Я купила в магазині пакет молока. Датою на ньому стояв день його придбання. Але коли я хотіла молоко закип'ятити, з'ясувалося, що воно зіпсоване, має неприємний запах. Як правильно вибрати молоко, на що необхідно звернути увагу під час його вибору?

Молоко перевозиться із заводу до магазину у спеціальній машині, а торговельне підприємство, яке приймає молоко, повинно зберігати його у холодильних камерах.

Якщо молоко везуть і зберігають неправильно, то цілком можливо, що воно зіпсується, навіть якщо термін придатності у нього ще не вичерпаний.

Вибираючи молоко, слідкуйте, щоб упаковка не була пошкоджена. Якщо упаковка м'яка, фарба не повинна залишатися на руках. Неякісна упаковка свідчить і про низьку якість товару в ній.

На упаковці мають бути такі дані:

—  дата виготовлення та кінцевий термін реалізації молока;

—  адреса виробника;

—  вміст консервантів;

—  склад молока.

Усі упаковки продуктів державного виробництва повинні містити текст українською мовою. Продавець на вимогу споживача зобов'язаний передати споживачеві продукцію належної якості, а також надати інформацію про якість продукції.

Наказом Міністерства економіки з питань європейської інтеграції України №185 від 11.07.2003 р. «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами» визначено, що на кожну партію свіжого молока, призначену для реалізації, крім документа, що підтверджує якість і безпеку продукції, повинна бути ветеринарна довідка, а для реалізації у межах України — ветеринарне свідоцтво.

Прийняті молоко і молокопродукти розміщують на короткострокове зберігання негайно при температурі охолодження не вище ніж + 6° С

Молоко викладають на лотки, блюда, листи та подають до торговельної зали на робочі місця в охолоджувальних прилавках та шафах з урахуванням товарного сусідства і відпускають покупцям тільки свіжими, у належному товарному вигляді, належним чином упакованими.

Продаж молока забороняється, якщо на упаковці не зазначено строк придатності або якщо днем продажу є дата, до настання якої молоко непридатне для використання. Згідно з вимогами Закону України «Про захист прав споживачів» у разі придбання покупцем неякісного молока продавець зобов'язаний замінити його на якісне або повернути покупцеві гроші.

Матеріали підготував ВАСИЛЬ МОРОЗ, юрист

Інформаційно-довідкова газета ЮРИСТ КОНСУЛЬТУЄ 19/2008