МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Л И С Т
28.04.2009 N 31-32020-08-9/11937
|
Центральне митне управління
лабораторних досліджень
та експертної роботи
Державної митної служби
України
Про надання інформації щодо захисних друкарських фарб
Департамент по контролю за виробництвом цінних паперів, акцизних марок, документів суворої звітності та голографічних захисних елементів (Держзнак) Міністерства фінансів України розглянув Ваш лист від 15.04.2009 N 29/6-12.1/1971 і повідомляє.
Виготовлення бланків цінних паперів, документів суворої звітності відбувається відповідно до вимог Державного стандарту України ДСТУ 4010-2001 та Правил виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку, затверджених спільним наказом Міністерства фінансів України, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України від 25.11.1993 N 98/118/740 (
z0008-94)
.
Такі бланки виготовляються підприємствами-ліцензіатами Міністерства фінансів офсетним, високим (для нумерації) та інтагліо способами друку з використанням спеціальних фарб із захисними властивостями.
Основні виробники захисних фарб для офсетного та високого способу друку - "Luminescence" (Великобританія), "Sicpa S.A." (Швейцарія), Pertrel (Франція).
З 2008 року підприємством-ліцензіатом Міністерства фінансів ТОВ "ЗНАК" використовується оптично-змінна фарба (ovi-фарба), що змінює колір при зміні кута спостереження. Єдиний виробник цієї фарби - "Sicpa S.A." (Швейцарія). Ovi-фарба використовується при виготовленні полікарбонатної сторінки бланку паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
Для захисту окремих видів бланків (товаро-транспортна накладна на спирт, поштові марки) використовується технологія інтагліо друку (різновидність глибокого друку). Основний виробник фарб для інтагліо друку - "Sicpa S.A." (Швейцарія).
Технологія інтагліо друку в Україні існує лише на державному підприємстві "Поліграфічний комбінат "Україна" по виготовленню цінних паперів" і Банкнотно-монетному дворі Національного банку України.
Також зазначаємо, що захисні друкарські фарби, призначені для друку на папері та пластику.
Інформація щодо властивостей та призначення фарб друкарських зазначається у технічному описі або специфікації фарб, яка є невід'ємною частиною контракту (договору) на їх закупівлю.
Звичайні друкарські фарби для флексографічного та трафаретного друку для захисту бланків цінних паперів, документів суворої звітності не використовуються.
Інформацію, викладену у листі Міністерства фінансів України від 20.02.2009 N 31-32040-07-9/4675, що стосується використання флексографічного та трафаретного способів друку для виготовлення бланків цінних паперів, документів суворої звітності, просимо не використовувати при проведенні експертизи друкарських фарб.
Директор Держзнаку
|
І.Ю.Шпента
|
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua