УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
Про введення в дію Типового положення про тимчасову зону митного контролю
На виконання вимог глави 7 Митного кодексу України від 11.07.02 N 92-IV (
92-15)
та постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.02 N 1947 (
1947-2002-п)
"Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функціонування і Порядку надання дозволу на розміщення у зонах митного контролю споруд та об'єктів інфраструктури, що належать іншим, ніж митні, органам державної влади, які здійснюють контроль під час переміщення товарів через митний кордон України" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типове положення про тимчасову зону митного контролю (додається).
2. Тимчасові зоні митного контролю у зоні діяльності Київської регіональної митниці повинні створюватися відповідно до вимог Типового положення про тимчасову зону митного контролю.
3. Начальникам підрозділів митного оформлення ознайомити особовий склад з вимогами наказу та забезпечити інформування суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності про введення в дію даного наказу та його вимоги.
4. Вважати такими що втратили чинність: наказ Київської регіональної митниці від 02.02.04 N 121 (
v0121483-04)
"Про введення в дію "Типового положення про тимчасову зону митного контролю" та попередньо видані дозволи Київської регіональної митниці на визначення тимчасових зон митного контролю.
5. Начальнику загального відділу (Балкова Н.В.) довести наказ до підрозділів митного оформлення Київської регіональної митниці.
6. Контроль за виконанням даного наказу покладаю на заступників начальника Київської регіональної митниці згідно їх функціональних обов'язків.
Загальний контроль залишаю за собою.
Начальник Київської
регіональної митниці
|
А.В.Макаренко
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ КРМ
26.12.2005 N 1257
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про тимчасову зону митного контролю
1. Поняття і терміни Положення
У відповідності до вимог Митного кодексу України (
92-15)
та законодавчих актів України даним Положенням визначається порядок створення тимчасових зон митного контролю, межі зон, порядок переміщення товарів на територію тимчасових зон митного контролю, режим доступу осіб, а також права і обов'язки службових осіб митних органів по створенню і забезпеченню режиму в тимчасових зонах митного контролю.
Терміни, що використуються у цьому Положенні:
1.1. "тимчасова зона митного контролю" (далі - ТЗМК) - місце, визначене митним органом на митній території України, що знаходиться поза місцем розташування підрозділів митного оформлення митниці, в межах якого митниця здійснює митні процедури.
1.2. "режим тимчасової зони митного контролю" - встановлений законодавством норми, заборони та обмеження перебування в тимчасових зонах митного контролю товарів, транспортних засобів, службових осіб, які безпосередньо забезпечують процес митного контролю, та громадян, яким належать товари, або уповноважених на декларування осіб, а також порядок переміщення товарів та інших предметів за межі тимчасової зони митного контролю.
Інші терміни, які зазначаються у даному Положенні вживаються у значенні, передбачених Митним кодексом України (
92-15)
та законодавчих актів України з питань митної справи.
Тимчасові зони митного контролю не повинні бути внесені до переліку місць прибуття автотранспорту, за винятком випадків, передбачених наказом Держмитслужби України від 21.11.05 N 1136 (
z1474-05)
"Про місця прибуття автотранспорту".
2. Встановлення тимчасових зон митного контролю
2.1. З метою здійснення митного контролю за товарами, які надходять на адресу підприємств, з метою запобігання спробам з боку юридичних та фізичних осіб переміщення через митний кордон товарів та інших предметів з порушенням законодавства України, на територіях та в приміщеннях підприємств можуть встановлюватися тимчасові зони митного контролю.
2.2. Тимчасова зона митного контролю передбачається для забезпечення необхідних процедур митного огляду товарів, які потребують спеціальних умов розвантаження, небезпечних вантажів, негабаритних вантажів та вантажів, що призначені для використання у процесі виробництва підприємства з безперервним циклом виробництва з метою подальшого митного оформлення товарів у повному обсязі за місцем розташування підрозділу митного оформлення. Режим ТЗМК доводиться до осіб, які безпосередньо присутні під час проведення митного контролю.
2.3. Дозвіл на визначення ТЗМК надається на підставі письмової заяви підприємства (організації) встановленої форми (додаток 1) у двох примірниках. Заява повинна бути розглянута керівництвом підрозділу митного оформлення за місцем здійснення митних процедур шляхом здійснення написів на зворотному боці заяви щодо доцільності створення ТЗМК.
2.4. До заяви обов'язково додаються:
- два примірники проекту Положення про ТЗМК, які розроблені у відповідності з вимогами Митного кодексу України (
92-15)
та постанови КМУ від 25.12.02 N 1947 (
1947-2002-п)
. Положення повинні бути підписані начальником підрозділу митного оформлення та керівником підприємства (власника ТЗМК) і скріплені його печаткою;
- копія облікової картки суб'єкта ЗЕД в митних органах;
- план-схема тимчасової зони митного контролю з відповідними позначеннями;
- документи про власність на територію, об'єкт, споруду або договір оренди;
- список осіб, допущених до роботи в тимчасовій зоні митного контролю;
- дозволи інших державних органів (в разі потреби);
- документи про наявність охорони (договори, накази по підприємству, інші).
2.5. Заява з пакетом документів після розгляду в підрозділі митного оформлення направляється через загальний відділ Київської регіональної митниці на розгляд у відділ організації митного контролю (далі - ВОМК). Термін розгляду документів встановлюється до 15 днів.
2.6. Під час розгляду заяви перевіряються відомості, зазначені в поданих документах, стан території та складських приміщень ТЗМК, у частині дотримання вимог митного законодавства. Заява на створення тимчасової зони митного контролю разом з Положенням про ТЗМК надаються начальнику митниці.
2.7. Дозволом на створення ТЗМК є позитивне рішення начальника митниці, яке відображається на заяві підприємства. При цьому Положення про ТЗМК та заява підприємства на створення ТЗМК засвідчується підписом начальника митниці та печаткою митниці.
2.8. Термін дії дозволу митниці встановлюється до 1 року (до 31 грудня поточного року).
2.9. Оформлена заява підприємства та Положення про ТЗМК повертаються загальним відділом до підрозділу митного оформлення за місцем обліку підприємства (власника ТЗМК). Другий примірник заяви та Положення про ТЗМК разом з документами на надання дозволу на визначення ТЗМК залишаються у ВОМК.
2.10. Продовження строку дії ТЗМК здійснюється на підставі письмового звернення підприємства (власника ТЗМК).
2.11. Строк дії ТЗМК може бути продовжений начальником митниці, за умови позитивного висновку керівництва підрозділу митного оформлення за місцем обліку підприємства. При цьому на зворотному боці заяви підприємства (п. 2.7. Типового положення) здійснюється запис "Термін дії ТЗМК продовжений до "31" грудня 200 __ року". Запис засвідчується начальником митниці та печаткою митниці.
2.12. Дозвіл підлягає скасуванню в разі недотримання підприємством вимог даного Тимчасового положення або вчинення порушень митних правил, визначених Митним кодексом (
92-15)
, за поданням керівництва підрозділу митного оформлення, або по закінченню терміну дії ТЗМК.
3. Режим тимчасових зон митного контролю
3.1. Режим в тимчасових зонах митного контролю встановлюється з метою заборони доступу осіб, не причетних до здійснення митного контролю, створення умов для роботи та захисту особового складу та майна митних органів.
3.2. Доступ у тимчасові зони митного контролю дозволяється тільки службовим особам, які безпосередньо беруть участь у технології контролю, а також співробітникам спеціальних підрозділів органів МВС та СБ України за письмовим розпорядженням керівників цих підрозділів при здійсненні заходів по боротьбі зі злочинністю та обов'язковим інформуванням керівництва митниці та відділу власної безпеки.
Представники організацій, підприємств та установ, що отримують чи відправляють товари та інші предмети, допускаються до тимчасових зон митного контролю на підставі дійсних для виїзду/в'їзду документів чи транспортних та інших документів на отримання/відправку товарів чи інших предметів.
3.3. Службові особи, що мають доступ у тимчасові зони митного контролю, можуть пересуватися в них тільки в межах, необхідних для виконання своїх прямих службових обов'язків. Такі службові особи не повинні мати при собі цінностей та предметів, вивезення або ввезення яких на митну територію України заборонено чи обмежено митними правилами.
3.4. Товари та інші предмети знаходяться під митним контролем в тимчасових зонах митного контролю з моменту їх ввезення на територію цієї зони і до моменту їх пропуску за межі тимчасової зони митного контролю.
Переміщення товарів та інших предметів на територію тимчасової зони митного контролю чи за межі такої території можливе тільки з дозволу митниці.
3.5. З метою забезпечення належного режиму власники територій за погодженням з митницею здійснюють інженерно-технічні заходи по облаштуванню тимчасових зон митного контролю.
4. Обов'язки і права посадових осіб КРМ, які здійснюють митний контроль по підтриманню режиму в зонах митного контролю
4.1. Посадові особи митниці, які здійснюють митний контроль в ТЗМК, зобов'язані:
- забезпечити пропускний режим до ТЗМК;
4.2. Посадові особи митниці мають право:
- встановлювати додаткові режимні правила в ТЗМК;
- перевіряти документи на право доступу до ТЗМК;
- перевіряти речі, предмети, валюту та цінності, що переміщуються через межі таких зон;
- вимагати від організацій, підприємств, установ, громадян та службових осіб суміжних служб додержання вимог режиму зони митного контролю.
5. Відповідальність за порушення режиму у тимчасових зонах митного контролю
Особи, винні в порушенні режиму в ТЗМК, в незаконному переміщенні через ТЗМК вантажів, товарів та інших предметів, несуть кримінальну, адміністративну або іншу відповідальність згідно з чинним законодавством України.
Начальник ВОМК
|
В.В.Передерій
|
Додаток 1
Начальнику Київської
регіональної митниці
Макаренку А.В.
ЗАЯВА
Підприємство _____________________________________________________
(назва підприємства)
код за ЄДРПОУ ___________________________________________________,
адреса (юридична та фактична): ___________________________________
_________________________________________________________________,
тел. ____________________________.
Номер облікової картки у митниці: N __ від "__" _____ 200_ р.
просить Вашого дозволу на визначення тимчасової зони митного
контролю в зв'язку з:
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________,
за адресою: ______________________________________________________
З вимогами положень Митного кодексу України ознайомлені.
Своєчасну оплату митних зборів за роботу інспектора митниці
гарантуємо.
Керівник підприємства Головний бухгалтер
_________________________ М.П. ______________
РІШЕННЯ МИТНОГО ОРГАНУ: N ____________ від "__" _____ 200_ р.
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
СТРОК ДІЇ ДОЗВОЛУ/ОСОБЛИВІ УМОВИ ДОЗВОЛУ/ПРИЧИНИ ВІДМОВИ:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Начальник Київської
регіональної митниці ____________ підпис, дата Макаренко А.В.
М.П.
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua