П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про 80-річчя комсомолу України та посилення уваги до проблем молоді
26 червня 1999 року виповнюється 80 років комсомолу України (ЛКСМУ), школу якого пройшли десятки мільйонів громадян України - державних та політичних діячів сьогодення, інженерів, робітників, науковців, майстрів мистецтв, військовослужбовців і підприємців.
Завжди переймаючись інтересами Батьківщини, комсомольці всіх поколінь брали активну участь у створенні могутньої індустріальної держави, ціною власного життя мужньо захищали свою країну під час Великої Вітчизняної війни. В повоєнні роки зводили з руїн міста, села, заводи і шахти. Самовіддана праця і мужність мільйонів юнаків і дівчат були відзначені державними нагородами.
Комсомол разом з державними інститутами та громадськими організаціями формував свідомість молоді як високоосвічених громадян, патріотів і інтернаціоналістів, вихованих на ідеях соціальної справедливості та гуманізму.
В умовах сучасного соціально-економічного кризового стану в Україні набагато ускладнилися і загострилися проблеми молоді. В підлітковому і молодіжному середовищах поширюються негативні прояви: злочини, правопорушення, наркоманія, пияцтво, проституція. Порушуються права молодих людей, зростає молодіжне безробіття, різко погіршується стан здоров'я молодого покоління, небезпечно поширюється дитяча бездоглядність та безпритульність, зменшилися реальні можливості безоплатного здобуття вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.
Враховуючи історичний вклад комсомолу України (ЛКСМУ) в розвиток держави, наявність гострих молодіжних проблем сьогодення, відповідальність нашого суспільства за молоде покоління - майбутнє України, Верховна Рада України постановляє:
1. Підтримати ініціативу ветеранів комсомолу, комсомольських організацій про відзначення 80-річчя комсомолу України.
2. Рекомендувати місцевим державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування у зв'язку з 80-річчям комсомолу України:
подати дієву допомогу молодіжним та дитячим громадським організаціям, професійнім, творчим спілкам, жіночим, ветеранським, спортивним об'єднанням у здійсненні заходів, пов'язаних з ювілеєм;
посилити контроль за додержанням вимог щодо захисту прав дітей і молоді, визначених Конституцією України (
254к/96-ВР)
, Декларацією "Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні" (
2859-12)
та законами України "Про сприяння соціальному становленню і розвитку молоді в Україні" (
2998-12)
, "Про молодіжні та дитячі громадські організації" (
281-14)
, "Про освіту" (
1060-12)
, "Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх" (
20/95-ВР)
, "Про фізичну культуру і спорт" (
3808-12)
;
особливу увагу звернути на вирішення молодіжних проблем в питаннях працевлаштування молоді, у тому числі надання першого робочого місця випускникам навчальних закладів, здобуття освіти, надання довгострокових пільгових кредитів для будівництва та придбання житла молодими сім'ями, боротьби з дитячою безпритульністю та бездоглядністю, профілактики підліткової злочинності, правопорушень, впровадження здорового способу життя.
3. Кабінету Міністрів України протягом 1999 року розробити і внести на розгляд Верховної Ради України проекти законів про соціальну роботу з молоддю, про подання психологічної допомоги, а також про внесення відповідних змін до законодавства щодо врахування інтересів і прав молодих громадян, передбачених Конституцією України.
4. Комітету Верховної Ради України з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту протягом третьої сесії:
внести до Верховної Ради України пропозиції щодо проведення в 1999 році парламентських слухань про становище молоді в Україні;
розглянути законопроекти, внесені народними депутатами України, щодо кредитування молодих громадян для здобуття вищої освіти, збільшення вікового цензу молодих сімей для пільгового довгострокового кредитування на будівництво та придбання житла, здійснення державних гарантій щодо надання пільг для проїзду студентам вищих навчальних закладів та учням професійно-технічних навчальних закладів.
5. Запропонувати Національній раді з питань молодіжної політики при Президентові України розглянути питання про відзначення 80-річчя комсомолу України та посилення уваги до проблем молоді.
6. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань молодіжної політики, фізичної культури і спорту.
Голова Верховної Ради України
|
О.ТКАЧЕНКО
|
м. Київ, 14 травня 1999 року
N 660-XIV
|