Угода

між Урядом України та Урядом Чеської Республіки про співробітництво у галузі карантину і захисту рослин

Дата підписання:
Дата набрання чинності для України:
28.01.1997
28.01.1997
Уряд України та Уряд Чеської Республіки, керуючись бажанням подальшого співробітництва у галузі карантину і захисту рослин, з метою поліпшення охорони територій своїх держав від проникнення карантинних об'єктів і зменшення заподіюваних ними збитків, а також для полегшення торгівлі і обміну між країнами насінням, садивним матеріалом і продукцією рослинного походження,
домовились про таке:

СТАТТЯ 1

Ця Угода під "карантинними об'єктами" має на увазі шкідників, хвороби рослин та бур'яни, які внесені Договірними Сторонами в перелік карантинних об'єктів, доданих до Угоди.
Перелік карантинних об'єктів може змінюватися або доповнюватися Компетентними Органами однієї із Договірних Сторін.
Ці зміни або доповнення повинні будуть повідомлені Компетентним Органам другої Договірної Сторони і наберуть чинності через 60 діб після повідомлення.

СТАТТЯ 2

Компетентні Органи Договірних Сторін щорічно, не пізніше 1 квітня, інформують один одного про виявлені у минулому році карантинні об'єкти на своїх територіях, а також про райони їх розповсюдження і заходи для їх ліквідації.

СТАТТЯ 3

При ввозі, вивозі і транзиті насіння, садивного матеріалу та іншої продукції рослинного походження (далі іменуються "підкарантинні вантажі") з території держави однієї Договірної Сторони на (або) територію держави другої Договірної Сторони забезпечують своїми Компетентними Органами контроль за виконанням правових і законодавчих норм з карантину і захисту рослин.

СТАТТЯ 4

Договірні Сторони погодилися, що при ввозі і вивозі підкарантинних вантажів з території держави однієї із Договірних Сторін на територію держави другої в якості пакувального матеріалу повинні використовуватись папір, пластик, тирса, стружки та інші матеріали, які не можуть переносити карантинні об'єкти і повинні бути вільні від грунту, сіна, соломи, листя, полови.
Транспортні засоби, які використовуються для перевезень підкарантинних вантажів з території держави однієї Договірної Сторони на територію держави другої, повинні бути ретельно очищені, а у разі необхідності - знезаражені.

СТАТТЯ 5

Кожна партія підкарантинного вантажу, яка вивозиться з території держави однієї Договірної Сторони на (або по) території іншої, повинна супроводжуватись фітосанітарним сертифікатом служби карантину і захисту рослин країни-експортера, що засвідчує що вантаж вільний від карантинних об'єктів, а у разі необхідності, імпортним карантинним дозволом, де обумовлені фітосанітарні вимоги країни-імпортера.
Компетентні Органи Договірних Сторін залишають за собою право при закупівлі окремих партій підкарантинних вантажів, виставляти додаткові вимоги до фітосанітарного стану партії.

СТАТТЯ 6

Наявність фітосанітарного сертифіката не виключає права кожної із Договірних Сторін проводити карантинну перевірку вантажів згідно з фітосанітарними вимогами своєї країни в обумовлених прикордонних пунктах з карантину рослин.
Фітосанітарний контроль повинен здійснюватись безпосередньо після надходження підкарантинних вантажів на прикордонних пунктах з карантину рослин.
Відповідні Компетентні Органи Договірних Сторін мають право на повернення підкарантинного вантажу експортеру, коли при фітосанітарному догляді в прикордонному пункті країни-імпортера виявлені карантинні об'єкти і нема можливості провести знезараження згідно з фітосанітарними правилами країни-імпортера.

СТАТТЯ 7

Компетентні Органи Договірних Сторін, у разі необхідності, відповідно до своїх можливостей і взаємної домовленості, подають взаємну наукову, технічну або іншу допомогу з питань карантину і захисту рослин.

СТАТТЯ 8

Компетентні Органи Договірних Сторін повинні:
а) обмінюватися законодавчими актами стосовно карантину і захисту рослин, не пізніше 2 місяців із дня їх опублікування;
б) взаємно інформувати один одного про видання в їх країнах спеціальних журналів, монографій і важливих публікацій в галузі карантину і захисту рослин.

СТАТТЯ 9

При ввезенні підкарантинних вантажів із території держави однієї Договірної Сторони на територію іншої держави за взаємною домовленістю фітосанітарний контроль може здійснюватись спільно на території країни-експортера Компетентними Органами обох Сторін.
При проведенні спільного фітосанітарного контролю фахівці служби карантину і захисту рослин повинні керуватися законодавчими актами і нормами, прийнятими в їх країнах.
Приймаюча Сторона забезпечує службовим приміщенням, лабораторним обладнанням та іншими матеріалами, які необхідні для проведення фітосанітарних робіт при умові дотримання техніки безпеки праці.
Порядок та інші вимоги фітосанітарного контролю визначають Компетентні Органи Договірних Сторін згідно з домовленістю у кожному окремому випадку.

СТАТТЯ 10

З метою вирішення практичних питань, пов'язаних із здійсненням цієї Угоди, Компетентні Органи Договірних Сторін проводять, у разі необхідності, спільні наради.
Такі наради проводяться почергово в Україні і Чеській Республіці. Час і місце проведення наради встановлюється по взаємній домовленості.
Витрати по переїзду та перебуванню представників несе Сторона, яка направляє.

СТАТТЯ 11

Компетентними Органами Договірних Сторін, які здійснюють координацію виконання цієї Угоди, є:
від Української Сторони - Міністерство сільського господарства і продовольства України і Головна державна інспекція з карантину рослин України,
від Чеської Сторони - Міністерство сільського господарства Чеської Республіки.
Компетентні Органи Договірних Сторін будуть здійснювати безпосередній зв'язок з метою виконання цієї Угоди, а також мають право укладати взаємні Угоди.

СТАТТЯ 12

Зміст цієї Угоди не стосується прав і обов'язків Договірних Сторін, що витікають з інших міжнародних угод.

СТАТТЯ 13

Угоду укладено на 5 років. Її чинність автоматично продовжуватиметься на наступні 5 років, коли одна із Сторін не пізніше шестимісячного строку не повідомить іншу про її денонсування, зробивши це депозитарію письмово.
Угода набуває чинності з моменту її підписання.

СТАТТЯ 14

В день, коли ця Угода набирає чинності, Угода між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних республік і Урядом Чехословацької Республіки про співробітництво в галузі карантину і захисту рослин від 5 жовтня 1983 року у відношенні до України і Чеської Республіки втрачає силу.
Вчинено в м. Прага, 28 січня 1997 р. у двох примірниках, кожний українською та чеською мовами, при цьому всі тексти автентичні.
За Уряд України
Міністр сільського
господарства і
продовольства України
А. У. Хорішко
За Уряд Чеської Республіки
Міністр сільського
господарства
Чеської Республіки
Й. Лукс