КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 28 квітня 2009 р. N 409
Київ

Про затвердження Порядку використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду, передбачених у державному бюджеті для фінансування інвестиційних проектів, які реалізуються на підприємствах авіабудування, оборонно-промислового комплексу і машинобудування

Відповідно до статті 76 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" (835-17) Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду, передбачених у державному бюджеті (835-17) для фінансування інвестиційних проектів, які реалізуються на підприємствах авіабудування, оборонно-промислового комплексу і машинобудування, що додається.
Прем'єр-міністр України
Ю.ТИМОШЕНКО
Інд. 21

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 квітня 2009 р. N 409

ПОРЯДОК

використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду, передбачених у державному бюджеті ( 835-17 ) для фінансування інвестиційних проектів, які реалізуються на підприємствах авіабудування, оборонно-промислового комплексу і машинобудування

1. Цей Порядок визначає механізм використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду за напрямом "Фінансування інвестиційних проектів на підприємствах авіабудування, оборонно-промислового комплексу, машинобудування", передбаченим пунктом 2 частини першої статті 76 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" (835-17) (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінпромполітики.
3. Бюджетні кошти виділяються на підставі окремого рішення Кабінету Міністрів України.
4. Мінпромполітики визначає перелік проектів, погоджує його з Мінфіном і Мінекономіки та подає на затвердження Кабінету Міністрів України.
Бюджетні кошти не можуть бути виділені суб'єктам господарювання, які визнані банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство, проводиться санація або які ліквідуються чи реорганізуються.
Для включення до переліку проектів суб'єкти господарювання усіх форм власності, які реалізують або мають намір їх реалізувати, подають Мінпромполітики матеріали про:
стан реалізації проекту (для проектів, що вже реалізуються);
фінансовий стан суб'єкта господарювання за останній рік (баланс - форма N 1 (z0396-99) , звіт про фінансові результати - форма N 2 (z0397-99) ) та стан виконання його зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів);
механізм фінансування проекту за рахунок бюджетних коштів;
джерела фінансування та частку бюджетних коштів, що залучаються для реалізації проекту (у разі співфінансування);
напрями використання бюджетних коштів;
затвердження в установленому порядку титулів будов (об'єктів) (для проектів будівництва).
5. Після прийняття рішення Кабінету Міністрів України про виділення бюджетних коштів:
Мінпромполітики повідомляє у тижневий строк Мінфін про коди економічної класифікації видатків державного бюджету (v0604201-01) , коди класифікації кредитування бюджету та обсяги коштів, виділених згідно із зазначеним рішенням;
Мінфін у разі потреби визначає бюджетну програму, закріплює за нею коди програмної та функціональної класифікації видатків і кредитування бюджету відповідно до напряму використання бюджетних коштів, затвердженого зазначеним рішенням, і в установленому порядку вносить зміни до розпису державного бюджету;
Мінпромполітики за погодженням з Мінфіном у разі виділення коштів на поворотній основі (суб'єктам господарювання недержавної форми власності) укладає з одержувачем бюджетних коштів договір про надання кредиту (позики).
6. Фінансування робіт з реконструкції, технічного переоснащення потужностей для виготовлення складної техніки здійснюється відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1764 (1764-2001-п) (Офіційний вісник України, 2001 р., N 52, ст. 2374).
7. Закупівля товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти здійснюється в установленому законодавством порядку.
8. Операції, пов'язані з використанням бюджетних коштів, проводяться відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету (z0716-04) , затвердженого Державним казначейством.
9. Оплату виконаних робіт здійснює Мінпромполітики (або одержувач бюджетних коштів) у межах встановлених обсягів видатків на підставі актів фактично виконаних робіт за їх кошторисною вартістю відповідно до умов договорів та на підставі зареєстрованих в органах Державного казначейства бюджетних зобов'язань.
10. Бюджетні кошти використовуються виключно за напрямами, визначеними у рішенні Кабінету Міністрів України про виділення бюджетних коштів згідно з кошторисом витрат, погодженим з Мінпромполітики, та не можуть бути спрямовані на погашення будь-яких штрафних санкцій та (або) сплати пені за користування кредитами комерційних банків та інших фінансових установ, податків і зборів (обов'язкових платежів).
11. Виконавці робіт у разі отримання попередньої оплати подають щомісяця не пізніше 5 числа наступного періоду Мінпромполітики (або одержувачу бюджетних коштів) довідку про фактично виконані обсяги робіт за формою, затвердженою Міністерством.
12. Одержувачі бюджетних коштів подають щомісяця не пізніше 1 числа наступного періоду Мінпромполітики звіт про виконані роботи.
13. Мінпромполітики подає щомісяця до 5 числа наступного періоду Мінфіну звіт про використання бюджетних коштів.
14. Складення та подання фінансової звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.