У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про державний контракт на 1995 рік
З метою прискорення процесу реформування економічних відносин у сфері матеріального виробництва, створення повноцінних ринків промислової продукції, продовольства, товарів народного споживання, робіт, послуг та відповідно до пункту 7-4 статті 114-5 Конституції України (
888-09)
постановляю:
1. Установити, що у 1995 році держава в особі уповноважених Кабінетом Міністрів України центральних органів державної виконавчої влади забезпечує потреби у товарах, роботах, послугах державних органів управління, у сфері оборони, охорони громадського порядку, охорони здоров'я, освіти, культури, соціального захисту населення, виконання науково-технічних розробок, створення та поповнення державного резерву через державний контракт.
Фінансування державного контракту провадиться за рахунок Державного бюджету України в межах коштів, передбачених на ці цілі.
Замовниками за державним контрактом виступають міністерства, відомства, установи, організації, яким виділено на це кошти з Державного бюджету України.
2. Міністерству економіки України на основі пропозицій замовників визначити обсяги державного контракту та їх вартість і подати Міністерству фінансів України зведену потребу в бюджетних коштах для його фінансування.
Міністерству економіки України та Міністерству фінансів України збалансувати вартісні показники обсягів державного контракту з бюджетними асигнуваннями.
3. Міністерству фінансів України передбачити у проекті Державного бюджету України на 1995 рік кошти на фінансування державного контракту для установ і організацій, що утримуються за рахунок Державного бюджету України.
Міністерствам і відомствам України, місцевим органам державної виконавчої влади передбачати у кошторисах видатків асигнування, призначені на реалізацію державного контракту.
4. Уряд Автономної Республіки Крим, виконавчі комітети обласних, Київської та Севастопольської міських Рад мають право формувати регіональний державний контракт у межах коштів відповідних бюджетів.
5. Замовникам за державним контрактом здійснювати реалізацію контрактів шляхом закупок товарів на ринку відповідної продукції або розміщення їх серед виконавців, незалежно від форм власності, за договірними цінами. У разі наявності вибору виконавців завдання розміщуються на конкурсній основі.
6. Виконавці державних контрактів самостійно забезпечують їх виконання необхідними матеріально-технічними ресурсами, за винятком тих, виробництво і споживання яких контролюється органами державної виконавчої влади, - спеціальних ресурсів, перелік яких визначає Кабінет Міністрів України.
Для підприємств, які згідно з чинним законодавством є монополістами на відповідному ринку продукції, державний контракт є обов'язковим.
7. Взаємовідносини та відповідальність сторін контракту визначаються господарськими угодами, укладеними згідно з чинним законодавством.
Оплата замовником виготовленої за державним контрактом продукції провадиться у строк до 30 днів. Невиконання цієї умови замовником дає право виконавцю самостійно реалізувати цю продукцію іншим споживачам.
8. Контроль за використанням бюджетних коштів на фінансування державного контракту покладається на Міністерство фінансів України та відповідні місцеві органи державної виконавчої влади.
9. Міністерству статистики України щомісяця подавати Міністерству фінансів України і Міністерству економіки України статистичну звітність про використання бюджетних коштів на фінансування державного контракту.
10. Визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 4 травня 1992 року N 289 (
289/92)
"Про державне замовлення в Україні".
Президент України
|
Л.КУЧМА
|
м.Київ, 18 січня 1995 року
N 62/95
|