ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
20.03.2008 N 5389/7/16-1517-07
|
Щодо правомірності застосування нульової ставки ПДВ на підставі пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про податок на додану вартість" підприємством, яке здійснює торгівлю через магазини безмитної торгівлі, що розташовані в зонах митного контролю, але місцезнаходження якого згідно з реєстраційними документами не в зоні митного контролю
(Витяг)
Відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України (
435-15)
місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які згідно з установчими документами юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 р. N 833 (
833-2006-п)
"Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення" суб'єкт господарювання провадить торговельну діяльність після його державної реєстрації, а у випадках, передбачених законодавчими актами, за наявності відповідних дозвільних документів (ліцензії, торговельного патенту тощо).
Суб'єкт господарювання для провадження торговельної діяльності може мати роздрібну, дрібнороздрібну торговельну мережу та мережу закладів ресторанного господарства (ресторани, кафе, кафетерії тощо).
Відповідно до наказу Державного комітету статистики України від 24 жовтня 2005 року N 327 (
z1350-05)
"Про затвердження Інструкції щодо заповнення форм державних статистичних спостережень стосовно торгової мережі та мережі ресторанного господарства" магазин - це об'єкт стаціонарної роздрібної торгівлі, розміщений у відокремленій будівлі або приміщенні, що має торговельний зал для покупців з достатньою торговельною площею для їх обслуговування та систему спеціальних приміщень (для зберігання товарів, підготовки їх для продажу, підсобних, адміністративних, технічних тощо), оснащених торгово-технологічним устаткуванням, застосовує різні форми продажу товарів широкого асортименту, надає населенню додаткові послуги, забезпечує високу культуру торгівлі. Магазин, який займає декілька окремих приміщень в одній будівлі і підпорядкований одному суб'єкту господарювання, обліковується як один магазин (об'єкт роздрібної торгівлі); якщо торгівля здійснюється у декількох окремих приміщеннях у різних будівлях, то кожне приміщення обліковується як самостійний магазин (об'єкт роздрібної торгівлі), навіть у тому разі, коли він підпорядкований одному суб'єкту господарювання.
У зв'язку з тим, що магазини можуть бути як власними (придбаними, побудованими), так і орендованими, місцезнаходження суб'єкта підприємницької діяльності згідно з реєстраційними документами не обов'язково збігатиметься з адресою магазину.
Згідно з Порядком відкриття і ліквідації магазинів безмитної торгівлі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року N 1089 (
1089-2003-п)
, магазин безмитної торгівлі відкривається на підставі дозволу, який видається відповідно до пунктів 3-8 цього Порядку суб'єкту підприємницької діяльності - власнику чи орендарю призначеного для магазину приміщення або суб'єкту, що має намір спорудити відповідне приміщення у пункті пропуску на митному кордоні України, в інших зонах митного контролю, визначених митними органами.
Таким чином, підприємство роздрібної торгівлі, яке має дозвіл на відкриття магазину безмитної торгівлі, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року N 1089 (
1089-2003-п)
, має право на застосування нульової ставки податку на додану вартість на підставі пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України "Про податок на додану вартість" (
168/97-ВР)
при поставці товарів (робіт, послуг) у зонах митного контролю (безмитних магазинах).
Заступник Голови
|
С.Чекашкін
|