У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
про припинення конституційного провадження у справі за конституційним поданням Кабінету Міністрів України щодо офіційного тлумачення положень частин третьої, четвертої статті 106 Конституції України
м.Київ
25 жовтня 2007 року
N 45-уп/2007
|
Справа N 1-19/2007
|
Конституційний Суд України у складі суддів:
Стрижака Андрія Андрійовича - головуючого,
Бринцева Василя Дмитровича,
Джуня В'ячеслава Васильовича,
Дідківського Анатолія Олександровича,
Домбровського Івана Петровича,
Кампа Володимира Михайловича,
Колоса Михайла Івановича,
Лилака Дмитра Дмитровича,
Мачужак Ярослави Василівни,
Стецюка Петра Богдановича,
Ткачука Павла Миколайовича - доповідача,
Шишкіна Віктора Івановича,
розглянув на пленарному засіданні справу за конституційним поданням Кабінету Міністрів України щодо офіційного тлумачення положень частин третьої, четвертої статті 106 Конституції України (
254к/96-ВР)
.
Заслухавши суддю-доповідача Ткачука П.М. та розглянувши матеріали справи, Конституційний Суд України
у с т а н о в и в:
1. Кабінет Міністрів України звернувся з клопотанням дати офіційне тлумачення положень частин третьої, четвертої статті 106 Конституції України (
254к/96-ВР)
і відповісти на такі питання:
"1) що розуміється в Конституції України (
254к/96-ВР)
під поняттям (видання) Президентом України акта;
2) як співвідносяться у часі в розумінні Конституції України (
254к/96-ВР)
видання акта Президента України, скріплення його підписами Прем'єр-міністра і міністра, відповідального за акт та його виконання, і набрання ним чинності;
3) чи означає норма, передбачена частиною четвертою статті 106 Конституції України (
254к/96-ВР)
, те, що Прем'єр-міністр і міністр, відповідальний за акт та його виконання, зобов'язані скріпити акт Президента України підписами;
4) чи відповідатимуть Конституції України (
254к/96-ВР)
видані в межах повноважень, передбачених пунктами 5, 18, 21, 23 частини першої статті 106 Конституції України (
254к/96-ВР)
, акти Президента України без їх скріплення підписами Прем'єр-міністра України і міністра, відповідального за акт та його виконання".
2. 12 грудня 2006 року Друга колегія суддів Конституційного Суду України відкрила конституційне провадження у цій справі.
3. Вирішуючи питання щодо офіційного тлумачення зазначених положень Конституції України (
254к/96-ВР)
, Конституційний Суд України виходить з такого.
Відповідно до частин третьої, четвертої статті 106 Конституції України (
254к/96-ВР)
Президент України на основі та на виконання Конституції (
254к/96-ВР)
і законів України видає укази і розпорядження, які є обов'язковими до виконання на території України, а ті з них, що видані ним в межах повноважень, передбачених пунктами 5, 18, 21, 23 частини першої цієї статті (
254к/96-ВР)
, скріплюються підписами Прем'єр-міністра України і міністра, відповідального за акт та його виконання.
Згідно з частиною першою статті 93 Закону України "Про Конституційний Суд України" (
422/96-ВР)
підставою для конституційного подання щодо офіційного тлумачення Конституції України (
254к/96-ВР)
та законів України є практична необхідність у з'ясуванні або роз'ясненні, офіційній інтерпретації положень Конституції України (
254к/96-ВР)
та законів України.
Під час розгляду справи Конституційним Судом України 2 лютого 2007 року набрав чинності Закон України "Про Кабінет Міністрів України" від 21 грудня 2006 року N 514-V (
514-16)
(Відомості Верховної Ради України, 2007 p., N 11, ст. 94) (далі - Закон).
Стаття 27 Закону (
514-16)
регулює відносини Кабінету Міністрів України з Президентом України. Аналіз її змісту свідчить, що в окремих положеннях цієї статті містяться відповіді на порушені в конституційному поданні питання.
Ця стаття передбачає, зокрема, процедуру та строки скріплення актів Президента України підписами Прем'єр-міністра України та відповідального міністра, процедуру повернення актів Президента у випадку незгоди з відповідним актом, а також порядок оприлюднення актів Президента України, які підлягають скріпленню підписами зазначених осіб.
За таких обставин практична необхідність в офіційному тлумаченні порушених в конституційному поданні норм Конституції України (
254к/96-ВР)
відпала з набранням чинності Законом (
514-16)
.
Відповідно до пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" (
422/96-ВР)
непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні, є підставою для припинення конституційного провадження.
Враховуючи викладене та керуючись статтею 153 Конституції України (
254к/96-ВР)
, статтями 45, 51 Закону України "Про Конституційний Суд України" (
422/96-ВР)
, параграфом 51 Регламенту Конституційного Суду України (
v001z710-97)
, Конституційний Суд України
у х в а л и в:
1. Припинити конституційне провадження у справі за конституційним поданням Кабінету Міністрів України щодо офіційного тлумачення положень частин третьої, четвертої статті 106 Конституції України (
254к/96-ВР)
на підставі пункту 3 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" (
422/96-ВР)
- непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні.
2. Ухвала Конституційного Суду України є остаточною.
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ