КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 25 серпня 2010 р. N 728
Київ

Про затвердження Порядку організації і проведення Школою вищого корпусу державної служби тренінгів для державних службовців першої - другої категорії

Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок організації і проведення Школою вищого корпусу державної служби тренінгів для державних службовців першої - другої категорії, що додається.
Прем'єр-міністр України
М.АЗАРОВ
Інд. 19

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 серпня 2010 р. N 728

ПОРЯДОК

організації і проведення Школою вищого корпусу державної служби тренінгів для державних службовців першої - другої категорії

1. Цей Порядок установлює процедуру організації і проведення Школою вищого корпусу державної служби (далі - Школа) тренінгів для державних службовців першої - другої категорії (далі - тренінги) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 липня 2010 р. N 564 (564-2010-п) "Про затвердження Положення про систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування" (Офіційний вісник України, 2010 р., N 51, ст. 1701).
2. У цьому Порядку під терміном "тренінг" розуміється вид підвищення кваліфікації державних службовців першої - другої категорії, що проводиться з метою набуття та удосконалення ними практичних умінь і навичок, необхідних для ефективного та якісного виконання посадових обов'язків, вивчення кращого світового досвіду державного управління, ознайомлення з новими актами законодавства, обміну професійним досвідом.
3. Організація і проведення тренінгів здійснюється відповідно до професійної компетенції державних службовців першої - другої категорії та з урахуванням потреби у підвищенні кваліфікації таких державних службовців і результатів щорічної оцінки виконання ними своїх обов'язків і завдань.
4. З метою забезпечення участі у тренінгах Школа щороку до 10 лютого розробляє, затверджує на засіданні ради Школи та доводить до відома міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, а також державних органів, на які поширюється дія Закону України "Про державну службу" (3723-12) та штатними розписами яких передбачено посади державних службовців першої - другої категорії (далі - органи виконавчої влади та інші державні органи), тренінгові програми з питань набуття:
лідерських та управлінських навичок, необхідних для оперативного реагування на вимоги та виклики, що виникають у зв'язку з процесами суспільної трансформації, економічного розвитку, європейської інтеграції;
знань, умінь та навичок, необхідних для державних службовців, уперше призначених на посади першої - другої категорії.
Раду Школи очолює Міністр Кабінету Міністрів України.
За дорученням Кабінету Міністрів України чи на замовлення органів виконавчої влади або інших державних органів Школа може організовувати і проводити тренінги для зазначених державних службовців з інших питань державного управління.
5. Органи виконавчої влади та інші державні органи подають щороку до 1 березня до Школи пропозиції щодо кандидатів на навчання з числа вищого корпусу державної служби з урахуванням того, що участь у тренінгах:
державних службовців першої - другої категорії повинна забезпечуватися не рідше ніж один раз на п'ять років;
державних службовців, уперше призначених на посади першої - другої категорії, протягом першого року їх роботи є обов'язковою.
6. На підставі отриманих згідно з пунктом 5 цього Порядку пропозицій Школа до 20 березня:
формує навчальні групи для проходження навчання за тренінговими програмами;
готує план-графік проведення тренінгів і подає його за підписом Начальника Головдержслужби Кабінетові Міністрів України для погодження.
7. Відповідно до погодженого з Кабінетом Міністрів України планом-графіком проведення тренінгів Школа:
організовує і проводить тренінги в межах бюджетних асигнувань безпосередньо або на підставі укладених договорів відповідно до законодавства;
здійснює науково-методичні, психолого-педагогічні, інформаційно-аналітичні, консультаційні, організаційні та інші заходи;
залучає до організації і проведення тренінгів у встановленому порядку консультантів, експертів, зокрема іноземних, представників навчальних закладів та наукових установ, міжнародних організацій в рамках міжнародної технічної допомоги;
формує базу даних про вітчизняних та іноземних державних діячів, державних службовців і науковців у сфері державного управління та залучає їх до організації і проведення тренінгів.
8. Державні службовці першої - другої категорії, які успішно пройшли навчання за тренінговими програмами, отримують сертифікат.