МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 грудня 2007 р.
за N 1364/14631
Про проведення Всеукраїнського конкурсу шкільних літературних творів та творів образотворчого мистецтва на тему "Безсмертний подвиг українського народу"
На виконання пункту 20 розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2007 року N 731-р (
731-2007-р)
"Про затвердження плану дій щодо поліпшення життєзабезпечення ветеранів війни на 2007-2010 роки" НАКАЗУЮ:
1. Провести у 2007/2008 навчальному році Всеукраїнський конкурс шкільних літературних творів та творів образотворчого мистецтва на тему "Безсмертний подвиг українського народу" (далі - конкурс).
2. Затвердити Положення про Всеукраїнський конкурс шкільних літературних творів та творів образотворчого мистецтва на тему "Безсмертний подвиг українського народу" (далі - Положення), що додається.
3. Структурним підрозділам Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти спільно з Міністерством освіти і науки Автономної Республіки Крим, управліннями освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити проведення Конкурсу відповідно до Положення.
4. Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (Кудін А.В.) забезпечити організаційно-методичну роботу щодо підготовки та проведення Конкурсу.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Тесленка В.В.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОН України
29.11.2007 N 1052
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 грудня 2007 р.
за N 1364/14631
ПОЛОЖЕННЯ
про Всеукраїнський конкурс шкільних літературних творів та творів образотворчого мистецтва на тему "Безсмертний подвиг українського народу"
1. Загальні положення
1.1. Конкурс літературних творів та творів образотворчого мистецтва на тему "Безсмертний подвиг українського народу" проводиться з метою:
- привернути увагу молоді до подвигу народу у Другій світовій війні, зокрема до подвигу українського народу;
- виховання почуття патріотизму, гідності за свій народ;
- виховання поваги до ветеранів війни, людей старшого покоління;
- виховання національно свідомих патріотів країни, любові до рідного краю.
2. Організація конкурсу
2.1. Конкурс проводиться щороку з грудня по травень поточного навчального року в чотири етапи у двох номінаціях серед учнів 8-11 (12) класів (на кращий літературний твір) та учнів 5-7 класів (на кращий твір образотворчого мистецтва) загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від їхнього типу, форми власності та підпорядкування (далі - учасники).
2.1.1. I етап - з 15 грудня до 25 січня - у загальноосвітніх навчальних закладах, за підсумками якого визначається по одному переможцю від навчального закладу в кожній номінації.
Підсумок підбивається в присутності всіх учасників.
2.1.2. II етап - з 30 січня до 25 лютого - проводиться на базі районних (міських) відділів освіти серед учасників - переможців I етапу конкурсу;.
III етап - з 1 березня до 10 квітня - проводиться в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі на базі відповідних органів управління освітою серед учасників - переможців II етапу конкурсу.
IV етап (заключний) - з 15 квітня до 30 травня з підведення підсумків Всеукраїнським журі.
2.1.3. На кожному етапі конкурсу (крім I етапу) визначаються по три переможці у кожній номінації.
2.2. Для організації, проведення та підбиття підсумків I-III етапів конкурсу на місцях створюються організаційні комітети та журі конкурсу.
На I етапі склад оргкомітету та журі загальноосвітніх навчальних закладів затверджуються їх керівниками; на II, III етапах - відповідними органами управління освітою.
Склад Всеукраїнського оргкомітету та журі конкурсу затверджується наказом Міністерства освіти і науки України
2.3. Творчі роботи, визнані переможцями III етапу конкурсу, направляються до Всеукраїнського журі не пізніше 15 квітня за адресою: 04070, м. Київ, вул. Сагайдачного, 37, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, з приміткою "Всеукраїнський конкурс "Безсмертний подвиг українського народу".
3. Вимоги до оформлення матеріалів, що надсилаються на конкурс
3.1. Учасники мають право на власний розсуд обирати тему творчої роботи відповідно до загальної теми конкурсу.
3.2. Вимоги до літературних творів:
3.2.1. Літературні твори, подані на конкурс, мають бути написані державною мовою з урахуванням сучасних вимог українського правопису; виконані відповідним комп'ютерним набором (шрифт - Times New Roman, розмір 14 через 1,5 інтервали).
3.2.2. До літературного твору додається закритий конверт, у якому містяться дані про автора (прізвище, ім'я, по батькові, рік народження, місце проживання (повна поштова домашня адреса); найменування та місцезнаходження навчального закладу, клас (група); прізвище, ім'я, по батькові вчителя, який навчає учасника.
3.3. Вимоги до творів образотворчого мистецтва:
3.3.1. Творчі роботи, подані на конкурс, мають бути індивідуальними (колективні роботи не приймаються), виконані у довільній графічній або живописній техніці. Розмір конкурсної роботи не може перевищувати формат А-2, робота не оформляється рамкою чи паспарту.
3.3.2. На зворотному боці конкурсної роботи необхідно вказати її назву і дані про автора (прізвище, ім'я, по батькові, рік народження, місце проживання (повну поштову домашню адресу); найменування та місцезнаходження навчального закладу, клас (групу); прізвище, ім'я, по батькові вчителя, який навчає учасника.
3.4. Роботи, подані на конкурс, учасникам не повертаються, рецензії на них не надаються.
4. Нагородження учасників конкурсу
4.1. Переможці конкурсу визначає Всеукраїнське журі (інформація про переможців розміщується на сайті Міністерства освіти і науки України: www.mon.gov.ua).
4.2. Переможці конкурсу у кожній номінації нагороджуються дипломами Міністерства освіти і науки України.
Вчителям загальноосвітніх навчальних закладів, чиї учні стали переможцями, оголошується подяка Міністерства освіти і науки України.
4.3. Кращі творчі роботи будуть надруковані у фахових журналах і газетах та розміщені на веб-сторінці Інституту інноваційних технологій і змісту освіти: mon.gov.ua.
Директор департаменту
загальної середньої
та дошкільної освіти
|
О.В.Єресько
|