримання
|
МОН
Держінвести-
цій
Рада
міністрів
Автономної
Республіки
Крим, обласні,
Київська та
Севасто-
польська
міські
держадмі-
ністрації
|
державний бюджет
місцеві бюджети
інші джерела
Разом
|
4,1
3,7
5,8
13,6
|
0,3
0,2
0,3
0,8
|
1
0,7
0,7
2,4
|
1,1
1,1
1,4
3,6
|
0,8
0,8
1,6
3,2
|
0,9
0,9
1,8
3,6
|
обсяг виконаних
центрами
інформації
робіт, наданих
послуг,
млн. гривень
|
144,9
|
23,7
|
26,1
|
28,7
|
31,6
|
34,8
|
реалізація пілотного
проекту із створення
україномовної версії
інформаційного
порталу International
Business Innovation
Zone для забезпечення
прямого підключення
баз даних про
інноваційні проекти
регіонів до пошукової
інформаційної системи
країн - членів ЄС
|
МОН
Мінтранс-
зв'язку
Мінпром-
політики
Мінагро-
політики
|
державний бюджет
|
2
|
0,2
|
0,4
|
0,6
|
0,6
|
0,2
|
кількість
примірників
документів,
виданих
користувачам
системи
інформації,
млн. одиниць
|
24,3
|
4
|
4,4
|
4,8
|
5,3
|
5,8
|
кількість
користувачів
системи
інформації, тис.
осіб
|
331
|
54,2
|
59,6
|
65,6
|
72,2
|
79,4
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
пропозиції щодо
організації
взаємодії між
центрами
інформації та
регіональними
центрами
інноваційного
розвитку
|
1
|
1
|
|
|
|
|
підготовка пропозицій
і забезпечення
взаємодії між
центрами інформації
та регіональними
центрами
інноваційного
розвитку
|
МОН
Держінвестицій
|
державний бюджет
|
0,15
|
0,15
|
|
|
|
|
кількість
науково-
дослідних
центрів
інноваційного
розвитку
|
1
|
1
|
|
|
|
|
утворення
спеціалізованого
науково-дослідного
центру інноваційного
розвитку та його
утримання
|
МОН
Мінфін
Національна
академія
наук
Держінвес-
тицій
|
-"-
|
5,29
|
1,17
|
1,03
|
1,03
|
1,03
|
1,03
|
Разом за завданням 2
|
78,97
|
19,55
|
13,03
|
15,53
|
15,13
|
15,73
|
у тому числі
|
державний бюджет
|
52,97
|
13,85
|
9,83
|
10,13
|
9,63
|
9,53
|
|
місцеві бюджети
|
10,6
|
2,8
|
1,6
|
2,3
|
1,8
|
2,1
|
|
інші джерела
|
15,4
|
2,9
|
1,6
|
3,1
|
3,7
|
4,1
|
3. Створення у
вищих навчальних
закладах
цілісної системи
інфраструктурно-
го забезпечення
інноваційної
діяльності
|
кількість
підрозділів з
питань
інтелектуальної
власності,
утворених у
вищих навчальних
закладах
|
20
|
10
|
10
|
|
|
|
утворення в
університетах
підрозділів з питань
інтелектуальної
власності та їх
утримання
|
МОН
Мінеконо-
міки
Мінпром-
політики
Мінагро-
політики
|
державний бюджет
інші джерела
Разом
|
7,2
3
10,2
|
0,7
0,3
1
|
1,5
0,6
2,1
|
1,5
0,6
2,1
|
1,7
0,7
2,4
|
1,8
0,8
2,6
|
кількість
підрозділів з
питань
інтелектуальної
власності при
вищих навчальних
закладах, які
мають розширені
функції
|
25
|
2
|
10
|
8
|
5
|
|
розширення функцій
підрозділів з питань
інтелектуальної
власності у вищих
навчальних закладах з
надання послуг із
забезпечення
інноваційної
діяльності
|
-"-
|
державний бюджет
інші джерела
Разом
|
6,6
2,3
8,9
|
0,5
0,2
0,7
|
1,9
0,8
2,7
|
2,4
0,8
3,2
|
1,8
0,5
2,3
|
|
кількість біз-
нес-інкубаторів,
утворених у
вищих навчальних
закладах
|
25
|
4
|
12
|
9
|
|
|
утворення
бізнес-інкубаторів у
технічних
університетах та їх
утримання
|
МОН
Мінеконо-
міки
Мінпром-
політики
Держінвес-
тицій
Мінагро-
політики
|
державний бюджет
інші джерела
Разом
|
4,6
8,2
12,8
|
0,1
0,3
0,4
|
1,6
1,2
2,8
|
0,9
2,1
3
|
0,9
2,2
3,1
|
1,1
2,4
3,5
|
кількість
утворених у
вищих навчальних
закладах
науково-
виробничо-
інноваційно-
інвестиційних
комплексів
|
10
|
1
|
2
|
4
|
3
|
|
утворення науково-
виробничо-
інноваційно-
інвестиційних
комплексів у вищих
навчальних закладах
та їх утримання
|
МОН
Мінпром-
політики
Мінфін
Держінвес-
тицій
|
державний бюджет
інші джерела
Разом
|
1,5
5,7
7,2
|
0,1
0,2
0,3
|
0,1
0,5
0,6
|
0,3
1,2
1,5
|
0,5
1,9
2,4
|
0,5
1,9
2,4
|
кількість
структурних
підрозділів, що
надають
початкову
допомогу з
підготовки та
впровадження
інновацій,
утворених у
вищих навчальних
закладах
|
20
|
4
|
5
|
5
|
5
|
1
|
утворення структурних
підрозділів, що
надають початкову
допомогу з підготовки
та впровадження
інновацій, у вищих
навчальних закладах
та їх утримання
|
МОН
|
державний бюджет
інші джерела
Разом
|
4,2
4,3
8,5
|
0,2
0,2
0,4
|
0,5
0,5
1
|
0,8
0,8
1,6
|
1,3
1,3
2,6
|
1,4
1,5
2,9
|
Разом за завданням 3
|
47,6
|
2,8
|
9,2
|
11,4
|
12,8
|
11,4
|
у тому числі
|
державний бюджет
|
24,1
|
1,6
|
5,6
|
5,9
|
6,2
|
4,8
|
|
інші джерела
|
23,5
|
1,2
|
3,6
|
5,5
|
6,6
|
6,6
|
4. Створення
розгалуженої
інноваційної
інфраструктури
за участю
наукових установ
|
кількість
аналітичних
звітів
|
5
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
вивчення світового
та вітчизняного
досвіду створення
інноваційної
інфраструктури за
участю наукових
установ, визначення
потреб та потенціалу
Національної
академії наук за
участю наукових
установ підприємств
інноваційної
інфраструктури
|
МОН
Мінеконо-
міки
Держінвес-
тицій
Національна
академія наук
|
державний бюджет
|
0,5
|
0,1
|
0,1
|
0,1
|
0,1
|
0,1
|
пропозиції щодо
потреб і
потенціалу
Національної
академії наук
для розвитку
інноваційної
інфраструктури
|
1
|
1
|
|
|
|
|
кількість
центрів
трансферу
технологій,
утворених у
наукових
установах
|
25
|
4
|
12
|
9
|
|
|
утворення центрів
трансферу
технологій у
бюджетних наукових
установах та їх
утримання
|
Держінвес-
тицій
Національна
академія
наук
МОН
Мінпром-
політики
Мінагро-
політики
|
державний бюджет
інші джерела
Разом
|
3,8
5,6
9,4
|
0,2
0,2
0,4
|
0,6
0,9
1,5
|
0,9
1,4
2,3
|
1
1,5
2,5
|
1,1
1,6
2,7
|
кількість
утворених
структурних
підрозділів, що
проводять
моніторинг
результатів
наукових
досліджень та
впроваджують їх
на ринок
інтелектуальної
власності
|
15
|
3
|
6
|
6
|
|
|
утворення за участю
регіональних центрів
інноваційного
розвитку в
установах, які
проводять
дослідження,
спеціальних
структурних
підрозділів,
призначених для
проведення
моніторингу
результатів наукових
досліджень,
впровадження
їх на ринок
інтелектуальної
власності, сприяння
пошуку інвесторів
або організації
малих інноваційних
підприємств та
утримання цих
підрозділів
|
Держін-
вестицій
Національна
академія
наук
Мінпром-
політики
МОН
Мінагро-
політики
|
інші джерела
|
0,2
|
0,04
|
0,08
|
0,08
|
|
|
кількість
бізнес-парків,
утворених у
наукових
установах
|
25
|
4
|
12
|
9
|
|
|
утворення
бізнес-парків,
технологічних
інкубаторів, фондів
підтримки
інноваційного
підприємництва за
участю регіональних
центрів інноваційного
розвитку та їх
утримання
|
Держін-
вестицій
Національна
академія
наук
МОН
Рада
міністрів
Автономної
Республіки
Крим, обласні,
Київська та
Севасто-
польська
міські
держадмініс-
трації
|
інші джерела
Разом
|
0,7
0,7
|
0,1
0,1
|
0,2
0,2
|
0,4
0,4
|
|
|
Разом за завданням 4
|
10,8
|
0,64
|
1,88
|
2,88
|
2,6
|
2,8
|
у тому числі
|
державний бюджет
|
4,3
|
0,3
|
0,7
|
1
|
1,1
|
1,2
|
|
інші джерела
|
6,5
|
0,34
|
1,18
|
1,88
|
1,5
|
1,6
|
5. Створення
інфраструктури
фінансового
забезпечення
інноваційної
діяльності
|
кількість
утворених
небанківських
фінансово-
кредитних
установ
|
2
|
1
|
1
|
|
|
|
утворення в регіонах
комунальних
спеціалізованих
небанківських
інноваційних
фінансово-кредитних
установ
|
МОН
Мінфін
Держінвес-
тицій
Рада
міністрів
Автономної
Республіки
Крим,
обласні,
Київська та
Севастопо-
льська міські
держадмініс-
трації
|
місцеві бюджети
|
50
|
25
|
25
|
|
|
|
кількість
створених
венчурних фондів
|
1
|
|
1
|
|
|
|
створення венчурних
фондів інвестування
інноваційної
діяльності
|
Держінвес-
тицій
Мінеконо-
міки
МОН
Мінпром-
політики
Мінфін
Мінпалив-
енерго
|
інші джерела
|
20
|
|
20
|
|
|
|
Разом за завданням 5
|
70
|
25
|
45
|
|
|
|
|
місцеві бюджети
|
50
|
25
|
25
|
|
|
|
|
інші джерела
|
20
|
|
20
|
|
|
|
6. Створення
системи
забезпечення
інноваційної
діяльності у
регіонах
|
кількість
аналітичних
звітів
|
5
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
проведення
дослідження з метою
визначення наявної
інноваційної
інфраструктури в
регіоні та пошук
підприємств, що
надаватимуть послуги
у сфері інноваційної
діяльності
|
МОН
Рада
міністрів
Автономної
Республіки
Крим,
обласні,
Київська та
Севастопо-
льська міські
держадмініс-
трації
|
державний бюджет
|
1,5
|
0,3
|
0,3
|
0,3
|
0,3
|
0,3
|
кількість
структурних
підрозділів
некомерційного
партнерства
|
25
|
5
|
10
|
10
|
|
|
утворення структурних
підрозділів
некомерційного
партнерства за
підтримки місцевих
органів виконавчої
влади та за участю
провідних вищих
навчальних закладів
і науково-виробничих
організацій регіону
|
МОН
Рада
міністрів
Автономної
Республіки
Крим,
обласні,
Київська та
Севастополь-
ська міські
держадмініс-
трації
|
місцеві бюджети
інші джерела
Разом
|
6,1
12,1
18,2
|
0,5
0,9
1,4
|
1,4
2,9
4,3
|
2,1
4,1
6,2
|
1
2
3
|
1,1
2,2
3,3
|
кількість
створених
інноваційно-
технологічних
кластерів
|
25
|
2
|
4
|
6
|
6
|
7
|
створення за участю
місцевих органів
виконавчої влади
інноваційно-
технологічних
кластерів, до яких
входять
науково-дослідні
організації, малі та
середні
підприємства, центри
трансферу
технологій, та їх
утримання
|
МОН
Національна
академія
наук
Мінпром-
політики
Мінпалив-
енерго
Мінагро-
політики
Рада
міністрів
Автономної
Республіки
Крим,
обласні,
Київська та
Севасто-
польська
міські
держадмі-
ністрації
|
державний бюджет
місцеві бюджети
інші джерела
Разом
|
9,4
8
11,3
28,7
|
2,6
1,8
0,2
4,6
|
0,9
0,6
0,6
2,1
|
2
1,3
1,1
4,4
|
1,2
1,7
4,1
7
|
2,7
2,6
5,3
10,6
|
кількість
громадських рад
при обласних,
Київській та
Севастопольській
міських
держадміністра-
ціях
|
27
|
10
|
17
|
|
|
|
утворення при
органах управління
освітою і наукою
громадських колегій
та громадських рад
(при обласних,
Київській та
Севастопольській
міських
держадміністраціях)
і відповідних
підрозділів сприяння
науковій,
науково-технічній та
інноваційній
діяльності та
утримання цих
структур
|
МОН
обласні,
Київська та
Севастопо-
льська міські
держадмініс-
трації
|
місцеві бюджети
|
3,8
|
0,3
|
0,55
|
0,88
|
0,97
|
1,1
|
Разом за завданням 6
|
52,2
|
6,6
|
7,25
|
11,78
|
11,27
|
15,3
|
у тому числі
|
державний бюджет
|
10,9
|
2,9
|
1,2
|
2,3
|
1,5
|
3
|
|
місцеві бюджети
|
17,9
|
2,6
|
2,55
|
4,28
|
3,67
|
4,8
|
|
інші джерела
|
23,4
|
1,1
|
3,5
|
5,2
|
6,1
|
7,5
|
7. Забезпечення
систематичного
навчання і
підвищення
кваліфікації
працівників
сфери
інтелектуальної
власності,
трансферу
технологій та
інноваційної
діяльності
|
кількість
аналітичних
звітів
|
2
|
1
|
|
1
|
|
|
проведення
дослідження з метою
визначення потреби
регіонів у
кваліфікованих кадрах
у сфері управління
інноваційною
діяльністю
|
МОН
Національна
академія
наук
Мінпром-
політики
Рада
міністрів
Автономної
Республіки
Крим,
обласні,
Київська та
Севастополь-
ська міські
держадмініс-
трації
Держінвес-
тицій
|
державний бюджет
|
0,4
|
0,2
|
|
0,2
|
|
|
кількість
пілотних
освітніх програм
|
1
|
1
|
|
|
|
|
розроблення пілотної
освітньої програми
(єдиної для різних
категорій слухачів) у
сфері інноваційної
діяльності
|
МОН
Мінеконо-
міки
Національна
академія
наук
Держінвес-
тицій
|
-"-
|
0,3
|
0,3
|
|
|
|
|
кількість
спеціалізованих
курсів
|
1
|
1
|
|
|
|
|
організація
спеціалізованих
курсів для різних
категорій слухачів
|
МОН
Національна
академія
наук
Мінпром-
політики
Рада
міністрів
Автономної
Республіки
Крим,
обласні,
Київська та
Севастополь-
ська міські
держадмі-
ністрації
|
державний бюджет
|
0,5
|
0,08
|
0,09
|
0,1
|
0,11
|
0,12
|
кількість
утворених
центрів
інформації
|
27
|
5
|
13
|
9
|
|
|
утворення
спеціалізованих
центрів підвищення
кваліфікації
працівників сфери
інтелектуальної
власності та
трансферу технологій
у вищих навчальних
закладах
|
МОН
Рада
міністрів
Автономної
Республіки
Крим,
обласні,
Київська та
Севастополь-
ська міські
держадмініс-
трації
|
державний бюджет
місцеві бюджети
інші джерела
Разом
|
1,3
0,9
0,8
3
|
0,3
0,2
0,1
0,6
|
0,6
0,4
0,4
1,4
|
0,4
0,3
0,3
1
|
|
|
кількість
проведених
наукових
семінарів і
конференцій
|
20
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
проведення
спеціалізованих
семінарів підвищення
кваліфікації
(науковців,
працівників місцевих
органів державної
виконавчої влади),
зокрема із залученням
міжнародної технічної
допомоги
|
МОН
Національна
академія
наук
Мінпром-
політики
Держінвес-
тицій
|
державний бюджет
інші джерела
Разом
|
0,5
0,5
1
|
0,1
0,1
0,2
|
0,1
0,1
0,2
|
0,1
0,1
0,2
|
0,1
0,1
0,2
|
0,1
0,1
0,2
|
Разом за завданням 7
|
5,2
|
1,38
|
1,69
|
1,5
|
0,31
|
0,32
|
у тому числі
|
державний бюджет
|
3
|
0,98
|
0,79
|
0,8
|
0,21
|
0,22
|
|
місцеві бюджети
|
0,9
|
0,2
|
0,4
|
0,3
|
|
|
|
інші джерела
|
1,3
|
0,2
|
0,5
|
0,4
|
0,1
|
0,1
|
8. Створення
нормативно-
правової та
науково-
методичної
бази для
підтримки і
розвитку
підприємств та
організацій
інноваційної
інфраструктури і
розроблення
механізму
державної
підтримки
створення
інноваційної
інфраструктури
|
кількість
нормативно-
правових актів
|
3
|
1
|
2
|
|
|
|
внесення змін до
нормативно-правових
актів з питань
інноваційної
діяльності, зокрема
до Законів України"Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків" (991-14)
,"Про науковий парк "Київська політехніка" (523-16)
,
передбачення в
проекті Закону
України "Про
наукові парки"
положення стосовно
створення за участю
зазначених
інноваційних
підприємств
об'єктів
інноваційної
інфраструктури
|
МОН
Мінеконо-
міки
Мінфін
Мін'юст
|
|
|
|
|
|
|
|
кількість
типових
методичних
рекомендацій
|
3
|
|
3
|
|
|
|
розроблення типових
методичних
рекомендацій щодо
утворення та
функціонування
об'єктів
інноваційної
інфраструктури,
розвитку
інноваційного
брокерства в Україні,
провадження оцінної
діяльності на ринку
інновацій
|
МОН
Мінеконо-
міки
Мінфін
Мін'юст
|
державний бюджет
|
0,63
|
0,42
|
0,21
|
|
|
|
кількість
нормативно-
правових актів
|
2
|
1
|
1
|
|
|
|
внесення змін до
нормативно-правових
актів з питань
інноваційної
діяльності,
передбачивши в них
положення щодо
утворення нових
інноваційних
підприємств
|
МОН
Мінеконо-
міки
Мінфін
Мінпром-
політики
Держінвес-
тицій
Мін'юст
|
|
|
|
|
|
|
|
кількість
нормативно-
правових актів
|
1
|
1
|
|
|
|
|
опрацювання питання
щодо доповнення
статті 45 Закону
України "Про освіту" (1060-12)
положеннями про на-
дання університетам
дозволу на
утворення малих
підприємств та
особливих прав на
об'єкти
інтелектуальної
власності, які
утворені за рахунок
бюджетних коштів, у
частині
використання їх як
вкладів в уставні
фонди малих
підприємств,
заснованих
співробітниками
університетів
|
МОН
Мінеконо-
міки
Мінфін
Мінпром-
політики
Держінвес-
тицій
Мін'юст
|
|
|
|
|
|
|
|
кількість
нормативно-
правових актів
|
1
|
1
|
|
|
|
|
опрацювання питання
щодо внесення змін
до статті 137Господарського кодексу України (436-15)
стосовно надання
державним
університетам права
провадження
комерційної
діяльності
|
МОН
Мінеконо-
міки
Мінпром-
політики
Мінфін
Мін'юст
|
|
|
|
|
|
|
|
кількість
нормативно-
правових актів
|
1
|
1
|
|
|
|
|
опрацювання питання
щодо внесення змін
до Закону України"Про інноваційну діяльність" (40-15)
стосовно більш
точного визначення
деяких термінів,
зокрема "підтримка
малих інноваційних
підприємництв"
|
МОН
Мінеконо-
міки
Мінфін
Мінпром-
політики
Держінвес-
тицій
Мін'юст
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
розроблення
методичних
матеріалів для
інформаційно-
консультаційної
підтримки
функціонування
діючих об'єктів
інноваційної
інфраструктури та
забезпечення їх
взаємодії з
новоствореними
центрами
|
МОН
Мінеконо-
міки
Національна
академія
наук
Мінпром-
політики
Мінпалив-
енерго
|
державний бюджет
|
0,15
|
0,15
|
|
|
|
|
кількість
нормативно-
правових актів
|
5
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
надання пільгових
кредитів для
утворення об'єктів
інноваційної
інфраструктури з
передбаченням
спеціальних
бюджетних видатків
за статтею
"Підтримка
організацій, що
надають інноваційні
послуги"
|
МОН
Мінфін
Держінвес-
тицій
Мінеконо-
міки
Мінпром-
політики
|
-"-
|
8
|
1
|
1,5
|
1,5
|
2
|
2
|
Разом за завданням 8
|
|
8,78
|
1,57
|
1,71
|
1,5
|
2
|
2
|
Усього за Програмою
|
|
280,35
|
58,84
|
80,96
|
45,99
|
45,51
|
49,05
|
у тому числі
|
державний бюджет
|
104,25
|
21,3
|
19,83
|
21,73
|
20,64
|
20,75
|
|
місцеві бюджети
|
79,4
|
30,6
|
29,55
|
6,88
|
5,47
|
6,9
|
|
інші джерела
|
96,7
|
6,94
|
31,58
|
17,38
|
19,4
|
21,4
|
Додаток 3
до Програми
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
виконання Державної цільової економічної програми "Створення в Україні інноваційної інфраструктури" на 2009-2013 роки
Найменування
завдання
|
Найменування
показників
|
Значення показників
|
усьо-
го
|
у тому числі за роками
|
2009
|
2010
|
2011
|
2012
|
2013
|
1. Розвиток
інноваційної
інфраструктури
для підтримки
малого
інноваційного
бізнесу
|
кількість звітів
за результатами
вивчення питання
щодо наявності
великих
промислових
підприємств,
технопарків,
наукових парків,
за участю яких
можуть бути
утворені центри
передачі
технологій
|
2
|
1
|
|
1
|
|
|
кількість центрів
передачі
технологій для
малих підприємств,
утворених за
участю великих
промислових
корпоративних
підприємств
|
25
|
5
|
5
|
5
|
5
|
5
|
кількість
новостворених
малих інноваційних
підприємств, тис.
одиниць
|
10
|
0,5
|
1,5
|
2
|
3
|
3
|
2. Створення
на основі
існуючої
системи
науково-
технічної та
економічної
інформації
державної
системи
інформаційно-
консультацій-
ної підтримки
інноваційної
діяльності
|
кількість
утворених центрів
науково-технічної
та економічної
інформації
|
7
|
7
|
|
|
|
|
кількість
утворених на базі
центрів
науково-технічної
та економічної
інформації
інноваційно-
аналітичних
бізнес-центрів
європейського типу
|
7
|
1
|
2
|
2
|
1
|
1
|
кількість
утворених
демонстраційних
центрів
|
20
|
4
|
10
|
6
|
|
|
кількість
утворених
регіональних
контактних пунктів
із співпраці з
країнами - членами
ЄС та іншими
країнами у сфері
науки і технологій
|
10
|
2
|
5
|
3
|
|
|
обсяг виконаних
центрами
науково-технічної
та економічної
інформації робіт,
наданих послуг,
млн. гривень
|
144,9
|
23,7
|
26,1
|
28,7
|
31,6
|
34,8
|
кількість
примірників
документів,
виданих
користувачам
системи
науково-технічної
та економічної
інформації,
млн. одиниць
|
24,3
|
4
|
4,4
|
4,8
|
5,3
|
5,8
|
кількість
користувачів
системи
науково-технічної
та економічної
інформації,
тис. осіб
|
331
|
54,2
|
59,6
|
65,6
|
72,2
|
79,4
|
3. Створення у
вищих
навчальних
закладах
цілісної
системи
інфраструктур-
ного
забезпечення
інноваційної
діяльності
|
кількість
підрозділів з
питань
інтелектуальної
власності,
утворених у вищих
навчальних
закладах
|
20
|
10
|
10
|
|
|
|
кількість
підрозділів з
питань
інтелектуальної
власності при
вищих навчальних
закладах, які
мають розширені
функції
|
25
|
2
|
10
|
8
|
5
|
|
кількість бізнес-
інкубаторів,
утворених у
вищих навчальних
закладах
|
25
|
4
|
12
|
9
|
|
|
кількість
утворених у вищих
навчальних
закладах науково-
виробничо-
інноваційно-
інвестиційних
комплексів
|
10
|
1
|
2
|
4
|
3
|
|
кількість
структурних
підрозділів, що
надають початкову
допомогу з
підготовки та
впровадження
інновацій,
утворених у вищих
навчальних
закладах
|
20
|
4
|
5
|
5
|
5
|
1
|
кількість
отриманих у вищих
навчальних
закладах охоронних
документів,
тис. одиниць
|
17,7
|
2,6
|
3
|
3,5
|
4
|
4,6
|
кількість наданих
у вищих навчальних
закладах ліцензій
|
86
|
13
|
15
|
17
|
19
|
22
|
кількість
виконаних у вищих
навчальних
закладах розробок,
що впроваджені у
виробництво,
тис. одиниць
|
26
|
3,8
|
4,4
|
5,1
|
5,9
|
6,8
|
4. Створення
розгалуженої
інноваційної
інфраструктури
за участю
наукових
установ
|
кількість
аналітичних звітів
про вивчення
світового та
вітчизняного
досвіду створення
інноваційної
інфраструктури за
участю наукових
установ
|
5
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
пропозиції щодо
потреб і
потенціалу
Національної
академії наук для
розвитку
інноваційної
інфраструктури
|
1
|
1
|
|
|
|
|
кількість центрів
трансферу
технологій,
утворених у
наукових установах
|
25
|
4
|
12
|
9
|
|
|
кількість
утворених
структурних
підрозділів, що
проводять
моніторинг
результатів
наукових
досліджень та
впроваджують їх на
ринок
інтелектуальної
власності
|
15
|
3
|
6
|
6
|
|
|
кількість
бізнес-парків,
утворених у
наукових установах
|
25
|
4
|
12
|
9
|
|
|
5. Створення
інфраструктури
фінансового
забезпечення
інноваційної
діяльності
|
кількість
утворених
небанківських
фінансово-
кредитних установ
|
2
|
1
|
1
|
|
|
|
кількість
створених
венчурних фондів
|
1
|
|
1
|
|
|
|
кількість
інноваційно-
інвестиційних
фондів
другого рівня
|
1
|
|
1
|
|
|
|
обсяг фінансування
інноваційної
діяльності,
млн. гривень
|
45,3
|
7,4
|
8,1
|
9
|
9,9
|
10,9
|
частка залучених
ресурсів у
загальному обсязі
фінансування
інноваційної
діяльності,
відсотків
|
17,9
|
16
|
16,3
|
16,7
|
17,2
|
17,9
|
6. Створення
системи
забезпечення
інноваційної
діяльності у
регіонах
|
кількість
аналітичних звітів
про наявну
інноваційну
інфраструктуру в
регіонах та
потенціал надання
послуг
інноваційним
підприємствам
|
5
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
кількість
структурних
підрозділів
некомерційного
партнерства
|
25
|
5
|
10
|
10
|
|
|
кількість
створених
інноваційно-
технологічних
окластерів
|
25
|
2
|
4
|
6
|
6
|
7
|
кількість
громадських рад
при обласних,
Київській та
Севастопольській
міських
держадміністраціях
|
27
|
10
|
17
|
|
|
|
кількість
підприємств, що
провадять
інноваційну
діяльність,
тис. одиниць
|
1,48
|
1,22
|
1,28
|
1,34
|
1,41
|
1,48
|
питома вага
підприємств, що
впроваджують
інновації, у
загальній
кількості
промислових
підприємств,
відсотків
|
16
|
12
|
13
|
14
|
15
|
16
|
рівень прискорення
темпів виробництва
інноваційної
продукції,
відсотків
|
128,3
|
112,3
|
115,8
|
120,3
|
124,8
|
128,3
|
7. Забезпече-
ння
систематичного
навчання і
підвищення
кваліфікації
працівників
сфери
інтелектуаль-
ної власності,
трансферу
технологій та
інноваційної
діяльності
|
кількість
аналітичних звітів
про потребу
регіонів у
кваліфікованих
кадрах у сфері
управління
інноваційною
діяльністю
|
2
|
1
|
|
1
|
|
|
кількість пілотних
освітніх програм у
сфері інноваційної
діяльності
|
1
|
1
|
|
|
|
|
кількість
спеціалізованих
курсів
|
1
|
1
|
|
|
|
|
кількість
утворених центрів
науково-технічної
та економічної
інформації
|
27
|
5
|
13
|
9
|
|
|
кількість
проведених
наукових семінарів
і конференцій
|
20
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
8. Створення
нормативно-
правової та
науково-
методичної
бази для
підтримки і
розвитку
підприємств та
організацій
інноваційної
інфраструктури
і розроблення
механізму
державної
підтримки
створення
інноваційної
інфраструктури
|
кількість
прийнятих
нормативно-
правових актів
|
13
|
6
|
4
|
1
|
1
|
1
|
кількість
розроблених
типових методичних
рекомендацій
|
3
|
|
3
|
|
|
|