КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 23 червня 2010 р. N 484
Київ
|
Про списання заборгованості Пенсійного фонду України за позиками, наданими з єдиного казначейського рахунка, на суму списаної заборгованості вугле- та торфодобувним підприємствам
Відповідно до статті 57 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" (
2154-17)
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок списання заборгованості Пенсійного фонду України за позиками, наданими з єдиного казначейського рахунка, на суму списаної заборгованості вугле- та торфодобувним підприємствам (додається).
Прем'єр-міністр України
|
М.АЗАРОВ
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 червня 2010 р. N 484
ПОРЯДОК
списання заборгованості Пенсійного фонду України за позиками, наданими з єдиного казначейського рахунка, на суму списаної заборгованості вугле- та торфодобувним підприємствам
1. Пенсійний фонд України визначає суму недоїмки із сплати страхових внесків, заборгованості з відшкодування пільгових пенсій (в тому числі витрат на їх доставку) та боргу з фінансових санкцій і пені, непогашених станом на 1 березня 2010 р., вугле- та торфодобувних підприємств, що належать до сфери управління Мінвуглепрому (далі - сума заборгованості підприємств), за переліком (із зазначенням структурних підрозділів, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами та є платниками внесків до Пенсійного фонду України, та їх коду згідно з ЄДРПОУ), визначеним цим Міністерством.
2. Органи Пенсійного фонду України визначають суму заборгованості підприємств за даними карток особових рахунків платників.
До суми заборгованості підприємств включаються також суми штрафів та пені, які були розстрочені відповідно до пункту 14-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (
1058-15)
(Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 49-51, ст. 376; 2009 р., N 30, ст. 419), суми страхових внесків, донараховані органами Пенсійного фонду України за результатами перевірки, та суми фінансових санкцій і пені, неузгоджені з платниками, за якими вимоги щодо їх сплати та рішення про їх застосування прийняті до 1 березня 2010 р., а також суми недоїмки із сплати страхових внесків, заборгованості з відшкодування пільгових пенсій (в тому числі витрат на їх доставку) та боргу з фінансових санкцій і пені станом на 1 березня 2010 р., які були предметом судового розгляду.
Сума страхових внесків, фактично утримана з фізичних осіб, які є застрахованими особами згідно з частиною першою статті 11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (
1058-15)
, та не перерахована до Пенсійного фонду України, не включається до суми заборгованості підприємств.
3. Органи Пенсійного фонду України проводять до 30 липня 2010 р. з вугле- та торфодобувними підприємствами, що належать до сфери управління Мінвуглепрому, звірення розрахунків суми їх заборгованості, результати якого оформлюються актом.
Списання суми заборгованості підприємств здійснюється до 30 серпня 2010 р. за рішеннями органів Пенсійного фонду України, про що зазначеним підприємствам надсилається повідомлення, в якому вказується сума списаної заборгованості за видами платежів.
4. Сума списаної заборгованості підприємств відображається у картках особових рахунків платників із зазначенням дати прийняття рішення про списання. Такі операції відображаються у звітності окремим рядком.
5. Пенсійний фонд України щотижня подає Мінфіну інформацію про суму списаної заборгованості підприємств відповідно до статті 57 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" (
2154-17)
за формою, визначеною Мінфіном.
6. Мінфін на підставі отриманої від Пенсійного фонду України інформації про суму списаної заборгованості дає доручення Державному казначейству із зазначенням суми та строків списання заборгованості Пенсійного фонду України за короткостроковими позиками, наданими з єдиного казначейського рахунка, шляхом віднесення цих сум на взаєморозрахунки з державним бюджетом для подальшого відновлення єдиного казначейського рахунка.
Відновлення єдиного казначейського рахунка Державне казначейство здійснює за рахунок:
перевиконання дохідної частини державного бюджету;
понадпланових надходжень від приватизації державного майна;
економії видатків державного бюджету.
7. Після надходження від Мінфіну доручення, зазначеного у пункті 6 цього Порядку, Державне казначейство та Пенсійний фонд України складають акт-звірення заборгованості Пенсійного фонду України за позиками, наданими з єдиного казначейського рахунка, з відображенням списаних сум.
Акт-звірення є підставою для відображення Пенсійним фондом України зменшення заборгованості за позиками, наданими з єдиного казначейського рахунка, в обліку та звітності.
8. Період, за який списано недоїмку із сплати страхових внесків, обліковується в системі персоніфікованого обліку внесків як період, за який сплачено страхові внески у повному обсязі.