Угода

між Урядом України і Урядом Республіки Узбекистан про принципи співробітництва в галузі виробництва і поставок авіаційної техніки у 1994-2001 роках

( Угоду ратифіковано Законом N 448/95-ВР (448/95-ВР) від 22.11.95 ) ( Угоду подано на ратифікацію Постановою Кабінету Міністрів України від 31.07.1995 № 571 (571-95-п) )
Уряд України і Уряд Республіки Узбекистан, які надалі іменовані Сторонами, керуючись Угодою про загальні умови поставок товарів між організаціями держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав (997_075) , яку підписано 20 березня 1992 р. в м.Києві, базуючись на економічних взаєминах, господарських зв'язках, що склалися, широкорозвинутій кооперації в галузі науково-технічного співробітництва і виробництва авіаційної техніки, а також з метою створення найбільш сприятливих умов для збереження і розвитку цих зв'язків між підприємствами і організаціями, що беруть участь в розробці та виробництві авіаційної техніки, які розміщені на території Сторін, домовились про таке:
Стаття 1 Співробітництво між підприємствами і організаціями України та Узбекистану, що беруть участь в розробці та виробництві авіаційної техніки, здійснюється шляхом безпосередньої домовленості (укладення договорів) між господарюючими суб'єктами, незалежно від форм власності і організаційної підпорядкованості, із дотриманням законодавчих актів, що діють в обох державах.
Стаття 2 Укладання договорів між господарюючими суб'єктами Сторін і їх виконання здійснюються у відповідності до Угоди про загальні умови поставок товарів між організаціями держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав (997_075) і Угоди про порядок розв'язання спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності (997_076) , які підписані 20 березня 1992 р. в м.Києві.
Стаття 3 Сторони сприятимуть збереженню і розвитку взаємовигідних кооперованих галузевих та міжгалузевих зв'язків у галузі науководослідних та дослідно-конструкторських робіт, у поставках сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів, необхідних для здійснення розробки, виробництва і післяпродажного забезпечення експлуатації авіаційної техніки, в тому числі продукції, непередбаченої міжурядовими угодами.
Стаття 4 Ця Угода є основою для взаємопоставок між Україною та Узбекистаном авіаційної техніки, комплектуючих виробів до неї, запасних частин для експлуатації та іншої продукції за переліками, що затверджуються Міністерством машинобудування, військово-промислового комплексу і конверсії України та керівником комплексу металургії, хімії і машинобудування Кабінету Міністрів Республіки Узбекистан. Сторони не будуть без взаємного письмового повідомлення та згоди продавати чи передавати формально або фактично товари, що поставляються за цією Угодою, в тому числі документацію, фізичним та юридичним особам і урядам третіх країн. Сторони сприятимуть взаємній поставці, доставці вантажів повітряним, наземним та іншими видами транспорту матеріальних ресурсів (металів всіх груп і найменувань, хімічних продуктів, компонентів електроніки, кабельно-провідникової продукції, бавовни та інших ресурсів), необхідних для виробництва авіаційної техніки, у межах нормативів споживання, згідно з документацією КБ розробника. Сторони сприятимуть взаємному використанню та наданню один одному в користуванні, в погодженому порядку лабораторно-експериментальної та випробувальної бази, національних аеродромів, дільниць сухопутної території, акваторій і повітряного простору для проведення випробувань і сертифікації авіаційної техніки.
Стаття 5 Беручи до уваги, багаторівневість кооперації, що склалася між підприємствами України і Узбекистану, з послідовними зустрічними поставками виробів, які комплектують авіаційну техніку (детальвузол-агрегат-кінцева продукція), Сторони погодились про звільнення поставок сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів для виготовлення авіаційної техніки і кінцевої продукції від мита як на території України, так і на території Узбекистану.
Стаття 6 Сторони погодились, що розрахунки і платежі між підприємствами і організаціями України і Узбекистану, здійснюватимуться по договірних цінах (якщо інше не обумовлено в нормативних актах Сторін) в рублях, національній валюті. Сторони сприятимуть безперешкодному проходженню платежів між банками Сторін, встановленим Національним банком України та Центральним банком Республіки Узбекистан на момент платежів.
Стаття 7 Сторони вживатимуть заходи по виділенню необхідних матеріальнотехнічних ресурсів підприємствам, що випускають авіаційну техніку, а підприємства несуть обопільну відповідальність у відповідності до укладених господарських договорів.
Стаття 8 Ця Угода набуває чинності з дня її підписання і діятиме до 31 грудня 2000 року, якщо жодна зі Сторін письмово не повідомить іншу Сторону про свій намір припинити дію цієї Угоди. В такому разі Угода втрачає силу через 6 місяців після отримання такого повідомлення. Положенння цієї Угоди однак застосовуватимуться до всіх зобов'язань, прийнятих у період дії цієї Угоди й невиконаних на момент її припинення, до повного виконання таких зобов'язань. Цю Угоду вчинено в м.Києві 30 вересня 1994 р. у двох дійсних примірниках, кожний українською, узбецькою та російською мовами, причому всі тексти мають однакову силу.
  Від Уряду України             Від Уряду Республіки Узбекистан