МІЖВІДОМЧА КОМІСІЯ З МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ
П О В І Д О М Л Е Н Н Я
17.03.2009

Про порушення та проведення антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну половин та четвертин курей свійських, а також ніжок та їх частин походженням із Сполучених Штатів Америки та Федеративної Республіки Бразилія

06.03.2008 відповідно до Закону України "Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту" від 22.12.98 N 330-XIV (330-14) (далі - Закон) Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (далі - Комісія) за результатами розгляду скарги відкритого акціонерного товариства "Миронівський Хлібопродукт" (у тому числі, державного підприємства "Перемога Нова", закритого акціонерного товариства "Орель-Лідер", закритого акціонерного товариства "Дружба Народів Нова", Миронівської птахофабрики), закритого акціонерного товариства "Птахокомбінат "Дніпровський", товариства з обмеженою відповідальністю "Рубі Роз Агрікол Ко Лтд" (далі - Заявник) "Про порушення та проведення розслідування з метою встановлення наявності та впливу демпінгу курячих стегенець (курячі половинки та четвертинки, ніжки та їх частини), які поставляються з США та Бразилії та завдають шкоду національному товаровиробнику" (далі - Скарга) прийняла рішення N АД-200/2009/4402-40 "Про порушення та проведення антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну половин та четвертин курей свійських, а також ніжок та їх частин походженням із Сполучених Штатів Америки та Федеративної Республіки Бразилія" (далі - Рішення Комісії).
Об'єктом розслідування є товар, що має такий опис:
половини та четвертини курей свійських, а також ніжки та їх частини (далі - Товар), які можуть класифікуватися згідно з УКТЗЕД (2371а-14) за кодами 207 14 20 00, 207 14 60 00 , походженням із Сполучених Штатів Америки та Федеративної Республіки Бразилія.
Рішення Комісії прийнято на підставі наступної інформації, що містилася у Скарзі.
1. У Скарзі наведено таку інформацію щодо наявності факту демпінгового імпорту в Україну Товару походженням із Сполучених Штатів Америки та Федеративної Республіки Бразилія:
а) у 2007 році ціна Товару на внутрішньому ринку Сполучених Штатів Америки становила 0,96 дол. США/кг, а ціна його експорту в Україну - 0,46 дол. США/кг, ціна Товару на внутрішньому ринку Федеративної Республіки Бразилія у цей же період склала 1,35 дол. США/кг, а ціна експорту в Україну Товару походженням з Федеративної Республіки Бразилія - 0,46 дол. США/кг;
б) темпи зростання обсягів імпорту в Україну Товару походженням із Сполучених Штатів Америки у 2007 році порівняно із 2005 роком становили 75,16%, а походженням із Федеративної Республіки Бразилія - 637,35% за аналогічний період.
2. У Скарзі міститься наступна інформація щодо наявності факту заподіяння шкоди Заявникові.
У 2007 році спостерігається погіршення показників господарської діяльності Заявника порівняно з 2005 роком, зокрема:
а) темпи скорочення рентабельності виробництва склали 95,29%;
б) темпи скорочення прибутковості - 97,69%;
в) темпи зростання обсягів залишків Товару на складах Заявника становили 44,42%;
г) при зростанні частки імпорту Товару походженням із Сполучення Штатів Америки та Федеративної Республіки Бразилія у споживанні Товару на внутрішньому ринку України відбулося скорочення частки Заявника у споживанні.
3. У Скарзі міститься інформація про те, що погіршення показників господарської діяльності Заявника відбулося внаслідок демпінгового імпорту в Україну Товару походженням із Сполучених Штатів Америки та Федеративної Республіки Бразилія. Зокрема, ціни імпорту в Україну Товару походженням із Сполучених Штатів Америки та Федеративної Республіки Бразилія були нижчими від цін і собівартості Товару виробництва Заявника, що перешкоджало можливості Заявника підвищувати ціни на Товар власного виробництва відповідно до темпів зростання собівартості.
Проведення антидемпінгового розслідування доручено Мінекономіки України.
У випадку якщо розслідування певним чином стосується інтересів фізичних або юридичних осіб, такі особи мають право надсилати до департаменту інструментів торговельного захисту Мінекономіки інформацію, що може бути корисною для цілей проведення розслідування (01008, м. Київ-8, вул. М.Грушевського, 12/2; тел.: 272-55-29; тел./факс: 272-55-57, 226-31-81, e-mail: a-dump@me.gov.ua; довідки з вхідної кореспонденції за тел: 253-93-94). Така інформація враховується під час проведення розслідування, якщо вона є обгрунтованою і може бути перевірена департаментом інструментів торговельного захисту Мінекономіки, а також у разі подання її державною мовою України та у строки, встановлені Законом (330-14) , Комісією чи Мінекономіки.
Протягом 30 днів з дати опублікування цього повідомлення Мінекономіки здійснює реєстрацію заінтересованих сторін розслідування, розглядає вимоги щодо проведення слухань та про надання запитальників сторонам, інтереси яких певним чином зачіпає порушення і проведення зазначеного розслідування.
Протягом 60 днів з дати опублікування цього повідомлення Мінекономіки розглядає письмово викладені коментарі та інформацію стосовно порушення зазначеного розслідування.
Рішення Комісії набирає чинності з дня опублікування цього повідомлення.