МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
25.03.2009 N 455
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 квітня 2009 р.
за N 351/16367

Про затвердження Порядку взяття бюджетних зобов'язань та проведення розпорядниками коштів державного бюджету витрат із загального фонду державного бюджету у разі невиконання показників надходжень за відповідний період

Відповідно до частини тринадцятої статті 26 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" (835-17) НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок взяття бюджетних зобов'язань та проведення розпорядниками коштів державного бюджету витрат із загального фонду державного бюджету у разі невиконання показників надходжень за відповідний період (далі - Порядок), що додається.
2. Департаменту державного бюджету (Лозицький В.П.) забезпечити:
подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
доведення цього наказу після його державної реєстрації до відома головних розпорядників бюджетних коштів.
3. Державному казначейству України у разі потреби привести свої нормативно-правові акти у відповідність із вимогами, визначеними Порядком.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Мярковського А.І.
5. Наказ набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації.
Перший заступник Міністра
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного
казначейства України
І.Уманський
Т.Я.Слюз

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
25.03.2009 N 455
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 квітня 2009 р.
за N 351/16367

ПОРЯДОК

взяття бюджетних зобов'язань та проведення розпорядниками коштів державного бюджету витрат із загального фонду державного бюджету у разі невиконання показників надходжень за відповідний період

1. Цей Порядок розроблено відповідно до частини тринадцятої статті 26 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" (835-17) .
У цьому Порядку до надходжень загального фонду державного бюджету віднесено: доходи; повернення кредитів; державні запозичення за винятком тієї їх частини, що спрямовується на придбання акцій банків (часток, паїв) згідно зі статтею 79 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" (835-17) .
2. У разі встановлення факту невиконання планових показників надходжень до загального фонду державного бюджету, визначених помісячним розписом державного бюджету, за відповідний період наростаючим підсумком з початку року: у I кварталі - більше як на 15 відсотків, у II кварталі - більше як на 10 відсотків, у III кварталі - більше як на 7 відсотків, у IV кварталі - більше як на 5 відсотків, згідно з оперативною звітністю, Державне казначейство України у перший робочий день місяця, наступного за звітним, письмово повідомляє про цей факт Міністерство фінансів України.
3. У разі невиконання показників надходжень до загального фонду державного бюджету Державне казначейство України відкриває асигнування за загальним фондом державного бюджету за процедурою, передбаченою Порядком обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, затвердженим наказом Державного казначейства України від 25.05.2004 N 89 (z0716-04) , зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.06.2004 за N 716/9315 (із змінами), з урахуванням таких положень:
3.1 протягом перших п'яти робочих днів поточного місяця головним розпорядникам бюджетних коштів асигнування відкриваються в обсягах, передбачених помісячним розписом асигнувань загального фонду державного бюджету на поточний місяць, з урахуванням невідкритих асигнувань за попередній період, зменшених на суму залишку невикористаних асигнувань на рахунках розпорядників бюджетних коштів та з урахуванням доручень Кабінету Міністрів України щодо невідкладного фінансового забезпечення відповідних видатків на:
оплату праці працівників бюджетних установ, нарахування на заробітну плату, поточні трансферти населенню;
оплату комунальних послуг та енергоносіїв;
витрати з обслуговування та погашення державного боргу;
поточні трансферти місцевим бюджетам;
підготовку кадрів вищими навчальними закладами I-IV рівнів акредитації;
фундаментальні дослідження, прикладні наукові та науково-технічні розробки;
компенсацію Пенсійному фонду України втрат від застосування платниками фіксованого сільськогосподарського податку спеціальної ставки по збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
виділення коштів резервного фонду бюджету відповідно до прийнятих Кабінетом Міністрів України рішень;
підтримку вугле- та торфодобувної промисловості (для покриття витрат на оплату праці працівників відповідних підприємств).
Відкриття асигнувань на витрати з обслуговування та погашення державного боргу здійснюється на підставі графіків таких платежів на відповідний період, отриманих від Міністерства фінансів України;
3.2 у першочерговому порядку відкриваються асигнування головним розпорядникам бюджетних коштів на інші захищені видатки, визначені статтею 27 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" (835-17) , в обсягах, передбачених помісячним розписом асигнувань загального фонду державного бюджету на поточний місяць, з урахуванням невідкритих асигнувань за попередній період, зменшених на суму залишку невикористаних асигнувань на рахунках розпорядників бюджетних коштів, що коригуються пропорційно відсотку отриманих надходжень загального фонду державного бюджету за поточну декаду до відповідного плану на поточний місяць, та з урахуванням доручень Кабінету Міністрів України щодо невідкладного фінансового забезпечення відповідних видатків;
3.3 за іншими видатками (крім визначених підпунктами 3.1 та 3.2 пункту 3 цього Порядку) та наданням кредитів асигнування головним розпорядникам бюджетних коштів відкриваються протягом місяця в обсягах, передбачених помісячним розписом асигнувань загального фонду державного бюджету на поточний місяць і зменшених на суму невиконання планових показників надходжень загального фонду державного бюджету за попередній період з початку року, пропорційно помісячному розпису таких асигнувань загального фонду бюджету на відповідний місяць та з урахуванням доручень Кабінету Міністрів України щодо невідкладного фінансування тих чи інших видатків або надання кредитів.
Пропозиції Державного казначейства України щодо відкриття асигнувань із загального фонду державного бюджету подаються на затвердження Міністру фінансів України разом із розрахунками, на підставі яких вони складені.
4. У разі якщо за результатами аналізу показників оперативної звітності про виконання загального фонду державного бюджету за відповідний період з початку року виявиться, що сума недовиконання помісячного розпису надходжень загального фонду державного бюджету перевищує помісячний розпис асигнувань загального фонду за видатками, зазначеними у підпунктах 3.2 та 3.3 пункту 3 цього Порядку, відкриття асигнувань за видатками, зазначеними у підпункті 3.1 пункту 3 цього Порядку, крім витрат на обслуговування та погашення державного боргу, здійснюється відповідно до механізму, визначеного в підпункті 3.2 пункту 3 цього Порядку.
Державне казначейство України письмово повідомляє про зміну процедури відкриття асигнувань Міністерство фінансів України та головних розпорядників бюджетних коштів протягом перших п'яти робочих днів поточного місяця.
5. Розпорядникам та одержувачам коштів державного бюджету здійснити організаційні заходи щодо приведення фінансових зобов'язань у відповідність із відкритими асигнуваннями за відповідними бюджетними програмами і кодами економічної класифікації видатків бюджету та класифікації кредитування бюджету.
Державне казначейство України та його територіальні органи проводять видатки розпорядників і одержувачів бюджетних коштів з урахуванням зареєстрованих зобов'язань, лише в межах відкритих асигнувань.
Органи Державного казначейства України про суми зареєстрованих фінансових зобов'язань понад обсяги відкритих асигнувань повідомляють відповідні органи контрольно-ревізійної служби.
6. У разі встановлення факту перевищення планових показників надходжень загального фонду державного бюджету, визначених помісячним розписом державного бюджету, тільки за відповідний місяць згідно з оперативною звітністю, Державне казначейство України відкриває асигнування головним розпорядникам бюджетних коштів відповідно до помісячного розпису асигнувань загального фонду державного бюджету на поточний місяць та з урахуванням вимог нормативно-правових актів щодо здійснення витрат державного бюджету.
7. У разі встановлення факту виконання планових показників надходжень загального фонду державного бюджету, визначених помісячним розписом державного бюджету за відповідний період наростаючим підсумком з початку року згідно з оперативною звітністю, Державне казначейство України у перший робочий день місяця, наступного за звітним, письмово повідомляє про цей факт Міністерство фінансів України та відкриває асигнування головним розпорядникам бюджетних коштів в обсягах, передбачених помісячним розписом асигнувань загального фонду державного бюджету на відповідний період з початку року з урахуванням вимог нормативно-правових актів щодо здійснення витрат з державного бюджету.
8. Державне казначейство України щомісячно до 5 числа місяця, наступного за звітним, письмово інформує Міністерство фінансів України про відкриті асигнування в розрізі головних розпорядників бюджетних коштів та надає відповідні розрахунки у разі застосування особливостей процедури відкриття асигнувань за загальним фондом державного бюджету, визначених пунктом 3 цього Порядку.
Директор департаменту
державного бюджету
В.П.Лозицький