МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 жовтня 2009 р.
за N 958/16974
Про затвердження Положення про державні приймальні випробування технічних засобів для агропромислового комплексу України та Порядку проведення реєстрації технічних засобів, рекомендованих для застосування в агропромисловому комплексі України
Відповідно до пунктів 6 і 10 частини першої статті 9, частин другої та третьої статті 19 Закону України "Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України" (
229-16)
та з метою забезпечення виробників сільськогосподарської продукції достовірною інформацією про споживчі властивості технічних засобів, формування банку даних для прийняття обґрунтованих управлінських рішень НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про державні приймальні випробування технічних засобів для агропромислового комплексу України, що додається.
2. Затвердити Порядок проведення реєстрації технічних засобів, рекомендованих для застосування в агропромисловому комплексі України, що додається (
z0959-09)
.
3. Департаменту інженерно-технічного забезпечення (Даценко М.С.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Шевченка О.О.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник Голови
Антимонопольного комітету України
Голова Державного комітету
України з питань технічного
регулювання та споживчої політики
В.о. Голови Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
|
Ю.Ф.Мельник
Ю.Кравченко
Л.В.Лосюк
А.Гота
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики України
14.07.2009 N 488
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 жовтня 2009 р.
за N 958/16974
ПОЛОЖЕННЯ
про державні приймальні випробування технічних засобів для агропромислового комплексу України
I. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає порядок проведення державних приймальних випробувань виготовлених в Україні та ввезених в Україну нових зразків технічних засобів для агропромислового комплексу на відповідність встановленим вимогам з метою прийняття рішення щодо доцільності їх застосування в сільському господарстві.
1.2. У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні:
Технічні засоби для агропромислового комплексу (далі - технічні засоби для АПК) - машини, механізми, обладнання, устаткування, технологічні комплекси і лінії з них, які використовуються в сільському господарстві, харчовій та переробній промисловості для вирощування, збирання, зберігання та перероблення сільськогосподарської продукції, а також для надання послуг з технічного сервісу.
Нові зразки технічних засобів - технічні засоби для АПК вітчизняного виробництва, а також ввезені в Україну технічні засоби для АПК іноземного виробництва, які вперше вводяться в обіг в Україні або вперше реєструються.
Введення в обіг - виготовлення або ввезення на митну територію України технічних засобів для АПК з подальшою самостійною або опосередкованою їх реалізацією на території України.
Встановлені вимоги - вимоги, встановлені в технічних регламентах, стандартах, кодексах усталеної практики та технічних умовах.
Державні приймальні випробування технічних засобів для АПК - дослідження нових зразків технічних засобів для АПК, які виконуються уповноваженими Мінагрополітики на це випробувальними організаціями, з метою перевірки відповідності їх конструкції встановленим вимогам.
Випробувальна організація - лабораторія науково-дослідного інституту, центру тощо, акредитована згідно із законодавством.
Протокол випробувань - документ, що містить необхідні відомості про об'єкт випробувань, застосовувані методи, засоби та умови випробувань, результати випробувань, а також висновок за результатами випробувань, оформлений у встановленому порядку.
II. Формування переліку нових зразків технічних засобів для АПК, що підлягають державним приймальним випробуванням
2.1. Виробники і постачальники повинні пропонувати і вводити в обіг лише такі технічні засоби, які відповідають вимогам щодо безпеки для життя та здоров'я людини, для тварин, рослин, охорони довкілля та природних ресурсів.
2.2. Уповноваженими організаціями на проведення державних приймальних випробувань (далі - випробування) нових зразків технічних засобів для АПК є:
Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого (далі - УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого);
Південно-Українська філія УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого;
Львівська філія УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого;
Миргородська філія УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого;
Харківська філія УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого.
2.3. Пропозицію щодо проведення випробувань нових зразків технічних засобів для АПК виробник (постачальник) подає до Мінагрополітики за формою згідно з додатком 1. Пропозиції подаються в поточному році на проведення державних приймальних випробувань у наступному році.
До пропозиції додаються загальний опис технічного засобу, а також, за наявності, будь-які технічні звіти або висновки, отримані від випробувальних лабораторій, результати експертиз, відгуки покупців тощо.
2.4. Мінагрополітики за результатами аналізу отриманих матеріалів формує перелік нових зразків технічних засобів для АПК, що підлягають державним приймальним випробуванням (далі - перелік).
2.5. На підставі складеного Мінагрополітики переліку формується план випробувань нових зразків технічних засобів для АПК, який не пізніше 1 лютого наступного року затверджується наказом Мінагрополітики. Витяг з плану випробувань щодо конкретного нового зразка технічного засобу для АПК доводиться до відповідного заявника і випробувальної організації.
III. Проведення державних приймальних випробувань
3.1. Згідно із затвердженим планом випробувань заявник в установлені планом строки подає до випробувальної організації заявку на проведення випробувань за формою згідно з додатком 2, зразок технічного засобу та комплект технічної документації.
3.2. Комплект технічної документації включає опис конструкції, інструкцію з експлуатації, інструкцію з технічного обслуговування, паспорт.
3.3. Представлена технічна документація повинна містити інформацію щодо властивостей технічного засобу, правил та умов ефективного й безпечного його використання та зберігання, відомості про можливість виникнення шкідливих для здоров'я умов праці з технічним засобом і протипоказання щодо його застосування, гарантійні зобов'язання.
3.4. Технічна документація подається в паперовому та електронному вигляді.
3.5. Випробування нових зразків технічних засобів для АПК проводяться за відповідними програмами і методиками випробувань, які розробляються і затверджуються випробувальною організацією.
3.6. Випробування нових зразків технічних засобів для АПК проводять в умовах і на режимах, передбачених інструкцією з експлуатації, та відповідно до затверджених програми і методик випробувань.
3.7. Результати випробувань оформляються за формами і в строки, передбачені програмою випробувань. Звітні документи про результати випробувань повинні відповідати вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 "Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій".
3.8. Випробування вважають закінченими, якщо їх результати оформлені протоколом випробувань, який підтверджує виконання програми випробувань і містить оцінку результатів випробувань та висновок щодо відповідності випробовуваного нового зразка технічного засобу для АПК встановленим вимогам.
3.9. Доставка технічного засобу на випробування, витрати на підтримання його у роботоздатному стані в процесі випробувань проводяться за рахунок заявника.
3.10. Результати випробувань використовують для прийняття рішення про включення нових зразків технічних засобів до Державного реєстру технічних засобів для агропромислового комплексу.
3.11. Технічні засоби після проведення випробувань повертаються їх власнику.
Директор Департаменту
інженерно-технічного
забезпечення
|
М.С.Даценко
|
Додаток 1
до Положення про державні
приймальні випробування
технічних засобів
для агропромислового
комплексу України
Заступнику Міністра аграрної
політики України
____________________________
ПРОПОЗИЦІЯ
Прошу включити в план державних приймальних випробувань технічний засіб для агропромислового комплексу:
1. Назва технічного засобу __________________________________
2. Призначення і галузь застосування ________________________
3. Технічні параметри і характеристики ______________________
__________________________________________________________________
4. Відомі аналоги вітчизняного і іноземного виробництва, їх
короткий опис ____________________________________________________
__________________________________________________________________
5. Переваги запропонованого технічного засобу перед аналогами
__________________________________________________________________
6. Очікуваний ефект (економічний, екологічний, агротехнічний,
ергономічний чи інший) від застосування __________________________
7. Орієнтовна потреба/прогнозований річний випуск ___________
8. Найменування (прізвище, ініціали) заявника,
місцезнаходження (місце проживання) ______________________________
__________________________________________________________________
Додатки _____________________________________________________
Керівник ________________ _______________________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
"___" ______________ 20__ року
Додаток 2
до Положення про державні
приймальні випробування
технічних засобів
для агропромислового
комплексу України
Керівнику випробувальної
організації
____________________________
ЗАЯВКА
на проведення державних приймальних випробувань
1. __________________________________________________________
__________________________________________________________________
(найменування (прізвище, ініціали) виробника (постачальника),
його місцезнаходження (місце проживання))
в особі _________________________________________________________
(прізвище, ініціали)
заявляє, що _____________________________________________________
_________________________________________________________________,
(назва технічного засобу, код ДКПП (код УКТЗЕД))
яка (який) виготовляється _______________________________________
(серійно, партіями (шт.))
за _____________________________________________________________,
(назва нормативного документа)
відповідає вимогам _____________________________________________,
(назви нормативних документів)
і просить провести державні приймальні випробування технічного
засобу на відповідність вимогам зазначених нормативних документів.
2. Номер позиції плану державних приймальних випробувань
нових зразків технічних засобів для агропромислового комплексу
на 20___ рік ____________
3. Орієнтовний термін представлення технічного засобу на
випробування:______
Додаткові відомості: ____________________________________________
__________________________________________________________________
Керівник ________________ _______________________________
(підпис) (ініціали та прізвище)
"___" ______________ 20__ року