ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ
І ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
N 4-452-779/3292 від 23.05.2001
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист та повідомляє таке.
Згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо операцій з металобрухтом)" від 16.11.2000 р. N 2114-III (
2114-14)
приймальний пункт спеціалізованого або спеціалізованого металургійного переробного підприємства (далі - приймальний пункт) - це виробничий підрозділ спеціалізованого або спеціалізованого металургійного переробного підприємства, на базі якого проводяться операції по збиранню, заготівлі та переробці металобрухту.
Приймальний пункт повинен мати вагове та інше обладнання, відповідну ділянку з твердим покриттям, які необхідні для приймання та зберігання металобрухту, а також відповідний кваліфікований персонал.
Наказом Держпідприємництва України та Держпромполітики України від 13.02.2001 р. N 34/57 (
z0158-01)
, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.02.2001 р. N 158/5349, було внесено зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів (
z0019-01)
, а саме в частині п. 3.1, який викладено в новій редакції такого змісту: "Територія спеціалізованого підприємства, спеціалізованого металургійного переробного підприємства, на якій буде здійснюватись господарська діяльність з брухтом кольорових металів та їх сплавів, повинна бути не менш як 500 м2, а територія, на якій буде здійснюватися господарська діяльність з брухтом чорних металів та їх сплавів, - не менш як 1000 м2. Зазначена територія повинна мати бетонне або тверде покриття, яке унеможливлює проникнення шкідливих речовин (паливно-мастильних матеріалів, хімікатів тощо).
Приймальний пункт кожного спеціалізованого підприємства або спеціалізованого металургійного переробного підприємства повинен мати відповідну ділянку з твердим покриттям, яка необхідна для приймання та зберігання металобрухту". Таким чином, законодавством не визначено вимоги щодо розміру саме території приймальних пунктів.
Щодо питання другого листа, відповідно до листа Національного банку України від 06.02.2001 р. "Про розрахунки за металобрухт" (
n0001500-01)
розрахунки спеціалізованих підприємств, які здійснюють операції з металобрухтом з фізичними особами - здавачами металобрухту, можуть бути проведені у безготівковому порядку через установи банків шляхом перерахування цими підприємствами відповідних коштів на поточні рахунки фізичних осіб з подальшою видачею з них готівки цим фізичним особам.
Якщо фізична особа не має і не бажає відкривати поточного рахунку, підприємства можуть розраховуватись за закуплений у фізичних осіб побутовий металобрухт через поштові відділення. Що стосується розрахунків за металобрухт, закуплений вказаними спеціалізованими підприємствами у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та у юридичних осіб, то вони мають проводитись підприємствами, що здійснюють операції з металобрухтом, лише у безготівковій формі шляхом перерахування належних до виплати коштів на банківські рахунки цих осіб.
Заступник Голови С.Третьяков
"Бухгалтерія",
N 37/1, 10 вересня 2001 р.