МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Н А К А З
N 260 від 03.09.98
м.Київ
|
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 вересня 1998 р.
за N 578/3018
|
Про затвердження Положення про Комісію зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Відповідно до пункту 12 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.97 N 51 (
51-97-п)
, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Комісію зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що додається.
2. Управлінню соціального захисту та роботи з населенням (Маторін А.Г.) та юридичному відділу (Орленко М.Т.) забезпечити державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції.
3. Скасувати пункт 2 наказу МНС України від 20.01.97 N 14 "Про створення комісії зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Холошу В.І.
Затверджено
Наказ МНС України 03.09.98
N 260
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 вересня 1998 р.
за N 578/3018
Положення про Комісію зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Це Положення розроблено відповідно до пункту 12 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 р. N 51 (
51-97-п)
"Про затвердження Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з метою вирішення спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
1. Загальні положення
1.1. Комісія зі спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (далі - Комісія) це - постійно діючий колегіальний орган, що створюється при Міністерстві з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (далі - МНС) для розгляду спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
1.2. Основними принципами діяльності Комісії є:
законність;
колегіальність;
повнота розгляду наданих документів та інших підтвердних матеріалів;
обгрунтованість прийнятих рішень;
незалежність членів Комісії (недопущення втручання в діяльність Комісії фізичних та юридичних осіб, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування);
компетентність членів Комісії.
1.3. Витрати, пов'язані з діяльністю Комісії, забезпечуються МНС України, що:
забезпечує Комісію належним приміщенням для проведення її засідань;
засобами зв'язку;
канцелярськими приладами тощо.
2. Склад та порядок створення Комісії
2.1. До складу Комісії, крім спеціалістів МНС, включаються спеціалісти МОЗ, Мінпраці, Мін'юсту, Держкомгідромету та Київської облдержадміністрації.
До складу Комісії в разі потреби можуть залучатися фахівці інших міністерств та центральних органів влади.
Комісія складається з голови Комісії, секретаря, інших членів комісії. Голова Комісії та секретар обов'язково мають бути співробітниками МНС.
2.2. МНС направляє організаціям та установам письмові запити щодо визначення кандидатур до складу Комісії.
Делегування представників до складу Комісії є обов'язковим для керівництва державних органів, які у 3-денний термін з дня одержання запиту направляють до МНС письмову відповідь про кандидатури до складу Комісії із зазначенням прізвища, імені та по батькові, обійманої посади, контактного телефону, факсу.
2.3. Склад Комісії, після отримання даних щодо кандидатур, затверджується наказом МНС, яким визначається голова Комісії, відповідальний секретар.
На час роботи в Комісії за її членами зберігається місце роботи (посада) та середній заробіток згідно з чинним законодавством України.
3. Основні завдання Комісії
Основними завданнями Комісії є:
розгляд спірних питань осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з метою визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії.
4. Права та обов'язки Комісії
4.1. Комісія має право:
отримувати документи і матеріали, які потрібні для роботи Комісії та експертів, які можуть залучатися до роботи Комісії, для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
звертатися за допомогою до установ, організацій, підприємств та спеціалістів для отримання відповідної інформації.
4.2. Комісія зобов'язана:
проводити свої засідання, дотримуючись вимог чинного законодавства України;
визначати статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС тільки за критеріями, визначеними Порядком видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 р. N 51 (
51-97-п)
.
5. Порядок роботи Комісії
5.1. Керує діяльністю Комісії і організовує її роботу голова Комісії, за його відсутності - заступник голови Комісії.
5.2. Голова в межах своєї компетенції:
скликає засідання Комісії;
головує на засіданнях Комісії;
дає розпорядження та доручення, обов'язкові для членів Комісії;
дає доручення спеціалістам, радникам та експертам, які залучені до роботи Комісії;
організовує підготовку матеріалів на розгляд Комісії;
представляє Комісію у відносинах з міністерствами, іншими організаціями виконавчої влади, установами та організаціями.
5.3. Відповідальний секретар забезпечує виконання доручень голови Комісії та несе відповідальність за підготовку матеріалів для розгляду Комісією і правильність ведення протоколів засідань Комісії.
5.4. Члени Комісії зобов'язані брати участь у роботі Комісії, виконувати розпорядження і доручення її голови. У разі відсутності на засіданні члени Комісії повинні подавати пояснення.
5.5. Засідання Комісії проводиться в міру потреби, але не рідше одного разу на тиждень; рішення Комісії є правомірними, якщо в засіданні беруть участь не менше ніж половина від її складу і приймається воно не менш як 2/3 голосів членів Комісії від присутніх.
5.6. Члени Комісії користуються рівним правом голосу при прийнятті рішень.
5.7. Комісія має право заслуховувати на своїх засіданнях усні пояснення осіб, справи яких розглядаються, а також пояснення спеціалістів, радників та експертів, залучених до роботи Комісії.
5.8. Рішення Комісії оформляється протоколом, що підписується головою або його заступником та секретарем Комісії.
5.9. Комісія розглядає питання громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, правоохоронних органів.
5.10. В окремих випадках, в порядку оскарження попереднього рішення, Комісія розглядає справи громадян за їх особистим поданням.
5.11. Рішення Комісії може бути оскаржено в порядку, встановленому чинним законодавством України.
5.12. У разі встановлення Комісією факту необгрунтованої видачі посвідчення відповідної категорії посвідчення на підставі рішення Комісії підлягає вилученню.