ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
 
Л И С Т
 
N 2-221/1160 від 27.02.2002
 
 
 
 
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув Ваш лист і повідомляє наступне.
 
1. Згідно статті 1 Закону України від 6 липня 1995 року N 265/95-ВР (265/95-ВР) "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
2. Ви повинні сплачувати такі основні податки: податок на додану вартість; прибутковий податок; внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності; загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням; загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття; збори на обов'язкове державне пенсійне страхування.
3. Згідно додатка N 6 Інструкції "Про прибутковий податок з громадян" N 12, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 21 квітня 1993 року N 12 (z0064-93) , норми витрат, що враховуються при оподаткуванні доходів громадян, які не підтверджені документально, становлять для стоматологічного кабінету 45 відсотків, а для гінекологічного кабінету - 25 відсотків. Але, якщо витрати підтверджені документально, то відрахування можуть становити більший відсоток.
4. Відрахування, що відносяться до складу валових витрат приватного підприємця зазначаються у додатку N 7 вищезазначеної Інструкції N 12 (z0064-93) .
5. Для відрахування на обладнання повинні бути документи, які підтверджують право власності на обладнання (договір купівлі-продажу, договір дарування, договір міни та інші). Якщо амортизаційні відрахування не нараховані в повному обсязі, то вони нараховуються до закінчення строку амортизації і відносяться на валові витрати.
 
Т.в.о. Голови В.Загородній