На сьогодні проти посадовців підприємства порушено кримінальну справу про звинувачення в ухиленні від сплати податків. Однак податківці, не чекаючи вироку суду у кримінальній справі, звернулися з позовом до суду з вимогою про сплату податків. Чи має право податковий орган стягувати в судовому порядку заборгованість перед бюджетом у випадку, якщо порушено кримінальну справу?
Відповідно до ст. 2 Закону "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181 податкові органи визначено органами стягнення, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу.
Статтею 10 Закону "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 р. № 509 визначено функції державних податкових органів. Зокрема, однією з таких функцій є подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках — коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Будь-яких винятків щодо права податкового органу на звернення стягнення в судовому порядку чинними законодавчими актами не передбачено.
Таким чином, органи ДПС наділені правом стягувати в судовому порядку заборгованість перед бюджетом у випадку, якщо порушено кримінальну справу.