ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 22-113/11-3031 від 14.05.96
м.Київ
Адора Трейдінг ЛТД
252023, м.Київ,
Кловський узвіз, 7-а

Щодо здійснення операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності

Головна державна податкова інспекція України розглянула лист від 08.05.96 р. N 25 "Адора Трейдінг ЛТД" щодо здійснення операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності і повідомляє.
Пунктом 65 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати податку на добавлену вартість та акцизного збору за товари, ввезені із-за меж митних кордонів України, і товари (роботи, послуги), що експортуються за межі митних кордонів України", затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 31.05.94 р. N 44 (z0140-94) передбачено, що при експортуванні товарів (робіт, послуг) за іноземну валюту підприємствами та організаціями як виробниками, так і підприємствами, що здійснюють посередницькі функції, підлягають відшкодуванню з відповідних бюджетів вказаним підприємствам або зараховуються в рахунок чергових платежів за умови надходження коштів в іноземній валюті на розрахунковий рахунок підприємств (копії розрахункових документів), подання вантажної митної декларації зі штампом митниці "пропуск дозволено", якщо не минув річний строк з дня оплати податку постачальником.
Таким чином, у разі переоформлення у встановленому порядку бартерного договору на інші види зовнішньоекономічного договору з оплатою в іноземній валюті та при умові надходження від нерезидента іноземної валюти на рахунок резидента в уповноваженому банку, та наявності вантажної митної декларації зі штампом "пропуск дозволено", податок на добавлену вартість відшкодовується із бюджету.
При цьому повідомляємо, що Державний митний комітет України повідомив своїм листом від 03.04.96 р. N 11/2-2274 (v2274342-96) , що у випадках коли замість поставок імпортної частини продукції за бартерним контрактом, іноземний учасник угоди повністю або частково виконує свої зобов'язання шляхом перерахування коштів на рахунки українських суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності - учасників бартерних угод, підставою для зняття з бартерного контролю є подання суб'єктом відповідних фінансових документів, завірених уповноваженою банківською установою, які підтверджують надходження коштів в Україну, в рахунок виконання відповідного контракту, на суму еквівалентну вартості продукції, яка надійшла за зазначеним контрактом, та копій додаткових угод, які обумовлюють зміну характеру угоди.
Заступник начальника
А.В.Богдан