ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
31.03.2009 N 11/3-10.16/2882-ЕП
|
Начальникам регіональних
митниць
Начальникам митниць
Департаментом митної вартості проведено аналіз результатів митних оформлень аерозольної продукції, ввезеної на митну територію України з початку 2009 року.
На теперішній час нараховується понад 300 видів товарів, які випускаються в аерозольній упаковці - косметичні засоби, засоби побутової хімії, для промислового використання, медичні препарати та інші.
Найбільш численну групу становлять засоби побутової хімії, між яких найбільш поширеним засобом є освіжувачі повітря.
Аерозольна упаковка має просту будову. Вона складається з металічного (алюмінієвого або жерстяного), пластмасового або скляного балону, клапанного механізму з голівкою для розпилювання, сифонною трубкою та захисного ковпачка.
Найбільш поширеним матеріалом для виготовлення аерозольних балонів є метал - біла жерсть, алюміній. Металічні балони можуть складатись із трьох, двох або однієї деталі (моноблок).
Найбільш поширеним є аерозольний балон із трьох частин із білої жерсті.
Для надання аерозольній упаковці товарного вигляду, а також для захисту від атмосферних впливів, зовнішня поверхня металевих балонів піддається обробці. На балон, як правило, нанесено багатокольоровий малюнок шляхом офсетного друку або повнокольорова етикетка з паперу або плівки.
Вивільнення продукту з аерозольної упаковки здійснюється через клапан та розпилюючу голівку. Корпуса клапанів виготовляються із жерсті або алюмінію.
Після виготовлення аерозольні балони наповнюються продуктом (наприклад - лак, розчин освіжувача тощо) та пропелентом (зазвичай суміш пропана, бутана та ізобутана).
З метою реалізації положень частини 3 статті 265 Митного кодексу України (
92-15)
Держмитслужбою, на підставі Угоди про інформаційне забезпечення від 16.12.2008 N 90, від Української асоціації підприємств виробників аерозольної продукції (далі - Асоціація) отримано калькуляції на виробництво окремих найменувань аерозольної продукції.
Згідно з інформацією Асоціації вартість сировини, матеріалів та комплектуючих, які входять до складу освіжувачів повітря в аерозольній упаковці, що класифікуються за кодом 3307490000 УКТЗЕД (
2371б-14)
складає 1,57 дол. США за кг. Відповідно до представлених документів за основу розрахунку Асоціацією використані ціни, які сформувались на сировину, матеріали та комплектуючі, що виготовляються на провідних підприємствах Німеччини, Італії, Словенії, Чехії, Туреччини.
З урахуванням наданої інформації, з метою недопущення заниження бази оподаткування, начальникам митних органів забезпечити належний контроль за правильністю визначення митної вартості аерозольної продукції.
Департаментом митної вартості з квітня 2009 року запроваджується моніторинг результатів митних оформлень цієї продукції.
Перший заступник
Голови Держмитслужби
|
І.О.Піковський
|
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua