КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 25 січня 1999 р. N 83
Київ
|
Про затвердження Порядку проведення геологорозвідувальних робіт за рахунок коштів державного бюджету
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення геологорозвідувальних робіт за рахунок коштів державного бюджету (додається).
2. Державному комітетові по геології і використанню надр давати роз'яснення щодо застосування зазначеного Порядку.
3. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади привести у місячний термін власні рішення у відповідність із цією постановою.
Прем'єр-міністр України
|
В.ПУСТОВОЙТЕНКО
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 січня 1999 р. N 83
ПОРЯДОК
проведення геологорозвідувальних робіт за рахунок коштів державного бюджету
1. Цей Порядок визначає процедуру доведення геологічних (технічних) завдань, прийняття та оцінки їх результатів, фінансування геологорозвідувальних робіт, що проводяться за рахунок коштів державного бюджету на території України, її континентальному шельфі та у виключній (морській) економічній зоні згідно з додатком 1.
2. Геологорозвідувальні роботи проводяться за державним замовленням. З цією метою щороку в державному бюджеті передбачається обсяг видатків, який в установленому порядку доводиться до розпорядника бюджетних коштів (далі - замовник).
3. Проведення геологорозвідувальних робіт забезпечується замовником шляхом здійснення їх закупівлі відповідно до законодавства з питань закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти.
4. Після здійснення закупівлі геологорозвідувальних робіт замовник на підставі державного замовлення і обсягів видатків складає та затверджує геологічні (технічні) завдання і доводить їх до виконавців робіт.
5. Виконавці робіт на підставі геологічних (технічних) завдань і з урахуванням обсягу видатків розробляють проекти пооб'єктних планів проведення геологорозвідувальних робіт, які затверджуються замовником. До пооб'єктних планів включаються всі перехідні та нові об'єкти, а також об'єкти, що забезпечують проведення геологорозвідувальних робіт і розвиток галузі, які виконуються за окремою проектно-кошторисною документацією.
6. Сума видатків на геологорозвідувальні роботи у пооб'єктних планах їх проведення визначається виконавцем цих робіт виходячи з повної кошторисної вартості геологічних (технічних) завдань, обсягів очікуваного виконання на початок планового року, залишку кошторисної вартості та умов проведення робіт на об'єктах.
Повна кошторисна вартість геологорозвідувальних робіт розраховується на основі збірників укрупнених кошторисних норм, переліку назв посад і професій виконавців геологорозвідувальних робіт та їх посадових окладів і тарифних ставок та каталогу базових цін на матеріальні ресурси, які використовуються під час геологорозвідувальних робіт, відповідно до Інструкції із складання проектів та кошторисів, які затверджуються Мінприроди за погодженням з Мінфіном.
До розрахунку повної кошторисної вартості включаються витрати на роботи, що проводяться власними силами (в тому числі розрахована згідно із затвердженим нормативом сума прибутку), підрядні роботи, резерв на непередбачувані роботи, а також (з дозволу замовника) витрати на виготовлення та придбання верстатів, пристроїв, інструментів, приладів, стандартних зразків, стендів, апаратів, механізмів, іншого спеціального обладнання, необхідного для високоякісного проведення геологорозвідувальних робіт на об'єкті, включаючи витрати, пов'язані з їх проектуванням, транспортуванням, монтажем, встановленням та впровадженням, але не більш як 10 відсотків кошторисної вартості об'єкта.
Вартість геологічного (технічного) завдання підлягає експертизі, після якої не переглядається протягом терміну проведення робіт, якщо контрактом (договором) не передбачено інше.
У разі відсутності проектно-кошторисної документації на момент затвердження пооб'єктних планів вартість геологорозвідувальних робіт визначається на підставі аналогічних показників нормативної вартості, а в разі відсутності таких - прямим (укрупненим) розрахунком і оформляється протоколом узгодження вартості геологічного (технічного) завдання. Під час затвердження проектно-кошторисної документації вартість геологічних (технічних) завдань і пооб'єктні плани підлягають коригуванню.
7. У разі виникнення непередбачуваних обставин (зміна податкової політики та офіційно встановленого індексу інфляції, зміна гірничо-геологічних умов тощо), а також необхідності у проведенні додаткових геологорозвідувальних робіт вартість може бути переглянута замовником.
8. Геологорозвідувальні роботи проводяться на підставі договору та показників державного замовлення (додаток 2), геологічного (технічного) завдання (додаток 3), обсягу видатків на геологорозвідувальні роботи (додаток 4), пооб'єктного плану геологорозвідувальних робіт (додаток 5), протоколу узгодження вартості геологічного (технічного) завдання на нові об'єкти і проекту переліку робіт з геологічного вивчення надр.
9. У разі визначення в геологічному (технічному) завданні окремих етапів його виконання до договору додається календарний план їх проведення, у якому зазначається:
найменування етапів;
кінцеві результати проведення робіт за етапами і терміни їх виконання;
вартість проведення робіт на кожному етапі.
10. Фінансування геологорозвідувальних робіт здійснюється протягом фінансового року відповідно до затверджених державним бюджетом видатків на цю мету.
12. Оплата виконаних геологорозвідувальних робіт здійснюється замовником згідно з договором та порядком обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, шляхом перерахування належних коштів за фактично проведені роботи на поточний рахунок виконавця, відкритий в установі банку. Порядок оформлення і подання замовником платіжних доручень та підтвердних документів до органів Державного казначейства здійснюється з урахуванням вимог щодо обліку бюджетних фінансових зобов'язань.
Оплата вартості геологорозвідувальних робіт за рахунок бюджетних коштів здійснюється за фактично виконані роботи.
13. Облік виконаних геологорозвідувальних робіт (крім наукового супроводження всіх видів геологорозвідувальних робіт) ведеться їх виконавцем у журналі (додаток 7) на підставі актів обміру проведених робіт із зазначенням об'єктів, номенклатури видів робіт і витрат, передбачених зведеним розрахунком кошторисної вартості геологорозвідувальних робіт і витрат або зведеним кошторисним розрахунком вартості будівництва свердловин на нафту (газ).
14. Оплата завершених геологорозвідувальних робіт провадиться за наявності акта про прийняття виконаного геологічного (технічного) завдання та дотримання вимог щодо якості геологічної інформації.
15. Закінченими за геологічним (технічним) завданням вважаються роботи, звіт про проведення яких затверджено в установленому порядку і прийнято на зберігання до Державного науково-виробничого підприємства "Державний інформаційний геологічний фонд України" (далі - Геоінформ) або на підставі протоколу засідання науково-технічної ради виконавця геологорозвідувальних робіт прийнято та передано замовнику для використання - стосовно робіт, звіт про які на зберігання до Геоінформу не передаються, а витрати, пов'язані з їх проведенням, списуються.
Витрати, пов'язані з проведенням геологорозвідувальних робіт, списуються з балансу виконавця:
по об'єктах, роботи на яких закінчені і відповідний звіт передається на зберігання до Геоінформу, - після повідомлення про прийняття звіту та довідки про вартість проведених робіт на об'єкті;
по об'єктах, роботи на яких закінчені (розроблення методичних документів, інструкцій, нормативних довідників, конструювання приладів і устатковання для проведення випробувань та обробки результатів геологорозвідувальних робіт, здійснення державного геологічного контролю тощо) і відповідний звіт на зберігання до Геоінформу не передається, - на підставі протоколу науково-технічної ради замовника або виконавця про прийняття звіту та довідки про вартість виконаних робіт;
по об'єктах, роботи на яких достроково припинені за погодженням із замовником геологорозвідувальних робіт внаслідок їх безперспективності, - в порядку, передбаченому для закінчених геологорозвідувальних робіт;
по закінченні спорудження нафтогазових бурових свердловин або у разі, коли спорудження таких свердловин припинено з геологічних і технічних причин, - після одержання позитивного висновку Держпромгірнагляду про ліквідацію свердловин та на підставі наказу спеціально уповноваженого органу з геологічного вивчення та використання надр.
Витрати, пов'язані з облаштуванням нафто-, газоперспективних ділянок і баз геологічних підприємств, яке виконується за окремими проектами та кошторисами, після введення в експлуатацію об'єктів будівництва відображаються в обліку і звітності про проведення геологорозвідувальних робіт згідно з правилами, що діють у будівництві.
16. Закінчені геологорозвідувальні роботи чи їх етапи приймаються:
1) ДКЗ - щодо підрахунку запасів корисних копалин на родовищах з розвіданими (доведеними) запасами та з попередньо розвіданими (ймовірними) запасами, що передаються для промислового освоєння до завершення розвідки (на умовах ризику);
2) науково-технічною радою замовника - щодо:
об'єктів надр, підготовлених з метою подальшого їх вивчення (розвідувальні площі, відкриті та попередньо розвідані родовища, роботи з моніторингу тощо);
структур (об'єктів), підготовлених для пошукового буріння на нафту (газ);
приросту попередньо оцінених запасів корисних копалин на об'єктах, де проводиться розвідка;
наукового супроводження всіх видів геологорозвідувальних робіт;
робіт, що забезпечують проведення геологорозвідувальних робіт та розвиток галузі;
3) науково-редакційною радою замовника - щодо об'єктів геологічного картування та регіонального вивчення надр на території України (на суші та шельфі морів);
4) науково-технічною радою виконавця- щодо закінчених етапів виконання геологічного (технічного) завдання.
17. Виконавці наприкінці поточного кварталу надсилають замовнику інформаційний звіт про виконані роботи, очікувані результати та витрачені кошти щодо кожного об'єкта за квартал та з початку року.
Додаток 1
до Порядку
ПЕРЕЛІК
геологорозвідувальних робіт, що виконуються за рахунок коштів державного бюджету, які спрямовуються на проведення робіт з геологічного вивчення, геолого-екологічних досліджень та заходів і забезпечення раціонального використання надр
1. Геологорозвідувальні роботи, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. N 1116 ( 1116-2004-п ) як специфічні
Буріння артезіанських свердловин.
Регіональне геологічне або спеціальне вивчення надр та інші геологічні роботи, пов'язані із загальним вивченням надр, у тому числі геологічна зйомка та інші види картування.
Вивчення сейсмоактивних регіонів і прогноз землетрусів.
Підготовка до видання карт геологічного і спеціального призначення та видавничі роботи.
Пошукові і розвідувальні роботи (крім дорозвідки та експлуатаційної розвідки) на всі види корисних копалин.
Переоцінка родовищ у зв'язку з новими вимогами до якості сировини або виявлення у ній інших, більш цінних, корисних компонентів.
Пошуки та розвідка надр, які за структурою придатні для влаштування підземних сховищ нафти і газу, а також захоронення забруднюючих речовин, стічних вод, відходів (у тому числі радіоактивних), що виникають унаслідок господарської діяльності.
Складання та ведення кадастру родовищ і проявів корисних копалин, балансів запасів корисних копалин.
Проведення моніторингу геологічного середовища і моніторингу мінерально-сировинної бази.
Науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, спрямовані на забезпечення ефективного геологічного вивчення надр.
Еколого-геологічні дослідження, в тому числі:
проведення безперервних або періодичних спостережень (моніторинг) та вимірювання параметрів фізичних і геохімічних полів та інших параметрів геологічного середовища, підземних вод, ґрунтів, ландшафтів, екзогенних і ендогенних геологічних процесів;
влаштування (будівництво) нових станцій, полігонів та дослідних ділянок з метою розширення мережі спостережень;
створення і супроводження функціонування банків даних геологічної інформації;
вивчення, прогноз регіонального режиму та оцінка стану експлуатаційних запасів і прогнозних ресурсів підземних вод і їх переоцінка.
Забезпечення проведення геологорозвідувальних робіт і здійснення державного геологічного контролю, в тому числі:
проведення акредитації лабораторій геологічних підприємств та організацій;
утримання базових керносховищ та еталонних колекцій;
виявлення, вивчення впливу та ліквідація свердловин, використаних за призначенням, з метою запобігання забрудненню та виснаженню водоносних горизонтів;
будівництво, облаштування та реконструкція будівель і споруд, пов'язаних з проведенням геологорозвідувальних робіт.
2. Інші роботи, що проводяться за кошти державного бюджету
Збір матеріалів та обстеження діяльності користувачів надр, необхідних для контролю за виконанням умов спеціального дозволу на користування надрами або угоди про умови користування надрами.
Відновлення класу Регістру морських суден, що виконують дослідно-геологорозвідувальні роботи, відповідно до вимог Міжнародної морської організації та їх періодичний класифікаційний огляд з ліквідацією виявлених недоліків.
Додаток 2
до Порядку
ЗАТВЕРДЖУЮ
_________________________________________
(найменування посади керівника спеціально
уповноваженого органу з геологічного
вивчення надр та раціонального
використання природних ресурсів)
____________ __________________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
___ ______________ 200__р.
ДЕРЖАВНЕ ЗАМОВЛЕННЯ
на одержання приросту запасів та ресурсів корисних копалин, виконання інших видів геологічних досліджень у 200__ році
------------------------------------------------------------------
Державне замовлення, | Одиниця виміру | Обсяг
вид досліджень | |
------------------------------------------------------------------
Приріст запасів та ресурсів
видів корисних копалин
в натуральному виразі
Інші види геологічних досліджень:
регіональні роботи
геолого-екологічні дослідження та
заходи
інші передбачені
державним замовленням роботи
_____________________ __________ ________________________
(найменування посади) (підпис) (ініціали та прізвище)
Додаток 3
до Порядку
ЗАТВЕРДЖУЮ
__________________________________________
(найменування посади керівника спеціально
уповноваженого органу з геологічного
вивчення надр та раціонального
використання природних ресурсів)
____________ ___________________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
___ ______________ 200__р.
______________________________
(найменування замовника робіт)
______________________________
(найменування виконавця робіт)
______________________________
______________________________
(розділ плану, назва корисної
копалини, найменування
об'єкта)
______________________________
(місцезнаходження об'єкта)
ГЕОЛОГІЧНЕ (ТЕХНІЧНЕ) ЗАВДАННЯ
на _______________________________________________________________
(найменування об'єкта і виду робіт)
Підстава для видачі геологічного завдання ________________________
(назва, дата і номер
документа)
1. Цільове призначення робіт, просторові межі об'єкта,
основні оціночні параметри _______________________________________
2. Основні геологічні (технічні) завдання, послідовність і
методи їх виконання ______________________________________________
3. Очікувані результати та строки виконання робіт, форми
звітної документації, найменування органу, який їх розглядає і
затверджує _______________________________________________________
__________________________________________________________________
4. Додаткові умови __________________________________________
_____________________ __________ ________________________
(найменування посади) (підпис) (ініціали та прізвище)
Додаток 4
до Порядку
ЗАТВЕРДЖУЮ
_________________________________________
(найменування посади керівника спеціально
уповноваженого органу з геологічного
вивчення надр та раціонального
використання природних ресурсів)
_____________ ________________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
___ _______________ 200__ р.
ОБСЯГ
видатків на проведення геологорозвідувальних робіт за рахунок коштів державного бюджету по ____________________________________ на 200__ рік
(найменування виконавця)
(тис. гривень)
------------------------------------------------------------------
Видатки, |На рік| У тому числі за
передбачені в державному бюджеті | | кварталами
| |--------------------
| | I | II | III | IV
------------------------------------------------------------------
На розвиток мінерально-сировинної
бази, всього
у тому числі:
На геолого-екологічні дослідження
та заходи, всього
у тому числі:
Інші видатки, всього
у тому числі:
____________
Усього
_____________________ __________ ________________________
(найменування посади) (підпис) (ініціали та прізвище)
Додаток 5
до Порядку
ЗАТВЕРДЖУЮ
_________________________________________
(найменування посади керівника спеціально
уповноваженого органу з геологічного
вивчення надр та раціонального
використання природних ресурсів)
_____________ ________________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
___ _______________ 200__ р.
ПООБ'ЄКТНИЙ ПЛАН
геологорозвідувальних робіт ______________________________________ на 200__ рік
(найменування виконавця)
------------------------------------------------------------------
|Шифр |Розділ|Орган, |Строк |Повна |Зали- |Обсяг|Орган,|Геоло-|
|об'єк-|плану,|що |прове- |кошто-|шок |вида-|що |гічне |
|та |назва |затвер-|дення |рисна |кошто-|тків |прий- |завда-|
|робіт |корис-|джує |робіт |вар- |рисної|на |має |ння на|
| |ної |проек |(рік, |тість |вар- |рік, |закін-|рік, |
| |копа- |тно- |квартал)|(дого-|тості |тис. |чені |строки|
| |лини, |кошто- |--------|вірна |на |гри- |роботи|подан-|
| |стадії|рисну |по-|за- |ціна),|поча- |вень | |ня |
| | |доку- |ча-|вер-|тис. |ток | | |звіт- |
| | |мента- |ток|шен-|гри- |року | | |них |
| | |цію, | |ня |вень |тис. | | |мате- |
| | |дата | | | |гри- | | |ріалів|
| | |затвер-| | | |вень | | | |
| | |дження | | | | | | | |
|------+------+-------+---+----+------+------+-----+------+------|
| | | | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------
Геологорозвідувальні роботи, всього
у тому числі:
_____________________ __________ ________________________
(найменування посади) (підпис) (ініціали та прізвище)
Додаток 6
до Порядку
ЗВЕДЕНИЙ РЕЄСТР
актів обміру проведених геологорозвідувальних робіт за ____ квартал 200__ року
Ми, що нижче підписалися, _______________________________________,
(найменування посади, прізвище,
ім'я та по батькові керівника)
головний бухгалтер ____________________________________, начальник
(прізвище, ім'я та по батькові)
планово-економічного (фінансового) відділу _______________________
(прізвище, ім'я та по
батькові)
склали цей реєстр на оплату проведених геологорозвідувальних
робіт:
------------------------------------------------------------------
|N |Най- |Повна |Проведено |Оплачено |Сума|
|п/п|мену-|кошто-|геологорозвідувальних робіт |(авансовано)|до |
| |вання|рисна |по об'єктах за кошторисною | |оп- |
| |об'є-|вар- |вартістю (договірною ціною) | |лати|
| |кта |тість |-----------------------------+------------| |
| |робіт|(дого-|за звіт- |з початку|з початку|за |з | |
| | |вірна |ний |року |ведення |звіт-|почат-| |
| | |ціна),|квартал | |робіт |ний |тку | |
| | |тис. |---------+---------+---------|квар-|року | |
| | |гри- |кі-|сума,|кі-|сума,|кі-|сума,|тал | | |
| | |вень |ль-|тис. |ль-|тис. |ль-|тис. | | | |
| | | |кі |гри- |кі |гри- |кі |гри- | | | |
| | | |сть|вень |сть|вень |сть|вень | | | |
| | | | | | | | | | | | |
|---+-----+------+---+-----+---+-----+---+-----+-----+------+----|
| | | | | | | | | | | | |
------------------------------------------------------------------
Дані відповідають відомостям журналу обліку обсягів
проведених геологорозвідувальних робіт по об'єктах
Керівник геологічного Начальник Головний
підприємства (структурної планово-економічного бухгалтер
одиниці) (фінансового) відділу
_________________ _________________ _______________
(підпис) (підпис) (підпис)
___ _________________ 200__ р.
Додаток 7
до Порядку
Найменування підприємства ________________________________________
Структурний підрозділ (експедиція, партія тощо) __________________
Об'єкт (площа), номер свердловини ________________________________
ЖУРНАЛ
обліку обсягів проведених геологорозвідувальних робіт
-----------------------------------------------------------------------
|Вид |Оди-|Вар- |Кіль-|Кошто-|Виконано |Залишок |Обсяг та сума |
|робіт|ниця|тість|кість|рисна |на |кошторис-|виконаних |
|і |ви- |оди- | |вар- |1 січня |ної |-------------------|
|вит- |міру|ниці | |тість,|200__ р. |вартості |січень |лютий |
|рат | |вимі-| |тис. | |на | | |
| | |ру | |гри- | |1 січня | | |
| | | | |вень | |200__ р. | | |
| | | | | |---------+---------+---------+---------|
| | | | | |кі-|сума,|кі-|сума,|кі-|сума,|кі-|сума,|
| | | | | |ль-|тис. |ль-|тис. |ль-|тис. |ль-|тис. |
| | | | | |кі-|гри- |кі-|гри- |кі-|гри- |кі-|гри- |
| | | | | |сть|вень |сть|вень |сть|вень |сть|вень |
|-----+----+-----+-----+------+---+-----+---+-----+---+-----+---+-----|
| | | | | | | | | | | | | |
-----------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------
| робіт наростаючим підсумком |
|---------------------------------------------------------------------|
|березень |за |з початку|з початку|з початку|квітень |далі до |
| |I квартал|року |робіт |року | |закінчен-|
| | | | | | |ня |
|---------+---------+---------+---------+---------+---------|робіт |
|кі-|сума,|кі-|сума,|кі-|сума,|кі-|сума,|кі-|сума,|кі-|сума,| |
|ль-|тис. |ль-|тис. |ль-|тис. |ль-|тис. |ль-|тис. |ль-|тис. | |
|кі-|гри- |кі-|гри- |кі-|гри- |кі-|гри- |кі-|гри- |кі-|гри- | |
|сть|вень |сть|вень |сть|вень |сть|вень |сть|вень |сть|вень | |
|---+-----+---+-----+---+-----+---+-----+---+-----+---+-----+---------|
| | | | | | | | | | | | | |
-----------------------------------------------------------------------
Керівник геологічного Начальник Головний
підприємства (структурної планово-економічного бухгалтер
одиниці) (фінансового) відділу
_________________ _________________ _______________
(підпис) (підпис) (підпис)
_______________
Примітки: 1. Підписами засвідчуються дані за кожний місяць.
2. Журнал заповнюється наростаючим підсумком (за квартал, з початку року, з початку робіт).
3. Допускається ведення одного журналу на кілька об'єктів (свердловин).