УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
14.02.2006 N 11/2-9/1459-ЕП
|
Начальникам регіональних
митниць, митниць
Щодо переадресування міжнародних поштових відправлень від юридичної до фізичної особи
У зв'язку із запитами митних органів щодо переадресування міжнародних поштових відправлень від юридичної до фізичної особи повідомляємо.
Відповідно до законодавства України порядок надання поштових послуг, в тому числі відповідальність за збереження, процедуру вручення, повернення та переадресування тощо регулюють акти Міжнародного поштового союзу; закони України, а також постанови Кабінет Міністрів України, прийняті на виконання міжнародних зобов'язань України.
Статтею 2 "Належність поштових відправлень" Всесвітньої поштової Конвенції (
995_297)
(Сеул, 14.09.94) встановлено, що будь-яке поштове відправлення належить відправнику до того часу, поки воно не видане адресату, якщо тільки воно не було вилучене згідно із законодавством країни призначення.
Згідно зі статтею 14 Закону України від 04.10.01 N 2759-III (
2759-14)
"Про поштовий зв'язок", зі змінами й доповненнями, оператори поштового зв'язку забезпечують схоронність поштових відправлень і грошових коштів.
Відповідно до пункту 137 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.02 N 1155 (
1155-2002-п)
, зі змінами й доповненнями, до вручення адресатові (одержувачу) поштового відправлення (поштового переказу) відправник за додаткову плату має право за місцем приймання поштового відправлення (поштового переказу) зробити розпорядження про:
повернення поштового відправлення (поштового переказу);
видачу поштового відправлення (виплату поштового переказу) іншій особі та за іншою адресою або доставку цьому ж адресатові (одержувачу) за іншою адресою;
видачу адресатові (одержувачу) поштового відправлення з позначкою "Післяплата" без внесення ним суми післяплати або поштового відправлення, що було прийняте для пересилання без зазначення суми післяплати, з внесенням ним цієї суми під час одержання;
зменшення визначеної ним суми післяплати або збільшення її, але не більше ніж сума оголошеної цінності поштового відправлення;
продовження терміну зберігання поштового відправлення (поштового переказу) об'єктом поштового зв'язку місця призначення до двох місяців з дня його надходження.
Поштові перекази, відправниками яких є юридичні особи, повертаються шляхом перерахування коштів на їх розрахункові рахунки, а внесена ними плата за пересилання цих переказів не повертається.
Отже при вирішенні питання переадресування міжнародних поштових відправлень від юридичної до фізичної особи слід керуватися вищезазначеними нормативними актами.
Перший заступник
Голови Служби
|
О.О.Федоров
|
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua