П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про інформацію Кабінету Міністрів України "Про стан справ у системі охорони здоров'я"

( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1998, N 16, ст.77 )
Заслухавши інформацію Кабінету Міністрів України та співдоповідь Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства про стан справ у системі охорони здоров'я, Верховна Рада України постановляє:
1. Визнати, що діяльність Уряду по забезпеченню реалізації прав громадян на охорону здоров'я та медичну допомогу, визначених статтею 49 Конституції України (254к/96-ВР) , є недостатньою.
2. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям вжити невідкладних заходів щодо повного виконання вимог, передбачених Постановою Верховної Ради України від 18 липня 1997 року (496/97-ВР) "Про інформацію Кабінету Міністрів України "Про стан справ у системі охорони здоров'я та перспективи її розвитку".
3. Кабінету Міністрів України:
прискорити вирішення питання про затвердження переліку послуг з охорони здоров'я, надання яких підлягає звільненню від оподаткування податком на додану вартість з урахуванням необхідності забезпечення рівності умов для закладів охорони здоров'я усіх форм власності;
до 31 грудня 1997 року внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування;
при доопрацюванні проекту Закону України про Державний бюджет на 1998 рік передбачити необхідність належного фінансування заходів, спрямованих на боротьбу з туберкульозом, СНІДом та іншими інфекційними хворобами;
вжити заходів до прискорення розробки та внесення на розгляд Верховної Ради України законодавчих пропозицій щодо удосконалення й розвитку законодавчої бази у сфері боротьби з інфекційними захворюваннями;
посилити контроль за виконанням вимог законодавства України про донорство крові та її компонентів;
до кінця 1997 року розглянути питання про можливість створення на базі пансіонатів, санаторіїв та інших оздоровчих та лікувальних закладів місцевого підпорядкування, що не використовуються на повну потужність, соціальних ліжок і затвердити порядок їх використання для подання соціальної допомоги та притулку одиноким престарілим, бездомним, інвалідам та іншим громадянам, позбавленим стороннього догляду та допомоги.
4. Звернути увагу Міністерства фінансів України на неприпустимість подальшого зволікання з вирішенням питання про погодження опрацьованих Міністерством охорони здоров'я України матеріалів щодо визначення гарантованого рівня медико-санітарної допомоги громадянам.
5. Кабінету Міністрів України забезпечити належний контроль за виконанням Міністерством фінансів та Головним управлінням Державного казначейства рішень Уряду щодо виділення необхідних коштів для сплати мита, податку на додану вартість та пені за несвоєчасне митне оформлення автомобілів швидкої допомоги "Тойота", що постачаються згідно з контрактом між державним підприємством "Укрмедпостач" і фірмою "Суміто Корпорейшн".
6. Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності з урахуванням направлених йому Комітетом Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства та Міністерством охорони здоров'я пропозицій терміново вирішити питання про подання на розгляд Верховної Ради України у встановленому порядку законопроектів про внесення змін і доповнень до відповідних законодавчих актів щодо звільнення від податку на додану вартість, акцизного збору та ввізного мита санітарного автомобільного транспорту, що закуповується для потреб державних і комунальних закладів та установ охорони здоров'я.
7. Враховуючи надзвичайну важливість ефективного державного контролю за якістю та безпечністю харчових продуктів та продовольчої сировини у справі забезпечення охорони здоров'я населення, а також відсутність єдності в позиціях різних органів виконавчої влади у цій проблемі, рекомендувати Кабінету Міністрів України:
терміново утворити тимчасову спеціальну міжвідомчу комісію у складі представників Міністерства охорони здоров'я, Міністерства агропромислового комплексу, Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерства юстиції, Державного комітету по стандартизації, метрології та сертифікації, Державного комітету у справах захисту прав споживачів, Генеральної прокуратури, Державної митної служби України, фахівців відповідних науково-дослідних установ за участю народних депутатів - членів комітетів Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства, з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів та соціального розвитку села, у закордонних справах і зв'язках з СНД та з питань фінансів і банківської діяльності для вивчення стану справ з організацією контролю за якістю та безпечністю харчових продуктів і продовольчої сировини та підготовки відповідних законодавчих пропозицій щодо удосконалення цього контролю;
доручити координацію роботи вказаної спеціальної тимчасової міжвідомчої комісії Міністерству охорони здоров'я України, що визначене законодавством як спеціально уповноважений центральний орган державної виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
8. Міністерству охорони здоров'я України розглянути питання про необхідність удосконалення системи підготовки кадрів медичних працівників, переглянути видані ним відомчі нормативні акти, що стосуються закриття мережі факультетів удосконалення лікарів на базі вищих медичних навчальних закладів України.
9. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства.
Голова Верховної Ради України
О.МОРОЗ
м. Київ, 17 грудня 1997 року
N 743/97-ВР