ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСПЕКТОР ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 49 від 27.12.99
м.Київ
|
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 січня 2000 р.
за N 9/4230
|
Про затвердження Порядку пропуску вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини, через державний кордон України
На виконання статей 3, 12 та 22 Закону України "Про ветеринарну медицину" (
2498-12)
та Положення про регіональну службу державного ветеринарного контролю на державному кордоні та транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 1998 року N 264 (
264-98-п)
, і з метою посилення контролю за охороною території України від занесення з території інших держав або з карантинної зони збудників карантинних хвороб тварин, у тому числі спільних для тварин і людей, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок пропуску вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини, через державний кордон України (додається).
2. Управлінню державної інспекції ветеринарної медицини Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства агропромислового комплексу України (Пацюк М.В.):
2.1. Подати в п'ятиденний термін цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. Начальникам управлінь ветеринарної медицини Автономної Республіки Крим, облдержадміністрацій, міст Києва та Севастополя, регіональних служб державного ветеринарного контролю на державному кордоні та транспорті - суворо дотримуватися вимог Порядку пропуску вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини, через державний кордон України.
3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Головний державний інспектор
|
П.І.Вербицький
|
Затверджено
Наказ Головного державного інспектора
ветеринарної медицини України
27.12.99 N 49
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 січня 2000 р.
за N 9/4230
Порядок пропуску вантажів, підконтрольних Службі державної ветеринарної медицини, через державний кордон України
1. Увезення, вивезення чи транзит через територію України тварин, продуктів і сировини тваринного походження та інших вантажів, в'їзд транспортних засобів, що підлягають обов'язковому ветеринарному контролю, дозволяються за наявності документів, передбачених міждержавними угодами (ветеринарних свідоцтв, сертифікатів), та в разі додержання ветеринарних вимог з урахуванням епізоотичного стану країн-експортерів.
2. Пропуск через митний кордон України вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини, дозволяється тільки з країн, благополучних в епізоотичному відношенні, за наявності оригіналу ветеринарного сертифіката країни походження з обов'язковим зазначенням конкретного одержувача та при виконанні ветеринарних вимог щодо імпорту в Україну вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини (
z0777-99)
, після проходження обов'язкового ветеринарного контролю.
В особливих випадках Державним департаментом ветеринарної медицини може бути визначений інший порядок увезення.
3. З країн, з якими центральними державними ветеринарними службами погоджені форми ветеринарних сертифікатів на окремі види вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини, увезення їх дозволяється тільки за наявності зазначених ветеринарних сертифікатів.
Увезення підконтрольних вантажів з країн, з якими немає погоджених форм ветеринарних сертифікатів, здійснюється відповідно до ветеринарних вимог щодо імпорту в Україну вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини.
4. Забороняється увезення всіх видів вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини, через треті країни у порядку реекспортування, в тому числі і країни СНД.
5. Оформлення вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини, в пункті пропуску на державному кордоні при ввезенні можливе лише за умови наявності оригіналу ветеринарного сертифіката, санітарного сертифіката країни-виробника, при виконанні ветеринарних вимог щодо імпорту в Україну вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини.
При цьому спеціаліст пункту державного ветеринарного контролю на державному кордоні та транспорті ставить штамп "Вивантаження та митне оформлення під прикордонним держветконтролем", номерну гербову печатку, підпис та дату (на ветеринарному сертифікаті, санітарному сертифікаті, митних деклараціях, товарно-транспортних накладних).
Після цього транспортний засіб з вантажем може рухатись по території України до митниці призначення.
6. У митниці призначення оформлення вантажів проводиться лише при наявності свідоцтва за формою Ф-2, яке видається спеціалістами структурних підрозділів регіональних служб державного ветеринарного контролю на державному кордоні та транспорті після проведення ветеринарно-санітарної експертизи у державній лабораторії ветеринарної медицини за місцем одержання вантажу.
При ввезенні тварин ветеринарне свідоцтво за формою Ф-1 видається органами державної ветеринарної медицини за місцем акредитації отримувача у митниці призначення.
7. Відбір проб для проведення аналізу в державних лабораторіях ветеринарної медицини проводиться спеціалістами регіональних служб державного ветеринарного контролю на державному кордоні та транспорті за участю представників державної ветеринарної медицини, митниці і власника товару, про що складається відповідний акт.
8. Пункт державного ветеринарного контролю має право в установленому порядку припиняти або тимчасово забороняти перевезення (переміщення) вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини, в разі небезпечної епізоотичної ситуації в країні-експортері, встановлення порушень ветеринарних вимог (
z0777-99)
, неправильного оформлення ветеринарних документів, розбіжностей у них чи в разі відсутності таких документів; про це складається відповідний акт у трьох примірниках, які подаються, відповідно, старшим змін прикордонного наряду та митних органів.
9. При здійсненні ветеринарного контролю в разі виявлення невідповідності назви вантажу, вказаного в іноземному ветеринарному сертифікаті та санітарному сертифікаті, до фактичної, а також невідповідності характеристик якості продукції до вказаних, митному органу видається відповідний акт, на підставі якого вантаж підлягає поверненню відправнику.
10. Митному органу для митного оформлення товарів, підконтрольних державній службі ветеринарної медицини, які вивозяться за межі держави, надаються міжнародні ветеринарні сертифікати, які видані державними інспекторами ветеринарної медицини або уповноваженими (офіційними) лікарями ветеринарної медицини.
Спеціалісти пункту державного ветеринарного контролю на державному кордоні та транспорті завіряють дані міжнародних ветеринарних сертифікатів номерною печаткою, особистим підписом та штампом "Експорт дозволено".
У разі вивезення підконтрольних вантажів до країн СНД митне оформлення здійснюється на підставі ветеринарного свідоцтва (міжнародного ветеринарного сертифіката) та обов'язкової відмітки лікаря ветеринарної медицини пункту державного ветеринарного контролю на державному кордоні та транспорті у вигляді штампа "Експорт дозволено", номерної печатки та особистого підпису.
11. Транзит через територію України здійснюється з урахуванням епізоотичного стану країн-експортерів за наявності ветеринарних сертифікатів державної ветеринарної служби країни-експортера.
В разі транзиту вантажів, підконтрольних службі державної ветеринарної медицини, лікар ветеринарної медицини пункту держветконтролю після проведення держветконтролю в пунктах пропуску через державний кордон України на ветеринарних сертифікатах ставить штамп "Транзит дозволено".