Особливості працевлаштування іноземців


Чи потрібно отримувати дозвіл на працевлаштування іноземцю, що постійно на законних підставах проживає на території України?


Відповідно до п. 2 Порядку оформлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.1999 р. №2028, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання та іноземні суб'єкти господарської діяльності, що діють на території України (далі — роботодавець), можуть використовувати працю іноземців лише за наявності у них дозволів на працевлаштування, якщо інше не передбачене міжнародними договорами України.

Відповідно до п.6 дозвіл на працевлаштування не потрібний іноземцям, які постійно проживають в Україні (мають тимчасову посвідку на постійне проживання), та іншим іноземцям у випадках, передбачених законами та міжнародними договорами України.

Частинами 2, 3 статті 11 Закону України "Про імміграцію" від 07.06.2001 р. № 2491 передбачено, що після прибуття іммігранта в Україну він повинен звернутися протягом п'яти робочих днів до органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань імміграції за місцем проживання із заявою про видачу йому посвідки на постійне проживання. Орган спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань імміграції протягом тижня з дня прийняття заяви видає іммігранту посвідку на постійне проживання.

Таким чином, іноземцю, який отримує посвідку на постійне проживання, не потрібен дозвіл на працевлаштування.


Автор: Ірина ДИБА

Юридичний вісник України № 31, 2008