УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 червня 2004 р.
за N 756/9355
Про затвердження Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної прикордонної служби України
Відповідно до Закону України "Про Державну прикордонну службу України" (
661-15)
та з метою визначення порядку й умов виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної прикордонної служби України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної прикордонної служби України (додається).
2. Накази, наведені в Переліку (додаток до наказу) уважати такими, що втратили чинність, скасовані та не застосовуються у Державній прикордонній службі України.
3. Наказ розіслати до кожного органу Державної прикордонної служби України.
Голова Державної прикордонної
служби України
генерал-полковник
ПОГОДЖЕНО:
Заступник Міністра праці
та соціальної політики України
|
М.М.Литвин
В.І.Тьоткін
|
Додаток
до наказу Адміністрації
Державної прикордонної
служби України
07.06.2004 N 450
ПЕРЕЛІК
наказів, які втратили чинність, скасовані та не застосовуються у Державній прикордонній службі України
1. Утратили чинність:
Наказ Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - командуючого Прикордонними військами України від 26 листопада 1996 року N 508 (
z0700-96)
"Про затвердження Інструкції про порядок виплати військовослужбовцям Прикордонних військ України посадових окладів, підвищених на 25 відсотків, за службу в підрозділах, які підпадають під статус гірських". Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 грудня 1996 року за N 700/1725.
Наказ Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - командуючого Прикордонними військами України від 21 грудня 1996 року N 546 (
z0740-96)
"Про доповнення додатка до Інструкції про порядок виплати військовослужбовцям Прикордонних військ України посадових окладів, підвищених на 25 відсотків, за службу в підрозділах, які підпадають під статус гірських". Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 грудня 1996 року за N 740/1765.
Наказ Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - командуючого Прикордонними військами України від 18 травня 1999 року N 240 (
z0325-99)
"Про доповнення додатка до Інструкції про порядок виплати військовослужбовцям Прикордонних військ України посадових окладів, підвищених на 25 відсотків, за службу в підрозділах, які підпадають під статус гірських". Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 травня 1999 року за N 325/3618.
Наказ Державного комітету у справах охорони державного кордону України від 23 січня 2002 року N 46 (
z0162-02)
"Про доповнення до додатка до Інструкції про порядок виплати військовослужбовцям Прикордонних військ України посадових окладів, підвищених на 25 відсотків, за службу в підрозділах, які підпадають під статус гірських". Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 лютого 2002 року за N 162/6450.
2. Скасовано:
Наказ Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - командуючого Прикордонними військами України від 11 вересня 1992 року N 174 "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення вислуги років військовослужбовцям Прикордонних військ України (крім військовослужбовців строкової служби) для виплати відсоткової надбавки за військову службу".
Наказ Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - командуючого Прикордонними військами України від 3 листопада 1993 року N 280 "Про порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги".
Наказ Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - командуючого Прикордонними військами України від 5 серпня 1994 року N 225 "Про введення в дію Інструкції про правила виплати окладів грошового утримання військовослужбовцям при тимчасовому виконанні посад і в окремих випадках службового стану".
Наказ Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - командуючого Прикордонними військами України від 15 листопада 1994 року N 324 "Про введення в дію Інструкції про порядок виплати надбавки за особливі умови служби офіцерам ревізійних апаратів, які постійно здійснюють контроль за фінансовою та господарською діяльністю у Прикордонних військах України".
Наказ Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - командуючого Прикордонними військами України від 16 травня 1996 року N 224 "Про порядок і розміри виплати військовослужбовцям окремих видів додаткового грошового забезпечення".
Наказ Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - командуючого Прикордонними військами України від 3 березня 1998 року N 95 "Про затвердження Інструкції "Про порядок виплати матеріальної допомоги на оздоровлення військовослужбовцям у разі вибуття у чергову відпустку".
Наказ Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - командуючого Прикордонними військами України від 19 серпня 1999 року N 398 "Про встановлення розмірів надбавки за особливі умови служби льотному та інженерно-технічному складу авіації Прикордонних військ України".
Наказ Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - Командувача Прикордонних військ України від 22 липня 2000 року N 393 "Про встановлення розмірів надбавки за особливі умови служби військовослужбовцям окремого дивізіону прикордонних сторожових кораблів спеціального призначення".
Наказ Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - Командувача Прикордонних військ України від 16 серпня 2000 року N 434 "Про встановлення розмірів надбавки за особливі умови служби військовослужбовцям плаваючого складу окремого дивізіону прикордонних сторожових кораблів спеціального призначення".
Наказ Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - Командувача Прикордонних військ України від 17 січня 2001 року N 25 "Про затвердження та введення в дію Інструкції про порядок і розміри виплати грошової винагороди за стрибки з парашутом (десантування з технікою) військовослужбовців Прикордонних військ України".
Наказ Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України - Командувача Прикордонних військ України від 9 квітня 2001 року N 221 "Про встановлення розмірів надбавки за особливі умови служби військовослужбовцям плаваючого складу".
Наказ Державного комітету у справах охорони державного кордону України від 31 жовтня 2001 року N 658 "Про затвердження Інструкції про порядок виплати військовослужбовцям Прикордонних військ України винагороди за бойове чергування (бойову службу)".
Наказ Державного комітету у справах охорони державного кордону України від 30 березня 2002 року N 200 "Про затвердження та введення в дію Інструкції про порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги".
Наказ Державного комітету у справах охорони державного кордону України від 6 липня 2002 року N 410 "Про затвердження та введення в дію Інструкції про порядок виплати військовослужбовцям одноразової грошової винагороди за підтримання високої бойової готовності військ, зразкове виконання службових обов'язків і бездоганну дисципліну".
Наказ Державного комітету у справах охорони державного кордону України від 14 березня 2003 року N 189 "Про виплату надбавки за почесні звання".
Наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України від 14 серпня 2003 року N 24 "Про розміри та порядок преміювання військовослужбовців Державної прикордонної служби України".
Наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України від 24 грудня 2003 року N 409 "Про затвердження Інструкцій про розміри та порядок виплати щомісячних надбавок військовослужбовцям Державної прикордонної служби України".
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної прикордонної
служби України
07.06.2004 N 450
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 червня 2004 р.
за N 756/9355
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної прикордонної служби України
1. Загальні положення
1.1. Грошове забезпечення військовослужбовців визначається залежно від посади, військового звання, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання, тривалості та умов військової служби. Воно складається з окладів грошового утримання (окладів грошового забезпечення), надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення.
До окладів грошового утримання належать оклади за військовим званням та посадові оклади.
До додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, одноразові й щомісячні винагороди, морське грошове забезпечення, матеріальна та грошова допомога й премія.
1.2. Розміри окладів грошового утримання, надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців установлюються відповідно до вимог чинного законодавства України.
1.3. Грошове забезпечення згідно з Положенням про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної прикордонної служби України (далі - Положення) виплачується військовослужбовцям, які:
1.3.1. Займають посади* в спеціально уповноваженому центральному органі виконавчої влади у справах охорони державного кордону (Адміністрації Державної прикордонної служби України), територіальних органах спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у справах охорони державного кордону (регіональних управліннях Державної прикордонної служби України), Морській охороні, яка складається із загонів морської охорони, органах охорони державного кордону (прикордонних загонах, окремих контрольно-пропускних пунктах, авіаційних частинах), розвідувальному органі спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у справах охорони державного кордону, органах забезпечення, навчальних закладах, установах та організаціях Державної прикордонної служби України (далі - органи Держприкордонслужби).
--------------
* У цьому і наступних пунктах Положення маються на увазі посади військовослужбовців, передбачені штатами, затвердженими в установленому порядку.
1.3.2. Навчаються у навчальних закладах.
1.3.3. Перебувають у розпорядженні відповідних начальників (командирів).
1.4. Грошове забезпечення виплачується військовослужбовцям за місцем їх постійної служби.
1.4.1. У разі тимчасового прикомандирування військовослужбовців на тривалі терміни до інших органів Держприкордонслужби грошове забезпечення в цих органах виплачується за грошовими атестатами, виданими органами Держприкордонслужби, у штатах яких перебувають ці військовослужбовці, якщо прикомандирування дозволено Головою Державної прикордонної служби України або першим заступником Голови Державної прикордонної служби.
1.4.2. Виплата грошового забезпечення не за місцем постійної служби також може здійснюватися військовослужбовцям, які перебувають у військових навчальних закладах, на навчальних зборах та на курсах перепідготовки, удосконалення і підвищення кваліфікації кадрів.
1.4.3. При направленні військовослужбовців на навчальні збори і на курси перепідготовки, удосконалення й підвищення кваліфікації кадрів на термін до трьох місяців виплата грошового забезпечення провадиться кожного місяця за місцем постійної служби.
1.5. За службу понад установлений службовий час, за дні відпочинку та святкові дні грошове забезпечення військовослужбовцям додатково не виплачується.
1.6. Грошове забезпечення військовослужбовцям-жінкам за час перебування їх у відпустці для догляду за дитиною не виплачується.
Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами оплачується згідно із законодавством України.
1.7. Розмір грошового забезпечення, що належить військовослужбовцю не за повний місяць, а за декілька днів, визначається виходячи з кількості календарних днів у цьому місяці.
1.8. Грошове забезпечення, виплачене в порядку і за нормами, які діяли в момент виплати, поверненню не підлягає, якщо право на нього повністю або частково військовослужбовцем надалі втрачене, окрім випадку, передбаченого пунктом 34.2.3 Положення.
1.9. Грошове забезпечення виплачується в межах асигнувань, визначених у кошторисі доходів і видатків органу Держприкордонслужби на грошове утримання військовослужбовців.
1.10. Заяви і скарги військовослужбовців щодо грошового забезпечення беруться на облік і вирішуються в установленому чинним законодавством України порядку.
1.11. Грошове забезпечення, що належить військовослужбовцю і своєчасно не виплачене йому або виплачене в меншому, ніж належало, розмірі, виплачується за весь період, протягом якого військовослужбовець мав право на нього.
Одноразові виплати додаткових видів грошового забезпечення здійснюються з дня виникнення права на їх отримання.
1.12. Військовослужбовцям, відрядженим до органів виконавчої влади та інших цивільних установ (далі - державні органи), які виконують роботи в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, грошове забезпечення виплачується в державних органах у розмірах і порядку, що встановлюються законодавством України, за рахунок коштів державних органів, до яких вони відряджені.
Грошове забезпечення військовослужбовців, обраних народними депутатами України, депутатами місцевих рад, здійснюється відповідно до Законів України "Про статус народного депутата України" (
2790-12)
і "Про статус депутатів місцевих рад" (
93-15)
.
Якщо військовослужбовці до дня відрядження не отримали грошового забезпечення за поточний місяць, то органи Держприкордонслужби виплачують їм грошове забезпечення до дня відрядження до державного органу включно з урахуванням часу, необхідного для проїзду до нового місця служби.
1.13. Роз'яснення підпорядкованим органам Держприкордонслужби з питань грошового забезпечення військовослужбовців надаються начальником фінансово-економічного управління Адміністрації Держприкордонслужби України та іншими посадовими особами відповідно до чинного законодавства України.
2. Оклади за військовими званнями
2.1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) оклади за військовими званнями виплачуються з дня підписання наказу про присвоєння звань.
Прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, і військовослужбовцям строкової військової служби, звільненим з військової служби з присвоєнням офіцерських звань, оклади за військовими званнями офіцерського складу не виплачуються.
2.2. Особам офіцерського складу, прийнятим на військову службу із запасу, оклади за військовими званнями виплачуються з дня прибуття до військового комісаріату для відправлення в органи Держприкордонслужби, а офіцерам, призваним на військову службу безпосередньо після закінчення вищих навчальних закладів України (крім військових), - з дня вибуття у відпустку, надану військовим комісаріатом (з урахуванням пункту 9.1 Положення).
2.3. Військовослужбовцям, які в період проходження строкової військової служби прийняті на посади солдатів (матросів), сержантів і старшин за контрактом, оклади за військовими званнями виплачуються з дня підписання контракту, але не раніше дня зарахування та призначення на відповідні посади.
Військовозобов'язаним та жінкам, які прийняті на військову службу за контрактом на посади прапорщиків (мічманів), солдатів (матросів), сержантів і старшин, оклади за військовими званнями виплачуються з дня видання начальником (командиром) органу Держприкордонслужби наказу про зарахування до списків особового складу. При цьому військовозобов'язаним виплата окладів здійснюється за званнями, які вони мали до прийняття на військову службу за контрактом.
3. Посадові оклади особам офіцерського складу
3.1. Посадові оклади особам офіцерського складу, крім осіб офіцерського складу, зазначених у пункті 3.2 Положення, виплачуються за займаними посадами в розмірах, передбачених у штаті органу Держприкордонслужби.
За посадами, що мають подвійне найменування, оклади встановлюються за посадами, які тарифікуються вище.
Особам офіцерського складу, призначеним на посади, за якими встановлені посадові оклади від мінімуму до максимуму, конкретні розміри посадових окладів установлюються або змінюються (підвищуються або знижуються) у межах зазначених розмірів наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби (начальнику (командиру) органу Держприкордонслужби - наказом його безпосереднього начальника (командира) залежно від складності, обсягу, досвіду роботи і ставлення до виконання службових обов'язків.
При цьому особам офіцерського складу, які одержували за раніше займаними посадами оклади в розмірах, передбачених у межах окладів від мінімуму до максимуму, призначеним на однойменні чи рівні (з однаковими окладами) або вищі посади, посадові оклади за новими посадами встановлюються на загальних підставах, але не менше окладів, які їм виплачувалися за попередніми посадами.
3.2. Офіцерам науково-педагогічного (педагогічного) складу військових навчальних закладів оклади за займаними посадами встановлюються залежно від групи, до якої віднесена кафедра (навчальна дисципліна), і стажу педагогічної роботи.
Порядок установлення посадових окладів професорсько-викладацькому складу військових навчальних закладів, викладацькому складу навчальних органів та порядок обчислення стажу педагогічної роботи затверджуються наказом Адміністрації Держприкордонслужби України.
3.3. Особам офіцерського складу, прийнятим (призваним) на військову службу із запасу, з дня прибуття до військового комісаріату для відправлення в органи Держприкордонслужби (офіцерам, призваним на військову службу безпосередньо після закінчення вищих навчальних закладів (крім військових), - з дня вибуття у відпустку, надану військовим комісаріатом) виплачується мінімальний посадовий оклад, передбачений за первинною типовою офіцерською посадою "командир взводу" (з урахуванням пункту 9.1 Положення).
3.4. У разі призначення осіб офіцерського складу на посади оклади за цими посадами виплачуються з дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня підписання наказу про призначення* (з урахуванням пункту 7.9 Положення).
--------------
* У цьому і наступних пунктах Положення мається на увазі, що призначення здійснюється наказами по особовому складу, що видаються посадовими особами, яким Головою Державної прикордонної служби України надано право призначення військовослужбовців на посади. Дата, коли військовослужбовець став до виконання обов'язків за посадою, визначається у наказі начальника (командира) органу Держприкордонслужби.
3.5. Прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, з дня присвоєння офіцерського звання, у тому числі після закінчення військових навчальних закладів екстерном, крім окладів за військовими званнями офіцерського складу, виплачуються:
3.5.1. Тим, які на день присвоєння офіцерського звання займають посади офіцерського складу, - оклади, установлені за цими посадами для осіб офіцерського складу.
3.5.2. Тим, які на день присвоєння офіцерського звання займають посади прапорщиків (мічманів), солдатів (матросів), сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом, - мінімальний посадовий оклад, передбачений за первинною офіцерською посадою "командир взводу", а з дня приступання до виконання обов'язків за посадою офіцерського складу, але не раніше дня підписання наказу про призначення - оклад за цією посадою (з урахуванням пунктів 7.9, 9.1, 9.3, 9.5 і 9.6 Положення).
Якщо до надходження наказу про присвоєння офіцерського звання грошове забезпечення за поточний місяць військовослужбовцю виплачене, то за період з дня присвоєння звання виплачується відповідна різниця у грошовому забезпеченні.
3.6. За військовослужбовцями з числа осіб, віднесених до першої або другої категорії, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - і осіб, віднесених до третьої категорії, призначених у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів на посади з меншими посадовими окладами, на новій посаді зберігаються посадові оклади за попередньою посадою відповідно до чинного законодавства України.
4. Посадові оклади прапорщиків (мічманів), солдатів (матросів), сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом
4.1. Прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, призначеним на посади, що підлягають комплектуванню відповідною категорією військовослужбовців, посадові оклади виплачуються залежно від займаних посад і тарифних розрядів.
4.2. Тарифні розряди за посадами військовослужбовців передбачаються у штаті органу Держприкордонслужби (у військових оркестрах та в ансамблях пісні і танцю - за посадою та присвоєною категорією). При цьому в штаті органу Держприкордонслужби тарифний розряд зазначених категорій військовослужбовців для встановлення окладу позначається дробом у чисельнику.
4.3. Конкретні розміри посадових окладів прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які прийняті й проходять службу за контрактом, від мінімуму до максимуму встановлюються або змінюються (підвищуються або знижуються) наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби залежно від складності, обсягу завдань і ставлення до виконання службових обов'язків.
4.4. Прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які прийняті й проходять службу за контрактом, посадові оклади виплачуються з того дня, з якого військовослужбовці приступили до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня видання наказу про призначення їх на відповідні посади.
4.5. Військовослужбовцям до дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадами, виплачуються:
прийнятим із числа військовослужбовців строкової військової служби - посадові оклади в розмірах окладів за раніше займаними посадами;
прийнятим із числа військовослужбовців, які закінчили школи прапорщиків (мічманів), школи техніків, військові коледжі, навчальні центри та навчальні підрозділи з підготовки прапорщиків (мічманів) військових навчальних закладів, - мінімальний посадовий оклад за I тарифним розрядом, установленим для солдатів, матросів, сержантів, старшин, прапорщиків та мічманів, які проходять службу за контрактом;
прийнятим (призваним) на військову службу із запасу - мінімальний посадовий оклад за I тарифним розрядом, установленим для солдатів, матросів, сержантів, старшин, прапорщиків та мічманів, які проходять службу за контрактом, з дня зарахування до списків особового складу органу Держприкордонслужби.
4.6. Військовослужбовцям, яким до дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадою, грошове забезпечення за поточний місяць виплачено за період з дня, коли вони приступили до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня видання наказу про призначення, надалі виплачується відповідна різниця у грошовому забезпеченні.
4.7. У разі призначення військовослужбовців з одних посад на інші оклади за новими посадами виплачуються з дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за цими посадами, але не раніше дня видання наказу про призначення.
4.8. Прапорщикам (мічманам), призначеним на посади офіцерського складу, з того дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадою, але не раніше видання наказу про призначення, виплачуються посадові оклади, передбачені в штатах для осіб офіцерського складу за цими посадами.
Військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом на посадах солдатів (матросів), сержантів і старшин, призначених на посади прапорщиків (мічманів), з дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня видання наказу про призначення, виплачуються посадові оклади, передбачені в штатах для прапорщиків (мічманів) за цими посадами.
5. Посадові оклади військовослужбовців строкової військової служби
5.1. Військовослужбовцям строкової військової служби посадові оклади виплачуються залежно від займаних посад і тарифних розрядів, передбачених у штатах.
5.2. Особам, призваним на строкову військову службу, з дня прибуття до військового комісаріату для відправлення в орган Держприкордонслужби і до набуття права на одержання посадових окладів відповідно до пунктів 5.3, 6.4, 6.8 і 6.11 Положення виплачуються оклади за I тарифним розрядом.
5.3. У разі призначення військовослужбовців строкової військової служби з одних посад на інші посадові оклади за новими посадами виплачуються з дня підписання наказу про призначення.
6. Порядок виплати окладів грошового утримання слухачам, ад'юнктам і докторантам, а також порядок виплати посадових окладів курсантам, вихованцям органів Держприкордонслужби
6.1. Слухачам військових навчальних закладів та вищих військових навчальних закладів за період навчання виплачуються:
6.1.1. З числа осіб офіцерського складу, прапорщиків (мічманів), які перед зарахуванням на навчання перебувають на військовій службі, - оклади за останніми штатними посадами, які вони займали в органах Держприкордонслужби або у військових частинах, утворених відповідно до законів України військових формувань (далі - військові частини), до зарахування на навчання, та оклади за військовими званнями.
6.1.2. З числа осіб офіцерського складу, прийнятих (призваних) на військову службу із запасу з одночасним направленням на навчання у військові навчальні заклади або на курси з підвищення кваліфікації, - мінімальні посадові оклади, передбачені за первинною типовою офіцерською посадою "командир взводу", та оклади за військовими званнями.
6.1.3. З числа прапорщиків (мічманів), прийнятих на військову службу із запасу з одночасним направленням на навчання у військові навчальні заклади або на курси з підвищення кваліфікації, - мінімальні посадові оклади за I тарифним розрядом і оклади за військовими званнями.
6.2. Слухачам курсів підвищення кваліфікації за період навчання виплачуються:
з числа осіб офіцерського складу, які перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, - оклади за останніми штатними посадами, які вони займали в органах Держприкордонслужби або у військових частинах, і оклади за військовими званнями;
з числа осіб офіцерського складу, прийнятих (призваних) на військову службу із запасу з одночасним направленням на навчання, - мінімальні посадові оклади, передбачені за первинною офіцерською посадою "командир взводу", і оклади за військовими званнями.
6.3. Курсантам військових навчальних закладів із числа осіб, які не перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, посадові оклади встановлюються залежно від освітньо-кваліфікаційного рівня та курсу навчання.
6.4. Курсантам із числа військовослужбовців строкової військової служби посадові оклади виплачуються за останніми штатними посадами, які вони займали в органах Держприкордонслужби або у військових частинах до зарахування на навчання, але не нижче посадових окладів, передбачених для курсантів з числа осіб, які не перебували перед зарахуванням на навчання на військовій службі.
Курсантам із числа солдатів (матросів), сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом, виплачуються посадові оклади за останніми штатними посадами та оклади за військовими званнями.
6.5. Курсантам із числа дітей-сиріт і дітей, які залишилися без опіки батьків, посадові оклади виплачуються згідно з документами (копіями документів), які підтверджують відсутність батьків або ухилення їх від утримання дітей.
6.6. Курсантам, які залишилися без батьків у період навчання у військовому навчальному закладі, посадові оклади виплачуються після надходження (подання) у навчальний заклад відповідних документів (копій документів) з 1-го числа місяця, що настає за місяцем, у якому вони залишилися без батьків.
6.7. Посадові оклади, передбачені для курсантів військових навчальних закладів із числа військовослужбовців строкової військової служби та осіб, які не перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, з 1-го числа місяця, що настає за екзаменаційною сесією семестру, підвищуються:
особам, які мають за результатами чергової екзаменаційної сесії тільки відмінні оцінки, - на 50 відсотків;
особам, які мають за результатами чергової екзаменаційної сесії відмінні та добрі оцінки, - на 25 відсотків.
Диференційовані оцінки за заліки, стажування (практику), курсові роботи (проекти, завдання) під час визначення права курсантів на підвищення окладів на 50 або 25 відсотків ураховуються нарівні з оцінками, отриманими на іспитах.
Курсантам, які з поважних причин повністю або частково не склали заліків та іспитів, підвищені на 50 чи 25 відсотків посадові оклади виплачуються до 1-го числа місяця, що настає за місяцем, у якому їм установлені індивідуальні строки складання заліків та іспитів.
Курсантам, залишеним з поважних причин на повторне навчання на цьому самому курсі, посадові оклади на повторному році навчання до результатів чергової іспитової сесії виплачуються з урахуванням оцінок останньої іспитової сесії, яку вони склали.
Підвищені згідно з цим пунктом посадові оклади виплачуються на підставі наказів начальника військового навчального закладу, що видаються за результатами чергової іспитової сесії.
6.8. Оклади грошового утримання слухачам або посадові оклади курсантам виплачуються з початку навчального року.
За період з дня зарахування на навчання і до початку навчального року виплачуються:
6.8.1. Слухачам із числа осіб офіцерського складу, прапорщиків (мічманів), які перед зарахуванням на навчання перебували на військовій службі, - оклади за останніми штатними посадами, що вони займали в органах Держприкордонслужби або у військових частинах, та оклади за військовими званнями.
6.8.2. Слухачам із числа осіб офіцерського складу, прийнятим (призваним) на військову службу із запасу, - мінімальні посадові оклади, передбачені за первинною офіцерською посадою "командир взводу", та оклади за військовими званнями.
6.8.3. Курсантам із числа солдатів (матросів), сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом, і військовослужбовцям строкової служби - посадові оклади за останніми штатними посадами, які вони займали в органах Держприкордонслужби або у військових частинах, а солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, - і оклади за військовими званнями.
6.8.4. Курсантам, які не перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, - посадові оклади за I тарифним розрядом, установлені для військовослужбовців строкової військової служби.
6.9. Курсантам шкіл прапорщиків (мічманів), навчальних центрів та навчальних підрозділів з підготовки прапорщиків (далі - школи прапорщиків) з дня підписання наказу про зарахування на навчання виплачуються оклади:
6.9.1. Курсантам із числа військовослужбовців строкової військової служби - за останніми штатними посадами, але не менше посадового окладу за III тарифним розрядом, передбаченим для військовослужбовців строкової служби, а з першого числа місяця, у якому передбачено звільнення у запас їх ровесників, - мінімальний посадовий оклад за I тарифним розрядом, установленим для солдатів, матросів, сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом, і оклад за військовим званням.
6.9.2. Курсантам із числа солдатів (матросів), сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом, - за останніми штатними посадами, які вони займали в органах Держприкордонслужби або у військових частинах, і оклади за військовими званнями.
6.9.3. Курсантам із числа осіб, які призвані на військову службу із запасу і направлені на навчання, - мінімальні посадові оклади за I тарифним розрядом, установлені для солдатів, матросів, сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом, і оклади за військовими званнями.
6.10. За період до зарахування на навчання виплачуються:
військовослужбовцям, які перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, - оклади за останніми штатними посадами, які вони займали в органах Держприкордонслужби або у військових частинах, а солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, - і оклади за військовими званнями;
військовослужбовцям, які не перебували перед зарахуванням на навчання на військовій службі, - оклади за I тарифним розрядом, що встановлені для військовослужбовців строкової служби.
6.11. Курсантам шкіл техніків, військових коледжів та відділень з підготовки прапорщиків при військових навчальних закладах виплачуються посадові оклади:
зарахованим на навчання безпосередньо після призову на строкову військову службу - посадові оклади за III тарифним розрядом, що встановлені для військовослужбовців строкової служби;
зарахованим на навчання з органів Держприкордонслужби або з військових частин - за останніми штатними посадами, які вони займали в органах Держприкордонслужби або у військових частинах, але не менше посадового окладу за III тарифним розрядом, передбаченого для військовослужбовців строкової служби.
6.12. Курсантам навчальних частин, підрозділів, шкіл, курсів, навчальних загонів та навчальних центрів з підготовки сержантів, старшин і спеціалістів-солдатів, матросів виплачуються посадові оклади:
зарахованим на навчання безпосередньо після призову на військову службу - посадові оклади за I тарифним розрядом, передбачені для військовослужбовців строкової служби;
зарахованим на навчання з органів Держприкордонслужби - за останніми штатними посадами, які вони займали в органах Держприкордонслужби.
6.13. Військовослужбовцям, які закінчили військові навчальні заклади або курси підвищення кваліфікації, за період до дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадою (пункт 3.4 Положення), крім окладів за військовими званнями, виплачуються:
6.13.1. Тим, які мали в період навчання офіцерське звання, - посадові оклади, які вони одержують на день закінчення військового навчального закладу.
6.13.2. Тим, які не мали в період навчання офіцерських звань, - мінімальний посадовий оклад, передбачений за первинною офіцерською посадою "командир взводу".
Слухачам військових навчальних закладів, які в період навчання замість грошового забезпечення отримували стипендії, за період з дня, наступного за днем видання наказу про закінчення військового навчального закладу, і до дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадою, грошове забезпечення виплачується за нормами, установленими підпунктами 6.1.1- 6.1.3 Положення.
Військовослужбовцям, зазначеним у підпунктах 6.13.1 і 6.13.2, оклади грошового утримання виплачуються з урахуванням пунктів 9.1, 9.3, 9.5 і 9.6 Положення.
Військовослужбовцям, звільненим з військової служби безпосередньо після закінчення військових навчальних закладів з присвоєнням офіцерських звань запасу, оклади грошового утримання, передбачені цим пунктом, не виплачуються.
6.14. Військовослужбовцям, які закінчили школи прапорщиків, школи техніків, військові коледжі та відділення з підготовки прапорщиків військових навчальних закладів і отримали військове звання прапорщика (мічмана), за період до дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадою, на яку призначені, крім окладів за військовим званням прапорщика (мічмана), виплачуються посадові оклади за I тарифним розрядом, установленим для солдатів, матросів, сержантів, старшин, прапорщиків та мічманів, які проходять службу за контрактом.
6.15. Особам офіцерського складу, зарахованим до ад'юнктур і докторантур військових навчальних закладів і науково-дослідних установ, крім окладів за військовими званнями, виплачуються посадові оклади за останніми штатними посадами, які вони займали до зарахування на навчання, але не вище:
6.15.1. Зарахованим до докторантур військових навчальних закладів - окладу начальника кафедри, у штат якої його призначено, або начальника кафедри, до якої його прикріплено згідно з наказом, в обох випадках зі стажем педагогічної роботи до 5 років.
6.15.2. Зарахованим до докторантур науково-дослідних установ - окладу начальника відділу (підрозділу), до якого його прикріплено згідно з наказом.
6.15.3. Зарахованим до ад'юнктур військових навчальних закладів - окладу заступника начальника кафедри, у штат якої його призначено, або начальника кафедри, до якої його прикріплено згідно з наказом, в обох випадках зі стажем педагогічної роботи до 5 років.
6.15.4. Зарахованим до ад'юнктур науково-дослідних установ - окладу старшого наукового співробітника відділу (підрозділу), до якого його прикріплено згідно з наказом.
6.16. Військовослужбовцям, відрахованим з військових навчальних закладів, ад'юнктур чи докторантур, з дня відрахування виплачуються:
6.16.1. Військовослужбовцям, які перед зарахуванням до військових навчальних закладів займали посади в органах Держприкордонслужби або військових частинах (крім військовослужбовців строкової військової служби, відрахованих як такі, що не оволоділи програмою навчання через небажання навчатись або недисциплінованість), - оклади за останніми штатними посадами, які вони займали в органах Держприкордонслужби або військових частинах до зарахування на навчання.
6.16.2. Військовослужбовцям, які не мають офіцерських звань і не перебували перед зарахуванням до військового навчального закладу на військовій службі, а також військовослужбовцям строкової військової служби, відрахованим як такі, що не оволоділи програмою навчання через небажання навчатись або недисциплінованість, - оклади за I тарифним розрядом, передбачені для військовослужбовців строкової військової служби.
6.16.3. Особам офіцерського складу, відрахованим з ад'юнктур чи докторантур, - оклади за останніми штатними посадами, які вони займали в органах Держприкордонслужби або військових частинах до зарахування на навчання, але не більше окладів, які вони одержували в ад'юнктурі чи докторантурі.
Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, відрахованим з військових навчальних закладів, та особам офіцерського складу, відрахованим з ад'юнктур чи докторантур, виплачуються також оклади за військовими званнями.
Оклади грошового утримання військовослужбовцям, зазначеним у підпунктах 6.16.2 і 6.16.3, виплачуються із застосуванням у належних випадках пунктів 9.1, 9.4-9.7 Положення.
6.17. Військовослужбовцям, відрахованим зі шкіл прапорщиків, шкіл техніків, військових коледжів та відділень з підготовки прапорщиків військових навчальних закладів, з дня відрахування виплачуються:
6.17.1. Військовослужбовцям, які перед зарахуванням на навчання займали посади в органах Держприкордонслужби (крім військовослужбовців строкової військової служби, відрахованих як такі, що не оволоділи програмою навчання через небажання навчатись або недисциплінованість), - оклади за останніми штатними посадами, які вони займали в органах Держприкордонслужби, а прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, - і оклади за військовими званнями.
6.17.2. Військовослужбовцям, які не перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, а також військовослужбовцям строкової служби, відрахованим як такі, що не оволоділи програмою навчання через небажання навчатись або недисциплінованість, - посадові оклади за I тарифним розрядом, установлені для військовослужбовців строкової служби.
Оклади грошового утримання військовослужбовцям, зазначеним у підпункті 6.17.1, виплачуються з урахуванням пунктів 9.1 і 9.4 Положення.
6.18. Слухачам військових навчальних закладів, зарахованим на навчання з інших військових формувань, утворених відповідно до чинного законодавства України, з початку навчального року виплачуються:
6.18.1. Особам офіцерського складу Міністерства оборони України, Служби безпеки України, інших військових формувань, утворених відповідно до чинного законодавства України, - оклади грошового утримання та відсоткова надбавка за вислугу років на загальних підставах.
6.18.2. Особам начальницького складу органів Міністерства внутрішніх справ України - оклади за останніми основними посадами, оклади за спеціальними званнями і відсоткова надбавка за вислугу років у встановлених для них розмірах.
6.19. Вихованцям-музикантам органів Держприкордонслужби посадові оклади виплачуються з дня зарахування на виховання до органу Держприкордонслужби.
6.20. Вихованцям-музикантам органів Держприкордонслужби, зарахованим після досягнення призовного віку на строкову військову службу, посадові оклади виплачуються до дня зарахування на строкову військову службу.
Особам, відрахованим з військових оркестрів органів Держприкордонслужби, посадові оклади виплачуються до дня відрахування з військового оркестру органу Держприкордонслужби.
7. Порядок виплати окладів грошового утримання військовослужбовцям за час тимчасового виконання обов'язків за посадою
7.1. Особам офіцерського складу (крім зазначених у пунктах 7.10 і 7.11 Положення), прапорщикам (мічманам), особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, допущеним наказом командира (начальника) органу Держприкордонслужби до тимчасового виконання вакантної посади терміном до шести місяців або до тимчасового виконання обов'язків за невакантною посадою терміном до чотирьох місяців у тому самому органі Держприкордонслужби, за час виконання обов'язків за цими посадами виплачуються оклади за посадами, що тимчасово виконуються (з урахуванням пункту 7.3 Положення).
Особам офіцерського складу (крім зазначених у пунктах 7.10 і 7.11 Положення), прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, допущеним наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби до тимчасового виконання обов'язків за іншими посадами з більшими окладами у тому самому органі Держприкордонслужби, за час фактичного виконання обов'язків за цими посадами виплачуються оклади за посадами, що тимчасово виконуються (з урахуванням пункту 7.3 Положення).
Особам офіцерського складу (крім зазначених у пунктах 7.10 і 7.11 Положення), прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, допущеним наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби до тимчасового виконання обов'язків за іншими посадами з меншими окладами у тому самому органі Держприкордонслужби, за час фактичного виконання обов'язків за цими посадами виплачуються оклади за основними посадами.
7.2. Строк тимчасового виконання обов'язків за посадою обчислюється з дня, з якого військовослужбовець приступив до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня видання начальником (командиром) органу Держприкордонслужби наказу про його допуск до тимчасового виконання обов'язків за посадами, і до дня звільнення з посади включно.
7.3. Посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) при тимчасовому виконанні посад виплачуються з дотриманням таких умов:
7.3.1. Військовослужбовцю, допущеному до тимчасового виконання обов'язків за невакантною посадою, оклад за цією посадою виплачується, якщо військовослужбовець, який постійно займає посаду, а також його заступники і помічники-військовослужбовці незалежно від їх функціональних обов'язків тимчасово вибули з органу Держприкордонслужби або в установленому порядку звільнені від службових обов'язків.
7.3.2. Військовослужбовцям - начальникам штабів органів і підрозділів, заступникам і помічникам начальників (командирів) усіх найменувань незалежно від їх функціональних обов'язків у разі тимчасового виконання обов'язків за невакантними посадами безпосередніх начальників (командирів) виплачуються оклади за основними посадами. У разі тимчасового виконання зазначеними військовослужбовцями обов'язків за вакантними посадами безпосередніх начальників (командирів) виплачуються оклади за посадами, що тимчасово виконуються, на загальних підставах.
7.3.3. У разі тимчасового виконання обов'язків за посадами, за якими встановлені оклади в розмірах від мінімуму до максимуму, оклади за цими посадами виплачуються в розмірах, установлених начальником (командиром) органу Держприкордонслужби, що видав наказ про призначення.
При цьому особам офіцерського складу, допущеним до виконання обов'язків за посадами науково-педагогічного (педагогічного) складу, виплачуються оклади з урахуванням стажу їх педагогічної роботи.
7.3.4. Прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за посадами офіцерського складу, виплачуються посадові оклади, передбачені в штатах для осіб офіцерського складу на цих посадах.
7.3.5. Солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за посадами прапорщиків (мічманів), виплачуються посадові оклади за посадами, що тимчасово виконуються.
7.4. Військовослужбовцям строкової військової служби, допущеним наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби до тимчасового виконання обов'язків за іншими посадами у тому самому органі Держприкордонслужби, оклади з дотриманням правил, передбачених пунктами 7.2 і 7.3 Положення, виплачуються:
у разі тимчасового виконання обов'язків за посадами рядового, сержантського та старшинського складу - за посадами, що тимчасово виконуються;
у разі тимчасового виконання обов'язків за посадами офіцерського складу - мінімальні посадові оклади, установлені для військовослужбовців, прийнятих на військову службу за контрактом, за I тарифним розрядом.
7.5. За періоди перебування військовослужбовців, допущених до тимчасового виконання обов'язків за посадами, у відпустці, службовому відрядженні, на навчанні, лікуванні або у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою виплачуються оклади за основними посадами.
7.6. Різниця в окладах за основною посадою і посадою, що тимчасово виконується, виплачується за минулий місяць (місяці) одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць, а військовослужбовцям, відрядженим до нового місця служби (навчання) або звільненим з військової служби, - при вибутті з органу Держприкордонслужби.
7.7. Військовослужбовцям, крім зазначених у пунктах 7.8 і 7.10 Положення, допущеним до тимчасового виконання посад в іншому органі Держприкордонслужби, оклади за посадами, що тимчасово виконуються, не виплачуються.
7.8. Особам офіцерського складу, які займають посади лікарів, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за посадами лікарів в іншому органі Держприкордонслужби, оклади за посадами, що тимчасово виконуються, виплачуються в порядку, установленому пунктами 7.2, 7.3 і 7.6 Положення.
7.9. Військовослужбовцям, призначеним на вакантні посади з більшими окладами, які вони тимчасово виконували, оклади за цими посадами виплачуються з того дня, з якого вони приступили до тимчасового виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня видання наказу про допуск до тимчасового виконання обов'язків за посадою.
7.10. Особам офіцерського складу, які перебувають у розпорядженні, допущеним наказом відповідного начальника (командира), у розпорядженні якого вони перебувають, до тимчасового виконання обов'язків за вакантними посадами за їх спеціальністю, за час фактичного виконання обов'язків за цими посадами виплачуються оклади за посадами, що тимчасово виконуються (з урахуванням підпунктів 7.3.3 та 9.5.6 Положення).
У такому самому порядку виплачуються оклади особам офіцерського складу, які перебувають у розпорядженні, допущеним в інтересах бойової підготовки до тимчасового виконання обов'язків за вакантними посадами за їх спеціальністю наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби, у якому офіцери проходили службу до звільнення з посади і продовжують перебувати після зарахування у розпорядження.
7.11. Особам офіцерського складу, допущеним у період перебування у розпорядженні до тимчасового виконання обов'язків за невакантними посадами, оклади за невакантними посадами, що тимчасово виконуються, не виплачуються.
8. Порядок виплати посадових окладів у зв'язку з переходом органу Державної прикордонної служби України на новий штат
8.1. У разі переходу органу Держприкордонслужби на новий штат особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, допущеним наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби до виконання обов'язків за посадою за новим штатом, оклади за цими посадами виплачуються з дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня оголошення в наказі начальника (командира) органу Держприкордонслужби про перехід на новий штат і дня отримання цим органом Держприкордонслужби нового штату.
Якщо найменування посад не змінилися, але змінились оклади за ними, то встановлені нові оклади виплачуються з дня оголошення в наказі начальника (командира) органу Держприкордонслужби про перехід на новий штат, але не раніше дня отримання цим органом Держприкордонслужби нового штату.
8.2. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, допущеним у зв'язку з переходом органом Держприкордонслужби на новий штат до виконання обов'язків за новими для них посадами в період, коли вони перебувають у відпустці, на лікуванні (у тому числі у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою), у службовому відрядженні чи на навчанні, - із збереженням посад за місцем служби - до дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за цими посадами, виплачуються оклади за основними посадами, які вони займали раніше, із застосуванням до тих, хто перебуває на лікуванні в лікувальних закладах і у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою, термінів, передбачених пунктами 10.1 і 10.2 Положення.
8.3. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, допущеним у зв'язку з переходом органом Держприкордонслужби на новий штат до виконання обов'язків за новими для них посадами, і які після того, як приступили до їх виконання, вибули у відпустку, на лікування, у службове відрядження або на навчання із збереженням посад за місцем служби, виплачуються оклади за цими посадами.
8.4. Військовослужбовцям строкової військової служби, призначеним у зв'язку з переходом органом Держприкордонслужби на новий штат на посади рядового, сержантського і старшинського складу, оклади за цими посадами виплачуються з дня підписання наказу про призначення, а допущеним до виконання обов'язків за посадами прапорщиків (мічманів), осіб офіцерського складу - з того дня, з якого вони приступили до тимчасового виконання обов'язків за посадою (з урахуванням пункту 7.2 Положення), але в усіх випадках - не раніше дня оголошення в наказі начальника (командира) органу Держприкордонслужби про перехід на новий штат і дня одержання цим органом Держприкордонслужби нового штату.
8.5. Викладений в пунктах 8.2-8.4 Положення порядок виплати посадових окладів застосовується також у разі внесення змін до штату.
9. Порядок виплати окладів грошового утримання військовослужбовцям у період перебування у розпорядженні
9.1. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, звільненим від посад, які вони займають (у тому числі у зв'язку з переходом органом Держприкордонслужби на новий штат, частковою зміною штату), з дня, наступного за днем звільнення від займаних посад, оклади грошового утримання виплачуються з розрахунку:
за перші два місяці - окладів за військовим званням і за останніми основними посадами;
за два наступних місяці - тільки окладів за військовими званнями.
Після закінчення перших двох місяців перебування осіб офіцерського складу в розпорядженні посадові оклади можуть виплачуватися протягом наступних двох місяців тільки за рішенням Голови Державної прикордонної служби України або першого заступника Голови Державної прикордонної служби України, а прапорщикам (мічманам), які проходять службу за контрактом, - за рішенням начальника регіонального управління Державної прикордонної служби України, прирівняних до нього осіб і вище.
Після чотирьох місяців безперервного перебування у розпорядженні оклади грошового утримання особам офіцерського складу можуть виплачуватись у виняткових випадках тільки за рішенням Голови Державної прикордонної служби України та першого заступника Голови Державної прикордонної служби України. Клопотання про продовження строків виплати окладів грошового утримання подаються за підпорядкованістю начальниками (командирами) органів Держприкордонслужби, у списках яких вони перебувають.
9.2. Днем звільнення військовослужбовця з посади, яку він займає, уважається день закінчення здавання справ і складання обов'язків за посадою в межах строків, установлених Статутом внутрішньої служби Збройних Сил України.
Якщо тривалість здавання справ і складання обов'язків за посадою не визначена, то вона встановлюється начальником (командиром) органу Держприкордонслужби, але не більше 10 днів. Термін здавання справ і складання обов'язків за посадою новопризначеній посадовій особі обчислюється з дня прибуття її в орган Держприкордонслужби.
Днем звільнення з посади військовослужбовців розформованих органів Держприкордонслужби вважається день закінчення здавання справ і складання обов'язків за посадою в межах установлених строків, але не пізніше дня закінчення розформування органу Держприкордонслужби, визначеного директивою Адміністрації Державної прикордонної служби України.
9.3. Днем зарахування у розпорядження військовослужбовців, які закінчили військові навчальні заклади, ад'юнктури чи докторантури військових навчальних закладів і науково-дослідних установ, уважається:
для військовослужбовців, які не мали в період навчання офіцерських звань, - день, наступний за днем видання наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України про присвоєння офіцерських звань;
для осіб офіцерського складу - день, наступний за днем видання відповідним начальником наказу про закінчення військового навчального закладу, ад'юнктури чи докторантури.
9.4. У разі відрахування військовослужбовців з військових навчальних закладів, ад'юнктур чи докторантур днем зарахування їх у розпорядження вважається день, наступний за днем видання відповідним начальником наказу про відрахування.
9.5. Під час визначення права на одержання окладів грошового утримання в передбачені пунктом 9.1 Положення строки перебування військовослужбовців у розпорядженні не зараховуються періоди їх перебування:
9.5.1. На лікуванні в госпіталях, лазаретах, клініках, лікарнях та інших аналогічних їм лікувальних закладах або підрозділах.
9.5.2. У санаторіях і будинках відпочинку, куди військовослужбовці після перебування на лікуванні у госпіталях, лазаретах, клініках, лікарнях та інших аналогічних їм лікувальних закладах або підрозділах направлені згідно з висновком військово-лікарської комісії.
9.5.3. На лікуванні в спеціалізованих туберкульозних санаторіях у зв'язку із захворюванням на відкриту форму туберкульозу.
9.5.4. У відпустці для лікування у зв'язку з хворобою згідно з висновком військово-лікарської комісії.
9.5.5. Під арештом у зв'язку з притягненням до кримінальної відповідальності, у разі закриття кримінальної справи або винесення виправдувального вироку - з дня арешту і до дня звільнення включно.
9.5.6. На вакантних посадах, до яких особи офіцерського складу тимчасово допускались (пункт 7.10 Положення), - з дня, з якого вони приступили до тимчасового виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня видання наказу про допуск до тимчасового виконання обов'язків за посадами, і до дня звільнення з посади включно.
9.5.7. У черговій відпустці та у відпустці, яка надається військовослужбовцям, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до відповідної категорії для встановлення пільг і компенсацій.
9.6. Виплата особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, окладів грошового утримання, на одержання яких вони втратили право у зв'язку з перебуванням у розпорядженні, поновлюється:
9.6.1. Призначеним на посади - з дня видання наказу про призначення, при цьому за період з дня видання наказу про призначення і до дня, з якого військовослужбовці приступили до виконання обов'язків за посадою, виплачуються оклади за основними посадами, які раніше займались. Ці оклади виплачуються після вступу військовослужбовців на посаду.
9.6.2. Направленим на лікування в лікувальні заклади або підрозділи, зазначені в пункті 9.5 Положення, - з дня направлення, при цьому оклади виплачуються до дня повернення до місця перебування у розпорядженні включно, а тим, хто вибув у відпустку для лікування у зв'язку з хворобою за висновками військово-лікарської комісії, - до дня закінчення відпустки включно.
9.6.3. Слухачам та курсантам, зарахованим у військові навчальні заклади на стаціонарне навчання або очну ад'юнктуру чи докторантуру, - з дня направлення на навчання.
9.6.4. Особам, які вибули у чергову відпустку та у відпустку, що надається військовослужбовцям, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до відповідної категорії для встановлення пільг і компенсацій, - з дня вибуття у відпустку, зазначеного в наказі начальника (командира) органу Держприкордонслужби, при цьому оклади виплачуються до дня закінчення відпустки включно.
9.7. Військовослужбовцям строкової військової служби, звільненим з посад, які вони займали, оклади за останніми основними посадами виплачуються до призначення на інші посади, направлення на навчання у військові навчальні заклади або звільнення з військової служби, але не більш ніж за поточний місяць. Після цього виплачуються оклади за I тарифним розрядом, установлені для військовослужбовців строкової військової служби.
9.8. Військовослужбовцям строкової військової служби, звільненим з посад у зв'язку з позбавленням сержантських чи старшинських військових звань або за недисциплінованість, з дня звільнення й до призначення на посади чи звільнення з військової служби виплачуються оклади за I тарифним розрядом, установлені для військовослужбовців строкової військової служби.
9.9. Особам офіцерського складу, які були відряджені до державних органів, з дня їх повернення до Державної прикордонної служби України, але не раніше дня, до якого їм виплачено грошове забезпечення у державних органах, і до дня, з якого військовослужбовці приступили до виконання обов'язків за новими посадами, на які призначені, з дня зарахування на навчання у військові навчальні заклади чи звільнення з військової служби виплачуються (із застосуванням пунктів 9.1, 9.5 і 9.6 Положення) оклади за військовим званням і посадою, які вони одержували за місцем відрядження.
10. Порядок виплати окладів грошового утримання військовослужбовцям за час хвороби
10.1. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, у тому числі тим, хто перебуває в розпорядженні, за весь період безперервного перебування на лікуванні в лікувальних закладах чи у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою згідно з висновком військово-лікарської комісії, але не більше чотирьох місяців з дня вибуття з органу Держприкордонслужби (крім випадків, коли чинним законодавством України передбачено триваліші терміни перебування на лікуванні), виплачуються оклади за військовими званнями й оклади за останніми основними посадами, які вони займали.
10.2. Оклади грошового утримання військовослужбовцям, зазначеним у пункті 10.1 Положення, після чотирьох місяців безперервного перебування на лікуванні й у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою виплачуються, якщо перебування на лікуванні та у відпустці продовжено за висновком військово-лікарської комісії чи рішенням Голови Державної прикордонної служби України або першого заступника Голови Державної прикордонної служби України.
10.3. Військовослужбовцям строкової військової служби, які перебувають на лікуванні в лікувальних закладах чи у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою, посадові оклади виплачуються за весь період перебування на лікуванні та у відпустці через хворобу.
10.4. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), на яких у період їх перебування на лікуванні чи у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою надійшли накази про звільнення з військової служби, грошове забезпечення виплачується в порядку, передбаченому пунктом 43.2 Положення.
11. Порядок виплати окладів грошового утримання військовослужбовцям, усуненим з посад, а також тим, які перебувають під арештом та в дисциплінарних частинах
11.1. Військовослужбовцям, усуненим з посад відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України чи за рішенням слідчих або судових органів, оклади грошового утримання виплачуються з наступного після усунення від посади дня в порядку, передбаченому пунктом 9.1 Положення.
11.2. Військовослужбовцям, заарештованим за постановою слідчих або судових органів, виплата окладів грошового утримання припиняється з дня арешту.
У разі винесення виправдувального вироку суду, закриття кримінальної справи за відсутністю складу злочину або недоведеністю участі обвинуваченого в учиненні злочину оклади грошового утримання виплачуються військовослужбовцям за час вимушеної відсутності в органі Держприкордонслужби.
11.3. Військовослужбовцям, які за вироком суду, що набрав законної сили, визнані винними у скоєнні злочину, оклади грошового утримання за час перебування під арештом не виплачуються незалежно від характеру призначеного судом покарання, у тому числі в разі винесення вироку про умовне засудження або відстрочки виконання вироку.
Військовослужбовцям, засудженим до позбавлення волі, які перебувають до моменту набрання вироком законної сили на волі, оклади грошового утримання виплачуються до дня виключення зі списків особового складу, але не більше ніж до дня отримання органом Держприкордонслужби повідомлення суду про набрання вироком законної сили (з урахуванням пункту 9.1 Положення).
11.4. Військовослужбовцям строкової військової служби, засудженим до відбування покарання у дисциплінарних частинах, з дня оголошення судом вироку і до призначення на посади після відбування покарання чи до звільнення з військової служби виплачуються оклади за першим тарифним розрядом, встановленого для військовослужбовців строкової служби.
12. Порядок виплати грошового забезпечення у разі смерті (загибелі) військовослужбовців, якщо вони визнані безвісно відсутніми або оголошені померлими
12.1. У разі смерті (загибелі) військовослужбовця грошове забезпечення нараховується повністю за той місяць, у якому військовослужбовець помер (загинув), та виплачується членам сім'ї, які проживали разом з ним, а також особам, які перебували з причин непрацездатності на утриманні військовослужбовця.
12.2. Грошове забезпечення військовослужбовця, який визнаний судом безвісно відсутнім або оголошений померлим, виплачується членам сім'ї, які проживали разом з ним, а також особам, які перебували з причин непрацездатності на його утриманні, після надходження до органу Держприкордонслужби відповідного рішення суду, у якому буде встановлено день, коли військовослужбовець визнаний безвісно відсутнім або оголошений померлим, - до цього дня включно.
Особам, зазначеним у пунктах 12.1 і 12.2 Положення, також виплачуються одноразові додаткові види грошового забезпечення, право на отримання яких виникло до дня, з якого військовослужбовця визнано судом безвісно відсутнім або оголошено померлим.
13. Порядок виплати надбавки до окладів грошового утримання за вислугу років
13.1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби та курсантів військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів) за вислугу років на військовій службі виплачується відсоткова надбавка до окладів за військовим званням і основною чи тимчасово займаною посадою у таких розмірах на місяць:
від 1 до 2 років - 5%;
від 2 до 5 років - 10%;
від 5 до 10 років - 20%;
від 10 до 15 років - 25%;
від 15 до 20 років - 30%;
від 20 до 25 років - 35%;
від 25 і більше років - 40%.
13.2. До вислуги років військовослужбовців для виплати їм відсоткової надбавки зараховуються в календарному порядку періоди:
13.2.1. Військової служби на посадах офіцерського складу, прапорщиків (мічманів), військовослужбовців надстрокової військової служби, військовослужбовців-жінок, солдатів (матросів), сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом, у Державній прикордонній службі України, Міністерстві оборони України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України, військах Цивільної оборони України та інших військових формуваннях, утворених відповідно до законодавства України, Об'єднаних збройних силах держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав (далі - СНД), військах та інших військових формуваннях СНД та СРСР.
13.2.2. Служба на посадах рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України (МВС СРСР), держав СНД.
13.2.3. Роботи осіб офіцерського складу, прапорщиків (мічманів), військовослужбовців надстрокової служби, військовослужбовців-жінок, солдатів (матросів), сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом, у державних органах, якщо вони відряджені в ці органи в установленому порядку із залишенням на військовій службі.
13.2.4. Перебування в розпорядженні та на навчанні у військових навчальних закладах.
13.2.5. Виконання посад офіцерського складу, прапорщиків, мічманів, військовослужбовців, які проходять службу за контрактом, до присвоєння офіцерського звання, звання прапорщика, мічмана чи зарахування на військову службу за контрактом, якщо призначення на ці посади здійснено наказами відповідних начальників (командирів).
13.3. Вислуга років для виплати військовослужбовцям надбавки обчислюється:
військовослужбовцям, яким присвоєно звання прапорщика (мічмана), - з дня підписання наказу про присвоєння звання;
військовослужбовцям, прийнятим (призваним) на військову службу із запасу, - з дня прибуття до військового комісаріату для відправлення до органу Держприкордонслужби або у військову частину, а особам офіцерського складу, призваним на військову службу безпосередньо після закінчення вищих навчальних закладів (крім військових), - з дня вибуття у відпустку, надану військовим комісаріатом;
прапорщикам (мічманам), військовозобов'язаним та жінкам, які прийняті на військову службу за контрактом після 9 серпня 1999 року, - з дня зарахування до списків особового складу органу Держприкордонслужби (військової частини);
курсантам (слухачам) із числа громадян, які прийняті на військову службу у добровільному порядку, - з дня призначення на посаду курсанта військового навчального закладу.
Закінченням проходження військової служби вважається день, з якого військовослужбовець виключений наказом начальника (командира) зі списків особового складу.
Військовослужбовцям, призваним або прийнятим на військову службу із запасу, вислуга років обчислюється з урахуванням попередньої служби, обчисленої відповідно до підпунктів 13.2.1-13.2.5 Положення.
13.4. Періоди служби на посадах, зазначених у цьому пункті, при обчисленні вислуги років для виплати відсоткової надбавки зараховуються на пільгових умовах:
13.4.1. За два місяці - місяць служби на посадах льотного складу за умови виконання норм нальоту, установлених Головою Державної прикордонної служби України для зарахування вислуги років на пенсію на пільгових умовах; парашутистів-випробувачів, які виконують парашутні стрибки, катапультування та входять до складу екіпажів літальних апаратів, за умови виконання польотів, стрибків з парашутом та катапультувань за методиками льотних випробувань.
При цьому обчислення вислуги років для встановлення розміру відсоткової надбавки за службу на посадах льотного складу провадиться не раніше ніж з 1 жовтня 1946 року; у штабах, управліннях авіаційних з'єднань від авіакорпусу, корпусу протиповітряної оборони і вище, військових навчальних закладах - не раніше ніж з 1 січня 1990 року, а на посадах парашутистів-випробувачів - з 17 січня 1988 року.
13.4.2. За півтора місяця - місяць служби осіб офіцерського складу, прапорщиків (мічманів), солдатів (матросів), сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом, та військовослужбовців надстрокової військової служби в органах управління, штабах, військових частинах повітрянодесантних і аеромобільних військ, військ спеціального призначення, у військових навчальних закладах, які готують осіб офіцерського складу для аеромобільних військ, десантно-штурмових з'єднаннях і частинах (підрозділах), розвідувальних десантних підрозділах Сухопутних військ України, розвідувальних десантних (спеціального призначення) частинах і підрозділах морської піхоти, пошуково-рятувальній і парашутно-десантній службах авіації.
Обчислення вислуги років у порядку, передбаченому цим пунктом, провадиться:
у з'єднаннях, частинах і підрозділах повітрянодесантних військ - не раніше ніж з 3 серпня 1951 року;
у частинах спеціального призначення - не раніше ніж з 1 січня 1958 року;
у десантно-штурмових з'єднаннях, частинах (підрозділах), розвідувальних десантних підрозділах - не раніше ніж з 14 березня 1980 року;
у пошуково-рятувальній і парашутно-десантній службах авіації - не раніше ніж з 1 січня 1990 року;
у з'єднаннях, частинах і підрозділах аеромобільних військ - не раніше ніж з 1 липня 1992 року;
в органах управління аеромобільних військ і спеціального призначення - не раніше ніж з 1 січня 1994 року;
у військових навчальних закладах, які готують осіб офіцерського складу для аеромобільних військ, - не раніше ніж з 1 січня 1994 року.
При обчисленні вислуги років військовослужбовцям в органах управління, штабах, військових навчальних закладах і військових частинах, військова служба в яких пов'язана з виконанням стрибків з парашутом, ураховуються періоди служби за умови виконання річних норм стрибків з парашутом, передбачених планами бойової підготовки, але не менше річних норм, установлених Головою Державної прикордонної служби України для обчислення вислуги років на пенсію на пільгових умовах.
13.4.3. За півтора місяця - місяць служби осіб офіцерського складу, прапорщиків (мічманів), солдатів (матросів), сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом, та військовослужбовців надстрокової військової служби після 1 жовтня 1946 року:
на кораблях, катерах, суднах, в управліннях з'єднань кораблів, катерів, суден на посадах плаваючого складу, які визначені в розділах 1, 2 і 3 Переліку посад осіб офіцерського складу, мічманів, матросів і старшин, які проходять службу за контрактом у Морській охороні Державної прикордонної служби України, місяць служби на яких зараховується до вислуги років для виплати відсоткової надбавки за півтора місяця (додаток 1 до Положення);
в управліннях з'єднань кораблів, катерів і суден на посадах плаваючого складу, які визначені в розділах 4, 5 і 6 вищеназваного Переліку, - за умови щорічного плавання на кораблях, катерах і суднах, які перебувають у строю не менше 60 днів у плаванні або не менше 60 днів на ходових заводських (державних) випробуваннях кораблів, катерів і суден, які будуються і ремонтуються, якщо ці кораблі, катери й судна мали ходові години.
13.4.4. За півтора місяця - місяць служби осіб офіцерського складу, зарахованих у діючий резерв Першого Головного управління КДБ СРСР і направлених у представництва при органах безпеки Республіки Афганістан, за умови наявності відповідних записів в особовій справі.
13.5. Якщо військовослужбовець перебував на льотній роботі неповний календарний рік, то норма нальоту годин для зарахування цього періоду до вислуги років у пільговому обчисленні визначається пропорційно до часу фактичного перебування на льотній роботі.
13.6. Військовослужбовцям, які отримали тяжкі травми під час здійснення польотів на літаках, вертольотах чи стрибків з парашутом, служба на відповідних посадах у році, у якому отримана травма, зараховується до вислуги років у пільговому обчисленні. Підставою для пільгового обчислення вислуги років у зазначених випадках є довідка військово-лікарської комісії.
У разі перенавчання військовослужбовців льотного складу на нову льотну спеціальність чи на нові для них типи літаків, вертольотів перший календарний рік перенавчання зараховується при обчисленні вислуги років за два роки.
13.7. Військовослужбовцям, що займають посади, за якими вислуга років для виплати відсоткової надбавки обчислюється у пільговому порядку, періоди служби протягом року зараховуються до вислуги років у календарному обчисленні.
Після закінчення календарного року вислуга років військовослужбовців, за наявності відповідної підстави для обчислення її у пільговому порядку, перераховується з урахуванням пільгового обчислення служби в минулому році й оголошується наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби. Вислуга років зазначених військовослужбовців у разі призначення їх до кінця року на посади, за якими пільгове обчислення вислуги років не встановлено, або звільнення з військової служби чи направлення на навчання без збереження посад за місцем служби перераховується безпосередньо після настання таких випадків і оголошується наказом відповідних начальників (командирів).
Якщо виявиться, що з урахуванням пільгового обчислення вислуги років відсоткова надбавка за окремі місяці року підлягає виплаті військовослужбовцю у більшому розмірі, ніж вона фактично виплачувалась, то йому виплачується відповідна різниця.
13.8. Вислуга років військовослужбовців для виплати відсоткової надбавки визначається на підставі їх особових справ та інших документів, що підтверджують проходження військової служби.
Періоди служби, обчислені на пільгових умовах відповідно до порядку, що діяв до введення цього Положення, перерахунку в бік зменшення не підлягають.
13.9. Періоди служби, які підлягають зарахуванню у вислугу років згідно з пунктами 13.4-13.7 Положення в пільговому порядку, обчислюються з того дня, з якого військовослужбовець приступив до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня підписання наказу про призначення, і до дня звільнення з посади включно з урахуванням часу перебування в установленій відпустці, на лікуванні, у службовому відрядженні та на навчанні за спеціальністю - у випадках збереження посад за місцем служби.
13.10. Військовослужбовцям, які відслужили встановлені для виплати відсоткової надбавки за вислугу років строки, ця надбавка виплачується в усіх випадках, коли вони мають право на отримання окладів грошового утримання. При цьому військовослужбовцям, які одержують тільки оклади за військовим званням, відсоткова надбавка виплачується до цих окладів.
Якщо відсоткова надбавка виплачувалась військовослужбовцю в менших, ніж належало, розмірах з вини посадових осіб органу Держприкордонслужби, то здійснюється перерахунок надбавки за весь період, протягом якого військовослужбовець мав право на неї.
14. Порядок виплати надбавки за особливі умови служби
14.1. Військовослужбовцям строкової військової служби виплачується надбавка за особливі умови служби в таких розмірах на місяць:
14.1.1. Сорок відсотків від посадового окладу - тим, які проходять службу:
в екіпажах танків, самохідно-артилерійських установок, зенітних самохідних установок, бойових машин піхоти, бойових розвідувальних і десантних машин; на посадах, що входять до складу обслуги самохідних пускових установок зенітних ракетних комплексів і самохідних станцій виявлення і наведення цих комплексів; у підрозділах на посадах старших інструкторів та інструкторів з водіння танків і самохідно-артилерійських установок, які входять за штатом до складу екіпажів цих бойових машин як старші механіки-водії або механіки-водії; на посадах командирів, старших механіків-водіїв, механіків-водіїв, навідників та заряджаючих танків і самохідних артилерійських установок у підрозділах зберігання й обслуговування бронетанкової техніки;
в органах спеціального призначення Держприкордонслужби (згідно з переліком органів і підрозділів Держприкордонслужби, затвердженим Головою Державної прикордонної служби України), повітрянодесантних органах Держприкордонслужби, служба в яких пов'язана з виконанням стрибків з парашутом;
в екіпажах кораблів (суден) і катерів*, що перебувають у строю, ремонті чи на консервації;
в екіпажах кораблів (суден) і катерів, що будуються, - з дня початку навчання згідно з наказом відповідного начальника (командира) на таких самих кораблях (суднах) і катерах, що перебувають у строю, а тим, хто не навчається, - з дня початку ходових заводських випробувань корабля (судна), катера;
на посадах льотного складу - тим, які виконують польоти у складі екіпажів літаків і вертольотів.
--------------
* Тут і в наступних пунктах Положення маються на увазі кораблі (судна) та катери, зараховані до складу Морської охорони Державної прикордонної служби України.
14.2. Особам офіцерського складу і прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, виплачується надбавка за особливі умови служби в таких розмірах на місяць:
14.2.1. П'ятнадцять відсотків від посадового окладу - прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом на посадах:
в екіпажах танків, самохідно-артилерійських установок, зенітних самохідних установок, бойових машин піхоти, бойових розвідувальних і десантних машин; на посадах, що належать до обслуги самохідних пускових установок зенітних ракетних комплексів і самохідних станцій виявлення і наведення цих комплексів;
у підрозділах на посадах старших інструкторів та інструкторів з водіння танків і самохідно-артилерійських установок, що входять за штатом в обслугу екіпажів цих бойових машин як старші механіки-водії або механіки-водії;
командирів і старших механіків-водіїв танків і гаубичних самохідно-артилерійських установок у підрозділах зберігання та обслуговування бронетанкової техніки.
14.2.2. П'ятнадцять відсотків від посадового окладу - особам офіцерського складу і прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом на посадах:
в авіаційних органах Держприкордонслужби згідно із затвердженим Головою Державної прикордонної служби України переліком посад наземних авіаційних спеціалістів, які забезпечують безпеку польотів літаків і вертольотів;
в екіпажах кораблів (суден) і катерів, які перебувають у строю, у ремонті чи на консервації;
в екіпажах кораблів (суден) і катерів, що будуються, - з дня початку навчання згідно з наказом відповідного начальника (командира) на таких самих кораблях (суднах) і катерах, що перебувають у строю, а тим, хто не навчається, - з дня початку ходових заводських випробувань;
в управліннях кораблів (суден) і катерів, - за час фактичного несення служби (виконання завдань) на кораблях (суднах) і катерах.
14.2.3. Двадцять п'ять відсотків від посадового окладу - особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом на посадах:
в органах спеціального призначення Держприкордонслужби (згідно з переліком органів і підрозділів Держприкордонслужби, затвердженим Головою Державної прикордонної служби України), повітрянодесантних органах Держприкордонслужби, у пошуково-рятувальній і парашутно-десантній службі авіаційного управління Адміністрації Держприкордонслужби та пошуково-рятувальній і парашутно-десантній службах авіаційних органів Держприкордонслужби - за умови виконання в минулому році річних норм стрибків з парашутом, передбачених затвердженими в установленому порядку планами бойової підготовки, але не менше річних норм, визначених Головою Державної прикордонної служби України для обчислення вислуги років для виходу на пенсію на пільгових умовах.
14.2.4. Тридцять п'ять відсотків від посадового окладу - особам офіцерського складу, прапорщикам, солдатам, сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, що займають посади льотного складу і виконують польоти за планами бойової (навчально-льотної) підготовки у складі екіпажів літаків, вертольотів.
При цьому особам офіцерського складу, які займають посади льотного складу в регіональних управліннях і Адміністрації Державної прикордонної служби України, надбавка за особливі умови служби виплачується за умови виконання в минулому кварталі встановлених для них норм нальоту годин.
Про виконання військовослужбовцями в минулому кварталі встановлених норм нальоту годин, а також персональний список осіб, які не виконали цих норм з незалежних від них обставин, оголошується наказом відповідних начальників (командирів).
У разі невиконання в минулому кварталі встановлених норм нальоту годин з незалежних від військовослужбовців обставин (хвороба, відпустка, відрядження, недопостачання авіації Державної прикордонної служби України пально-мастильних матеріалів, ремонтних блоків літаків (вертольотів)) виплата надбавки в поточному кварталі не припиняється.
Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, звільненим з льотної роботи, надбавка за особливі умови служби виплачується до дня звільнення, про що оголошується в наказі начальника (командира) органу Держприкордонслужби.
14.3. Прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, і військовослужбовцям строкової військової служби, які займають посади, що належать до екіпажів танків, самохідно-артилерійських установок, зенітно-самохідних установок, бойових машин десанту, бойових розвідувальних машин, літаків (вертольотів) чи обслуги самохідних пускових установок зенітно-ракетних комплексів і самохідних станцій виявлення і наведення цих комплексів, надбавка за особливі умови служби виплачується за умови, що в органі Держприкордонслужби є відповідна бронетанкова, авіаційна чи зенітно-ракетна техніка, і військовослужбовці працюють, навчають або навчаються на цій техніці.
У період перебування зазначеної техніки в ремонті виплата надбавки не припиняється, якщо військовослужбовці продовжують працювати, навчати чи навчатися на іншій бронетанковій, авіаційній або зенітно-ракетній техніці.
14.4. Надбавка за особливі умови служби у відповідних розмірах, установлених пунктами 14.1 і 14.2 Положення, виплачується також військовослужбовцям:
14.4.1. Курсантам шкіл і навчальних загонів - за час практики і стажування на кораблях (суднах) і катерах.
14.4.2. Управлінь загонів морської охорони, управлінь дивізіонів морської охорони та підрозділів забезпечення морської охорони - за час фактичного несення служби (виконання завдань).
14.4.3. Управлінь загонів морської охорони, управлінь дивізіонів морської охорони та підрозділів забезпечення морської охорони кораблів (суден) і катерів, що будуються і ремонтуються, які залучаються до участі в ходових заводських і державних випробуваннях кораблів (суден) і катерів, а також військових представництв Державної прикордонної служби України і членам комісії державного приймання, які беруть участь у проведенні ходових заводських (державних) випробувань кораблів (суден) і катерів, - за дні випробувань і приймання, протягом яких ці кораблі (судна) і катери мали ходові години.
14.4.4. Тимчасово направленим для виконання службових завдань чи підготовки за спеціальністю на кораблі (судна) і катери, що перебувають у строю, з таких самих кораблів (суден) і катерів.
14.5. Військовослужбовцям, які одержують надбавку за особливі умови служби, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за посадами, за якими виплата цієї надбавки не встановлена, за період тимчасового виконання обов'язків за посадами надбавка не виплачується.
14.6. Військовослужбовцям, які не мають права на одержання надбавки за особливі умови служби, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за посадами, за якими встановлена виплата надбавки, ця надбавка виплачується з урахуванням пунктів 7.2 і 7.5 Положення.
14.7. Особам офіцерського складу і прапорщикам, солдатам, сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, надбавка за особливі умови служби виплачується від окладів за основними посадами або такими, що виконуються тимчасово.
14.8. Надбавка за особливі умови служби (пункти 14.1 і 14.2 Положення) виплачується: особам офіцерського складу і прапорщикам, солдатам, сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, - з того дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня видання наказу про призначення.
Виплата військовослужбовцям надбавки за особливі умови служби припиняється з дня, наступного за днем звільнення від обов'язків за посадою (пункт 9.2 Положення) чи вступу в тимчасове виконання обов'язків за посадою, за якою виплата надбавки не встановлена.
У разі тимчасового вибуття військовослужбовців з органу Держприкордонслужби зі збереженням посад за місцем служби надбавка за особливі умови служби виплачується в порядку, передбаченому пунктами 41.1 і 41.2 Положення.
14.9. Надбавка за особливі умови служби виплачується за місцем штатної служби за минулий місяць (місяці) одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
Військовослужбовцям, які вибувають з органу Держприкордонслужби раніше дня, установленого для виплати грошового забезпечення, належна сума надбавки за особливі умови служби виплачується при вибутті.
14.10. Підставою для виплати надбавки за особливі умови служби військовослужбовцям у випадках, передбачених абзацом п'ятим підпункту 14.1.1, абзацом четвертим підпункту 14.2.2 Положення, а також військовослужбовцям управлінь загонів морської охорони, управлінь дивізіонів морської охорони та підрозділів забезпечення морської охорони (крім військовослужбовців, які мають право на одержання надбавки за час несення служби і займають посади, передбачені в переліку, затвердженому Головою Державної прикордонної служби України) є накази відповідних начальників (командирів) відповідних органів Держприкордонслужби, що видаються один раз на місяць, а іншим військовослужбовцям - витяги з вахтових журналів.
15. Порядок виплати надбавки за особливі умови служби військовослужбовцям військово-медичних установ, органів та підрозділів Державної прикордонної служби України
15.1. Військовослужбовцям усіх категорій, які займають посади в нижчеперелічених штатних медичних установах (підрозділах) Державної прикордонної служби України з небезпечними для здоров'я та важкими умовами служби, виплачується надбавка за особливі умови служби в розмірі 15 відсотків від посадового окладу на місяць:
15.1.1. В інфекційних відділеннях госпіталів (крім відділень особливо небезпечних інфекцій).
15.1.2. У відділеннях, палатах, створених за рішенням начальника управління охорони здоров'я Департаменту забезпечення Адміністрації Держприкордонслужби України та ізоляторах для туберкульозних, інфекційних і гельмінтологічних хворих госпіталів і лазаретів.
15.1.3. У відділеннях і палатах для опікових і спінальних хворих госпіталів, клінік, лазаретів.
15.1.4. У неврологічних відділеннях для хворих з порушеннями мозкового кровообігу з палатами реанімації та інтенсивної терапії.
15.1.5. У відділеннях госпіталів та клінік, де застосовують апарат "Штучна нирка".
15.1.6. У патолого-анатомічних лабораторіях і відділеннях.
15.1.7. В алергологічних кабінетах.
15.2. Надбавка за особливі умови служби в розмірах, установлених пунктом 15.1 Положення, також виплачується штатним військовослужбовцям:
15.2.1. Які постійно працюють у сфері іонізуючих випромінювань чи з радіоактивними речовинами в рентгенівських, рентгенофлюорографічних, радіологічних, рентгенорадіологічних, токсико-радіологічних, санітарно-токсико-радіологічних, радіаційно-токсикологічних, радіоізотопної діагностики і спеціальних відділах, відділеннях, кабінетах, лабораторіях чи на станціях, радіологічних центрах.
Якщо в органі Держприкордонслужби є штатний рентгенівський кабінет, а посада рентгенолога штатом не передбачена і виконання його функцій наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби покладено на іншого лікаря - офіцера цього органу, то цьому лікарю надбавка виплачується на загальних підставах.
15.2.2. Які займають посади медичного складу у відділах (відділеннях) епідеміологічних, бактеріологічних, токсикологічних, радіологічних, дезінфекційних, санітарно-гігієнічних (комунальної та харчової гігієни) санітарно-епідеміологічних загонів та лабораторій (крім посад, зазначених у підпункті 15.2.1 пункту 15.2 Положення).
15.2.3. Головному державному санітарному лікарю Державної прикордонної служби України - за час безпосередньої роботи в осередках інфекційних хвороб (крім чуми і холери), відрядженим в осередки за наказами відповідних начальників.
15.2.4. Начальникам та заступникам начальників санітарно-епідеміологічних загонів та лабораторій.
15.2.5. Лікарям-лаборантам і лаборантам госпіталів і лазаретів, які виконують дослідження з туберкульозних та інфекційних відділень, або тим, які беруть аналізи у психічно хворих.
15.2.6. Лікарям анестезіологам-реаніматологам (у тому числі начальникам відділень) госпіталів, лазаретів, медичним сестрам-анестезіологам хірургічних відділень госпіталів і лазаретів, що утримуються на самостійних штатах, фельдшерам, медичним сестрам незалежно від назви посад і молодшим медичним сестрам для догляду за хворими відділень (палат, груп) анестезіології-реанімації та інтенсивної терапії.
15.2.7. Які займають посади медичного складу у відділеннях і палатах гнійної хірургії для лікування хворих з хірургічними гнійними захворюваннями і ускладненнями.
15.2.8. Які займають посади медичного складу у відділеннях і палатах, призначених виключно для хворих на венеричні захворювання.
15.2.9. Які займають посади лікарів-хірургів усіх найменувань, лікарів-ендоскопістів, лікарів-анестезіологів та оперують хворих у медичних установах, підрозділах.
15.3. Військовослужбовцям, які займають посади у відділеннях особливо небезпечних інфекцій санітарно-епідеміологічних загонів, виплачується надбавка за особливі умови служби в розмірі 50 відсотків від посадового окладу на місяць.
15.4. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, тим, які займають посади начальників відділів (відділень, лабораторій), наукових співробітників, викладачів, ординаторів, лікарів, лаборантів і санітарів у нижче зазначених штатних медичних установах (підрозділах) Державної прикордонної служби України, тим, які працюють з вірусом СНІД чи забезпечують діагностику, лікування і безпосереднє обслуговування хворих на СНІД та ВІЛ-інфікованих, виплачується щомісячна надбавка за особливі умови служби у розмірі 60 відсотків від посадового окладу за основною чи тимчасово займаною посадою:
15.4.1. В інфекційних відділеннях госпіталів - за час лікування хворих на СНІД.
15.4.2. У лабораторіях інфекційної імунології госпіталів.
15.5. Військовослужбовцям медичного складу, зайнятим на роботі в психіатричних і психоневрологічних відділеннях, кабінетах, палатах та ізоляторах для психічних хворих, госпіталів, надбавка за особливі умови служби виплачується у розмірі 20 відсотків від посадового окладу на місяць.
15.6. Військовослужбовцям військово-медичних органів, установ і підрозділів, зазначених у пунктах 15.1, 15.2 і 15.5 Положення, які мають право на одержання надбавки за особливі умови служби за двома і більше підставами, тобто в розмірах, передбачених пунктами 15.1 і 15.5 Положення, надбавка за особливі умови служби виплачується в розмірі 25 відсотків від посадового окладу на місяць.
15.7. Військовослужбовцям, які одержують надбавки за особливі умови служби, установлені пунктами 15.1-15.6 Положення, і допущені до тимчасового виконання обов'язків за посадами, за якими виплата зазначених надбавок не встановлена, за період тимчасового виконання обов'язків за посадами надбавки не виплачуються.
15.8. Надбавка за особливі умови служби, установлена пунктами 15.1-15.6 Положення, виплачується:
особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, - з того дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня підписання наказу про призначення;
військовослужбовцям строкової військової служби - з дня підписання наказу про призначення.
15.9. Виплата надбавок за особливі умови служби військовослужбовцям медичних установ і підрозділів Державної прикордонної служби України припиняється з дня, наступного за днем звільнення з посад чи приступання до тимчасового виконання обов'язків за посадами, за якими виплата надбавок не встановлена.
15.10. Надбавки виплачуються військовослужбовцям за минулий місяць (місяці) одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць, а тим, які вибувають з військово-медичних установ і підрозділів раніше дня, установленого для виплати грошового забезпечення, - при вибутті.
Персональний список військовослужбовців, які мають право на одержання надбавок, оголошується наказом начальника медичної установи, начальника (командира) органу Держприкордонслужби.
15.11. Військовослужбовцям, зайнятим безпосередньо лікуванням чи обслуговуванням хворих на чуму та холеру, за час виконання цих робіт в осередках епідемій виплачується доплата до грошового забезпечення в розмірі трьох, а зайнятим на інших роботах з ліквідації осередків вогнищ чуми та холери, - у розмірі двох посадових окладів пропорційно до відпрацьованого часу.
16. Порядок виплати надбавки за знання та використання іноземної мови
16.1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців розвідувальних органів Державної прикордонної служби України) виплачується надбавка до посадового окладу за знання та використання іноземної мови в таких розмірах на місяць:
за знання однієї з європейських мов або однієї мови з угро-фінської групи мов - 5 відсотків;
за знання однієї східної мови - 10 відсотків;
за знання двох і більше з європейських мов або з мов угро-фінської групи мов - 20 відсотків;
за знання двох і більше мов, одна з яких східна, - 25 відсотків.
Виплата надбавки здійснюється за умови призначення військовослужбовця на посаду, що віднесена до переліку посад, пов'язаних з необхідністю знання та використання іноземної мови, володіння іноземною мовою на рівні, не нижчому стандартизованого мовного рівня (далі - СМР) "мінімально необхідний".
Перелік посад, пов'язаних з необхідністю знання та використання іноземних мов (далі - Перелік), затверджується наказом Адміністрації Держприкордонслужби України.
16.2. Документом, що підтверджує володіння іноземною мовою, є корінець екзаменаційного листа, який підлягає обов'язковому доданню до особової справи військовослужбовця.
16.3. Надбавка за знання та використання іноземної мови виплачується військовослужбовцям:
які призначені на посади, визначені в Переліку, та володіють іноземними мовами, - з дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня видання наказу начальника (командира) про призначення;
які отримали документи про рівень знання іноземної мови під час служби на посадах, віднесених до Переліку, та тим, які володіють іноземною мовою, у разі віднесення посад, які вони займають, до Переліку посад, пов'язаних з необхідністю знання та використання іноземної мови, - з дня видання наказу начальника (командира) про виплату надбавки;
які склали перевірні екзамени з рівнем володіння іноземною мовою, не нижчим СМР "мінімально необхідний", - з дня видання наказу начальника (командира) про результати складання екзамену.
16.4. Військовослужбовцям, які отримують надбавки та допущені до тимчасового виконання вакантних посад, за якими виплата надбавки не встановлена, за період тимчасового виконання посади надбавка не виплачується.
16.5. У разі вибуття військовослужбовця з органу Держприкордонслужби зі збереженням посад за місцем служби надбавка за знання та використання іноземної мови виплачується в порядку, передбаченому пунктами 41.1 і 41.2 Положення.
16.6. Виплата військовослужбовцям надбавки за знання та використання іноземної мови припиняється з дня, наступного за днем звільнення з посади (пункт 9.2 Положення). Військовослужбовцям, які вибувають з органу Держприкордонслужби раніше дня, установленого для виплати грошового забезпечення, належна сума надбавки виплачується при вибутті.
17. Порядок виплати надбавки за роботу з особовим складом та курсантської посадової надбавки
17.1. Прапорщикам (мічманам), військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом, що займають штатні посади старшини батальйону (дивізіону), ескадрильї, роти, прикордонної застави, а також відповідного їм військового підрозділу зі штатною чисельністю військовослужбовців строкової військової служби 20 осіб і більше, виплачується надбавка за роботу з особовим складом у розмірі 15 відсотків від посадового окладу.
17.2. Надбавка за роботу з особовим складом виплачується військовослужбовцям з дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня видання наказу про призначення.
Виплата військовослужбовцям зазначеної надбавки припиняється з дня, наступного за днем звільнення від посади (пункт 9.2 Положення).
17.3. У разі тимчасового вибуття військовослужбовців з органу Держприкордонслужби зі збереженням посад за місцем служби надбавка виплачується в порядку, передбаченому пунктами 41.1 і 41.2 Положення.
17.4. Військовослужбовцям, які одержують надбавку за роботу з особовим складом, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за посадами, за якими виплата цієї надбавки не встановлена, за період тимчасового виконання цих посад надбавка не виплачується.
17.5. Курсантам (крім курсантів з числа солдатів (матросів), сержантів і старшин, які проходять військову службу за контрактом) військових навчальних закладів, призначеним наказом начальника військового навчального закладу за стройовим розподілом на посади чи допущеним до виконання обов'язків за вакантними посадами, з дня видання наказу про призначення (вступу до тимчасового виконання обов'язків за вакантними посадами) виплачується курсантська посадова надбавка від посадового окладу в таких розмірах на місяць:
виконуючим обов'язки командира відділення - 10 відсотків;
виконуючим обов'язки заступника командира взводу (командира групи) - 15 відсотків;
виконуючим обов'язки старшини роти (батареї) і командира навчального взводу - 20 відсотків.
17.6. Виплата зазначеної надбавки припиняється з дня видання наказу:
про звільнення курсантів від виконання обов'язків за посадами сержантів, старшин за стройовим розподілом чи посад старшин рот (батарей), командирів навчальних взводів;
про присвоєння курсантам першого офіцерського звання.
Курсантська посадова надбавка виплачується за минулий місяць одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
18. Порядок виплати надбавки за кваліфікацію
18.1. Військовослужбовцям (крім льотчиків і штурманів, льотчиків і штурманів інструкторського складу), які мають кваліфікацію (класність), присвоєну в установленому порядку, займають посади, за якими може присвоюватись клас кваліфікації, забезпечують безаварійну і безвідмовну роботу озброєння та військової техніки і досягли високої професійної майстерності за спеціальністю, виплачується надбавка в таких розмірах на місяць:
18.1.1. Особам офіцерського складу (крім військових льотчиків і штурманів, військових льотчиків і штурманів інструкторського складу), прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом і мають: 2-й клас - 3 відсотки від посадового окладу, 1-й клас - 5 відсотків від посадового окладу, клас майстра - 7 відсотків від посадового окладу.
18.1.2. Військовослужбовцям строкової військової служби, які мають: 2-й клас - 5 відсотків від посадового окладу, 1-й клас - 10 відсотків від посадового окладу.
18.1.3. Особам офіцерського складу - військовим льотчикам і штурманам, військовим льотчикам і штурманам інструкторського складу, які мають класність, присвоєну в установленому порядку, досягли високої професійної майстерності за спеціальністю, виплачується надбавка за: 2-й клас - 5 відсотків від посадового окладу, 1-й клас - 8 відсотків від посадового окладу, клас снайпера - 10 відсотків від посадового окладу.
Порядок присвоєння, переліки спеціальностей і посад військовослужбовців, за якими може присвоюватися (підтверджуватися) клас кваліфікації, визначаються наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України.
18.2. Надбавка за кваліфікацію військовослужбовцям, які мають відповідний клас кваліфікації, виплачується:
особам офіцерського складу і прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, - з того дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадами, за якими встановлена виплата надбавки, але не раніше дня видання наказу про призначення на ці посади;
військовослужбовцям строкової військової служби - з дня видання наказу про призначення на посади, за якими встановлена виплата надбавки.
Військовослужбовцям, які займають посади, за якими встановлена виплата надбавки, і отримали клас кваліфікації в період виконання обов'язків за цими посадами, надбавка виплачується з дня видання наказу про присвоєння кваліфікації.
У разі підвищення або пониження класу кваліфікації надбавка в нових розмірах виплачується з дня видання наказу про присвоєння наступного класу або пониження в кваліфікації.
18.3. Надбавка за кваліфікацію за дотримання умов, зазначених у пункті 18.1 Положення, виплачується також військовослужбовцям, які мають клас кваліфікації і займають посади з подвійними або потрійними найменуваннями (суміжні посади), якщо хоча б за одним із цих найменувань передбачене присвоєння класу кваліфікації.
Військовослужбовцям, які мають клас кваліфікації за двома і більше спеціальностями, надбавка виплачується за тією спеціальністю, за якою вони працюють на займаних посадах чи навчають підлеглих.
18.4. Прапорщикам (мічманам), які призначені на посади офіцерського складу, а солдатам (матросам), сержантам, старшинам, які проходять службу за контрактом, призначеним на посади прапорщиків, якщо вони навчають підлеглих за спеціальністю, надбавка за кваліфікацію, яку військовослужбовці отримували до дня призначення, виплачується і в період виконання обов'язків за зазначеними посадами, якщо вони підтверджують чи підвищують у встановленому порядку присвоєний їм клас кваліфікації.
18.5. Виплата військовослужбовцям надбавки за кваліфікацію зберігається (за умови підтвердження чи підвищення в установленому порядку присвоєного їм класу кваліфікації) на періоди:
18.5.1. Навчання в навчальних частинах, підрозділах, школах, на курсах, у навчальних загонах та навчальних центрах з підготовки сержантів, старшин і спеціалістів-солдатів (матросів), якщо навчання пов'язане з підвищенням кваліфікації за спеціальністю, за якою присвоєно клас кваліфікації.
18.5.2. Перенавчання військовослужбовців льотно-підйомного складу на нові для них типи літаків, вертольотів.
18.5.3. Проходження в установленому порядку служби на кораблях (суднах) і катерах дублерами чи виконання службового завдання у складі підрозділу поза пунктом постійного розквартирування, якщо військовослужбовці працюють чи навчають підлеглих за спеціальністю, за якою їм присвоєно клас кваліфікації.
18.5.4. Перебування в установленій відпустці, на лікуванні, а також у службовому відрядженні - у разі збереження за місцем служби посад, за якими встановлена виплата надбавки за кваліфікацію.
18.5.5. Тимчасового виконання обов'язків за вакантними і невакантними посадами, за якими встановлена виплата надбавки, якщо в період виконання цих посад військовослужбовці працюють чи навчають підлеглих за спеціальністю, за якою присвоєно клас кваліфікації.
18.5.6. Навчання в школах прапорщиків (мічманів), якщо навчання пов'язане з підвищенням кваліфікації за спеціальністю.
18.6. Військовослужбовцям, у тому числі зазначеним у пункті 18.5 Положення, які не пройшли в установлені строки випробувань на підтвердження класу кваліфікації з незалежних від них причин, надбавка за кваліфікацію виплачується на підставі наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби до проведення наступних випробувань.
Особам офіцерського складу, які мали перед зарахуванням на навчання у військові навчальні заклади клас кваліфікації і після прибуття до місця служби після закінчення навчання здали випробування на підтвердження (присвоєння) класу кваліфікації в установленому порядку, виплата надбавки за клас кваліфікації за підтвердженим (присвоєним) класом здійснюється з дотриманням правил, передбачених пунктами 18.1 і 18.2 Положення.
18.7. Військовослужбовцям, які мають відповідний клас кваліфікації, але не мають права на одержання надбавки за кваліфікацію за займаними посадами і допущені до тимчасового виконання обов'язків за вакантними посадами, за якими встановлена виплата надбавки за кваліфікацію, надбавка виплачується (з урахуванням пункту 18.6 Положення), якщо військовослужбовець працював чи навчав підлеглих за спеціальністю, за якою йому присвоєно клас кваліфікації. Період тимчасового виконання обов'язків за посадою, за якою виплачується надбавка, визначається в порядку, установленому пунктом 7.2 Положення.
Військовослужбовцям, зазначеним у цьому пункті, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за невакантними посадами, надбавка за кваліфікацію не виплачується.
18.8. Виплата військовослужбовцям надбавки за кваліфікацію припиняється з дня, наступного за днем:
18.8.1. Звільнення з посад, за якими встановлена виплата надбавки.
18.8.2. Направлення до військового навчального закладу на навчання.
18.8.3. Видання наказу про позбавлення класу кваліфікації чи пониження кваліфікації до 3-го класу.
18.8.4. Вступу до тимчасового виконання обов'язків за вакантними і невакантними посадами, за якими виплата надбавки не встановлена, чи посад, не пов'язаних з роботою за спеціальністю, за якою присвоєна кваліфікація.
18.8.5. Закінчення встановленого для підтвердження присвоєної кваліфікації строку з неповажних причин.
19. Порядок виплати надбавки за кваліфікаційну категорію військовослужбовцям медичного і фармацевтичного складу
19.1. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, які мають кваліфікаційну категорію, присвоєну в установленому порядку, займають посади і працюють за спеціальністю, за якою може бути присвоєна кваліфікаційна категорія, виплачується надбавка до посадових окладів у таких розмірах на місяць:
19.1.1. Особам офіцерського складу, які займають посади лікарів-хірургів і оперують у стаціонарах та мають другу, першу або вищу кваліфікаційну категорію, - відповідно 10, 15 або 20 відсотків від посадового окладу.
19.1.2. Особам офіцерського складу, які займають посади у лікувально-профілактичних установах, службах охорони здоров'я регіональних управлінь, органах охорони державного кордону, органах забезпечення, санітарно-епідеміологічних установах, структурах медичного постачання, спеціальних військово-медичних та інших установах Державної прикордонної служби України, управлінні охорони здоров'я Департаменту забезпечення Адміністрації Держприкордонслужби України і мають другу, першу або вищу кваліфікаційну категорію, - відповідно 5, 10 або 15 відсотків від посадового окладу.
19.1.3. Прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, що займають посади середніх медичних спеціалістів і фармацевтів, яким за результатами атестації присвоєні друга, перша чи вища кваліфікаційні категорії, - відповідно 5, 10, 15 відсотків від посадового окладу.
19.2. Виплата надбавки за кваліфікаційну категорію військовослужбовцям медичного і фармацевтичного складу провадиться відповідно до Переліку посад і спеціальностей у медичних установах (підрозділах) Державної прикордонної служби України, за якими професіоналам може присвоюватись кваліфікаційна категорія, та Переліку посад і спеціальностей в установах та підрозділах служби охорони здоров'я, за якими може присвоюватись кваліфікаційна категорія, Інструкції про порядок присвоєння кваліфікаційних категорій військовослужбовцям, службовцям медичних і фармацевтичних спеціальностей, затвердженої наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України від 04.09.2003 N 70 (
z0832-03)
(зареєстрований у Мін'юсті України 22.09.2003 за N 832/8153).
19.3. Надбавка за кваліфікаційну категорію виплачується військовослужбовцям з того дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадами, за якими встановлена виплата надбавки, але не раніше дня підписання наказу про призначення на ці посади, і до дня звільнення з цих посад чи підписання наказу про зняття кваліфікаційної категорії, вступу до виконання обов'язків за посадами, за якими виплата надбавки не встановлена, закінчення встановленого строку переатестації.
Військовослужбовцям, які отримали кваліфікаційну категорію в період виконання обов'язків за посадами, за якими може бути присвоєна кваліфікаційна категорія, надбавка виплачується з дня підписання наказу про присвоєння кваліфікаційної категорії.
У разі підвищення чи пониження кваліфікаційної категорії надбавка у нових розмірах виплачується з дня підписання наказу про присвоєння (пониження) кваліфікаційної категорії.
19.4. Виплата надбавки зберігається на періоди навчання військовослужбовців на курсах підвищення кваліфікації, перебування в установленій відпустці, на лікуванні, а також у відрядженні - у разі збереження посад за місцем служби.
20. Порядок виплати надбавки за спортивні звання
20.1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби), які мають спортивні звання, виплачується надбавка до посадових окладів у таких розмірах на місяць:
за спортивні звання "Заслужений тренер", "Заслужений майстер спорту" - 20 відсотків від посадового окладу;
за спортивне звання "Майстер спорту міжнародного класу" - 15 відсотків від посадового окладу;
за спортивне звання "Майстер спорту" - 10 відсотків від посадового окладу.
20.2. Надбавка за спортивне звання виплачується зазначеним військовослужбовцям, якщо вони є чи були членами національної збірної команди України або членами національних збірних команд СРСР, країн СНД та Балтії не менше ніж один рік і їх діяльність відповідає за профілем спортивним званням.
20.3. У разі наявності двох або більше звань надбавка до посадового окладу виплачується за одним (вищим) званням.
20.4. Надбавка за спортивне звання виплачується особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, на підставі наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби про виплату зазначеної надбавки із дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня видання наказу про призначення, і припиняється з дня, наступного за днем звільнення з посади чи приступання до тимчасового виконання обов'язків за посадою, за якою виплата надбавки не встановлена.
Підставами для видання наказу є:
документальне підтвердження в тому, що військовослужбовець є чи був членом національної збірної команди України або членом національних збірних команд СРСР, країн СНД та Балтії не менше ніж один рік;
засвідчена кадровим органом Держприкордонслужби копія посвідчення про наявність спортивного звання.
У разі відсутності вищенаведених документів надбавка виплачується з дня їх надання на підставі наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби про виплату зазначеної надбавки.
20.5. Військовослужбовцям, які тимчасово вибувають з органу Держприкордонслужби із збереженням посад за місцем служби, надбавка виплачується в порядку, установленому пунктами 41.1 і 41.2 Положення.
21. Порядок виплати надбавки за службу у високогірних місцевостях
21.1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби), які проходять військову службу в органах і підрозділах Держприкордонслужби, постійно дислокованих у високогірних місцевостях України на висоті 1500 метрів над рівнем моря і вище, виплачується надбавка у розмірі 25 відсотків до посадового окладу за основною або тимчасово виконуваною посадою.
21.2. Надбавка за службу у високогірних місцевостях України особам офіцерського складу і прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, виплачується:
21.2.1. Тим, які прибули в зазначені місцевості й пункти у зв'язку з призначенням на посади, зміною постійної дислокації органу чи підрозділу Держприкордонслужби:
в одиночному порядку - із дня зарахування наказом до списків особового складу органу Держприкордонслужби;
у складі органу чи підрозділу Держприкордонслужби - із дня прибуття у пункт постійної дислокації, про що оголошується наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби.
21.2.2. Тим, які вибувають із зазначених місцевостей і пунктів:
в одиночному порядку без збереження посад за місцем служби - до дня виключення наказом зі списків особового складу органу Держприкордонслужби включно;
у складі підрозділу у зв'язку зі зміною постійної дислокації чи у складі органу Держприкордонслужби тимчасово - до дня вибуття з пункту постійної дислокації включно, про що оголошується наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби.
Військовослужбовцям, які тимчасово вибувають із зазначених місцевостей, надбавка за службу у високогірних місцевостях України виплачується у порядку, установленому пунктами 41.1 і 41.2 Положення.
22. Порядок виплати надбавки за охорону таємниць у пресі
22.1. Особам офіцерського складу, які, крім основної роботи, додатково виконують функції з охорони таємниць у пресі в органах Держприкордонслужби, у яких не видаються штатні газети, але є друкарні й провадиться видавнича діяльність, залежно від кількості обліково-видавничих аркушів виплачується надбавка до посадових окладів у таких розмірах на місяць:
22.1.1. У регіональних управліннях та інших органах та установах Державної прикордонної служби України - від 3 до 5 відсотків залежно від обсягу видавничої діяльності.
22.1.2. У Національній академії Державної прикордонної служби України - від 3 до 12 відсотків залежно від обсягу видавничої діяльності.
22.1.3. У науково-дослідному інституті Державної прикордонної служби України, якщо є поліграфічна база або редакційно-видавничі відділи (відділення), - від 3 до 10 відсотків залежно від обсягу видавничої діяльності.
Особам офіцерського складу, на яких покладено тимчасове виконання роботи з охорони таємниць у пресі та інших засобах масової інформації на період перебування спеціально призначених для виконання зазначеної роботи осіб офіцерського складу у відпустках, на лікуванні, у відрядженнях і на навчанні, виплачується надбавка до посадових окладів на загальних підставах.
22.2. При визначенні розмірів надбавки за охорону таємниць у пресі, передбаченої підпунктами 22.1.1, 22.1.2 і 22.1.3 Положення, ураховуються такі норми річного обсягу друкованої продукції, що підлягає контролю: до 100 обліково-видавничих аркушів - 3 відсотки від посадового окладу, від 100 до 150 обліково-видавничих аркушів - 5 відсотків від посадового окладу, від 150 до 200 обліково-видавничих аркушів - 7 відсотків від посадового окладу, від 200 до 250 обліково-видавничих аркушів - 10 відсотків від посадового окладу, понад 250 обліково-видавничих аркушів - 12 відсотків від посадового окладу.
22.3. Виплата надбавки за охорону таємниць у пресі провадиться на підставі наказу начальника (командира) про призначення офіцера для роботи з охорони таємниць у пресі. Розмір надбавки зазначається у наказі після кожного нового призначення осіб офіцерського складу залежно від річного обсягу видавничої діяльності, а також у разі зміни цього обсягу за підсумками року.
22.4. Надбавка за охорону таємниць у пресі виплачується за місцем штатної служби офіцера за минулий місяць одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
23. Порядок виплати надбавки за проведення ревізій і перевірок фінансової та господарської діяльності
23.1. Військовослужбовцям, які займають штатні посади інспекторського (ревізорського) складу та постійно проводять ревізії й перевірки фінансової та господарської діяльності у Державній прикордонній службі України, виплачується надбавка до посадового окладу в таких розмірах на місяць:
у регіональних управліннях - 15 відсотків;
в управліннях Адміністрації Державної прикордонної служби України - 20 відсотків.
Зазначена надбавка нараховується від посадових окладів, що виплачуються за основними посадами або такими, що тимчасово виконуються.
23.2. До осіб інспекторського (ревізорського) складу належать військовослужбовці, які займають передбачені в штатах посади інспектора, офіцера-інспектора, інспектора-ревізора, ревізора та посади з подвійним найменуванням, якщо одне з них передбачає посаду інспектора або ревізора. До військовослужбовців, які мають право на отримання надбавки, також належать службові особи контрольно-ревізійних органів Державної прикордонної служби України, якщо їх посадовими обов'язками передбачено проведення ревізій та перевірок фінансової та господарської діяльності і якщо під час проведення ревізій та перевірок вони виконують обов'язки і користуються правами інспекторів-ревізорів.
23.3. Особам офіцерського складу, які не мають права на одержання надбавки, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за вакантними або невакантними посадами, за якими встановлена виплата надбавки, ця надбавка виплачується за час фактичного виконання обов'язків за посадами, що тимчасово виконуються.
23.4. Надбавка за проведення ревізій і перевірок виплачується за місцем штатної служби одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць. Військовослужбовцям, які вибувають з органу Держприкордонслужби раніше дня, установленого для виплати грошового забезпечення, належна сума надбавки виплачується при вибутті.
23.5. Надбавка за проведення ревізій і перевірок виплачується з дня, з якого військовослужбовці приступили до виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня видання наказу про призначення.
23.6. Виплата надбавки припиняється з дня, наступного за днем звільнення з посади, або вступу до тимчасового виконання обов'язків за посадами, за якими виплата надбавки не передбачена.
У разі тимчасового вибуття військовослужбовців з органу Держприкордонслужби зі збереженням посад за місцем служби ця надбавка виплачується у порядку, установленому пунктами 41.1 і 41.2 Положення.
24. Порядок виплати надбавки за почесні звання
24.1. Військовослужбовцям, які мають почесні звання України, СРСР, союзних республік СРСР, виплачується надбавки до посадових окладів у таких розмірах на місяць:
за почесне звання "народний" - 40 відсотків від посадового окладу;
за почесне звання "заслужений" - 20 відсотків від посадового окладу.
24.2. Надбавка за почесне звання виплачується військовослужбовцям на підставі наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби про виплату зазначеної надбавки. Підставою для видання наказу є нотаріально засвідчена копія посвідчення до почесного звання. У разі відсутності нотаріально засвідченої копії посвідчення до почесного звання надбавка виплачується з дня його надання на підставі наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби про виплату зазначеної надбавки.
24.3. Надбавка виплачується військовослужбовцям у разі, якщо виконання ними службових обов'язків згідно з посадами збігається за профілем з наявним почесним званням та зберігається в усіх випадках службового становища, якщо вони мають право на одержання окладів грошового утримання.
25. Порядок виплати щомісячної надбавки в розмірі 100 відсотків грошового забезпечення
25.1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців розвідувальних органів Державної прикордонної служби України та військовослужбовців строкової служби) виплачується щомісячна надбавка в розмірі 100 відсотків грошового забезпечення (окладів грошового забезпечення та надбавки за вислугу років). У розрахунок беруться посадові оклади відповідно до штату без підвищень, передбачених чинним законодавством.
25.2. Виплата надбавки військовослужбовцям провадиться:
25.2.1. Офіцерам - з дня присвоєння первинного офіцерського звання.
25.2.2. Офіцерам, прапорщикам (мічманам), військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом, призваним на військову службу із запасу, - з дня прибуття до військового комісаріату для відправлення в орган Держприкордонслужби, зазначеного у приписі, виданому військовим комісаріатом, а особам офіцерського складу, призваним на військову службу безпосередньо після закінчення вищих навчальних закладів (крім військових), - з дня вибуття у відпустку, надану військовим комісаріатом.
25.2.3. Військовослужбовцям, які в період проходження строкової військової служби прийняті на посади солдатів (матросів), сержантів і старшин за контрактом, - з дня підписання контракту, але не раніше дня зарахування та призначення на відповідні посади.
25.3. Надбавка виплачується військовослужбовцям в усіх випадках службового становища, якщо вони мають право на одержання окладів грошового забезпечення.
25.4. Виплата надбавки військовослужбовцям припиняється з дня виключення зі списків особового складу органу Держприкордонслужби у разі звільнення з військової служби з поважних причин включно.
25.5. У разі тимчасового вибуття військовослужбовців з органу Держприкордонслужби зі збереженням посад за місцем служби ця надбавка виплачується в усіх випадках, коли за ним зберігається право на одержання окладів грошового утримання.
26. Порядок виплати надбавки за особливі умови служби, кваліфікацію та виконання особливо важливих завдань або значного обсягу робіт
26.1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців розвідувальних органів Державної прикордонної служби України та військовослужбовців строкової служби) виплачується щомісячна надбавка за особливі умови служби, кваліфікацію та виконання особливо важливих завдань або значного обсягу робіт до 50 відсотків окладів грошового забезпечення (оклад за військовим званням та оклад за основною чи тимчасово виконуваною посадою).
26.2. Конкретний розмір надбавки кожному військовослужбовцю встановлюється наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби (начальнику (командиру) органу Держприкордонслужби - наказами вищих начальників (командирів) органів Держприкордонслужби) залежно від умов служби, кваліфікації, виконання особливо важливих завдань або значного обсягу робіт у відсотках у межах фонду грошового забезпечення, затвердженого у кошторисі органу Держприкордонслужби.
26.3. Начальник (командир) органу Держприкордонслужби в разі зниження показників діяльності та зміни умов служби може зменшувати (збільшувати) розмір надбавки. Про зміни у виплаті надбавки оголошується в наказі начальника (командира) органу Держприкордонслужби.
26.4. Надбавка виплачується з дня, з якого військовослужбовець став до виконання обов'язків, але не раніше дня видання наказу про призначення.
26.5. Надбавка виплачується щомісяця за місцем штатної служби військовослужбовця одночасно з виплатою грошового забезпечення.
Військовослужбовцям, які вибувають з органу Держприкордонслужби раніше дня, установленого для виплати грошового забезпечення, належна сума надбавки виплачується при вибутті, про що робиться запис у грошовому атестаті військовослужбовця.
У разі переміщення військовослужбовця з одного органу Держприкордонслужби в інший орган Держприкордонслужби надбавка до дня вступу на посаду виплачується за новим місцем служби в розмірах, установлених за попереднім місцем служби.
26.6. Виплата надбавки військовослужбовцям припиняється з дня виключення зі списків особового складу органу Держприкордонслужби у разі звільнення з військової служби з поважних причин включно.
26.7. У разі тимчасового вибуття військовослужбовців з органу Держприкордонслужби зі збереженням посад за місцем служби ця надбавка виплачується у порядку, установленому пунктами 41.1 і 41.2 Положення.
27. Порядок виплати надбавки військовослужбовцям, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і яких залишено на військовій службі
27.1. Військовослужбовцям, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і яких залишено на військовій службі (крім військовослужбовців розвідувальних органів Державної прикордонної служби України), виплачується щомісячна надбавка в розмірі 50 відсотків окладів грошового забезпечення (оклад за військовим званням та оклад за основною штатною посадою).
27.2. Надбавка виплачується та зберігається в усіх випадках службового становища, якщо військовослужбовці мають право на одержання окладів грошового забезпечення.
27.3. Військовослужбовцям надбавка виплачується щомісяця за місцем штатної служби за наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби (начальнику (командиру) органу Держприкордонслужби - за наказами вищих начальників (командирів) органів Держприкордонслужби) одночасно з виплатою грошового забезпечення.
У наказі на підставі належно оформленого протоколу визначається строк вислуги років військовослужбовця.
Військовослужбовцям, які вибувають з органу Держприкордонслужби раніше дня, установленого для виплати грошового забезпечення, належна сума надбавки виплачується при вибутті, про що робиться запис у грошовому атестаті військовослужбовця.
27.4. Вислуга років військовослужбовців для виплати надбавки обчислюється кадровим органом органу Держприкордонслужби за місцем зберігання першого примірника особової справи за станом на 1 січня згідно з пунктами 1-4 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року N 393 (
393-92-п)
"Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" на підставі їх особових справ та інших документів, що підтверджують проходження військової служби, та оформляється протоколом. Один примірник протоколу підшивається до особової справи військовослужбовця. З протоколом військовослужбовець повинен бути ознайомлений під підпис.
27.5. Виплата надбавки військовослужбовцям припиняється з дня виключення зі списків особового складу органу Держприкордонслужби у разі звільнення з військової служби з поважних причин включно.
27.6. У разі тимчасового вибуття військовослужбовців з органу Держприкордонслужби зі збереженням посад за місцем служби ця надбавка виплачується у порядку, установленому пунктом 41.1 Положення.
28. Порядок виплати доплати за науковий ступінь і вчене звання
28.1. Особам офіцерського складу, які мають науковий ступінь і вчене звання та займають у вищих військових навчальних закладах і науково-дослідних (науково-випробувальних) установах посади, визначені Переліком посад осіб офіцерського складу вищих військових навчальних закладів і науково-дослідних (науково-випробувальних) установ Державної прикордонної служби України, за якими передбачена доплата за науковий ступінь і вчене звання (додаток 2 до Положення), виплачується доплата за науковий ступінь і вчене звання у таких розмірах на місяць:
які мають вчене звання доцента (старшого наукового співробітника) або науковий ступінь кандидата наук, - 15 відсотків від посадового окладу;
які мають вчене звання доцента (старшого наукового співробітника) та науковий ступінь кандидата наук, - 25 відсотків від посадового окладу;
які мають вчене звання професора або науковий ступінь доктора наук, - 40 відсотків від посадового окладу;
які мають вчене звання професора та науковий ступінь доктора наук, - 50 відсотків від посадового окладу.
Вищезазначеним особам офіцерського складу, крім керівного* та науково-педагогічного (педагогічного) складу вищих військових навчальних закладів і науково-дослідних установ, зазначена доплата виплачується за умови безпосередньої участі в розробленні наукової тематики за планами науково-дослідних (випробувальних) робіт, затвердженими в установленому порядку, або проведенні планових занять з курсантами (слухачами, студентами).
--------------
* До керівного складу належать посади, указані в розділі "Командування" штату військового навчального закладу або науково-дослідної (випробувальної) установи.
28.2. Особам офіцерського складу, які займають у медичних установах, органах та підрозділах Держприкордонслужби посади лікарів або провізорів, визначені у Переліку військово-медичних закладів, органів і підрозділів Державної прикордонної служби України та посад військових лікарів і провізорів, за якими офіцерському складу здійснюється доплата за науковий ступінь і вчене звання (додаток 3 до Положення), і які мають науковий ступінь кандидата медичних або фармацевтичних наук, виплачується доплата за науковий ступінь у розмірі 15 відсотків від посадового окладу, а ті, які мають науковий ступінь доктора медичних або фармацевтичних наук, - 40 відсотків від посадового окладу на місяць.
28.3. Особам офіцерського складу, які мають науковий ступінь і вчене звання й які одержували доплату за науковий ступінь і вчене звання за останніми штатними посадами до зарахування на навчання в докторантуру військових навчальних закладів та науково-дослідних (випробувальних) установ, виплата цієї доплати зберігається на весь період навчання в докторантурі зазначених навчальних закладів та установ.
28.4. Військовослужбовцям управлінь центрального апарату Державної прикордонної служби України, регіональних управлінь Державної прикордонної служби України, які мають науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності, виплачується доплата в розмірах 15 і 20 відсотків від посадового окладу.
28.5. Доплата за науковий ступінь і вчене звання виплачується:
28.5.1. Особам офіцерського складу, які до дня призначення на посади мають науковий ступінь і вчене звання, - з того дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадами, за якими встановлена виплата доплати, але не раніше дня видання наказу про призначення.
28.5.2. Особам офіцерського складу, які займають посади, за якими встановлена виплата доплати, і які одержали науковий ступінь і вчене звання в період виконання обов'язків за цими посадами, у тому числі вперше:
у разі присудження наукового ступеня кандидата наук - з дня рішення спеціалізованої вченої ради після прийняття рішення Вищою атестаційною комісією України про видачу диплома кандидата наук;
у разі присудження наукового ступеня доктора наук - з дня рішення спеціалізованої вченої ради після затвердження Вищою атестаційною комісією України;
у разі присвоєння вченого звання професора - з дня рішення вченої ради після затвердження Міністерством освіти та науки України;
у разі присвоєння вченого звання доцента, старшого наукового співробітника - з дня рішення вченої ради після прийняття рішення про видачу атестата Міністерством освіти та науки України або Вищою атестаційною комісією України.
28.5.3. Особам офіцерського складу - докторантам, які мають науковий ступінь і вчене звання та які одержували доплату за вчене звання та науковий ступінь за останньою штатною посадою до зарахування на навчання, - з дня прибуття до докторантури військового навчального закладу та науково-дослідної (випробувальної) установи, але не раніше початку навчального року, та до дня видання відповідним керівником наказу про закінчення (відрахування) докторантури.
28.6. Особам офіцерського складу, які мають науковий ступінь і вчене звання й займають посади, за якими не передбачена виплата доплати, та тим, які перебувають в розпорядженні, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за вакантними посадами, за якими встановлена виплата доплати, ця доплата виплачується за період тимчасового виконання обов'язків за посадами.
Особам офіцерського складу, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за невакантними посадами, доплата за науковий ступінь і вчене звання не виплачується.
28.7. Виплата особам офіцерського складу доплати за науковий ступінь і вчене звання припиняється з дня, наступного за днем звільнення з посади, або вступу до тимчасового виконання обов'язків за посадами, за якими виплата доплати не встановлена.
Доплата за вчене звання та науковий ступінь виплачується у разі вибуття осіб офіцерського складу в установлену відпустку, на лікування, стажування у службове відрядження, пов'язане з науковою діяльністю, зі збереженням посади за місцем служби.
29. Порядок виплати винагороди за стрибки з парашутом
29.1. За здійснені військовослужбовцями стрибки з парашутом (десантування з технікою) з літаків і вертольотів, передбачені планом бойової підготовки, а також експериментальні стрибки, виконані за завданнями Голови Державної прикордонної служби України або першого заступника Голови Державної прикордонної служби України, виплачується винагорода в таких розмірах:
Категорії
військовослужбовців
|
Винагорода за кожен стрибок (у відсотках
від мінімального посадового окладу за
первинною офіцерською посадою командира
взводу)
|
1-й
стрибок
|
2-25-й
стрибки
|
26-50-й
стрибки
|
51-
100-й
стрибки
|
101-й і
наступні
стрибки
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
1.
Військовослужбовці
строкової
військової служби
|
5
|
4
|
5
|
6
|
7
|
2. Особи
офіцерського
складу, прапорщики
(мічмани), солдати
(матроси), сержанти
і старшини, які
проходять службу за
контрактом (крім
тих, хто має звання
інструктора з
парашутно-десантної
підготовки)
|
6
|
5
|
7
|
9
|
10
|
3. Особи
офіцерського
складу, прапорщики
(мічмани), солдати
(матроси),
сержанти і
старшини, які
проходять службу за
контрактом, що
мають звання
інструктора з
парашутно-десантної
підготовки
|
|
|
9
|
10
|
11
|
29.2. Військовослужбовцям, які мають звання "Майстер парашутного спорту", "Майстер міжнародного класу" або "Заслужений майстер парашутного спорту", винагорода за стрибки з парашутом виплачується в розмірах, передбачених пунктом 29.1 Положення, а за кожен стрибок з літака чи вертольота, починаючи з 201 до 1000 стрибка, - у розмірі 12 відсотків за кожен стрибок, починаючи з 1001, - у розмірі 13 відсотків від мінімального посадового окладу командира взводу.
29.3. За кожен ускладнений стрибок з парашутом, але не більше ніж за два фактори ускладнення, а випусковому, який зробив стрибок з парашутом, не більше ніж за три фактори ускладнення, розмір винагороди, обчислений у порядку, установленому пунктами 29.1 і 29.2 Положення, збільшується на 2 відсотки від мінімального посадового окладу командира взводу за кожне ускладнення.
До ускладнених належать стрибки:
виконувача обов'язки випускового (під час здійснення стрибка);
із затримкою розкриття парашута не менше ніж на 20 секунд, у тому числі із стабілізацією падіння;
на обмежений майданчик;
у складних метеоумовах (коли висота нижнього краю хмар нижча заданої висоти викиду);
коли швидкість вітру біля землі перевищує 5 м/сек;
на майданчики приземлення (які перевищують рівень моря на 500 м);
уночі, з приземленням на воду (крім стрибків у водолазному спорядженні) або на ліс;
зі зброєю (крім пістолета), з радіостанцією;
з вантажним контейнером вагою більше 4 кг, не враховуючи табельного спорядження;
слідом за технікою, що десантується;
з висот менше 500 м і більше 4000 м;
з літака (вертольота) зі швидкістю польоту понад 200 км/год.
29.4. За стрибки з парашутом, здійснені способом катапультування, і стрибки на воду розміри винагороди, обчислені в порядку, встановленому пунктами 29.1 і 29.2 Положення, збільшуються за рішенням начальника (командира) органу Держприкордонслужби на 4 відсотки мінімального посадового окладу командира взводу.
За десантування всередині техніки або разом з нею винагорода виплачується в розмірі 20 відсотків від мінімального посадового окладу командира взводу.
29.5. У разі здійснення експериментальних стрибків додатково виплачується від 3 до 10 відсотків від мінімального розміру посадового окладу командира взводу в залежності від складності стрибків.
Розмір додаткової винагороди за кожен експериментальний стрибок визначається Головою Державної прикордонної служби України під час затвердження ним звіту про зроблений стрибок.
29.6. Військовослужбовцям спортивно-парашутних команд при органах Держприкордонслужби винагорода за стрибки з парашутом, виконані протягом даного року за планом бойової підготовки, виплачується за перші 50 стрибків - за нормами, установленими пунктами 29.1-29.4 Положення, а за 51 і наступні оплачувані стрибки - в половинному розмірі цих норм.
29.7. Винагорода військовослужбовцям 1 та 2 категорій, зазначених у таблиці пункту 29.1 Положення, виплачується не більше ніж за 2 стрибки, а військовослужбовцям 3 категорії - не більше ніж за 3 стрибки, здійснені в один день.
На експериментальні стрибки та стрибки, здійснені військовослужбовцями, зазначеними у пункті 29.2 Положення, це обмеження не поширюється.
Протягом календарного року винагорода виплачується за стрибки з парашутом, здійснені відповідно до плану бойової підготовки, але не більше ніж у межах річних норм оплачуваних стрибків, установлених для окремих категорій військовослужбовців посадовими особами, зазначеними в пункті 29.1 Положення, а для військовослужбовців спортивно-парашутних команд при органах Держприкордонслужби - у межах норм оплачуваних стрибків, установлених Головою Державної прикордонної служби України.
29.8. Винагорода за стрибки з парашутом виплачується органом Держприкордонслужби, у якому здійснені стрибки, на підставі наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби із зазначенням у ньому дати здійснення кожного стрибка, факторів ускладнення (пункт 29.3 Положення) і яким за ліком є стрибок.
При визначенні розміру винагороди враховуються всі підтверджені документами стрибки з парашутом, здійснені військовослужбовцем, у тому числі в період до призову на військову службу.
29.9. Винагорода не виплачується за стрибки з парашутом, здійснені: не за планом бойової підготовки, понад 2 або 3 стрибки на день (пункт 29.7 Положення), під час проведення святкових заходів, понад установлену для даної категорії військовослужбовців річну норму оплачуваних стрибків.
29.10. Військовозобов'язаним, призваним у встановленому порядку на навчальні (перевірочні) збори, які виконують у період цих зборів стрибки з парашутом (десантування з технікою), винагорода за стрибки з парашутом підлягає виплаті у розмірах і порядку, установлених цим Положенням для відповідних категорій військовослужбовців.
30. Порядок виплати винагороди за тривалу і безперервну службу на кораблях, катерах, суднах і в управліннях їх з'єднань
30.1. Особам офіцерського складу, мічманам, матросам і старшинам, які проходять службу за контрактом, виплачується винагорода за тривалу і безперервну службу на кораблях, катерах, суднах і в управліннях їх з'єднань у розмірі місячного окладу грошового утримання за перші повні три роки безперервної служби і в такому самому розмірі щороку за кожний наступний повний рік безперервної служби.
Винагорода виплачується з окладів за військовим званням і основною посадою, яку займає військовослужбовець на 1 грудня року, у якому виникло право на отримання винагороди.
30.2. Винагорода виплачується вищезазначеним військовослужбовцям, які прослужили на 1 грудня строки, передбачені для її виплати, та займають посади:
30.2.1. На кораблях, катерах, суднах, які перебувають у строю або на ремонті, в екіпажах кораблів, катерів і суден, що будуються.
30.2.2. В управліннях з'єднань кораблів, катерів, суден, які перебувають у строю, за умови щорічного плавання не менше 60 ходових днів - за Переліком посад офіцерського складу, мічманів, матросів і старшин, які проходять службу за контрактом в управліннях з'єднань кораблів, катерів і суден, що перебувають у строю, в управліннях з'єднань кораблів, катерів і суден, що будуються і ремонтуються, за якими виплачується винагорода за тривалу і безперервну службу на кораблях, катерах, суднах і в управліннях їх з'єднань (додаток 4 до Положення).
30.3. Винагорода не виплачується особам офіцерського складу, мічманам, матросам і старшинам, які проходять службу за контрактом:
30.3.1. Тим, які займають посади на кораблях, катерах, суднах, що перебувають на консервації, в екіпажах консервації кораблів, катерів і суден, в управліннях з'єднань кораблів, катерів і суден, які перебувають на консервації.
30.3.2. Тим, які займають в управліннях з'єднань кораблів, катерів і суден, зазначених у підпункті 30.2.2 Положення, посади, не передбачені переліком посад.
30.3.3. Тим, які займають в управліннях з'єднань кораблів, катерів і суден, зазначених у підпункті 30.2.2 Положення, посади, передбачені переліком посад, але які за станом на 1 грудня поточного року не наплавали в календарному році 60 ходових днів.
30.3.4. Тим, хто вибув до 1 грудня з кораблів, катерів і суден, з екіпажів кораблів і суден, що будуються, управлінь з'єднань кораблів, катерів і суден, зазначених у пункті 30.2 Положення, у зв'язку з призначенням на посади, за якими відповідно до підпунктів 30.3.1 і 30.3.2 Положення винагорода не виплачується, або звільненим з військової служби, а також тим, хто вибув до 1 грудня на навчання у військові навчальні заклади або на лікування без збереження посад за місцем служби.
30.4. До вислуги років для виплати винагороди зараховується безперервна служба осіб офіцерського складу, мічманів, матросів і старшин, які проходять службу за контрактом*:
30.4.1. На кораблях, катерах і суднах, зазначених у підпункті 30.2.1 Положення.
30.4.2. В управліннях з'єднань кораблів, катерів, суден, зазначених у підпункті 30.2.2 Положення, - на посадах, передбачених додатком 4 до Положення.
30.4.3. На кораблях, катерах, самохідних морських і самохідних рейдових суднах і в управліннях з'єднань кораблів, катерів і морських суден Міністерства оборони України - на посадах, визначених додатком 4 до пункту 26.2.2 Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 05.03.2001 N 75 (
z0251-01)
, зареєстрованого в Мін'юсті України від 20.03.2001 за N 251/5442.
--------------
* Обчислення вислуги років мічманам, матросам і старшинам, які проходять службу за контрактом, здійснюється не раніше ніж з 1 жовтня 1992 року.
30.5. У разі направлення осіб офіцерського складу, мічманів, матросів і старшин, які проходять службу за контрактом, що мають право на винагороду, на навчання у військові навчальні заклади без збереження посад за місцем служби або зарахування у розпорядження відповідних начальників (командирів) вислуга років цих військовослужбовців для виплати винагороди не переривається, якщо вони безпосередньо після закінчення навчання або в період перебування у розпорядженні будуть знову призначені на посади, за якими встановлена виплата винагороди.
Періоди перебування зазначених військовослужбовців на навчанні та у розпорядженні (у тому числі періоди тимчасового виконання ними посад) до вислуги років для виплати винагороди не зараховуються.
Вислуга років осіб офіцерського складу, мічманів, матросів і старшин, які проходять службу за контрактом, для виплати винагороди не переривається також у разі призначення їх на посади, зазначені в підпунктах 30.3.1 і 30.3.4 Положення, якщо вони безпосередньо з цих посад будуть знову призначені на посади, за якими встановлена виплата винагороди.
30.6. Вислуга років осіб офіцерського складу, військовослужбовців, які проходять службу за контрактом на посадах мічманів, матросів і старшин, для виплати винагороди переривається:
30.6.1. У разі призначення на посади в берегові органи Морської охорони Держприкордонслужби або звільнення з військової служби.
30.6.2. У разі призначення на посади, зазначені в підпунктах 30.3.1, 30.3.2, 30.3.4 Положення, якщо військовослужбовці не будуть безпосередньо з цих посад знову призначені на посади, за якими встановлена виплата винагороди.
30.6.3. У разі направлення на навчання у військові навчальні заклади без збереження посад за місцем служби або зарахування у розпорядження відповідних начальників (командирів), якщо ці військовослужбовці не будуть після закінчення військових навчальних закладів або в період перебування у розпорядженні відповідних начальників (командирів) знову призначені безпосередньо на посади, за якими встановлена виплата винагороди.
30.7. Вислуга років осіб офіцерського складу, мічманів, матросів і старшин, які проходять службу за контрактом, для виплати грошової винагороди визначається щороку за станом на 1 грудня на підставі особових справ і обчислюється з дня, з якого військовослужбовець став до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня видання наказу про призначення, і до дня звільнення з посади включно.
30.8. Винагорода виплачується за місцем штатної служби військовослужбовців один раз на рік у грудні на підставі наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби, а начальнику (командиру) органу Держприкордонслужби - на підставі наказу вищого начальника (командира).
Військовослужбовцям, які мають право на винагороду, але до дня виплати її перебувають у відпустці, на лікуванні, навчанні у військовому навчальному закладі або у службовому відрядженні зі збереженням посад за місцем служби, винагорода виплачується після повернення до місця штатної служби.
Військовослужбовцям, звільненим у період до 1 грудня з посад, зазначених у пункті 30.2 Положення, які прослужили до дня звільнення з цих посад строки, передбачені для виплати винагороди, і до кінця календарного року знову призначені на такі самі посади або допущені до тимчасового виконання обов'язків за вакантними посадами, за якими встановлена виплата винагороди, винагорода виплачується після приступання до виконання обов'язків за посадами.
31. Порядок виплати винагороди за безперервну службу в аеромобільних органах спеціального призначення
31.1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які здійснюють стрибки з парашутом і займають посади в аеромобільних органах спеціального призначення Держприкордонслужби, залежно від строку безперервної служби виплачується винагорода за безперервну службу в таких розмірах: за три роки служби - половина окладів грошового утримання, за 5 років - один оклад грошового утримання, за 10 років і кожні наступні 5 років безперервної служби - два місячних оклади грошового утримання.
Військовослужбовцям льотно-підйомного складу авіаційних органів Держприкордонслужби, які належать за штатом до обслуги екіпажів літаків або вертольотів, зазначена винагорода не виплачується.
Під час виплати винагороди до розрахунку беруться оклади за військовим званням і основною посадою, що займає військовослужбовець на день виникнення права на винагороду.
31.2. У вислугу років для виплати винагороди зараховуються у календарному порядку періоди:
31.2.1. Безперервної служби військовослужбовців на посадах в аеромобільних органах спеціального призначення Держприкордонслужби та в штабах, військових частинах повітрянодесантних, аеромобільних військ і спеціального призначення, у військових навчальних закладах аеромобільних військ, в інших військових навчальних закладах, які готують осіб офіцерського складу для аеромобільних військ, десантно-штурмових з'єднаннях, частинах і підрозділах, розвідувальних десантних підрозділах Сухопутних військ Збройних Сил України, розвідувальних десантних (спеціального призначення) частинах і підрозділах морської піхоти (далі - в аеромобільних військах, частинах спеціального призначення, десантних частинах і підрозділах Міністерства оборони України).
31.2.2. Навчання осіб офіцерського складу аеромобільних органів спеціального призначення Держприкордонслужби та аеромобільних військ, частин спеціального призначення, десантних частин і підрозділів Міністерства оборони України на курсах перепідготовки офіцерського складу цих військ.
31.2.3. Навчання військовослужбовців у військових навчальних закладах інших родів військ зі збереженням посад в аеромобільних органах спеціального призначення Держприкордонслужби, якщо після закінчення навчання вони будуть направлені для проходження служби в ці органи Держприкордонслужби.
31.2.4. Перебування у розпорядженні військовослужбовців, звільнених з посад в аеромобільних органах спеціального призначення Держприкордонслужби, якщо вони безпосередньо після цього знову призначені на посади в ці органи Держприкордонслужби.
31.3. Обчислення вислуги років для встановлення розміру винагороди за безперервну службу здійснюється:
особам офіцерського складу військових частин і штабів повітрянодесантних військ - не раніше ніж з 3 серпня 1951 року;
особам офіцерського складу частин спеціального призначення - не раніше ніж з 1 січня 1958 року;
особам офіцерського складу військових частин і штабів аеромобільних військ - не раніше ніж з 1 липня 1992 року;
особам офіцерського складу десантно-штурмових з'єднань і частин, розвідувальних десантних підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, розвідувальних десантних (спеціального призначення) частин і підрозділів Військово-Морських Сил України - не раніше ніж з 14 березня 1980 року;
особам офіцерського складу, які проходять службу в штабах аеромобільних військ та спеціального призначення, військових навчальних закладах аеромобільних військ та інших військових навчальних закладах, які готують осіб офіцерського складу для аеромобільних військ, - не раніше ніж з 1 січня 1994 року.
Обчислення вислуги років для виплати винагороди прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, провадиться у порядку, установленому в цьому пункті для осіб офіцерського складу, але не раніше ніж з 1 жовтня 1992 року.
31.4. Вислуга років військовослужбовців для виплати винагороди визначається на підставі особових справ і обчислюється з дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадами, але не раніше дня підписання наказу про призначення, і до дня звільнення з посад включно, з урахуванням часу перебування військовослужбовців у встановленій відпустці, на лікуванні й у службовому відрядженні - у разі збереження посад за місцем служби.
31.5. У разі призначення військовослужбовців з аеромобільних органів спеціального призначення Держприкордонслужби, у яких може виплачуватися винагорода за тривалу і безперервну службу, на посади в інші органи спеціального призначення Держприкордонслужби, у яких не передбачена виплата зазначеної винагороди, або зарахування на навчання у військові навчальні заклади інших родів військ без збереження посад за місцем попередньої служби вислуга років для виплати винагороди переривається з дня, наступного за днем звільнення з посади.
Якщо надалі ці військовослужбовці будуть знову призначені в аеромобільні органи спеціального призначення Держприкордонслужби, у яких може виплачуватися винагорода за тривалу і безперервну службу, то їх попередня служба у вислугу років для виплати винагороди не зараховується.
31.6. Винагорода за безперервну службу в аеромобільних органах спеціального призначення Держприкордонслужби військовослужбовцям виплачується за місцем штатної служби на підставі наказу Голови Державної прикордонної служби України.
31.7. У період перебування у розпорядженні або на навчанні у військових навчальних закладах інших родів військ зі збереженням посад за місцем служби винагорода не виплачується. Належна цим військовослужбовцям винагорода, з урахуванням періодів перебування у розпорядженні та на навчанні, виплачується на підставі відповідного наказу (пункт 31.5 Положення) про призначення їх на посади в підрозділи аеромобільних органів спеціального призначення Держприкордонслужби або після повернення до місця служби після закінчення військових навчальних закладів.
32. Порядок виплати винагороди за закінчення військових навчальних закладів
32.1. Курсантам і слухачам за закінчення військового навчального закладу виплачується винагорода в таких розмірах:
з відзнакою і присудженням золотої медалі - два оклади грошового утримання;
з відзнакою - один оклад грошового утримання.
Зазначена винагорода виплачується у військовому навчальному закладі виходячи з окладів за військовим званням і посадою, що одержують військовослужбовці після закінчення військових навчальних закладів.
32.2. Військовослужбовцям, які закінчили військові навчальні заклади з дипломом без відзнаки, заочні факультети (відділення) військових навчальних закладів або склали державні іспити за курс військового навчального закладу екстерном, факультети і курси перепідготовки і підвищення кваліфікації, зазначена винагорода не виплачується.
33. Порядок виплати морського грошового забезпечення
33.1. Військовослужбовцям, які проходять службу на кораблях, катерах і суднах, що зараховані в кампанію, в управліннях їх з'єднань*, постійно розміщених на цих кораблях і суднах, а також військовослужбовцям неплаваючого складу, направленим для несення бойової служби або виконання службових завдань на кораблі, катери та судна морської охорони Держприкордонслужби, які перебувають у кампанії, виплачується морське грошове забезпечення у таких розмірах: у разі внутрішнього плавання - 30 відсотків від посадового окладу за основною посадою або такою, що тимчасово виконується, у разі закордонного плавання - 50 відсотків.
--------------
* Тут і в наступних пунктах Положення під управлінням з'єднань кораблів, катерів і суден маються на увазі передбачені штатами управління груп, ланок, дивізіонів, загонів, бригад кораблів, катерів і суден (далі - управління з'єднань кораблів).
33.2. Морське грошове забезпечення виплачується:
33.2.1. Військовослужбовцям, які займають посади на кораблях, катерах і суднах, - з дня оголошення цього корабля, катера або судна в кампанії і до дня виключення з кампанії.
Порядок зарахування кораблів, катерів і суден у кампанію і вибуття з кампанії визначається наказом Голови Державної прикордонної служби України.
33.2.2. Військовослужбовцям, які займають посади в управліннях з'єднань кораблів (катерів, суден), - за час постійного розміщення на кораблях (катерах, суднах) своїх з'єднань, які перебувають у кампанії, але не раніше ніж з дня видання начальником (командиром) з'єднання наказу про розміщення цих військовослужбовців на кораблях (катерах, суднах).
Необхідність постійного розміщення управлінь зазначених з'єднань на кораблях (катерах, суднах) визначається виходячи із завдань з підтримки бойової готовності цих з'єднань. Перелік управлінь з'єднань кораблів, які підлягають постійному розміщенню на кораблях (катерах, суднах), затверджується Головою Державної прикордонної служби України і оголошується його наказами.
33.2.3. Військовослужбовцям, які направлені на кораблі (катери, судна) для несення бойової служби або виконання службового завдання (крім випадків, зазначених у пунктах 33.5 і 33.6 Положення), у тому числі направленим з вищих управлінь або як керівники і посередники на навчання, - за дні фактичного плавання на кораблях, катерах і суднах, що перебувають у кампанії.
33.3. Військовослужбовцям, які призначені на кораблі, катери і судна, що перебувають у кампанії, або в управління з'єднань кораблів, які постійно розміщені на кораблях (катерах, суднах), що перебувають у кампанії, морське грошове забезпечення виплачується з дня зарахування наказом у списки особового складу після прибуття на корабель, катер або судно.
33.4. Військовослужбовцям, які проходять службу на кораблях, катерах і суднах, що перебувають у кампанії, а також в управліннях з'єднань кораблів, постійно розміщених на кораблях (катерах, суднах), які перебувають у кампанії, за час виконання службових завдань на інших кораблях, катерах і суднах, що перебувають у кампанії, морське грошове забезпечення виплачується на загальних підставах з військовослужбовцями цих кораблів, катерів і суден.
33.5. Морське грошове забезпечення за встановленими нормами виплачується на загальних підставах з військовослужбовцями кораблів (катерів, суден), що перебувають у кампанії, також військовослужбовцям:
33.5.1. Екіпажів кораблів, катерів і суден, що будуються, перебувають у ремонті або на консервації, управлінь з'єднань зазначених кораблів, катерів і суден, направлених у встановленому порядку на кораблі, катери і судна, які перебувають у кампанії, для підготовки за спеціальністю.
33.5.2. Направленим відповідно до наказів Голови Державної прикордонної служби України для участі в гідрографічних, океанографічних та інших експедиціях на кораблях і суднах, які перебувають у кампанії.
33.5.3. Слухачам і курсантам військових навчальних закладів, курсантам шкіл і навчальних загонів та центрів, направленим на кораблі, катери та судна, що перебувають у кампанії, для проходження виробничої або навчальної практики і стажування, а також військовослужбовцям постійного складу цих закладів та підрозділів, які прибули на зазначені кораблі, катери і судна на стажування, для керівництва практикою чи стажуванням слухачів і курсантів або як командири навчальних підрозділів слухачів і курсантів.
33.5.4. Направленим відповідно до наказу командира з'єднання на кораблі, катери і судна, які перебувають у кампанії, для виконання обов'язків тимчасово відсутніх членів екіпажу.
33.5.5. Військовослужбовцям строкової військової служби, які проходять у встановленому порядку службу на кораблях, катерах і суднах, що перебувають у кампанії, як дублери, а також військовослужбовцям строкової військової служби, направленим на ці кораблі, катери і судна для підготовки за спеціальністю, - на загальних підставах з військовослужбовцями цих кораблів, катерів і суден.
33.6. Морське грошове забезпечення також виплачується військовослужбовцям:
33.6.1. Які беруть участь у ходових заводських і державних випробуваннях кораблів (катерів, суден), у тому числі після ремонту, а також дослідних випробуваннях за спеціальними вказівками, - за дні, протягом яких корабель (катер, судно) мав ходові години.
33.6.2. Які не перебувають у кампанії кораблів (катерів, суден), що переводяться на підставі наказів Голови Державної прикордонної служби України з одного пункту базування в інший, - з дня виходу корабля з одного пункту і до дня прибуття в інший пункт (включно), якщо тривалість переходу становить 24 години і більше.
33.7. Військовослужбовцям, які проходять службу на кораблях, катерах і суднах, що перебувають у кампанії, а також тим, що направлені на ці кораблі, катери і судна для проходження служби як дублери, для підготовки за спеціальністю, виконання обов'язків тимчасово відсутніх членів екіпажу, несення бойової служби або виконання інших службових завдань, морське грошове забезпечення за нормами далекого і закордонного плавання виплачується:
33.7.1. При далекому плаванні - з дня виходу корабля (катера, судна) у далеке плавання і до дня повернення включно в пункт постійної дислокації або в другий пункт, який знаходиться поза районом далекого плавання.
33.7.2. При закордонному плаванні - з дня залишення кораблем (катером, судном) останнього порту України і до дня повернення у перший порт України включно незалежно від того, заходив чи не заходив корабель (катер, судно) до іноземних портів.
33.7.3. Період, за який морське грошове забезпечення виплачується за нормами далекого і закордонного плавання, оголошується наказом командира з'єднання.
33.8. Військовослужбовцям кораблів, катерів і суден, зарахованих у кампанію, і управлінь з'єднань кораблів, постійно розміщених на кораблях (катерах, суднах), що перебувають у кампанії, морське грошове забезпечення не виплачується за періоди:
33.8.1. Перебування у службових відрядженнях, якщо виконання завдання не пов'язане з перебуванням на кораблях, катерах і суднах, що перебувають у кампанії, у чергових та інших відпустках тривалістю понад три доби.
33.8.2. Перебування на гауптвахті.
33.8.3. Відсутності на кораблі, катері або судні понад три доби у зв'язку з перебуванням на лікуванні та з інших причин.
33.9. Морське грошове забезпечення військовослужбовцям, зазначеним у пункті 33.8 Положення, також не виплачується за час перебування кораблів, катерів і суден (у тому числі без виключення з кампанії) у ремонті, на переобладнанні та модернізації з поставленням до стінки виробничого підприємства *, на докуванні незалежно від строку, а також на обсушуванні й у відстої тривалістю понад 10 днів.
За час перебування кораблів, катерів і суден, що перебувають у кампанії, в аварійному ремонті без поставлення до стінки виробничого підприємства або навігаційному ремонті, у тому числі з поставленням до стінки виробничого підприємства на строк не більше 10 днів, виплата морського грошового забезпечення не призупиняється.
--------------
* Тут і в наступних пунктах Положення під "виробничими підприємствами" маються на увазі підприємства Державної прикордонної служби та інших міністерств і центральних органів виконавчої влади України.
33.10. Виплата морського грошового забезпечення військовослужбовцям припиняється з дня, що настає за днем:
33.10.1. Вибуття з корабля, катера або судна з виключенням зі списків особового складу у зв'язку зі звільненням із займаних посад.
33.10.2. Тимчасового вибуття з корабля, катера або судна у відпустку або на лікування тривалістю понад 3 доби, у службове відрядження, на навчання тощо.
33.10.3. Виключення корабля, катера або судна з кампанії.
33.10.4. Переведення управління з'єднання кораблів, катерів або окремих військовослужбовців цього управління з кораблів, що перебувають у кампанії, на кораблі, що не перебувають у кампанії, на рейдові судна, до берегових органів Морської охорони Держприкордонслужби.
33.10.5. Підходу корабля, катера або судна до стінки виробничого підприємства для поставлення у доковий, поточний, середній або капітальний ремонт незалежно від часу початку ремонту, але не пізніше дня, що настає після виключення з кампанії.
33.10.6. Підходу корабля, катера або судна до стінки виробничого підприємства на строк понад 10 днів без виключення з кампанії для усунення несправностей матеріальної частини, виявлених під час навігаційного ремонту.
33.10.7. Підходу корабля, катера або судна до стінки виробничого підприємства для поставлення на міжпоходовий або аварійний ремонт, на переобладнання та модернізацію або докування без виключення з кампанії.
33.10.8. Підйому корабля, катера або судна для обсушування (поставлення судна у відстій) на строк понад 10 днів без виключення з кампанії.
Періоди перебування кораблів, катерів і суден у ремонті, на переобладнанні, модернізації, докуванні, обсушуванні (у відстої) оголошуються наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби.
33.11. У всіх випадках, коли військовослужбовці кораблів, катерів, суден і управлінь їх з'єднань втрачають право на одержання морського грошового забезпечення, командир корабля (катера, судна) або начальник штабу органу Держприкордонслужби повідомляє про це письмово начальника фінансового органу, у якому особовий склад перебуває на грошовому забезпеченні.
33.12. Військовослужбовцям морське грошове забезпечення виплачується за місцем штатної служби за минулий місяць одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.
Військовослужбовцям, які вибувають з кораблів, катерів і суден раніше дня, установленого для виплати грошового забезпечення, належне морське грошове забезпечення виплачується при вибутті.
Морське грошове забезпечення військовослужбовцям, зазначеним у підпункті 33.5.3 Положення, виплачується за місцем перебування їх на кораблях, катерах і суднах. У посвідченні про відрядження цих військовослужбовців робиться запис про виплату морського грошового забезпечення із зазначенням періоду, за який проведено виплату, та суми.
33.13. Підставою для виплати морського грошового забезпечення військовослужбовцям за період несення служби або виконання службових завдань на кораблях, катерах і суднах, у списках яких вони не значаться (підпункт 33.2.3, пункти 33.4, 33.5 і 33.6 Положення), є витяги з вахтових журналів, засвідчені командиром або старшим помічником командира корабля (катера, судна) і скріплені гербовою печаткою корабля (катера, судна). У витягах зазначаються номер і дата наказу про зарахування корабля (катера, судна) у кампанію, дата прибуття військовослужбовця на корабель (катер, судно) та вибуття з корабля (катера, судна), а також дні плавання на кораблі (катері, судні) за межами зовнішнього рейду та сума виплаченої військовослужбовцю іноземної валюти або право на її одержання.
34. Порядок виплати одноразової допомоги на початкове обзаведення
34.1. Військовослужбовцям, які прослужили не менше одного року строкової військової служби, і військовослужбовцям, які безпосередньо після закінчення строкової військової служби прийняті на військову службу як прапорщики (мічмани), солдати (матроси), сержанти, старшини за контрактом, після вступу до виконання обов'язків за посадою, на яку вони призначені, виплачується одноразова допомога на початкове обзаведення в таких розмірах:
прийнятим на строк до 3 років включно - оклад грошового утримання;
прийнятим на строк понад 3 роки - два оклади грошового утримання.
34.2. Одноразова допомога на початкове обзаведення не виплачується:
34.2.1. Військовослужбовцям, які зазначені в пункті 34.1 Положення, у разі продовження військової служби за контрактом, а також тим, які були прийняті на військову службу як прапорщики (мічмани), солдати (матроси), сержанти, старшини за контрактом із запасу.
34.2.2. Прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом у спортивних клубах, у період виконання ними посад офіцерського складу - спортсменів.
34.2.3. У разі звільнення військовослужбовців, визначених у пункті 34.1 Положення, з військової служби до закінчення строку служби за першим контрактом у зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, за службовою невідповідністю або через систематичне невиконання умов контракту військовослужбовцем одноразова допомога на початкове обзаведення підлягає стягненню з них у сумі, обчисленій у повних календарних місяцях пропорційно часу, який залишився до закінчення дії контракту.
35. Порядок виплати винагороди за бойове чергування
35.1. Військовослужбовцям прикордонних застав, екіпажів літаків, вертольотів, кораблів, катерів за час бойового чергування (бойової служби) з охорони державного кордону України та виключної (морської) економічної зони України виплачується винагорода за бойове чергування (бойову службу).
35.2. Винагорода за бойове чергування (бойову службу) військовослужбовцям виплачується в таких розмірах на місяць:
екіпажів літаків і вертольотів за час бойового чергування (бойової служби) вночі (22-00 - 6-00), - 5 відсотків від посадового окладу за кожне чергування, але не більше 25 відсотків на місяць;
іншим військовослужбовцям, які згідно з пунктом 35.1 Положення мають право на винагороду, а також військовослужбовцям, прикомандированим на прикордонну заставу наказами відповідних начальників (командирів), за час бойового чергування (бойової служби) - 4 відсотки від посадового окладу за кожне чергування, але не більше 25 відсотків на місяць.
Військовослужбовцям строкової військової служби, які залучаються до несення бойового чергування (бойової служби), виплачується винагорода в розмірі 25 відсотків від посадового окладу на місяць.
35.3. Винагорода за бойове чергування (бойову службу) військовослужбовцям нараховується від посадових окладів за основною або тимчасовою посадою.
35.4. Винагорода за бойове чергування (бойову службу) виплачується за місцем штатної служби за минулий місяць одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць на підставі наказів відповідних начальників (командирів) про виплату винагороди. Підставою для оголошення наказу є рапорт відповідних начальників (командирів) підрозділів, у якому зазначаються військовослужбовці, які залучалися для несення бойового чергування (бойової служби).
Військовослужбовцям, що вибувають з органу (підрозділу) Держприкордонслужби раніше дня, установленого для виплати грошового забезпечення, сума винагороди виплачується при вибутті.
35.5. Військовослужбовцям прикордонних застав, екіпажів літаків, вертольотів, кораблів, катерів, які виконували обов'язки неповний календарний місяць (у зв'язку з призначенням, звільненням (усуненням) з посади, перебуванням у відпустці, на лікуванні, службовому відрядженні, а також з інших поважних причин) та мають право на отримання винагороди за бойове чергування (бойову службу), винагорода виплачується за кожне чергування у розмірах, визначених пунктом 35.2 Положення, але не більше 25 відсотків від посадового окладу на місяць.
35.6. Винагорода не виплачується військовослужбовцям, які її отримали за попереднім місцем служби, за місяць, у якому вони прибули для подальшого проходження служби в інший орган (підрозділ) Держприкордонслужби, у якому військовослужбовцям установлена виплата цієї винагороди.
35.7. Військовослужбовці, які допустили порушення порядку несення бойового чергування (бойової служби), можуть бути позбавлені винагороди за той місяць, у якому було допущене це порушення, наказом відповідного начальника (командира).
36. Порядок виплати одноразової грошової винагороди за підтримання високої бойової готовності військ, зразкове виконання службових обов'язків і бездоганну дисципліну
36.1. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, які протягом року сумлінно виконували службові обов'язки, не мали порушень військової дисципліни, виплачується одноразова грошова винагорода за підтримання високої бойової готовності військ, зразкове виконання службових обов'язків і бездоганну дисципліну у розмірі двох місячних окладів грошового утримання, які виплачуються на день підписання наказу про виплату винагороди. До розрахунку беруться посадові оклади, передбачені в штатах.
Під час виплати винагороди військовослужбовцям, які перебувають на день підписання наказу про виплату винагороди в розпорядженні відповідних начальників (командирів), у тому числі тим, які допущені в період перебування у розпорядженні до тимчасового виконання обов'язків за вакантними посадами, а також тим, хто втратив право на одержання грошового забезпечення частково або повністю у зв'язку з тривалим перебуванням у розпорядженні, до розрахунку береться оклад за останньою займаною ними штатною посадою.
36.2. Військовослужбовцям, які прибули для подальшого проходження служби і зараховані до Державної прикордонної служби України з інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства України, та державних органів, винагорода виплачується пропорційно часу, який вони прослужили у Державній прикордонній службі України, за кожний повний календарний місяць служби у розмірах і порядку, передбачених у пункті 36.1 Положення. При цьому час служби у Державній прикордонній службі України обчислюється з дня, з якого військовослужбовці приступили до виконання обов'язків за посадами, на які призначені.
У такому самому порядку здійснюється виплата винагороди військовослужбовцям-жінкам, які після закінчення відпустки для догляду за дитиною стали до виконання службових обов'язків за займаними посадами.
36.3. Військовослужбовцям, які прослужили у Державній прикордонній службі України неповний календарний рік, винагорода виплачується пропорційно прослуженому часу з розрахунку 1/12 річного розміру винагороди за кожний повний календарний місяць служби.
Неповні календарні місяці служби до розрахунку не беруться.
У разі виплати винагороди військовослужбовцям за неповний календарний рік період служби обчислюється:
тим, які за час проходження військової служби отримали перше офіцерське звання (у тому числі під час навчання) або військове звання прапорщика (мічмана), - з дня підписання наказу про присвоєння військового звання;
тим, які протягом року прийняті на військову службу за контрактом на посади осіб офіцерського складу, прапорщиків (мічманів), осіб рядового, сержантського і старшинського складу, - з дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадами;
тим, які протягом року звільнені з військової служби або вибули для проходження військової служби до органів Державної прикордонної служби України, де виплата винагороди не встановлена, а також відрядженим у встановленому порядку до органів виконавчої влади, інших цивільних установ, - до дня виключення зі списків особового складу органу Держприкордонслужби включно.
Слухачам та курсантам із числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, призначеним після закінчення військових навчальних закладів для проходження служби в органи Держприкордонслужби, де виплата винагороди не передбачена, період служби, за який підлягає виплаті винагорода у військових навчальних закладах, обчислюється - до дня закінчення відпустки, що надається їм після закінчення вищого військового навчального закладу.
У разі смерті військовослужбовця розмір винагороди обчислюється пропорційно часу, прослуженому в році смерті, і виплачується особам, визначеним у пункті 12.1 Положення.
36.4. Начальники (командири) органів Держприкордонслужби від батальйону і вище мають право зменшувати військовослужбовцям розмір винагороди або позбавляти винагороди повністю за недоліки у службі, порушення військової дисципліни та аморальні вчинки.
У таких випадках у наказі про виплату винагороди військовослужбовцям зазначається причина зменшення розміру винагороди або позбавлення її повністю.
36.5. Виплата винагороди військовослужбовцям провадиться на підставі наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби, а начальнику (командиру) - на підставі наказу вищого начальника (командира).
Виплата винагороди військовослужбовцям Адміністрації Державної прикордонної служби України здійснюється на підставі наказу Голови Державної прикордонної служби України.
36.6. У разі переміщення військовослужбовців по службі в інші органи Держприкордонслужби в наказі начальника (командира) про виключення зі списків особового складу зазначається, чи гідний військовослужбовець одержувати винагороду за період служби до вибуття з органу Держприкордонслужби (якщо не гідний, то з яких причин).
Витяг з наказу разом з особовою справою надсилається в орган Держприкордонслужби за новим місцем служби військовослужбовця.
Рішення про виплату військовослужбовцю винагороди приймає начальник (командир) цього органу Держприкордонслужби з урахуванням служби після переміщення.
36.7. Військовослужбовцям, які вибувають до нового місця служби в січні поточного року раніше дня виплати всьому особовому складу органу Держприкордонслужби зазначеної винагороди за підсумками роботи минулого року, ця винагорода виплачується при вибутті.
У разі надання військовослужбовцю чергової відпустки при вибутті наприкінці календарного року до нового місця служби, яка закінчується у наступному році, виплата йому винагороди провадиться за новим місцем служби.
36.8. Для виплати винагороди військовослужбовцям зараховується служба в органах Держприкордонслужби, у яких установлена виплата винагороди, у тому числі час перебування на лікуванні, у службових відрядженнях, на навчанні у військових навчальних закладах, на курсах підвищення кваліфікації, в установлених відпустках, крім відпусток, що оплачуються частково, та додаткових відпустках без збереження грошового забезпечення, які надаються військовослужбовцям-жінкам для догляду за дитиною.
Не виключається з періоду військової служби для виплати винагороди час перебування в розпорядженні (за штатом) військовослужбовців, які проходять військову службу в органах, у яких установлена виплата винагороди, а також у чергових відпустках, що надаються їм у разі звільнення з військової служби.
36.9. Винагорода не виплачується військовослужбовцям:
36.9.1. Які проходять службу на госпрозрахункових підприємствах, у будівельних та інших організаціях, бюджетних установах, організаціях і управліннях, для яких згідно із законодавством України встановлені системи преміювання за виконання й перевиконання виробничих завдань та інших показників (госпрозрахункові, виробничі, будівельно-монтажні та проектно-дослідні організації тощо).
У підрозділах зазначених підприємств, організацій, установ і управлінь, у яких на військовослужбовців вищезазначені системи преміювання не поширюються і у зв'язку з цим премії їм не виплачуються, виплата винагороди провадиться на загальних підставах.
36.9.2. Які проходять службу на посадах спортсменів і тренерів, яким установлена виплата заохочувальних сум за кожний виграний матч і одноразової винагороди за результатами чемпіонатів, а також на посадах спортсменів, тренерів, лікарів і масажистів, зарахованих на оклади Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України.
36.10. Виплата військовослужбовцям винагороди згідно з Положенням провадиться незалежно від одержання ними винагород (премій) за виконання разових завдань у дозволених Головою Державної прикордонної служби України випадках.
36.11. Військовослужбовцям, яким присвоєно перше офіцерське звання в період служби у званні прапорщика (мічмана) або солдата (матроса), сержанта і старшини, які проходять службу за контрактом, що одержують грошове забезпечення в установлених випадках за останньою посадою прапорщика (мічмана) або солдата (матроса), сержанта і старшини, які проходять службу за контрактом, винагорода виплачується з розрахунку окладів за присвоєними військовими званнями і окладів за посадами, передбаченими штатами.
36.12. Начальники (командири), приймаючи рішення про виплату винагороди, ретельно аналізують внесок кожного військовослужбовця у справу підвищення бойової готовності та укріплення військової дисципліни, об'єктивно визначають підстави для зменшення розміру винагороди або позбавлення її повністю.
36.13. Підготовка проекту наказу про виплату винагороди покладається на кадрові органи, а за відсутності таких органів - на осіб, які відають обліком особового складу та підготовкою відповідних проектів наказів.
36.14. Підставою для визначення розміру винагороди є рапорти, які подаються безпосередніми начальниками (командирами) на підпорядкованих посадових осіб.
Розгляд рапортів і прийняття остаточного рішення здійснюється відповідними начальниками (командирами).
36.15. Накази про виплату винагороди за минулий рік видаються у січні поточного року, а у випадках, передбачених у пункті 36.3 Положення, - при вибутті військовослужбовців з органу Держприкордонслужби.
37. Порядок виплати грошової допомоги на оздоровлення особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом
37.1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) у разі вибуття в щорічну чергову відпустку виплачується грошова допомога на оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення.
Грошова допомога на оздоровлення підлягає виплаті тільки військовослужбовцям, які мають право на чергову відпустку, тривалість якої визначена відповідно до законодавства України.
37.2. Військовослужбовцям, які мають право на отримання щорічної чергової відпустки тривалістю 40 діб і більше і використовують її у два етапи, грошова допомога на оздоровлення надається за їх бажанням при вибутті у першу чи другу частину відпустки.
37.3. Виплата грошової допомоги військовослужбовцям проводиться на підставі наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби із зазначенням у ньому суми допомоги.
37.4. Розмір грошової допомоги визначається виходячи з окладів грошового утримання, надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення, на які військовослужбовець має право згідно із законодавством України на день вибуття в щорічну чергову відпустку.
Під час виплати зазначеної допомоги військовослужбовцям, які перебувають у розпорядженні відповідних начальників (командирів), до розрахунку беруться оклад за військовим званням, посадовий оклад, надбавка за вислугу років та щомісячні додаткові види грошового забезпечення, які отримували військовослужбовці за останніми штатними посадами, що ними займалися.
37.5. Випускникам військових навчальних закладів грошова допомога на оздоровлення виплачується в цих військових навчальних закладах у разі вибуття їх у щорічну чергову відпустку безпосередньо після закінчення цих закладів.
37.6. У разі переміщення військовослужбовців по службі в інші органи Держприкордонслужби в наказі начальника (командира) органу Держприкордонслужби про виключення зі списків особового складу зазначаються відомості про надання останньої щорічної чергової відпустки і виплату грошової допомоги на оздоровлення.
Витяг з наказу разом з особовою справою надсилається в орган Держприкордонслужби за новим місцем служби.
37.7. Військовослужбовцям, які прибули для подальшого проходження військової служби і зараховані до Державної прикордонної служби України з Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства України, грошова допомога на оздоровлення в році їх прибуття виплачується тільки у разі ненадання їм чергової відпустки і невиплати її за попереднім місцем служби.
37.8. Військовослужбовцям, зарахованим на військову службу офіцерами, прапорщиками, мічманами або військовослужбовцями, які проходять службу за контрактом, грошова допомога на оздоровлення в першому календарному році служби надається тільки в тому разі, якщо військовослужбовець має право на чергову відпустку, незалежно від її тривалості.
37.9. Військовослужбовцям, яким відпустка тривалістю менш як 10 днів за їх бажанням надається з черговою відпусткою у наступному році, виплачуються дві грошові допомоги (за поточний календарний рік та за попередній календарний рік у розмірах, зазначених у пункті 37.4 Положення).
37.10. Військовослужбовцям, яким за рішенням командування відпустка надається у першому кварталі поточного року за минулий календарний рік, грошова допомога на оздоровлення виплачується при наданні відпустки в розмірах, зазначених у пункті 37.4 Положення.
37.11. Грошова допомога на оздоровлення військовослужбовцям не виплачується:
37.11.1. Якщо при звільненні з військової служби виплачується грошова компенсація за невикористану відпустку.
37.11.2. У разі смерті військовослужбовця.
38. Преміювання військовослужбовців
38.1. Начальники (командири) органів Держприкордонслужби мають право преміювати військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби та курсантів військових навчальних закладів) за їх особистий внесок у загальні результати служби - за підтримання високої боєздатності військ, сумлінне виконання службових обов'язків і бездоганну дисципліну - в межах фонду преміювання, створеного у розмірі чотиримісячного фонду грошового забезпечення на рік, без обмеження індивідуальних премій максимальними розмірами.
38.2. Начальником (командиром) органу Держприкордонслужби до початку планового періоду затверджується плановий фонд преміювання за кожним структурним підрозділом, визначеним штатом органу Держприкордонслужби.
38.3. При обчисленні фонду преміювання враховуються:
облікова чисельність військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби);
оклади грошового утримання;
надбавка за вислугу років;
щомісячні додаткові види грошового забезпечення.
38.4. У разі зміни облікової чисельності військовослужбовців, норм грошового забезпечення, а також уведення (скасування) видів виплат, що впливають на розмір фонду грошового забезпечення, у розрахунок фонду преміювання вносяться відповідні зміни.
38.5. Виплата премій здійснюється щомісяця, за минулий місяць під час виплати грошового забезпечення за поточний місяць, у межах фонду преміювання за розрахунковий період (за місяць - 33,3 відсотка місячного фонду грошового забезпечення, за квартал - 100 відсотків). Розмір премій визначається наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби (начальникам (командирам) органів Держприкордонслужби - наказами вищих начальників (командирів).
38.6. Начальник (командир) органу Держприкордонслужби має право позбавляти військовослужбовців премії повністю або частково за:
невихід на службу без поважних причин;
уживання алкогольних напоїв у службовий час, прибуття на службу в нетверезому стані;
порушення статутних правил несення служби в прикордонному наряді, у варті, добовому наряді, під час бойового чергування (бойової служби);
їх особисті незадовільні показники в професійній та гуманітарній підготовці;
порушення передбачених законодавчими й нормативно-правовими актами вимог щодо забезпечення охорони державної та військової таємниці;
порушення та упущення, які призвели до поломок військової техніки й озброєння, пошкодження майна, інших матеріальних збитків, а також завдали шкоди здоров'ю військовослужбовців.
38.7. Військовослужбовці не преміюються за той розрахунковий період, у якому вони допустили порушення чи проступок. Рішення про виплату премії, зменшення її розміру або позбавлення у повному розмірі оформляється наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби на підставі поданих за командою в кінці кожного місяця рапортів безпосередніх начальників (командирів) з клопотанням про виплату премії підлеглим військовослужбовцям. У рапортах з клопотанням про позбавлення премії (повністю або частково) зазначаються конкретні причини, які стали підставою для цього (матеріали службового розслідування додаються до наказу).
38.8. Премія військовослужбовцям виплачується з того дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадами, і до дня звільнення від виконання обов'язків за посадами, у тому числі й у разі тимчасового виконання обов'язків за посадами, до яких вони допущені наказами відповідних начальників (командирів). Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, які навчаються у військових навчальних закладах, премія виплачується з дня зарахування на навчання і до дня його закінчення, а також за час перебування у відпустці, що надається після закінчення військового навчального закладу.
Військовослужбовцям, які перебувають у розпорядженні відповідних начальників (командирів), премія виплачується за рішенням начальників (командирів) органів Держприкордонслужби у межах фонду преміювання.
Премія військовослужбовцям також виплачується за час перебування у відпустці, на лікуванні, у службовому відрядженні - у разі збереження посад за місцем служби.
38.9. Військовослужбовцям, які проходять військову службу на госпрозрахункових підприємствах та організаціях Державної прикордонної служби України, що перебувають на самостійному балансі та ведуть госпрозрахункову діяльність, виплата премій здійснюється відповідно до затвердженого цими підприємствами та організаціями Положення про преміювання.
38.10. Премія не виплачується військовослужбовцям:
які звільняються з військової служби: за службовою невідповідністю, у зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили (з місяця, у якому надійшов витяг з наказу про звільнення);
які проходять службу на посадах спортсменів та тренерів, яким установлено виплату винагороди за кожний виграний матч і одноразову винагороду за результати чемпіонату, а також на посадах спортсменів, тренерів, лікарів і масажистів, зарахованих на оклади Державного комітету по спорту України та Центральної ради товариства "Динамо";
направленим за кордон для подання технічної допомоги і виконання інших обов'язків - за весь період перебування за кордоном, якщо інший порядок виплати не передбачений законодавством України;
у разі скоєння в органах Держприкордонслужби аварій, подій, пов'язаних із загибеллю людей з вини військовослужбовців під час виконання ними службових обов'язків, чи злочинів (начальнику (командиру) та іншим посадовим особам, які не вживали заходів для запобігання порушенням і злочинам).
38.11. Фінансовий орган органу Держприкордонслужби здійснює облік фактичних витрат фонду преміювання на виплату премій.
38.12. Контроль за правильністю обчислення фонду грошового забезпечення здійснюється вищим органом Держприкордонслужби під час ревізій та перевірок фінансово-господарської діяльності.
39. Порядок виплати винагороди за тривалу безперервну військову службу
39.1. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, одноразово виплачується винагорода за тривалу безперервну військову службу в таких розмірах:
Строк безперервної військової
служби
|
Розмір винагороди (оклади
грошового утримання)
|
15 років
|
1,0
|
20 років
|
1,5
|
25 років
|
2,0
|
30 років
|
2,5
|
35 років і кожні наступні 5
років
|
3,0
|
Винагорода за тривалу безперервну військову службу виплачується за місцем штатної служби за наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби, а начальникам (командирам) органів Держприкордонслужби - за наказами вищих начальників (командирів).
У наказі на підставі особової справи військовослужбовця визначаються строк його безперервної календарної військової служби та розмір винагороди.
39.2. До строку безперервної календарної військової служби військовослужбовців для виплати цієї винагороди зараховуються в календарному порядку:
39.2.1. Безперервна служба на посадах офіцерського складу, прапорщиків, мічманів, військовослужбовців надстрокової військової служби і військовослужбовців-жінок у Державній прикордонній службі України, Міністерстві оборони України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ України, військах Цивільної оборони України та інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, в Об'єднаних збройних силах держав - учасниць СНД, військах та інших військових формуваннях СНД та СРСР.
39.2.2. Безперервна служба на посадах рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України (органів внутрішніх справ СРСР), держав СНД.
39.2.3. Безперервна служба за контрактом на посадах солдатів, матросів, сержантів і старшин.
39.2.4. Робота осіб офіцерського складу прапорщиків (мічманів), солдатів (матросів), сержантів і старшин, які проходять службу за контрактом, у державних органах, якщо вони направлені в державні органи в установленому порядку із залишенням на військовій службі.
39.2.5. Перебування на навчанні у військових навчальних закладах Державної прикордонної служби України, навчальних підрозділах вищих навчальних закладів України (СНД та СРСР).
39.2.6. Виконання обов'язків за посадами офіцерського складу до присвоєння офіцерського звання, якщо призначення на ці посади здійснено наказами правомочних начальників (командирів).
39.2.7. Перебування в розпорядженні відповідних начальників (командирів).
39.2.8. Строкова військова служба в разі прийняття військовослужбовців на службу за контрактом або направлення на навчання у військові навчальні заклади без звільнення в запас.
39.3. Строк безперервної календарної військової служби для виплати військовослужбовцям винагороди за тривалу безперервну військову службу обчислюється з дня призначення на посаду курсанта військового навчального закладу.
Призовникам та особам офіцерського складу, прийнятим (призваним) на військову службу із запасу, строк безперервної календарної військової служби обчислюється з дня прибуття до військового комісаріату для відправлення в орган Держприкордонслужби або у військову частину, зазначену у приписі, виданому військовим комісаріатом, а особам офіцерського складу, призваним на військову службу безпосередньо після закінчення вищих навчальних закладів (крім військових), - з дня вибуття у відпустку, надану військовим комісаріатом.
Прапорщикам (мічманам), військовозобов'язаним та жінкам, які прийняті на військову службу за контрактом, строк безперервної календарної військової служби обчислюється з дня зарахування до списків особового складу органу Держприкордонслужби.
39.4. Строк безперервної календарної військової служби військовослужбовців, звільнених у запас, а потім знову прийнятих (призваних) на військову службу, обчислюється без урахування попередньої служби до звільнення у запас, за винятком випадків звільнення у зв'язку зі скороченням штатів, коли час перебування у запасі становить не більше трьох місяців.
Військовослужбовцям-жінкам у строк безперервної календарної військової служби для виплати винагороди зараховується час наданої їм відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у виняткових випадках, коли дитині необхідний домашній догляд згідно з медичними висновками, - не більше як до досягнення дитиною шестирічного віку.
39.5. Строк безперервної календарної військової служби військовослужбовців для виплати винагороди за тривалу безперервну військову службу обчислюється кадровим органом спільно з начальником фінансового органу на підставі особової справи військовослужбовця.
39.6. У разі переміщення військовослужбовців по службі в інші органи Держприкордонслужби у грошовому атестаті зазначається, у якому розмірі та за який період військовослужбовцю виплачена винагорода за тривалу безперервну військову службу.
39.7. Для підтвердження законності виплати винагороди за тривалу безперервну військову службу до роздавальної відомості додається витяг з наказу про виплату винагороди.
39.8. Винагорода за тривалу безперервну військову службу військовослужбовцям нараховується від окладу за основною посадою, яку займає військовослужбовець на день виникнення права на винагороду, та окладу за військовим званням. При цьому посадові оклади беруться до розрахунку без підвищень, передбачених законодавством України.
При виплаті винагороди військовослужбовцям, які перебувають у розпорядженні відповідних начальників (командирів), до розрахунку беруться посадові оклади за останніми штатними посадами, що вони займали.
40. Порядок виплати матеріальної допомоги
40.1. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, для вирішення соціально-побутових питань (стихійне лихо, смерть близьких родичів, хвороба та інші) один раз на рік надається матеріальна допомога у розмірі місячного окладу грошового утримання (оклад за військовим званням та посадою).
40.2. Матеріальна допомога надається військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) на підставі рапорту, який подається по команді.
Питання виплати матеріальної допомоги розглядається комісією, склад якої затверджується наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби.
Рішення комісії оформляється протоколом, який затверджується начальником (командиром) органу Держприкордонслужби, і разом з рапортами військовослужбовців, наявними підтвердними документами передається до фінансового органу для виплати матеріальної допомоги.
Матеріальна допомога військовослужбовцям надається за місцем штатної служби.
40.3. При визначенні розміру матеріальної допомоги до розрахунку беруться оклади грошового утримання військовослужбовця на день звернення. При цьому посадові оклади беруться до розрахунку без підвищень, передбачених законодавством України.
При наданні матеріальної допомоги військовослужбовцям, які перебувають у розпорядженні відповідних начальників (командирів), до розрахунку беруться посадові оклади за останніми штатними посадами, що ними займалися.
40.4. Випускникам військових навчальних закладів із числа осіб, які не перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, і військовослужбовцям строкової військової служби в році присвоєння першого офіцерського звання, звання прапорщика (мічмана) матеріальна допомога надається в органах Держприкордонслужби, у які вони направлені для подальшого проходження служби, після вступу до виконання обов'язків за посадами, на які вони призначені.
40.5. Військовослужбовцям, прийнятим (призваним) на військову службу з запасу, матеріальна допомога перший раз надається в календарному році, у якому вони приступили до виконання обов'язків за посадами, на які призначені.
40.6. Військовослужбовцям, звільненим з військової служби в кінці календарного року з наданням при звільненні чергової відпустки, яка закінчується в наступному календарному році, матеріальна допомога в новому році не надається.
Військовослужбовцям-жінкам, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а у виняткових випадках, коли дитині необхідний домашній догляд згідно з медичними висновками, - не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, матеріальна допомога може надаватися тільки в році вибуття у відпустку та в році, у якому вони приступили до виконання обов'язків за посадою.
40.7. Військовослужбовцям, відрядженим для подальшого проходження військової служби до Державної прикордонної служби України з Міністерства оборони України, Служби безпеки України, інших військових формувань, які утворені відповідно до законодавства України, матеріальна допомога в році їх відрядження виплачується тільки в разі підтвердження факту невиплати їм у цьому році матеріальної допомоги за попереднім місцем служби.
40.8. У разі переміщення військовослужбовців по службі в інші органи Держприкордонслужби в грошовому атестаті зазначається, у якому розмірі та за який період військовослужбовцю виплачена матеріальна допомога.
Якщо матеріальна допомога не надавалася, робиться запис "Матеріальна допомога за ______ рік не виплачувалася".
40.9. У разі смерті військовослужбовця сума матеріальної допомоги (якщо матеріальна допомога не надавалась військовослужбовцеві в рік його смерті) виплачується спадкоємцям померлого.
41. Особливі умови виплати додаткових видів грошового забезпечення
41.1. Військовослужбовцям, які мають право на одержання за основними посадами додаткових видів грошового забезпечення, установлених пунктами 14.1, 14.2, 14.4, 15.1-15.6, 16.1, 17.1, 20.1, 21.1, 23.1, 24.1, 26.1, 27.1, 28.1, 29.1, 28.4, 38.1 Положення, які тимчасово вибули з органів Державної прикордонної служби України із збереженням посад за місцем служби, виплата цих додаткових видів грошового забезпечення не припиняється у разі вибуття:
41.1.1. У відпустку - за час перебування у відпустці.
41.1.2. На лікування - за час перебування на лікуванні (з урахуванням пунктів 10.1, 10.2, 43.2 Положення).
41.1.3. У службове відрядження в одиночному порядку, у тому числі на збори і курси, або в складі підрозділу - за час перебування у відрядженні.
41.2. Військовослужбовцям, заарештованим у дисциплінарному порядку з утриманням на гауптвахті, додаткові види грошового забезпечення, установлені пунктами 14.1, 14.2, 14.4, 15.1-15.6, 17.1, 26.1, 38.1 Положення, за час перебування під арештом на гауптвахті не виплачуються.
41.3. Інші додаткові види грошового забезпечення, не передбачені цим Положенням, підлягають виплаті відповідно до чинних нормативно-правових актів України.
42. Порядок виплати підвищених посадових окладів за військову службу на території гірських населених пунктів та на острові Зміїний
42.1. Військовослужбовцям, які проходять військову службу:
у підрозділах Державної прикордонної служби України, за Переліком підрозділів Державної прикордонної служби України, які підпадають під статус гірських (додаток 5 до Положення), посадові оклади підвищуються на 25 відсотків;
на острові Зміїний посадові оклади підвищуються на 50 відсотків.
42.2. Підвищені посадові оклади виплачуються:
42.2.1. Військовослужбовцям, які прибули для проходження військової служби в органи (підрозділи) Держприкордонслужби, розташовані на території населених пунктів, яким надано статус гірських, та на острів Зміїний у зв'язку з призначенням на посаду або зі зміною постійної дислокації органу (підрозділу) Держприкордонслужби:
в одиночному порядку - з дня зарахування наказом до списків особового складу органу (підрозділу) Держприкордонслужби;
у складі органу (підрозділу) Держприкордонслужби - з дня прибуття до пункту постійної дислокації, про що оголошується наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби.
42.2.2. Військовослужбовцям, які вибули з органів (підрозділів) Держприкордонслужби, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, та з острова Зміїний:
в одиночному порядку без збереження посад за місцем служби - до дня виключення наказом зі списків особового складу органу (підрозділу) Держприкордонслужби включно;
у складі органу (підрозділу) Держприкордонслужби у зв'язку зі зміною постійної дислокації або у складі органу (підрозділу) Держприкордонслужби тимчасово - до дня вибуття з пункту постійної дислокації включно, про що оголошується наказом начальника (командира) органу Держприкордонслужби.
42.2.3. Військовослужбовцям, звільненим з військової служби з органів (підрозділів) Держприкордонслужби, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, та з острова Зміїний, - до дня звільнення включно, а військовослужбовцям строкової військової служби за весь місяць, у якому вони звільненні в запас. При цьому військовослужбовцям, яким при звільненні згідно з чинним законодавством надається чергова відпустка, підвищені посадові оклади виплачуються до дня виключення наказом зі списків особового складу органу (підрозділу) Держприкордонслужби включно.
42.3. За військовослужбовцями, які тимчасово вибули з органів (підрозділів) Держприкордонслужби, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, та з острова Зміїний, зберігається право на отримання підвищених посадових окладів за час перебування на лікуванні, у відпустці, у службовому відрядженні.
42.4. За військовослужбовцями, які вибули з органів (підрозділів) Держприкордонслужби, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, та з острова Зміїний на навчання в навчальні заклади, на курси підвищення кваліфікації зі збереженням посад за місцем служби, зберігається право на отримання підвищених посадових окладів за час перебування на навчанні та за час дороги до місця навчання і назад.
42.5. При виплаті військовослужбовцям надбавок та інших додаткових видів грошового забезпечення, обчислених від посадових окладів або окладів за військове звання і посадових окладів, беруться до розрахунку підвищені посадові оклади, за винятком виплат, установлених пунктами 31.1, 34.1, 36.1, 39.1, 40.1 Положення.
43. Порядок виплати військовослужбовцям окладів грошового утримання та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення у разі звільнення з військової служби
43.1. У разі звільнення з військової служби оклади грошового утримання, надбавка за вислугу років та щомісячні додаткові види грошового забезпечення виплачуються:
43.1.1. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, які займають посади до дня отримання органом Держприкордонслужби наказу або повідомлення про звільнення з військової служби, слухачам військових навчальних закладів, курсантам військових навчальних закладів з числа військовослужбовців, які проходять службу за контрактом, курсантам шкіл прапорщиків (мічманів), техніків та інших навчальних закладів, які здійснюють підготовку прапорщиків (мічманів), які прослужили строкову військову службу, - до дня виключення наказом зі списків особового складу включно, але не більше ніж за один місяць з дня одержання органом Держприкордонслужби наказу чи письмового повідомлення про звільнення (з урахуванням пунктів 43.2, 43.3 і 43.4 Положення).
43.1.2. Військовослужбовцям строкової служби, курсантам військових навчальних закладів, крім курсантів, зазначених у підпункті 52.1.1, - за весь місяць, у якому вони звільнені, а курсантська посадова надбавка і морське грошове забезпечення - не більше ніж до дня виключення зі списків особового складу включно.
43.1.3. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, які перебувають у розпорядженні до дня одержання органом Держприкордонслужби наказу (повідомлення) про звільнення, - до дня виключення наказом зі списків особового складу включно, але не більше ніж за 5 днів з дня одержання органом Держприкордонслужби наказу або письмового повідомлення про звільнення (з урахуванням пунктів 9.1, 43.2-43.4 Положення). При цьому офіцерам, які тимчасово виконують перед звільненням обов'язки за вакантними посадами, грошове забезпечення виплачується також за час здавання справ за посадою у межах установлених строків, але не більше ніж до дня виключення наказом зі списків особового складу включно.
43.2. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, які перебувають до дня одержання органом Держприкордонслужби наказу або повідомлення про звільнення з військової служби на лікуванні в лікувальній установі чи у відпустці для лікування у зв'язку з хворобою, грошове забезпечення виплачується до дня повернення до місця служби включно, але не більше ніж за 2 місяці з дня одержання органом Держприкордонслужби наказу або письмового повідомлення про звільнення, а тим, які перебувають у черговій відпустці, - до дня закінчення відпустки включно. При цьому військовослужбовцям, які не здали до вибуття на лікування або у відпустку справи і не склали обов'язки за посадою, грошове забезпечення виплачується також за період здавання справ і обов'язків за посадою у межах встановлених строків, а військовослужбовцям, які не використали до вибуття на лікування чергову відпустку, - і за час відпустки, що надається у разі звільнення, у порядку, передбаченому пунктами 43.3 і 43.4 Положення.
Військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби), на яких витяг з наказу про звільнення надійшла в період, коли вони перебували у черговій відпустці й у цей період захворіли, у разі продовження відпустки на час перебування військовослужбовців на лікуванні в лікувальній установі грошове забезпечення також виплачується і за період продовженої відпустки.
43.3. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, звільненим з військової служби за віком, станом здоров'я, у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів у разі неможливості використання їх на службі, яким чергова відпустка за поточний рік до одержання органом Держприкордонслужби наказу (повідомлення) про звільнення з військової служби не була надана, надається відпустка і виплачується таке грошове забезпечення:
тим, які мають вислугу до 10 календарних років, - за 30 діб;
тим, які мають вислугу від 10 до 20 календарних років, - за 35 діб;
тим, які мають вислугу від 20 до 25 календарних років, - за 40 діб;
тим, які мають вислугу 25 і більше календарних років, - за 45 діб;
інвалідам, а також учасникам бойових дій та прирівняним до них особам - за 45 діб.
Зазначеним військовослужбовцям, які не здали справи і не склали обов'язки за посадою до дня одержання органом Держприкордонслужби наказу (повідомлення) про звільнення, грошове забезпечення виплачується також і за період здавання справ і обов'язків за посадою у межах установлених строків.
43.4. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, звільненим з військової служби (крім звільнених за віком, станом здоров'я, у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів у разі неможливості використання їх на службі), яким чергова відпустка за поточний рік до одержання органом Держприкордонслужби наказу (повідомлення) про звільнення з військової служби не була надана, грошове забезпечення виплачується за час відпустки, яка надається пропорційно часу, прослуженому в році звільнення, за кожний повний місяць служби з такого розрахунку:
тим, які мають вислугу до 10 календарних років, - 2,5 дня;
тим, які мають вислугу від 10 до 20 календарних років, - 2,9 дня;
тим, які мають вислугу від 20 до 25 календарних років, - 3,3 дня;
тим, які мають вислугу 25 і більше календарних років, - 3,8 дня;
інвалідам, а також учасникам бойових дій та прирівняним до них особам - 3,8 дня.
Одержана в результаті розрахунку тривалість відпустки округлюється в бік збільшення до повного дня.
Під час визначення тривалості відпустки враховується період служби в році звільнення без включення в нього наданої відпустки.
Військовослужбовцям у разі звільнення з військової служби додаткові відпустки не надаються і грошове забезпечення за цей час не виплачується.
Військовослужбовцям, накази про звільнення яких підписані в минулому році, але які не виключені зі списків особового складу органу Держприкордонслужби, відпустка за період служби у поточному році не надається і грошове забезпечення за цей час не виплачується.
43.5. Грошове забезпечення за період відпустки, наданої у разі звільнення особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, виплачується до дня закінчення відпустки включно на підставі наказу начальника (командира) органу Держприкордонслужби про надання відпустки та її тривалість, яка встановлюється з урахуванням часу проїзду до місця проведення відпустки і назад до місця попередньої служби або обраного цими військовослужбовцями місця проживання.
43.6. Грошове забезпечення особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), солдатам (матросам), сержантам і старшинам, які проходять службу за контрактом, за час відпустки, наданої у разі звільнення, у тому числі військовослужбовцям, які у зв'язку з перебуванням у розпорядженні втратили (повністю або частково) право на одержання окладів грошового утримання, виплачується з розрахунку окладів за останніми основними посадами, окладів за військовими званнями, відсоткової надбавки за вислугу років. При цьому військовослужбовцям, які мають право на отримання підвищених посадових окладів, посадові оклади беруться до розрахунку з підвищенням (з урахуванням пункту 42.3 Положення).
Інші додаткові види грошового забезпечення за час цієї відпустки не виплачуються.
44. Грошова допомога військовослужбовцям у разі звільнення з військової служби
44.1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) при звільнення з військової служби за вислугою строку служби, після закінчення строку контракту, за віком, за станом здоров'я, у зв'язку із скороченням штатів або з проведенням організаційних заходів у разі неможливості використання на службі виплачується грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
44.2. Військовослужбовцям, звільненим з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини, визначені Переліком сімейних обставин та інших поважних причин, що можуть бути підставою для звільнення з військової служби військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом на посадах рядового, сержантського і старшинського складу, прапорщиків, мічманів та офіцерів з військової служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 1994 року N 150 (
150-94-п)
, виплачується грошова допомога в розмірі 25 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.
44.3. У вислугу строків служби особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, для виплати грошової допомоги в разі звільнення зараховуються періоди, визначені пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року N 393 (
393-92-п)
"Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей".
44.4. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби), які в разі звільнення з військової служби мають право на отримання грошової допомоги, до їх місячного грошового забезпечення, з якого нараховується ця грошова допомога, включаються:
для військовослужбовців, що звільняються з посад, на які вони були призначені, - оклад за штатною посадою, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років і додаткові види грошового забезпечення (щомісячні надбавки, доплати, премія);
для військовослужбовців, які на день звільнення з військової служби перебували у розпорядженні відповідних начальників (командирів), - посадовий оклад, оклад за військовим званням на день звільнення з військової служби, надбавка за вислугу років, додаткові види грошового забезпечення (щомісячні надбавки, доплати, премія), що отримували військовослужбовці за останніми штатними посадами відповідно до чинного законодавства.
44.5. Військовослужбовцям строкової служби та курсантам військових навчальних закладів з числа цивільної молоді, звільненим з військової служби (навчання), грошова допомога виплачується в розмірі 8 посадових окладів. Зазначеним особам з числа дітей-сиріт і дітей, які залишилися без опіки батьків, - 12 посадових окладів.
44.6. Військовослужбовцям, які отримують посадові оклади в підвищених розмірах, грошова допомога в разі звільнення виплачується з урахуванням підвищених окладів.
44.7. Грошова допомога не виплачується:
44.7.1. Особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, звільненим з військової служби у зв'язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, та службовою невідповідністю.
44.7.2. Військовослужбовцям строкової служби, звільненим з військової служби у зв'язку із засудженням до позбавлення волі за вироком суду, що набрав законної сили.
44.7.3. Курсантам: відрахованим з військових навчальних закладів до досягнення призовного віку; які проходять підготовку на посади офіцерського складу, у разі дострокового припинення (розірвання) контракту через небажання продовжувати навчання, через недисциплінованість, у разі відмови від подальшого проходження військової служби на посадах офіцерського складу після закінчення навчання.
44.7.4. Вихованцям військово-музичних шкіл і військових частин, у тому числі тим, які займають перед звільненням посади музикантів.
Начальник фінансово-економічного
управління Адміністрації Державної
прикордонної служби України
генерал-майор
|
Я.Р.Рудик
|
Додаток 1
до пункту 13.4.3 Положення
про порядок виплати
грошового забезпечення
військовослужбовцям
Державної прикордонної
служби України
ПЕРЕЛІК
посад осіб офіцерського складу, мічманів, матросів і старшин, які проходять службу за контрактом у Морській охороні Державної прикордонної служби України, місяць служби на яких зараховується у вислугу років для виплати відсоткової надбавки за півтора місяця
1. Кораблі, катери і судна, у тому числі ті, які будуються, ремонтуються і перебувають на консервації, екіпажі консервації кораблів, катерів і суден:
усі посади військовослужбовців (крім строкової військової служби), які передбачені в штатах корабля, катера і судна.
2. Управління з'єднань кораблів, катерів (суден)*, які постійно розміщені на кораблях, катерах і суднах:
усі посади військовослужбовців (крім строкової служби), які передбачені в штаті управлінь з'єднань.
--------------
* Під "управліннями з'єднань кораблів, катерів (суден)" в Переліку маються на увазі передбачені штатами управління груп, ланок, дивізіонів, загонів, бригад кораблів, катерів і суден.
3. Управління з'єднань кораблів, катерів і суден, не розміщені на кораблях, катерах і суднах; управління з'єднань кораблів, катерів і суден, які будуються, ремонтуються або знаходяться на консервації:
командир з'єднання;
заступники командира з'єднання, крім заступника (помічника) з тилу, матеріально-технічного забезпечення;
начальник штабу з'єднання;
старші помічники (помічники) начальника штабу з'єднання, крім старшого помічника (помічника) з організаційно-мобілізаційної роботи, організаційно-стройової частини;
начальник електромеханічної частини з'єднання;
заступник начальника електромеханічної служби з'єднання;
начальник вогневої підготовки з'єднання;
старший офіцер, офіцер зі служби і вогневої підготовки з'єднання;
фахівці з'єднання та їх помічники: штурман, фахівець з протиповітряної оборони, з ракетної зброї, артилерист, зв'язківець, фахівець з радіотехнічної служби, радіоелектронної боротьби, мінер, фахівець з радіаційного, хімічного, біологічного захисту, з електромеханічної частини, водолазний фахівець, спеціаліст спеціального поста зв'язку, лікар (лікар-фізіолог);
офіцери відділення виховної роботи з'єднання.
Додаток 2
до пункту 28.1 Положення
про порядок виплати
грошового забезпечення
військовослужбовцям
Державної прикордонної
служби України
ПЕРЕЛІК
посад осіб офіцерського складу вищих військових навчальних закладів і науково-дослідних (науково-випробувальних) установ Державної прикордонної служби України, за якими передбачена доплата за науковий ступінь і вчене звання
1. Вищі військові навчальні заклади Державної прикордонної служби України та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів України:
начальник та його заступники, крім заступників з тилу (матеріально-технічного забезпечення);
начальник відділу виховної роботи та його заступник;
начальник відділення (групи) відділу виховної роботи;
начальник навчального, науково-дослідного (наукового, науково-методичного, науково-випробувального), науково-організаційного відділів (відділень) та їх заступники;
начальник відділу (відділення, групи, бюро) військово-наукової (військово-технічної, науково-технічної) інформації;
начальник відділення навчального відділу;
начальник групи навчального, науково-дослідного та науково-організаційного відділів (частин, відділень);
старший офіцер навчального (організаційного) відділу;
начальник відділу професійного добору та психологічного забезпечення;
начальник відділу професійного добору та моніторингу практичної діяльності випускників;
старший помічник начальника навчального, науково-дослідного та науково-організаційного відділів;
начальник науково-організаційного відділення;
начальник наукового центру та його заступники;
начальник управління наукового центру та його заступники;
начальник науково-дослідного управління наукового центру та його заступники;
начальник відділу наукового центру та його заступник;
начальник науково-дослідної (науково-випробувальної) лабораторії;
начальник науково-методичної лабораторії;
головний науковий співробітник;
провідний науковий співробітник;
старший науковий співробітник;
науковий співробітник;
начальник відділу військово-наукової інформації (прогнозування);
начальник групи пошуку та аналітичного узагальнення інформації;
начальник групи прогнозування;
начальник відділу проблем національної безпеки;
секретар вченої ради (спеціалізованої кандидатської, докторської);
начальник науково-обчислювального (обчислювального) центру;
начальник відділення науково-обчислювального (обчислювального) центру;
начальник інформаційно-обчислювального відділу;
начальник групи інформаційно-обчислювального відділу;
начальник інформаційно-обчислювального центру;
начальник відділу інформаційно-обчислювального центру;
начальник відділення інформаційно-обчислювального центру;
начальник відділення науково-дослідної лабораторії;
начальник курсів комп'ютерного навчання;
начальник центру військово-медичної інформації;
начальник факультету та його заступник;
начальник факультету, який утримується за окремим штатом, та його заступники, крім заступника з тилу (матеріально-технічного забезпечення);
начальник предметно-методичної групи;
начальник кафедри та його заступник;
професор;
доцент;
начальник групи - старший викладач;
старший викладач (старший викладач - начальник служби);
викладач (викладач - начальник служби);
заступник начальника відділу проблем національної безпеки;
начальник групи аналізу та узагальнення проблем національної безпеки;
начальник групи політичних та стратегічних проблем;
начальник групи воєнно-технічних, економічних та екологічних проблем;
начальник відділу проблем управлінської діяльності керівного складу Державної прикордонної служби України та його заступник;
начальник групи аналізу та прогнозування управлінської діяльності;
начальник групи розробки методологічних основ управлінської діяльності;
начальник групи оперативно-стратегічного обґрунтування вимог до системи комплексів автоматизованих робочих місць;
начальник центру оперативної підготовки та його заступник;
начальник відділу центру оперативної підготовки;
заступник начальника відділу - начальник відділення центру оперативної підготовки;
начальник відділення - провідний науковий співробітник центру оперативної підготовки;
начальник відділення центру оперативної підготовки;
асистент.
2. Науково-дослідні (науково-випробувальні) установи та підрозділи:
начальник установи (підрозділу) та його заступник;
начальник соціально-психологічної служби;
начальник управління (частини) та його заступник;
начальник центру (відділу) воєнно-наукової (військово-технічної) інформації та його заступник;
начальник науково-дослідного відділу та його заступник;
начальник науково-випробувального відділу та його заступник;
начальник науково-організаційного відділу та його заступник;
начальник відділу аналізу та узагальнення інформації та його заступник;
начальник довідково-інформаційного відділу та його заступник;
начальник відділу військово-наукової (військово-технічної) інформації та його заступник;
начальник науково-дослідної (науково-випробувальної) лабораторії;
начальник групи наукової установи (підрозділу);
старший офіцер відділу;
головний консультант;
консультант;
головний науковий співробітник;
провідний науковий співробітник;
старший науковий співробітник;
науковий співробітник;
молодший науковий співробітник;
офіцер відділу;
вчений секретар.
Додаток 3
до пункту 28.2 Положення
про порядок виплати
грошового забезпечення
військовослужбовцям
Державної прикордонної
служби України
ПЕРЕЛІК
військово-медичних закладів, органів і підрозділів Державної прикордонної служби України та посад військових лікарів і провізорів, за якими офіцерському складу здійснюється доплата за науковий ступінь і вчене звання
Назва військово-медичного
закладу, органу, підрозділу
Держприкордонслужби
|
Назва посад військових лікарів і
провізорів
|
1
|
2
|
I. Лікувально-профілактичні
заклади:
Госпіталі (усіх
найменувань), філії та
лазарети;
поліклініки, поліклінічні
відділення;
лабораторії;
санаторії,
центри та їх філії
|
начальник госпіталю, лазарету,
поліклініки, лабораторії, центру,
санаторію;
начальник філії госпіталю,
центру, санаторію;
заступник начальника госпіталю,
поліклініки, центру, санаторію,
лабораторії;
заступник начальника госпіталю
з медичного постачання;
заступник начальника госпіталю
(з клінічної роботи, з
адміністративно-організаційної
роботи);
начальник відділу, клініки,
відділення;
головний (провідний) медичний
спеціаліст;
консультант;
начальник медичної частини;
старший ординатор, ординатор;
старший (молодший) науковий
співробітник;
старший лікар-спеціаліст,
лікар-спеціаліст
|
II. Санітарно-
епідеміологічні заклади:
управління, центри;
санітарно-епідеміологічні
загони і лабораторії,
окремі медичні заклади
|
начальник (заступник начальника)
управління, центру, лабораторії,
загону, пункту;
начальник філії лабораторії, загону;
начальник відділу, старший
лікар-спеціаліст, лікар-спеціаліст;
старший лікар-експерт, лікар-експерт
|
III. Заклади медичного
постачання:
медичні склади (усіх
найменувань);
відокремлені
відділи зберігання
медичного майна;
аптеки;
|
начальник складу, аптеки, філії
складу, відділу, відділення,
лабораторії, військового
представництва;
заступник начальника
складу, бази, аптеки, відділу;
помічник начальника складу;
провізор
|
IV. Спеціальні
військово-медичні заклади:
військово-лікарські та
лікарсько-льотні комісії;
судово-медичні та
патолого-анатомічні
лабораторії;
центри крові, станції
переливання крові
|
голова (заступник голови) комісії;
начальник (заступник начальника,
заступник начальника з медичної
частини) комісії, центру крові,
станції переливання крові;
начальник (заступник
начальника) медичної служби,
відділу, відділення, кабінету;
старший офіцер, старший
ординатор, старший інспектор;
старший судово-медичний експерт,
старший лікар-експерт, старший
лікар-спеціаліст, ординатор,
судово-медичний експерт,
лікар-експерт, лікар-спеціаліст,
лікар
|
V. Інші медичні частини і
підрозділи:
медичні пункти та лазарети;
служба охорони здоров'я
органів
Держприкордонслужби України
|
начальник (лікар) медичного пункту
(лазарету);
начальник служби
охорони здоров'я органів
Держприкордонслужби України
|
VI. Головні, провідні
медичні фахівці
Адміністрації та
регіональних управлінь
Держприкордонслужби
України:
управління охорони
здоров'я Департаменту
забезпечення Адміністрації
Держприкордонслужби
України;
служба охорони здоров'я
регіонального управління
Держприкордонслужби
України
|
начальник управління охорони
здоров'я Департаменту забезпечення
Адміністрації Держприкордонслужби
України;
заступник начальника управління;
начальник відділу;
заступник начальника відділу;
старший офіцер;
офіцер;
начальник сектору;
начальник (заступник начальника)
служби охорони здоров'я
регіонального управління
Держприкордонслужби України;
головні, провідні, медичні
фахівці регіональних управлінь
Держприкордонслужби України
|
Додаток 4
до пункту 30.2.2 Положення
про порядок виплати
грошового забезпечення
військовослужбовцям
Державної прикордонної
служби України
ПЕРЕЛІК
посад офіцерського складу, мічманів, матросів і старшин, які проходять службу за контрактом в управліннях з'єднань кораблів, катерів і суден, що перебувають у строю, в управліннях з'єднань кораблів, катерів і суден, що будуються і ремонтуються, за якими виплачується винагорода за тривалу і безперервну службу на кораблях, катерах, суднах і в управліннях їх з'єднань
1. Управління з'єднань кораблів, катерів і суден, які постійно розміщені на кораблях, катерах і суднах:
Усі посади офіцерського складу, мічманів, матросів і старшин, які проходять службу за контрактом, що передбачені в штаті управління з'єднань кораблів, катерів і суден.
2. Управління з'єднань кораблів, катерів і суден, крім зазначених у пункті 1 цього Переліку:
Командир з'єднання.
Заступники командира з'єднання, крім заступника (помічника) з тилу, матеріально-технічного забезпечення.
Начальник штабу з'єднання.
Старші помічники (помічники) начальника штабу з'єднання, крім старшого помічника (помічника) з організаційно-мобілізаційної роботи, організаційно-стройової частини.
Начальник електромеханічної частини з'єднання.
Заступник начальника електромеханічної служби з'єднання.
Фахівці з'єднання та їх помічники: штурман, фахівець з протиповітряної оборони, з ракетної зброї, артилерист, зв'язківець, фахівець з радіотехнічної служби, радіоелектронної боротьби, мінер, фахівець з радіаційного, хімічного, біологічного захисту, з електромеханічної частини, водолазний фахівець, спеціаліст спеціального поста зв'язку, лікар (лікар-фізіолог).
За іншими посадами офіцерського складу, мічманів, матросів і старшин, які проходять службу за контрактом, в управліннях з'єднань кораблів, катерів і суден, грошова винагорода виплачується за умови щорічного плавання на кораблях, катерах і суднах не менше 60 ходових днів.
Додаток 5
до пункту 42.1 Положення
про порядок виплати
грошового забезпечення
військовослужбовцям
Державної прикордонної
служби України
ПЕРЕЛІК
підрозділів Державної прикордонної служби України, які підпадають під статус гірських
Мостиський прикордонний загін:
прикордонна застава "Мигове"
прикордонна застава "Смільниця"
прикордонна застава "Мшанець"
прикордонна застава "Лопушанка"
прикордонна застава "Боберка"
прикордонна застава "Сянки"
прикордонна комендатура "Турка"
відділення прикордонного контролю "Смільниця"
Чопський прикордонний загін:
прикордонна застава "Верховина Бистра"
прикордонна застава "Стужиця"
прикордонна застава "Княгиня"
прикордонна застава "Новоселиця"
Чернівецький прикордонний загін:
прикордонна застава "Шибене"
прикордонна застава "Калиничі"
прикордонна застава "Шепіт"
прикордонна застава "Селятин"
прикордонна застава "Руська"
прикордонна застава "Фальків"
прикордонна комендатура "Селятин"
Мукачівський прикордонний загін:
прикордонна застава "Велятино"
прикордонна застава "Ракош"
прикордонна застава "Ділове"
прикордонна застава "Богдан"
відділення прикордонного контролю "Ділове"