КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 26 липня 2001 р. N 915
Київ
|
Про впровадження системи збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини
З метою створення умов для організації збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини, а також зменшення негативного впливу відходів на довкілля Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства економіки щодо перетворення державної компанії з переробки та утилізації використаної тари й упаковки "Укртарапереробка" в державну компанію "Укрекокомресурси" (далі - Компанія) з віднесенням її до сфери управління Міністерства економіки та покладенням на неї виконання функцій щодо розроблення і організації впровадження системи збирання, заготівлі та утилізації відходів, у тому числі використаної тари і пакувальних матеріалів вітчизняного та імпортного виробництва, як вторинної сировини.
2. Затвердити тарифи на послуги із збирання, заготівлі та утилізації використаної тари і пакувальних матеріалів у такому розмірі:
Матеріал, з якого виготовлено
тару і пакувальні матеріали
|
Тарифи, гривень за кілограм
без податку на додану вартість
|
загальні
|
щодо продукції дитячого
харчування та медпрепаратів
|
Картон, папір
Пластмаси
Скло
Метал:
жерсть
алюміній, фольга
інші
Комбінований
Натуральний (дерево, текстиль
тощо)
Інший
|
0,35
0,85
0,15
0,4
1,1
0,2
1,25
0,2
0,25
|
0,17
0,42
0,07
0,2
0,55
0,1
0,63
0,1
0,13.
|
Зазначені тарифи вводяться в дію після затвердження порядку збирання, заготівлі та утилізації використаної тари і пакувальних матеріалів та порядку здійснення контролю за тарою і пакувальними матеріалами, у якій надходять імпортні товари, що підлягають митному оформленню в режимі випуску у вільний обіг на території України, і застосовуються до загального обсягу тари і пакувальних матеріалів, яка використовується для пакування, транспортування, у тому числі у разі імпортування продукції в тарі і пакувальних матеріалах.
3. Установити такі мінімальні норми утилізації використаних тари і пакувальних матеріалів для підприємств, установ, організацій усіх форм власності у відсотках загальної маси тари і пакувальних матеріалів, які вони використовують в Україні або імпортують разом з продукцією: 2009 рік - 25, 2010 рік - 30, 2011 рік і наступні роки - 35.
4. Дія цієї постанови не поширюється на тару і пакувальні матеріали експортної продукції, хліба, хлібобулочних виробів та молока, продукції гуманітарної і технічної допомоги.
5. Установити, що підприємства, установи та організації усіх форм власності, які використовують в Україні тару і пакувальні матеріали або імпортують їх разом з продукцією, зобов'язані:
самостійно з дотриманням вимог законодавства забезпечити приймання та утилізацію використаних тари і пакувальних матеріалів відповідно до встановлених пунктом 3 цієї постанови мінімальних норм утилізації або укласти з Компанією договори про організацію їх збирання, заготівлі та утилізації з оплатою послуг за тарифами, затвердженими пунктом 2 цієї постанови;
забезпечити виконання встановлених пунктом 3 цієї постанови норм утилізації, незалежно від того, самостійно чи на підставі укладених договорів вони здійснюють збирання і заготівлю використаних тари і пакувальних матеріалів;
подавати щороку до 10 грудня територіальним органам Міністерства охорони навколишнього природного середовища інформацію про обсяги використаних ними тари і пакувальних матеріалів.
Кошти, що надходять як плата за послуги з організації збирання, заготівлі та утилізації використаних тари і пакувальних матеріалів відповідно до цієї постанови, зараховуються на спеціальний рахунок, відкритий Компанією в Державному казначействі, і використовуються в порядку та за напрямами, визначеними Кабінетом Міністрів України.
Контроль за цільовим використанням зазначених коштів здійснюється органами контрольно-ревізійної служби та наглядовою радою, персональний склад якої затверджується Кабінетом Міністрів України.
6. Міністерству економіки:
а) за погодженням з Антимонопольним комітетом розробити та затвердити у місячний термін:
статут Компанії, в якому, зокрема, передбачити створення технічної ради з представників заінтересованих центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій для забезпечення прозорості і громадського контролю в частині використання коштів та реалізації інвестиційних проектів на конкурсних засадах;
порядок збирання, заготівлі та утилізації використаної тари і пакувальних матеріалів;
б) разом з Державною митною службою розробити та затвердити в місячний термін порядок здійснення митного оформлення імпортних товарів у тарі і пакувальних матеріалах;
в) подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо:
впровадження систем збирання, переробки та утилізації інших відходів як вторинної сировини, крім використаної тари і пакувальних матеріалів;
удосконалення законодавства стосовно відповідальності за правопорушення у сфері поводження з відходами тари і пакувальних матеріалів;
перетворення Компанії у відкрите акціонерне товариство;
г) забезпечити проведення аналізу стану справ у сфері поводження з відходами як вторинною сировиною, в тому числі з використаною тарою і пакувальними матеріалами, і подати Кабінетові Міністрів України пропозиції з метою поліпшення діяльності у цій сфері.
7. Державній митній службі щокварталу надавати Міністерству охорони навколишнього природного середовища інформацію щодо митного оформлення імпортних товарів у тарі і пакувальних матеріалах.
8. Державному комітетові стандартизації, метрології та сертифікації забезпечити:
перегляд до 1 січня 2002 р. державних стандартів щодо якісних і кількісних характеристик пакувальних матеріалів;
розроблення і затвердження до 1 грудня 2002 р. державного стандарту на маркування пакувальних матеріалів.
Міністерству економіки і Міністерству фінансів передбачити і виділити кошти для фінансування зазначених робіт.
9. Міністерству охорони навколишнього природного середовища здійснювати контроль за виконанням вимог цієї постанови підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, які використовують тару і пакувальні матеріали для пакування, транспортування продукції або імпортують продукцію в тарі і пакувальних матеріалах.
10. Міністерству освіти і науки передбачати ознайомлення учнів загальноосвітніх навчальних закладів з основами поводження з твердими побутовими відходами.
11. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.
Прем'єр-міністр України
|
А.КІНАХ
|