Ми маємо намір випускати диски з музикою. Яким чином можна отримати контрольні марки для них?
Відповідно до Закону України "Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних" від 23.03.2000 р. № 1587 (далі — Закон) примірники аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних підлягають обов'язковому маркуванню контрольними марками перед введенням у господарський обіг.
Для одержання контрольних марок імпортери, експортери та відтворювачі (далі — Заявники) примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних подають до юридичного відділу ДП "Інтелзахист" документи, передбачені частиною першою статті 5 Закону:
1) заяву встановленого зразка;
2) копію статуту, установчого договору (у випадках, передбачених законодавством) — для юридичних осіб;
3) копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності;
4) копію довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (для юридичних осіб) або про присвоєння ідентифікаційного коду (для фізичних осіб);
5) перелік найменувань примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних встановленого зразка із зазначенням творів, зафіксованих на цих примірниках (мовою, що використовується для оригіналу відповідного примірника);
6) копію державного посвідчення на право розповсюдження та демонстрування аудіовізуальних творів — фільмів;
7) копію договору про передачу (відчуження) майнових прав авторів і (або) суб'єктів суміжних прав або договори про передачу прав на використання аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних шляхом їх відтворення та розповсюдження примірників, починаючи з договору, за яким майнові права авторів і (або) суб'єктів суміжних прав або права на використання передаються на територію України, або починаючи з договору, за яким майнові права авторів і (або) суб'єктів суміжних прав або права на використання передаються від первинних суб'єктів авторського права і (або) суміжних прав (у разі виникнення цих прав на території України). Заявник подає копії зазначених договорів, а також оригінал договору, за яким безпосередньо заявникові передаються майнові права авторів і (або) суб'єктів суміжних прав або права на використання аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп'ютерних програм, баз даних. До договорів, складених іноземною мовою, додаються їх переклади українською мовою, посвідчені в установленому порядку;
8) копію ліцензії на здійснення господарської діяльності з впровадження голографічних захисних елементів.
Заява та копії документів посвідчуються від юридичних осіб — підписом посадової особи заявника, який скріплюється печаткою, від фізичних осіб — особистим підписом заявника.
При повторному зверненні Заявника за одержанням контрольних марок документи, визначені пунктом другим — четвертим та восьмим не подаються.
Подані Заявниками документи на одержання контрольних марок розглядаються протягом трьох робочих днів.
На підставі рішення про видачу контрольних марок та за умови подання Заявником копії платіжного документа з відміткою банківської установи про перерахування вартості контрольних марок до Державного бюджету України протягом двох робочих днів здійснюється виготовлення та видача контрольних марок.
Згідно з ч.1 ст. 7 Закону вартість однієї контрольної марки складає один відсоток неоподаткованого мінімуму доходів громадян (0,17 грн).
Автор: Ірина ДИБА