МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГЛАМЕНТУ,
ДЕПУТАТСЬКОЇ ЕТИКИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
Л И С Т
31.10.2005 N 3203/0/10-05/02-1;
N 06-21/7-883;
N 13471/02-20
Відповідно до п. 3 ст. 34 Закону України "Про статус народного депутата України" (2790-12) на чотирьох помічників-консультантів народного депутата України поширюється дія Закону України "Про державну службу" (3723-12) , їм присвоюється не вище ніж сьомий ранг державного службовця четвертої категорії, вони прикріплюються для кадрового та фінансового обслуговування до Арарату Верховної Ради України або, за заявою народного депутата, до виконавчих комітетів відповідного органу місцевого самоврядування, а в м. Києві та Севастополі - до секретаріатів міських рад.
Розмір місячного фонду оплати праці, встановленого для оплати праці помічників-консультантів, визначається згідно з постановою Верховної Ради України "Про кошторис видатків на здійснення повноважень ВРУ", а його розподіл здійснює особисто народний депутат України.
Управлінням справами Верховної Ради України відшкодовуються (перераховуються) органам місцевого самоврядування витрати, пов'язані з діяльністю помічника-консультанта народного депутата України, зокрема:
- на оплату праці помічників-консультантів,
- нарахування на заробітну плату.
Відшкодування витрат із заробітної плати помічникам-консультантам здійснюється через Державне казначейство України з бюджетних коштів.
Умови оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів, у тому числі і помічників-консультантів народного депутата України, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.99 р. N 2288 (2288-99-п) (із змінами). Цією постановою передбачено, що державним службовцям, у тому числі і помічникам-консультантам народного депутата України, можуть установлюватися:
- надбавка за високі досягнення в праці або за виконання особливо важливої роботи в розмірі до 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця;
- надбавка за особливі умови проходження державної служби і напруженість у роботі в розмірі до 100% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислугу років;
- надбавка за почесне звання "заслужений" - у розмірі 15% посадового окладу;
- надбавка за знання та використання в роботі іноземної мови: однієї європейської - 10%, однієї східної, угро-фінської або африканської - 15%, двох і більше мов - 25% посадового окладу;
- доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності в розмірі відповідно 15 і 20% посадового окладу;
- премія відповідно до їхнього особистого вкладу в загальні результати роботи в межах фонду преміювання, утвореного в розмірі тримісячного фонду оплати праці за посадовими окладами, та економії фонду оплати праці.
Помічникам-консультантам посадовий оклад установлюється в розмірі 155-175 грн., а з урахуванням постанов Кабінету Міністрів України від 06.08.2003 р. N 1207 (1207-2003-п) , від 04.11.2004 р. N 1481 (1481-2004-п) та від 15.01.2005 р. N 37 (37-2005-п) відповідно 290-327 грн.
Згідно зі ст. 37-1 Закону України "Про державну службу" (3723-12) та п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 16.01.2000 р. N 865 (із змінами), в разі ухвалення Урядом рішення про підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям, перерахунок раніше призначених пенсій державним службовцям, у тому числі помічникам-консультантам народного депутата України, здійснюється з урахуванням зазначених вище складових заробітної плати. При цьому:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років ураховуються в заробіток у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенси;
надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання "заслужений", за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук ураховуються в розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
премія та інші надбавки враховуються в середніх розмірах, щодо визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами), у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.
Довідки для перерахунку пенсій помічникам-консультантам народних депутатів України видаються Апаратом Верховної Ради України або виконавчими органами місцевого самоврядування, до яких вони прикріплені для кадрового та фінансового обслуговування. При цьому виконавчі органи місцевого самоврядування видають довідки на підставі даних про середні розміри премій та надбавок (крім надбавок за ранг, вислугу років, за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання "заслужений", за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплати за науковий ступінь кандидата або доктора наук), які склалися в Апараті Верховної Ради України за цією посадою.
Міністр праці та соціальної
політики України
Голова Комітету Верховної
Ради України з питань
Регламенту, депутатської
етики та організації роботи
Верховної Ради України
Голова Правління
Пенсійного фонду
України
І.Сахань
В.Матвєєв
Б.Зайчук