УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
21.08.2007 N 310
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 серпня 2007 р.
за N 988/14255
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 295 (z0650-10) від 26.07.2010 )

Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 3 (Чорнобиль)

Відповідно до статей 4, 14, 18 Закону України "Про державну статистику" (2614-12) , враховуючи положення статей 80, 81 Цивільного кодексу України (435-15) , частини восьмої статті 19 та статті 55 Господарського кодексу України (436-15) , з метою подальшого вдосконалення державних статистичних спостережень щодо чисельності населення, яке проживає в зонах радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, та отримання повної, всебічної та об'єктивної статистичної інформації НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 3 (Чорнобиль) "Звіт про чисельність населення, яке проживає в зонах радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Інструкція), яка додається, та ввести в дію, починаючи зі звіту за 2007 р.
2. Респондентам при заповненні форми державного статистичного спостереження N 3 (Чорнобиль) "Звіт про чисельність населення, яке проживає в зонах радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" використовувати Інструкцію, затверджену цим наказом.
3. Департаменту статистики населення та адміністративно-територіального устрою (Стельмах Л.М.) визначити необхідний тираж, підготувати і передати адміністративно-господарському департаменту (Ісаєва Н.О.) оригінал Інструкції, затвердженої цим наказом, для виготовлення.
4. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Кучіна І.Ю.) забезпечити фінансування послуг щодо виготовлення та доставки Інструкції, затвердженої цим наказом.
5. Адміністративно-господарському департаменту (Ісаєва Н.О.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та доставкою Інструкції, затвердженої цим наказом, на адресу головних управлінь статистики в областях.
6. Визнати таким, що втратив чинність з 10 вересня 2007 р., наказ Державного комітету статистики України від 14.07.2003 N 216 (z0689-03) "Про затвердження форм державних статистичних спостережень з питань ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та інструкцій щодо їх заповнення", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06.08.2003 за N 689/8010 (зі змінами).
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Власенко Н.С.
Голова
О.Г.Осауленко

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату України
21.08.2007  N 310
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 серпня 2007 р.
за N 988/14255

ІНСТРУКЦІЯ

щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 3 (Чорнобиль) "Звіт про чисельність населення, яке проживає в зонах радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи"

Виконкоми сільських, селищних, міських рад заповнюють форму N 3 (Чорнобиль), затверджену наказом Державного комітету статистики України від 27.07.2007 N 253 (v0253202-07) , на підставі даних погосподарського обліку. До звіту включаються всі населені пункти, які входять до складу відповідних рад і урядовими постановами віднесені до зон радіоактивного забруднення. Міські поселення включаються до звіту лише за умови, що все їх населення охоплено погосподарським обліком, який ведеться шляхом заповнення погосподарських книг (za487-05, zb487-05) , затверджених наказом Державного комітету статистики України від 18.04.2005 N 95 (z0487-05) "Про затвердження форм погосподарського обліку та Інструкції з ведення погосподарського обліку в сільських, селищних та міських радах", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.05.2005 за N 487/10767.
При заповненні форми виконкомами сільських, селищних та міських рад у графі А записується першим рядком назва ради, другим рядком - назва зони забруднення, потім дається алфавітний перелік міських поселень, усе населення яких охоплено погосподарським обліком, і наприкінці - алфавітний перелік сільських населених пунктів. Дані графи 1 - це загальна кількість осіб, записаних у розділ I погосподарських книг. Графи 2-9 заповнюються на підставі записів про дату народження - у відповідну графу проставляється загальна кількість осіб, яким на дату складання звіту виповнилося зазначене графами число років. Особи, старші від працездатного віку (графа 10), - це загальна кількість проживаючих чоловіків, які проживають у населеному пункті і яким на дату складання звіту виповнилося 60 повних років, та жінок, яким виповнилося 55 повних років.
Районні, міські управління (відділи) статистики заповнюють форму N 3 (Чорнобиль) на підставі звітів сільських, селищних, міських рад. До звіту включаються всі населені пункти, які повинні бути у звітах місцевих рад. Спочатку записується назва міської ради обласного значення (району), потім - назва зони забруднення. Далі наводяться назви міських, селищних, сільських рад, які входять до складу вказаної зони забруднення, в алфавітному порядку.
Під назвою кожної ради в алфавітному порядку наводяться підпорядковані їй населені пункти. Після запису територій першої за порядком зони забруднення таким самим чином записуються інші зони. У звіті повинні бути підбиті підсумки за міською радою обласного значення (району), усіма зонами радіоактивного забруднення, радами.
Головні управління статистики в областях заповнюють форму N 3 (Чорнобиль) на підставі звітів районних (міських) управлінь (відділів) статистики. До звіту включаються відомості за усіма населеними пунктами, які входять у звіти районного рівня. Крім того, показники щодо міських населених пунктів у разі, якщо в них не все населення охоплено погосподарським обліком, розраховуються Головним управлінням статистики в області і включаються до звіту. Запис територій у звіті Головного управління статистики в області здійснюється за зразком звітів районного рівня.
Якщо на території сільської, селищної, міської ради розміщені школи-інтернати, будинки-інтернати (пансіонати) для громадян похилого віку, інвалідів та дітей, лікувальні заклади з постійним перебуванням пацієнтів і персоналу, місцеві ради з'ясовують з адміністрацією цих установ чисельність та вік осіб, що постійно там мешкають. Відомості заносяться до звіту окремим рядком щодо кожної установи (у графі А наводиться повна назва установи). Дані одночасно включаються і до підсумку за тим населеним пунктом, у якому міститься установа, і до підсумку за радою. У звіті Головного управління статистики в області рядки про зазначені установи окремо не записуються.
При заповненні форми N 3 (Чорнобиль) слід мати на увазі, що сума граф 3-7 повинна дорівнювати графі 2.
Директор департаменту
статистики населення
та адміністративно-територіального
устрою
Л.М.Стельмах