МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
 
Л И С Т
 
N 20-443 від 08.07.2002
 
 
 
 
Міністерство праці та соціальної політики розглянуло Ваш лист щодо обчислення середньої заробітної плати для нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності та повідомляє.
Відповідно до пункту 7 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. N 1266 (1266-2001-п) , середня заробітна плата застрахованої особи обчислюється, виходячи з нарахованої заробітної плати за видами виплат, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" (108/95-ВР) , які підлягають обкладанню прибутковим податком з громадян та з яких сплачуються страхові внески до фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Усі виплати, з яких сплачено страхові внески під час обчислення середньої заробітної плати для оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, допомоги по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та допомоги по вагітності та пологах в межах максимальної величини (до 01.05.2002 р. - 1600 грн., а з 01.05.2002 р. - 2200 грн.) враховуються в тому місяці, в якому їх було нараховано, в тому числі винагорода за підсумками роботи за рік, усі види премій, соціально-трудові пільги, які встановлені колективним договором, незалежно від кількості відпрацьованих в розрахунковому періоді днів.
Якщо працівникові виплачено премію або матеріальну допомогу (що оподатковується) в місяці розрахункового періоду, коли він не працював, ці виплати враховуються в місяці їх нарахування в тій сумі, з якої сплачено страхові внески.
Суми оплати праці у випадках збереження середньої заробітної плати (в період простою, виконання державних і громадських обов'язків, оплата відпусток), з яких сплачено страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за періоди, коли застрахована особа не працювала, не включаються до розрахунку страхових виплат.
 
Директор Департаменту політики державного соціального страхування О.Скрипник
 
"Все про бухгалтерський облік",
N 67, 26.07.2002 р.