ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
04.07.2007 N 4788

Щодо порядку отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

Держпідприємництво на Ваш лист від 15.05.2007 р. N ДК 01-47 про надання роз'яснення щодо порядку отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі - Єдиний державний реєстр) повідомляє таке.
Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру встановлений Положенням про порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, яке затверджене наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 20.10.2005 р. N 97 (z1294-05) , зареєстроване Міністерством юстиції України 28.10.2005 р. за N 1294/11574 (далі - Положення).
Відповідно до пункту 1.3. Положення (z1294-05) згідно із запитом запитувачу надаються відомості з Єдиного державного реєстру, які сформовані автоматизованою системою ведення Єдиного державного реєстру у вигляді одного з документів:
- виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
- довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
- витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Пунктом 1.2 Положення (z1294-05) встановлено, що запитувач - це орган державної влади, юридична особа (її уповноважений представник), фізична особа, яка подала запит установленого зразка.
Згідно із частиною першою статті 92 Цивільного кодексу України (435-15) (далі - ЦКУ) юридична особа набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону.
Порядок створення органів юридичної особи встановлюється установчими документами та законом.
Відповідно до частини третьої вищезазначеної статті, орган або особа, яка відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступає від її імені, зобов'язана діяти в інтересах юридичної особи добросовісно і розумно та не перевищувати своїх повноважень.
Крім того, Главою 17 ЦКУ (435-15) встановлено інститут представництва.
Відповідно до статті 237 ЦКУ (435-15) представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Відповідно до статті 238 ЦКУ, представник може бути уповноважений на вчинення тих правочинів, право на вчинення яких має особа, яку він представляє.
Оскільки даний вид представництва є договірним, воно, відповідно до статті 244 ЦКУ (435-15) , вчиняється на підставі довіреності.
Згідно із статтею 246 ЦКУ (435-15) довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами, та скріплюється печаткою цієї юридичної особи.
На підставі наведеного вище, Держпідприємництво вважає, що для отримання відомостей з ЄДР представником юридичної особи достатньо мати довіреність, яка видана органом юридичної особи або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами, та скріплена печаткою цієї юридичної особи.
В.о. голови
К.Ващенко