ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ
ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
 
Л И С Т
 
N 2-222/6078 від 08.05.2001
 
 
 
 
Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист щодо погашення заборгованості та повідомляє таке.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 червня 1998 року N 941 (941-98-п) "Про затвердження Порядку звернення стягнення на рухоме майно, що перебуває у податковій заставі, для погашення податкової заборгованості платника податків (крім фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності) та реалізації такого майна" платник податків, майно якого знаходиться у податковій заставі, може володіти і користуватися даним майном, але не розпоряджатися.
Відчуження майна та майнових прав, які перебувають у податковій заставі, може здійснюватися лише за письмовою згодою органу державної податкової служби за місцезнаходженням платника податків.
З даного положення випливає, що незважаючи на рішення суду про стягнення заборгованості за рахунок майна боржника, державна виконавча служба не може звернути стягнення на майно до тих пір, поки воно знаходиться у податковій заставі. Лише у разі звернення власника майна до податкового органу з проханням погасити заборгованість за рахунок майна, що знаходиться у податковій заставі, і отримання згоди податкового органу питання повернення боргу може бути вирішено.
Що ж стосується боргів КСП, то вони можуть бути стягнені лише у судовому порядку, оскільки, незважаючи на реформування КСП, до його правонаступника переходять всі права та обов'язки попередника, в тому числі його борги. А тому можете звернутися до Арбітражного суду з позовом про виконання зобов'язання за договорами.
 
Перший заступник Голови В.Загородній
"Бухгалтерія", N 28/1, 09.07.2001 р.