МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Н А К А З
14.05.2008 N 198
Зареєстровано в Міністерстві 
юстиції України 
1 жовтня 2008 р. 
за N 915/15606 

Про затвердження Порядку конкурсного відбору бізнес-планів технічного переоснащення очисних вибоїв та інших технологічних ланок вугледобувних підприємств

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2008 року N 129 (129-2008-п) "Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки підприємств з видобутку кам'яного вугілля, лігніту (бурого вугілля) і торфу" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок конкурсного відбору бізнес-планів технічного переоснащення очисних вибоїв та інших технологічних ланок вугледобувних підприємств (далі - Порядок), що додається.
2. Управлінню перспективного розвитку (Коломієць В.О.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Францишка О.К.
Міністр
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
Заступник Міністра економіки
України
Заступник Міністра фінансів
України
Заступник Міністра юстиції
України
В.Полтавець
К.О.Ващенко
В.Пантелеєнко
В.Матвійчук
В.В.Лутковська

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства вугільної
промисловості України
14.05.2008  N 198
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 жовтня 2008 р.
за N 915/15606

ПОРЯДОК

конкурсного відбору бізнес-планів технічного переоснащення очисних вибоїв та інших технологічних ланок вугледобувних підприємств

I. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2008 року N 129 (129-2008-п) "Про затвердження Порядку використання у 2008 році коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки підприємств з видобутку кам'яного вугілля, лігніту (бурого вугілля) і торфу".
1.2. Для конкурсного відбору бізнес-планів технічного переоснащення очисних вибоїв та інших технологічних ланок вугледобувних підприємств (далі - бізнес - плани) створюється відповідна комісія, склад якої затверджується наказом Міністерства вугільної промисловості України (далі - Мінвуглепром).

II. Конкурсний відбір бізнес-планів

2.1. На підставі програм розвитку гірничих робіт у 2008 році, які затверджені Мінвуглепромом в установленому порядку, вугледобувні підприємства готують заявки на придбання гірничошахтного обладнання, яке необхідне для технічного переоснащення очисних та підготовчих робіт у розрізі структурних підрозділів, та подають їх до Донецького науково-дослідного вугільного інституту (далі - "Донвугі") та Донецького державного науково-дослідного, проектно-конструкторського і експериментального інституту комплексної механізації шахт (далі - "Дондіпровуглемаш") для розгляду відповідності гірничошахтного обладнання існуючим гірничогеологічним умовам та передбаченої технології виймання вугілля і проведення гірничих виробок. Результати розгляду оформлюються протоколом, який затверджується керівниками вугледобувного підприємства та інститутів "Донвугі" і "Дондіпровуглемаш".
2.2. Вугледобувними підприємствами розробляються бізнес-плани відповідно до методичних рекомендацій, що затверджуються Мінвуглепромом.
2.3. Розроблені бізнес-плани затверджуються керівником підприємства, погоджуються галузевими інститутами "Донвугі" і "Дондіпровуглемаш" та подаються комісії Мінвуглепрому з проведення конкурсу бізнес-планів (далі - Комісія), яка розглядає їх та проводить конкурсний відбір.
2.4. Система конкурсного відбору лав для бюджетного фінансування визначається шляхом оцінки бізнес-планів за такими критеріями:
2.4.1. Критерій 1 - навантаження на лаву щодо геологічної потужності пласта;
2.4.2. Критерій 2 - приріст навантаження на нову лаву в порівнянні з лавою, яка вибуває, віднесений до геологічної потужності пласта;
2.4.3. Критерій 3 - дефіцитність марки вугілля, його призначення та зольності;
2.4.4. Критерій 4 - економічний ефект (прибуток) з урахуванням роботи нового обладнання до його капітального ремонту;
2.4.5. Критерій 5 - обсяг запасів вугілля, що виймаються з підготовленої до відпрацювання ділянки.
2.5. Система конкурсного відбору прохідницьких вибоїв для бюджетного фінансування визначається за такими критеріями:
2.5.1. Критерій 1 - темпи проведення щодо мінімально необхідних темпів проведення;
2.5.2. Критерій 2 - приріст темпів проведення вибою порівняно із застосуванням базового обладнання в цьому вибої;
2.5.3. Критерій 3 - перетин виробки та коефіцієнт присічки порід, що вміщують вугільний пласт;
2.5.4. Критерій 4 - дефіцитність марки вугілля, що готується до відпрацьовування, його призначення та зольність;
2.5.5. Критерій 5 - обсяг запасів вугілля, які готуються до виймання.
2.6. У порядку зменшення кількості нарахованих балів формується перелік всіх розглянутих очисних (підготовчих) вибоїв із зазначенням обсягу їх фінансування згідно з бізнес-планами. У випадку нарахування двом або більше бізнес-планам однакової кількості балів перевага надається переможцю за критерієм 1, у випадку їх рівності - за критерієм 2, у випадку рівності критеріїв 1 та 2 - за критерієм 3, у випадку рівності критеріїв 1, 2, 3 - за критерієм 4, у випадку рівності критеріїв 1, 2, 3, 4 - за критерієм 5. До бюджетного фінансування у повному обсязі пропонуються бізнес-плани, які отримали максимальну кількість балів. Кількість таких бізнес-планів визначається обсягом бюджетного фінансування технічного переоснащення вугледобувних підприємств.
2.7. Рішення Комісії оформлюється протоколом, який підписується членами Комісії та затверджується її головою.
2.8. За результатами конкурсного відбору бізнес-планів Комісія подає галузевій комісії Мінвуглепрому пропозиції щодо розподілу бюджетних коштів на технічне переоснащення у розрізі вугледобувних підприємств, яка їх погоджує в установленому порядку.
Директор Департаменту
координації виробничої діяльності
Начальник Управління
перспективного розвитку
М.Ничипор
В.Коломієць