П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про звіт Фонду державного майна України про роботу у 1995 році

( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, N 46, ст. 252 )
Заслухавши та обговоривши звіт Фонду державного майна України про роботу у 1995 році, Верховна Рада України постановляє:
1. Звіт Фонду державного майна України про роботу у 1995 році та висновки Контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації взяти до відома.
2. Визнати, що робота Фонду державного майна України у напрямах:
досягнення соціально-економічної ефективності виробництва;
поліпшення інвестиційного клімату для залучення коштів на структурну перебудову економіки;
досягнення суттєвих зрушень у приватизації об'єктів незавершеного будівництва;
забезпечення надходжень запланованих коштів у державний і місцеві бюджети від приватизації державного майна;
забезпечення прав громадян України, які використали свої приватизаційні майнові сертифікати, на вступ у права власності шляхом отримання відповідних цінних паперів, -
є недостатньою.
3. Фонду державного майна України вжити невідкладних заходів для усунення недоліків, зазначених у пункті 2 цієї Постанови.
4. Фонду державного майна України посилити роботу по контролю за ефективним використанням державного майна, забезпечити проведення приватизації в Україні згідно з актами законодавства України, посилити контроль за виконанням договорів купівлі-продажу та діяльністю фінансових посередників у процесі приватизації.
5. Фонду державного майна України продовжити роботу щодо формування Реєстру акціонерних товариств, частка акцій яких належить державі, та забезпечити належний контроль за здійсненням уповноваженими особами функцій з управління акціями, паями, частками господарських товариств, які перебувають у державній власності.
6. Кабінету Міністрів України до 1 липня 1997 року створити зведений реєстр нерухомого майна та землі і забезпечити його моніторинг.
7. Контрольній комісії Верховної Ради України з питань приватизації постійно аналізувати хід приватизації в Україні та відповідність її проведення нормам чинного законодавства та інформувати Верховну Раду України про результати перевірки на кожній черговій сесії Верховної Ради України, виявлені порушення передавати до Генеральної прокуратури України.
8. Комісії Верховної Ради України з питань економічної політики та управління народним господарством разом з Кабінетом Міністрів України та Фондом державного майна України прискорити доопрацювання проектів законодавчих актів щодо вдосконалення процесів приватизації в Україні та внести їх на розгляд Верховної Ради України у жовтні 1996 року.
9. Кабінету Міністрів України подати до 1 листопада 1996 року на розгляд Верховної Ради України проекти законів України про управління державним сектором економіки, про Фонд державного майна України, про внесення змін і доповнень до законів України "Про власність" та "Про господарські товариства".
10. Кабінету Міністрів України подати до 1 грудня 1996 року на розгляд Верховної Ради України проект Державної програми приватизації на 1997 рік, в якому передбачити завершення у 1997 році сертифікатної приватизації та перехід до продажу об'єктів державної власності виключно за грошові кошти, із забезпеченням інвестиційної спрямованості приватизації та залучення коштів у виробництво, посилення роз'яснювальної роботи з питань приватизації серед населення.
11. Встановити термін отримання громадянами України приватизаційних майнових сертифікатів до 1 січня 1997 року.
12. Провести парламентські слухання щодо наслідків приватизаційного процесу за попередній період, стратегії і перспектив її подальшого проведення.
13. Визнати за необхідне згідно з Конституцією України (254к/96-ВР) посилення законодавчої і контрольної функцій Верховної Ради України щодо процесів приватизації та трансформації форм власності.
Голова Верховної Ради України
О.МОРОЗ
м. Київ, 20 вересня 1996 року
N 381/96-ВР