УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ ТА РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 травня 2008 р.
за N 388/15079
Про затвердження Порядку надання державної фінансової підтримки друкованим засобам масової інформації
З метою виконання вимог Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" (
540/97-ВР)
та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 N 897 (
897-2007-п)
"Про затвердження Положення про Державний комітет телебачення та радіомовлення України" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок надання державної фінансової підтримки друкованим засобам масової інформації (додається).
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України від 06.09.2002 N 263 (
z0785-02)
"Про затвердження Порядку надання державної фінансової допомоги засобам масової інформації", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.09.2002 за N 785/7073.
3. Департаменту видавничої справи та преси (Бабилюлько В.І.) спільно з юридичним управлінням (Шатковський О.П.) забезпечити в установленому порядку державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності через 10 днів після його державної реєстрації.
Голова Комітету
|
Едуард Прутнік
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомтелерадіо
15.04.2008 N 104
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 травня 2008 р.
за N 388/15079
ПОРЯДОК
надання державної фінансової підтримки друкованим засобам масової інформації
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до статті 3 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" (
540/97-ВР)
(далі - Закон).
1.2. Фінансова допомога є однією з форм державної підтримки друкованих засобів масової інформації (далі - друковані ЗМІ).
1.3. Джерелом підтримки друкованих ЗМІ є асигнування, що передбачені Державному комітету телебачення та радіомовлення України (далі - Держкомтелерадіо) у державному бюджеті на відповідний рік за бюджетною програмою "Фінансова підтримка преси".
1.4. Право на отримання державної фінансової підтримки мають лише друковані ЗМІ загальнодержавної та регіональної сфер розповсюдження, які зазначені в статті 3 Закону (
540/97-ВР)
.
1.5. Державна фінансова підтримка, визначена цим Порядком, не може бути надана друкованим ЗМІ, що зазначені в частині третій статті 2 Закону (
540/97-ВР)
, а саме:
- рекламного характеру;
- еротичного характеру;
- заснованих за участю юридичних або фізичних осіб, до сфери діяльності яких входять виробництво та постачання паперу, поліграфічного обладнання, технічних засобів мовлення;
- заснованих в Україні міжнародними організаціями або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства;
- у яких понад 50 відсотків загального обсягу випуску становлять матеріали зарубіжних засобів масової інформації.
1.6. Державна фінансова підтримка друкованим ЗМІ, зазначеним у статті 3 Закону (
540/97-ВР)
, надається виключно на поліграфічні послуги та закупівлю паперу як найбільш витратні складові частини виробничого процесу.
1.7. Підставами для надання державної фінансової підтримки друкованим ЗМІ є їх конкретне економічне становище, підтверджене відповідними документами, перелік яких міститься у пункті 2.1 цього Порядку.
II. Розгляд питання про надання державної фінансової підтримки друкованим засобам масової інформації
2.1. Для одержання державної фінансової підтримки редакції періодичних друкованих видань (далі - заявники) подають Держкомтелерадіо:
1) заяву, у якій зазначають підстави для отримання такої підтримки, а також мету її використання;
2) план перспективного розвитку друкованого ЗМІ на наступний рік;
3) банківські реквізити заявника;
4) довідку з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, видану органом державної статистики;
5) документальне підтвердження підстав, необхідних для надання підтримки (детальний кошторис доходів і видатків за звітний рік, звіт про фінансові результати, довідку банківської установи про наявність коштів на рахунку заявника на момент звернення);
6) копію свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ;
7) документи, що підтверджують право на видання друкованого ЗМІ (угоду між співзасновниками, договір між видавцем (редакцією) і засновником).
2.2. Розгляд заяви про надання державної фінансової підтримки та наданих заявником документів, а також підготовку матеріалів на розгляд колегії Держкомтелерадіо здійснюють уповноважені представники його відповідних підрозділів.
2.3. Рішення про надання чи про відмову в наданні заявнику державної фінансової підтримки ухвалюється колегією Держкомтелерадіо та вводиться в дію його наказом.
2.4. Розмір державної фінансової підтримки визначається наказом Держкомтелерадіо в межах коштів, виділених Держкомтелерадіо в державному бюджеті України на відповідний рік, з урахуванням фінансово-економічного обґрунтування заявника.
2.5. Надані кошти перераховуються на рахунок заявника, щодо якого прийнято рішення про надання державної фінансової підтримки відповідно до чинного законодавства.
2.6. Використання отриманих бюджетних коштів відображається в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності відповідно до чинного законодавства.
2.7. Звіт про використання отриманих коштів заявник подає Держкомтелерадіо відповідно до форм і термінів, визначених Державним казначейством України.
III. Прикінцеві положення
3.1. Контроль за цільовим використанням бюджетних коштів державної фінансової підтримки здійснює Держкомтелерадіо.
3.2. Відповідальність за нецільове використання бюджетних коштів державної фінансової підтримки несуть редакції періодичних друкованих видань відповідно до чинного законодавства.
Директор департаменту
видавничої справи та преси
|
В.І.Бабилюлько
|