ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ
ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Л И С Т
N 4-45-294/1393 від 06.03.2001
Відповідно до вимог Закону України "Про металобрухт" (
619-14)
(далі - Закон) здійснення операцій з металобрухтом (збирання, заготівля, переробка, транспортування, реалізація брухту чорних металів, а також збирання, заготівля, переробка, транспортування, реалізація брухту кольорових металів і його металургійна переробка) підлягає ліцензуванню.
Статтею 4 Закону встановлено, що ліцензуванню не підлягає діяльність фізичних осіб, пов'язана із збиранням та реалізацією побутового брухту чорних та кольорових металів.
Збирання металобрухту - діяльність фізичних або юридичних осіб, пов'язана з переміщенням металобрухту від місця його утворення або знаходження до території розташування спеціалізованих або спеціалізованих металургійних переробних підприємств та їх приймальних пунктів (стаття 1 Закону).
Діяльність, пов'язана із купівлею брухту (побутового або промислового), належить до такої операції, як заготівля металобрухту.
Таким чином, фізична особа не може здійснювати заготівлю (в тому числі купівлю у фізичних осіб) брухту (побутового або промислового) без державної реєстрації його як суб'єкта підприємницької діяльності та отримання відповідної ліцензії.
Кодекс України про адміністративні правопорушення (
80731-10, 80732-10)
передбачає:
- накладення штрафу від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини за заняття підприємницькою діяльністю без державної реєстрації чи без спеціального дозволу (ліцензії), якщо його отримання передбачено законодавством (стаття 164 (
80731-10)
);
- конфіскацію металобрухту за порушення законодавства, що регулює здійснення операцій з металобрухтом (стаття 164-10 (
80731-10)
).
Згідно з вимогами Закону України "Про металобрухт" повноваження стосовно проведення перевірки суб'єктів підприємницької діяльності щодо дотримання ними умов та правил здійснення операцій з металобрухтом мають Державний комітет промислової політики України та місцеві державні адміністрації.
Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (
1775-14)
встановлено, що контроль за дотриманням суб'єктом господарювання ліцензійних умов може здійснювати також і Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва.
Заступник Голови Комітету С.Третьяков
"Урядовий кур'єр", N 95, 31.05.2001 р.