КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 9 жовтня 1996 р. N 1247
Київ
( Позначку "Не для друку" знято Розпорядженням КМ N 490-р (490-2008-р) від 19.03.2008 )

Питання Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення

Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Статут Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення (далі - компанія "Укрспецекспорт"), що додається.
2. Уповноважити компанію "Укрспецекспорт" здійснювати експорт та імпорт озброєння, боєприпасів, військової та спеціальної техніки, матеріалів і технологій подвійного призначення, робіт і послуг військового та спеціального призначення, інших товарів, що підлягають експортному контролю.
3. Реорганізувати спеціалізовану зовнішньоторгівельну фірму "Прогрес", державну госпрозрахункову зовнішньоторгівельну та інвестиційну фірму "Укрінмаш", Державне підприємство з експорту-імпорту продукції та послуг військового призначення "Укроборонсервіс", перетворивши їх в дочірні підприємства компанії "Укрспецекспорт" із збереженням за ними статусу юридичних осіб.
Міністерству машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії, Міністерству промисловості, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків торгівлі здійснити в місячний термін передачу в установленому порядку майнових комплексів зазначених підприємств станом на 1 жовтня 1996 р. компанії "Укрспецекспорт".
4. Установити, що дочірні підприємства, утворені згідно із пунктом 3 цієї постанови, діють на підставі статутів, які затверджуються генеральним директором компанії "Укрспецекспорт".
Директори зазначених дочірніх підприємств та їх заступники призначаються на посаду та звільняються з посади генеральним директором компанії "Укрспецекспорт".
5. Генеральному директорові компанії "Укрспецекспорт" затвердити статути дочірніх підприємств та забезпечити їх перереєстрацію.
6. Міністерству фінансів під час уточнення показників державного бюджету на 1996 рік (96/96-ВР) та доопрацювання проекту державного бюджету на 1997 рік передбачити передачу до статутного фонду компанії "Укрспецекспорт" коштів у розмірі 2000000 гривень.
7. Фонду державного майна, Міністерству машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії, Міністерству оборони, Київській міській державній адміністрації подати в місячний термін Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо розміщення компанії "Укрспецекспорт".
8. Установити, що для забезпечення додержання режиму секретності перевірка фінансово-господарської діяльності компанії "Укрспецекспорт" та її дочірніх підприємств проводиться відповідно до вимог Закону України "Про державну таємницю" (3855-12) Головним контрольно-ревізійним управлінням Міністерства фінансів та Державною податковою адміністрацією.
9. Визнати таким, що втратив чинність, пункт 5 постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 1996 р. N 944 (944-96-п) "Про створення Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення".
Прем'єр-міністр України
П.ЛАЗАРЕНКО
Інд. 30

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 жовтня 1996 р. N 1247

СТАТУТ

ДЕРЖАВНОЇ КОМПАНІЇ З ЕКСПОРТУ ТА ІМПОРТУ ПРОДУКЦІЇ І ПОСЛУГ ВІЙСЬКОВОГО ТА СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

I. Загальні положення

1. Державна компанія з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення (далі - Компанія) заснована відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 серпня 1996 р. N 944 (944-96-п) .
2. Засновником Компанії є держава в особі Кабінету Міністрів України.
3. Компанія у своїй діяльності керується Конституцією України (254к/96-ВР) , законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, рішеннями Кабінету Міністрів України та іншими актами законодавства України, нормами і правилами, що випливають із міжнародних договорів, у яких бере участь Україна, а також цим Статутом.
4. Назва Компанії:
повна:
українською мовою - Державна компанія з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення;
англійською мовою - State Company for export and import of military end special products and services;
скорочена:
українською мовою - компанія "Укрспецекспорт";
англійською мовою - Company "Ukrspetsexport".
5. Місцезнаходження Компанії: Україна, 252___, м. Київ __, вул. ________________, _____.

II. Мета та предмет діяльності Компанії

1. Компанія створена з метою реалізації державних інтересів у галузі експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення, що підлягають експортному контролю, підвищення ефективності використання і розвитку експортного потенціалу підприємств військово-промислового комплексу та розширення міжнародного співробітництва у військово-технічній сфері.
2. Предметом діяльності Компанії є:
здійснення операцій з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення, в тому числі озброєння, боєприпасів, військової та спеціальної техніки, комплектуючих виробів до неї, вибухівки, інших товарів, які можуть використовуватися для створення та виробництва озброєння, військової і спеціальної техніки і підлягають експортному контролю;
надання представницьких послуг українським та іноземним підприємствам і організаціям у здійсненні зовнішньоекономічних операцій, а також залучення іноземних фірм для реалізації зовнішньоекономічних договорів (контрактів);
участь у науково-дослідних та проектно-конструкторських роботах з метою удосконалення існуючої і створення нової продукції військового та спеціального призначення, а також у виробництві такої продукції;
організація розроблення та впровадження у виробництво новітніх досягнень науки і техніки, прогресивних технологічних процесів;
провадження інвестиційної діяльності за рахунок власних і залучених коштів;
надання послуг з ремонту і технічного обслуговування озброєння та військової техніки;
надання інженерно-консультаційних послуг;
організація проведення технічної та цінової експертизи продукції і послуг військового та спеціального призначення;
збирання та переробка вторинної сировини і відходів виробництва, утилізація військової та спеціальної техніки, а також реалізація одержаних матеріалів і речовин;
надання транспортно-експедиційних послуг;
провадження торгівельної, в тому числі комісійної, консигнаційної, торгівельно-посередницької та торгівельно-закупівельної діяльності;
надання маркетингових, рекламних, консультаційних і посередницьких послуг у зовнішній та внутрішній торгівлі;
організація навчання з метою вивчення та поширення досвіду у сфері реалізації продукції і послуг військового та спеціального призначення;
видання рекламно-інформаційних бюлетенів та інших матеріалів;
підготовка інформаційно-аналітичних матеріалів на замовлення підприємств і організацій;
організація та проведення конференцій, симпозіумів, виставок, виставок-продажу, аукціонів (тендерів), у тому числі міжнародних;
надання послуг з організації ділових поїздок українських підприємців за кордон і прийому в Україні представників іноземних ділових кіл;
виробництво, прокат і реалізація кіно- та відеопродукції.
Відповідно до мети, визначеної цим Статутом, Компанія здійснює й інші види діяльності, які не суперечать законодавству України.
Окремі види підприємницької діяльності, які відповідно до законодавства України підлягають ліцензуванню, Компанія здійснює за одержаними в установленому порядку спеціальними дозволами (ліцензіями).

III. Юридичний статус Компанії

1. Компанія є юридичною особою відповідно до законодавства України.
Компанія набуває права юридичної особи з дня її державної реєстрації.
2. Компанія має самостійний баланс, розрахунковий, валютний та інші рахунки в установах банків, а також печатку із своїм найменуванням та зображенням малого Державного Герба України, власний фірмовий знак, штампи, бланки та інші реквізити.
3. Компанія може набувати майнових та особистих немайнових прав, вступати у договірні відносини з іншими суб'єктами підприємницької діяльності та громадянами, виступати у суді, арбітражному та третейському суді від свого імені.
4. Компанія діє на принципах повної господарської самостійності та самоокупності, несе відповідальність за наслідки своєї господарської діяльності та виконання зобов'язань перед партнерами і державою.
5. Компанія відповідає за своїми зобов'язаннями всім належним їй майном.
Компанія не відповідає за зобов'язаннями держави та своїх дочірніх підприємств.
Держава не несе відповідальності за зобов'язаннями Компанії.
6. Компанія має право створювати в установленому порядку як на території України, так і за її межами дочірні підприємства, а також філіали, представництва та інші відокремлені підрозділи.
Дочірні підприємства Компанії діють на підставі статутів, а філіали, представництва та інші відокремлені підрозділи - на підставі положень про них, затверджуваних генеральним директором Компанії.
7. Компанія разом з іншими підприємствами та організаціями може створювати спілки, асоціації та інші об'єднання для координації діяльності та захисту своїх інтересів.

IV. Господарська діяльність Компанії

1. Компанія самостійно планує свою виробничо-господарську діяльність виходячи із споживчого попиту на її продукцію, роботи й послуги. Основу планів становлять договори із замовниками (покупцями, продавцями).
2. Компанія здійснює матеріально-технічне забезпечення власної господарської діяльності через систему прямих угод, біржі та посередницькі організації.
3. Компанія реалізує продукцію, виконує роботи і надає послуги за цінами і тарифами, які встановлюються нею самостійно згідно з чинним законодавством.
4. Для вирішення окремих питань господарської діяльності Компанія у разі потреби може утворювати на договірних засадах експертні комісії (групи) та залучати окремих фахівців, учених.
5. Під час провадження господарської діяльності Компанія користується земельними, водними та іншими природними ресурсами відповідно до законодавства України.

V. Зовнішньоекономічна діяльність Компанії

1. Компанія провадить зовнішньоекономічну діяльність відповідно до законодавства України.
Зовнішньоекономічна діяльність ґрунтується на принципах валютної самоокупності й самофінансування.
2. Компанія здійснює операції з експорту та імпорту продукції, робіт і послуг як безпосередньо, так і через посередницькі організації.
3. Іноземна валюта, одержана Компанією від експорту продукції, робіт і послуг, після обов'язкового продажу за нормативами та в порядку, встановленими законодавством України, надходить в її повне розпорядження й вилученню не підлягає.
Кошти в іноземній валюті Компанія використовує на забезпечення імпортних поставок обладнання, сировини, матеріалів, робіт і послуг, необхідних для провадження виробничої діяльності, зміцнення власної матеріальної бази, реклами, участі у міжнародних виставках-ярмарках, вирішення соціальних питань в інтересах членів трудового колективу та на інші цілі відповідно до цього Статуту.
4. Компанія розвиває науково-технічне співробітництво з відповідними іноземними підприємствами й організаціями, організує виконання спільних науково-дослідних і проектно-конструкторських робіт, обмінюється в установленому порядку науково-технічною інформацією, організує навчання та стажування своїх спеціалістів за кордоном.
5. Компанія відшкодовує збитки у разі невиконання або неналежного виконання зобов'язань, що випливають із зовнішньоекономічних договорів (контрактів), виплачує іноземним партнерам штрафи за рахунок власних валютних коштів.

VI. Майно та статутний фонд Компанії

1. Майно Компанії становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається в балансі Компанії.
Майно Компанії є власністю держави і закріплюється за Компанією на праві повного господарського відання.
2. Компанії належать:
майно, в тому числі кошти, передані засновником;
доходи, одержані від власної господарської діяльності;
доходи від операцій з цінними паперами;
інше майно, що набуте на підставах, не заборонених законом.
3. Компанія, здійснюючи право повного господарського відання, володіє, користується та розпоряджається належним їй майном на свій розсуд, виконуючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать законодавству України та цьому Статутові.
Ризик випадкової втрати або пошкодження майна, закріпленого за Компанією, несе Компанія.
4. Матеріально-фінансовою основою діяльності Компанії є статутний фонд, який утворюється за рахунок державного майна, переданого засновником.
Розмір статутного фонду Компанії становить 2000000 гривень.
5. Статутний фонд Компанії може бути збільшено або зменшено за рішенням Кабінету Міністрів України.

VII. Прибуток Компанії та його використання. Порядок покриття збитків

1. Узагальнюючим показником ефективності діяльності Компанії є прибуток, який визначається як різниця між одержаними Компанією доходами від здійснених господарських операцій і проведеними нею витратами.
Прибуток є головним джерелом зміцнення матеріально-технічної бази Компанії, соціального розвитку її трудового колективу та матеріального стимулювання працівників.
2. Прибуток Компанії, що залишається після розрахунків з бюджетом і відрахувань до фондів, утворюваних відповідно до цього Статуту, розподіляється в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом.
3. Для покриття непередбачених витрат Компанії та відшкодування можливих збитків від її господарської діяльності утворюється резервний (страховий) фонд у розмірі 25 відсотків статутного фонду Компанії.
Резервний (страховий) фонд формується шляхом щорічних відрахувань у розмірі 5 відсотків суми чистого прибутку Компанії, які провадяться до досягнення фондом зазначеного розміру.
У разі повного або часткового використання резервного (страхового) фонду поповнення його здійснюється в порядку, передбаченому цим пунктом.
4. За рішенням генерального директора Компанії за рахунок прибутку утворюються також інші фонди: фонд розвитку виробництва, фонд споживання тощо.
Порядок утворення та використання цих фондів визначається генеральним директором Компанії відповідно до законодавства України та цього Статуту.
5. Збитки від господарської діяльності Компанії покриваються за рахунок коштів резервного (страхового) фонду, а в разі їх недостатності - у порядку, що визначається генеральним директором Компанії.

VIII. Управління Компанією

1. Компанію очолює генеральний директор, який одноосібно здійснює оперативне керівництво її поточною господарською діяльністю.
2. Генеральний директор Компанії призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України і йому підзвітний та підконтрольний.
3. Генеральний директор Компанії має заступників, які за його поданням призначаються на посаду та звільняються з посади Кабінетом Міністрів України. Кількість заступників генерального директора Компанії визначає Кабінет Міністрів України.
Розподіл обов'язків між заступниками провадить генеральний директор Компанії.
4. Генеральний директор Компанії несе персональну відповідальність перед Кабінетом Міністрів України за виконання покладених на Компанію завдань і здійснення ним своїх функцій, визначає ступінь відповідальності заступників генерального директора, керівників структурних підрозділів Компанії.
5. Генеральний директор Компанії:
вирішує питання організації господарської діяльності, фінансування, обліку та звітності, зовнішньоекономічної діяльності, роботи з цінними паперами, участі у господарських товариствах, придбання акцій інших акціонерних товариств й інші питання діяльності Компанії;
приймає рішення про створення, реорганізацію і ліквідацію дочірніх підприємств, філіалів, представництв та інших відокремлених підрозділів Компанії;
вирішує питання керівництва роботою дочірніх підприємств, філіалів, представництв та інших відокремлених підрозділів Компанії, забезпечує виконання покладених на них завдань;
організує виконання рішень Кабінету Міністрів України;
забезпечує додержання законодавства Компанією, її дочірніми підприємствами, філіалами, представництвами та іншими відокремленими підрозділами;
вирішує питання добору, підготовки та підвищення кваліфікації кадрів;
затверджує статути дочірніх підприємств, положення про філіали, представництва та інші відокремлені підрозділи, інструкції та інші внутрішні документи Компанії;
розглядає матеріали ревізій, перевірок, а також звіти керівників дочірніх підприємств, філіалів, представництв та інших відокремлених підрозділів Компанії, приймає за ними рішення;
розглядає річний звіт і баланс Компанії та надсилає його на затвердження Кабінетові Міністрів України;
подає пропозиції Кабінету Міністрів України про внесення змін до Статуту Компанії;
приймає рішення про притягнення до матеріальної відповідальності посадових осіб Компанії та керівників її дочірніх підприємств, філіалів, представництв та інших відокремлених підрозділів;
розпоряджається відповідно до законодавства та цього Статуту майном Компанії, в тому числі коштами;
представляє без довіреності Кампанію у відносинах з державними органами, юридичними особами, громадянами та вчиняє юридичні дії від імені Компанії;
видає довіреності на вчинення юридичних дій від імені Компанії;
встановлює порядок підписання договорів та інших угод від імені Компанії;
затверджує штатний розпис Компанії;
приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Компанії, застосовує до них заходи заохочення та дисциплінарного стягнення;
відповідно до законодавства видає накази з питань діяльності Компанії.
Генеральний директор вирішує й інші питання діяльності Компанії відповідно до законодавства України та цього Статуту.

IX. Трудовий колектив Компанії

1. Трудовий колектив Компанії утворюють усі громадяни, які своєю працею беруть участь у її діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Компанією.
2. Умови праці членів трудового колективу Компанії, її оплати, а також соціального страхування забезпечуються відповідно до вимог законодавства України.
Взаємовідносини між Компанією та трудовим колективом регулюються колективним договором, який укладається відповідно до законодавства України.
3. Трудовий колектив Компанії:
розглядає і схвалює проект колективного договору;
заслуховує інформації про виконання колективного договору сторонами;
бере участь у матеріальному і моральному стимулюванні продуктивної праці;
разом з керівництвом Компанії вирішує інші соціальні питання розвитку Компанії.
4. Трудовий колектив Компанії реалізує свої повноваження у формі рішень загальних зборів.
Загальні збори трудового колективу Компанії вважаються правомочними, якщо в їх роботі бере участь не менш як 2/3 загальної кількості працюючих.
Загальні збори трудового колективу проводяться не рідше ніж один раз на рік. Рішення на загальних зборах приймаються простою більшістю присутніх шляхом відкритого голосування.

X. Контроль за діяльністю Компанії

1. Контроль за діяльністю Компанії здійснюють Державна податкова адміністрація, Головне контрольно-ревізійне управління та інші державні органи відповідно до їх компетенції.
2. Перевірка діяльності Компанії проводиться з додержанням режиму секретності відповідно до вимог Закону України "Про державну таємницю" (3855-12) .

XI. Облік та звітність Компанії

1. Компанія веде оперативний і бухгалтерський облік результатів своєї господарської діяльності відповідно до законодавства України.
2. Фінансові результати діяльності Компанії визначаються на підставі річного бухгалтерського балансу.
Річний бухгалтерський баланс та фінансовий звіт підлягають затвердженню Кабінетом Міністрів України.
3. Перший фінансовий рік Компанії починається з дати її реєстрації і закінчується 31 грудня поточного року. Наступні фінансові роки відповідають календарним.
4. Компанія забезпечує подання статистичної звітності до органів державної статистики в обсягах та у терміни, передбачені законодавством України.

XII. Припинення діяльності Компанії

1. Припинення діяльності Компанії відбувається шляхом її реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) або ліквідації.
2. Реорганізація Компанії проводиться за рішенням Кабінету Міністрів України.
У разі реорганізації Компанії вся сукупність її прав та обов'язків переходить до правонаступників.
3. Компанія ліквідується:
за рішенням Кабінету Міністрів України;
на підставі рішення арбітражного суду за поданням органів, що контролюють діяльність Компанії, у разі систематичного або грубого порушення нею законодавства України;
на підставі рішення арбітражного суду в порядку, встановленому Законом України "Про банкрутство" (2343-12) .
4. Ліквідація Компанії проводиться призначеною Кабінетом Міністрів України ліквідаційною комісією, а у разі припинення діяльності Компанії за рішенням арбітражного суду ліквідаційною комісією, що призначається цим судом.
З дня призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління справами Компанії. Ліквідаційна комісія у триденний термін з моменту її призначення публікує в одному з органів преси інформацію про ліквідацію Компанії із зазначенням терміну пред'явлення кредиторами своїх претензій, оцінює наявне майно Компанії, виявляє її дебіторів і кредиторів та розраховується з ними, вживає заходів до сплати боргів Компанії третім особам, складає ліквідаційний баланс і подає його Кабінетові Міністрів України або арбітражному суду, що призначив ліквідаційну комісію.
5. Ліквідаційна комісія несе майнову відповідальність за шкоду, заподіяну нею Компанії, державі та третім особам, відповідно до законодавства України.
6. Кошти, що належать Компанії, включаючи виручку від розпродажу її майна у разі ліквідації, після розрахунків з оплати праці працівників Компанії, які працюють на умовах найму, та виконання зобов'язань перед бюджетом власниками цінних паперів, випущених Компанією, та іншими кредиторами, використовуються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
7. Ліквідація Компанії вважається завершеною, а Компанія такою, що припинила свою діяльність, з моменти внесення запису про ліквідацію Компанії до державного реєстру.