Ухилення від отримання податкового повідомлення


У нас досить незадовільний результат податкової перевірки. Керівництво намагається ухилитися від отримання податкового повідомлення, вважаючи, що це дасть можливість ухилитися і від сплати штрафу. Чи буде дієвим такий намір?


Відповідно до п. 6.2.4. Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 2181 податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження із повідомленням про вручення.

У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.

У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Порядок встановлення дошок податкових повідомлень визначається центральним податковим органом.

Тому навіть у разі ухилення від отримання повідомлення податкова служба не позбавлена можливості довести прийняте рішення до відома платника податків у встановленому законом порядку.


Автор: Ірина ДИБА

Юридичний вісник України 4/2009