УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 24/56 від 28.01.2002
м. Київ
|
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 лютого 2002 р.
за N 115/6403
|
Про затвердження Порядку використання бюджетних коштів для формування державного насіннєвого страхового фонду
На виконання Закону України від 15 грудня 1993 року N 3690 "Про насіння" (
3690-12)
, Указу Президента України від 3 грудня 1999 р. N
1529/99 (
1529/99)
"Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки", Закону України від 20 грудня 2001 року "Про Державний бюджет України на 2002 рік" (
2905-14)
та постанови Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2000 року N 1739 (
1739-2000-п)
"Про Програму "Зерно України - 2001-2004" НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок використання бюджетних коштів для формування державного насіннєвого страхового фонду (додається).
2. Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва (Сорока В.І.) Міністерства аграрної політики України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію в Міністерство юстиції України.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря Міністерства аграрної політики України Мельника С.І. та заступника Державного секретаря Міністерства фінансів України Бауліна С.О.
Міністр аграрної політики України
Міністр фінансів України
|
І.Кириленко
І.Юшко
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики України та
Міністерства фінансів
України
28.01.2002 N 24/56
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 лютого 2002 р.
за N 115/6403
ПОРЯДОК
використання бюджетних коштів для формування державного насіннєвого страхового фонду
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено на виконання Закону України "Про насіння" (
3690-12)
, Закону України "Про Державний бюджет України на 2002 рік" (
2905-14)
(КВКВ 2800000 "Міністерство аграрної політики України", КПКВ 2801330 "Створення і забезпечення страхового запасу елітного та сортового насіння", КЕКВ 1310 "Субсидії і поточні трансферти підприємствам, установам, організаціям").
1.2. Головним розпорядником коштів, що виділяються з державного бюджету України, є Міністерство аграрної політики України (далі - Міністерство).
1.3. Кошти, що використовуються згідно з цим Порядком, надаються Міністерством дочірньому підприємству ДАК "Хліб України" "Державний насіннєвий страховий фонд" (надалі - Держнасінстрахфонд) на закупівлю елітного та репродукційного насіння цукрових буряків, зернових і зернобобових, гібридного насіння кукурудзи та соняшнику для задоволення потреб районів, що не виробляють власного насіння або мають обмежені можливості його виробництва, надання допомоги в разі знищення або пошкодження насінницьких посівів унаслідок стихійного лиха, проведення сортовідновлення та сортозаміни.
2. Використання коштів
2.1. Двічі на рік у термін до 1 січня та 1 липня Міністерство доводить Держнасінстрахфонду необхідні обсяги та рознарядку сортів культур елітного, репродукційного та гібридного насіння, яке необхідно закупити.
2.2. Держнасінстрахфонд визначає постачальника (виробника) елітного, репродукційного та гібридного насіння на конкурсних засадах згідно з чинним законодавством.
2.3. Видатки, пов'язані з формуванням державного насіннєвого страхового фонду, здійснюються Державним казначейством України за розподілом Міністерства відповідно до діючого порядку касового виконання Державного бюджету.
2.4. Умовою для одержання бюджетних коштів є договір, укладений між Держнасінстрахфондом та постачальником (виробником) насіння, і накладна про відпуск кожної партії насіння. Договір укладається у чотирьох примірниках - по одному примірнику кожній із сторін, що його уклали, і по одному примірнику передається Міністерству та Державному казначейству України - переказувачу коштів. Накладна про відпуск кожної партії насіння виписується також у чотирьох примірниках та передається сторонам одночасно з договором.
2.5. Закупівля насіння за виділені кошти до Держнасінстрахфонду проводиться за цінами, що складуться на біржовому ринку України, за спотовими та форвардними контрактами на момент його закупівлі, з урахуванням сортових надбавок та податку на додану вартість.
3. Реалізація насіння
3.1. Держнасінстрахфонд за рознарядкою Міністерства згідно з обсягом надходження насіння видає накази про його реалізацію.
3.2. Реалізація насіння товаровиробникам проводиться за цінами, що склалися на біржовому ринку України на зерно, за спотовими контрактами на момент реалізації його з урахуванням сортових надбавок, рівня рентабельності, податку на додану вартість.
3.3. Обмін насіння проводиться за цінами, що склалися на біржовому ринку України, за спотовими контрактами на суму, еквівалентну вартості отриманого насіння.
3.4. У разі знищення або пошкодження насінницьких посівів унаслідок стихійного лиха за відповідним рішенням Кабінету Міністрів України та розпорядженням Міністерства відпуск насіння проводиться на умовах насіннєвої позички з обов'язковим укладанням договору.
3.5. Забезпечення покупців елітним насінням проводиться з дослідних, елітно-насінницьких господарств науково-дослідних установ Національної академії наук України, Української академії аграрних наук, учбових господарств вищих сільськогосподарських навчальних закладів Міністерства аграрної політики України в обсягах, передбачених пунктом 2.1 цього Порядку.
3.6. Покупці насіння отримують його в постачальників (виробників), на заготівельних та насіннєобробних підприємствах, в науково-дослідних установах на підставі довіреності, виданої Держнасінстрахфондом. Документи з оформлення насіння (товарні, податкові накладні, сортові документи, акти приймання-передавання) виписуються постачальниками (виробниками), заготівельними та насіннєобробними підприємствами, науково-дослідними установами на Держнасінстрахфонд, а останній виписує їх покупцеві насіння.
4. Прикінцеві положення
4.1. Одержані бюджетні кошти обліковуються відповідно до вимог чинного законодавства.
4.2. Держнасінстрахфонд щокварталу подає звіт Міністерству і Державному казначейству України про використання бюджетних коштів та зведений річний звіт протягом місяця після завершення бюджетного року.
4.3. Після узагальнення поданої інформації Міністерство подає Міністерству фінансів звіт про використання коштів за формою, що додається.
4.4. Контроль за цільовим та ефективним використанням коштів, виділених для формування державного насіннєвого страхового фонду, здійснює Міністерство.
Начальник Департаменту
ринків продукції рослинництва
та розвитку насінництва
|
В.І.Сорока
|
Додаток
до пункту 4.3 Порядку
використання бюджетних
коштів для формування
Державного насіннєвого
страхового фонду
Звіт про використання бюджетних коштів для формування державного насіннєвого страхового фонду в 200_ р.
N
з/п
|
Використання коштів
|
Одиниці
виміру
|
Кількість
|
1.
|
Кошти, передбачені в Державному
бюджеті України на 200_ р. на
КПКВ 2801330 "Створення і
забезпечення страхового запасу
елітного та сортового насіння"
|
тис.грн.
|
|
2.
|
Фактично отримано коштів із
Державного бюджету України на 200_ р.
на КПКВ 2801330 "Створення і
забезпечення страхового запасу
елітного та сортового насіння"
|
тис.грн.
|
|
3.
|
Використано коштів на закупівлю
елітного та репродукційного насіння
цукрових буряків зернових і
зернобобових, гібридного
насіння кукурудзи та соняшнику
|
тис.грн.
|
|
4.
|
Залишок (не використано) коштів
Державного бюджету України на 200_ р.
на на КПКВ 2801330 "Створення і
забезпечення страхового запасу
елітного та сортового насіння"
|
тис.грн.
|
|