Угода

між Урядом України та Урядом Ісламської Республіки Пакистан про торговельно-економічне співробітництво

( Угоду ратифіковано Законом N 2579-VI (2579-17) від 05.10.2010 )
Уряд України та Уряд Ісламської Республіки Пакистан, далі - "Договірні Сторони",
бажаючи в подальшому зміцнювати торговельно-економічні відносини між двома країнами на принципах рівності та взаємної вигоди,
усвідомлюючи, що розвиток двостороннього економічного співробітництва сприятиме процвітанню народів обох країн та,
бажаючи створити основу для економічного співробітництва між двома країнами,
домовились про таке:

Стаття 1

Договірні Сторони відповідно до їх національного законодавства сприятимуть торговельно-економічному співробітництву між двома країнами на довгостроковій та стабільній основі.

Стаття 2

1. Договірні Сторони нададуть одна одній режим найбільшого сприяння згідно з положеннями ГАТТ/СОТ (981_003) .
2. Кожна Договірна Сторона надаватиме товарам, які походять з території іншої Договірної Сторони або експортуються на територію іншої Договірної Сторони недискримінаційний режим стосовно використання кількісних обмежень при наданні ліцензій.

Стаття 3

Положення Статті 2 не розповсюджуватимуться на:
/а/ переваги, що випливають із участі в митних союзах чи зонах вільної торгівлі або переваги, надані у зв'язку із створенням таких союзів чи зон;
/б/ переваги, які кожна з Договірних Сторін надає сусіднім країнам з метою полегшення прикордонної або прибережної торгівлі.

Стаття 4

Торговельним суднам однієї з країн та вантажам цих суден надаватиметься режим найбільшого сприяння у вигляді привілей і прав входити та виходити з портів іншої країни, а також, стосовно портових платежів та умов перебування судна однієї держави в порту іншої держави відповідно до чинного законодавства Договірних Сторін.

Стаття 5

Договірні Сторони заохочуватимуть та сприятимуть відносинам між фізичними та юридичними особами своїх країн шляхом налагодження візитів делегацій та проведення ділових зустрічей, організації ярмарків, виставок та обміну інформацією.
Договірні Сторони заохочуватимуть відкриття представництв зовнішньоекономічних організацій, компаній, фірм, банків та інших комерційних установ на території одна одної, згідно з чинним внутрішнім законодавством.

Стаття 6

Імпорт та експорт товарів та послуг здійснюватиметься на основі контрактів, що укладаються між фізичними та юридичними особами обох держав згідно з чинним національним законодавством Договірних Сторін та міжнародної торговельної практики. Жодна з Договірних Сторін не буде нести відповідальності за зобов'язаннями фізичних та юридичних осіб, які випливатимуть з таких комерційних контрактів.

Стаття 7

Усі платежі комерційного та некомерційного характеру між Україною та Пакистаном здійснюватимуться у вільно конвертованих міжнародних валютах, якщо між Договірними Сторонами не буде досягнуто іншої спеціальної домовленості.

Стаття 8

Фізичні і юридичні особи обох держав також матимуть змогу вільно імпортувати чи експортувати товари і послуги на основі торговельних, компенсаційних угод або будь-якої іншої міжнародно визнаної форми ділового співробітництва, згідно з чинним національним законодавством Договірних Сторін.

Стаття 9

Якщо не буде досягнуто іншої взаємної домовленості між Договірними Сторонами, усі товари, що експортуються з Ісламської Республіки Пакистан в Україну та з України в Ісламську Республіку Пакистан, призначені для використання в Україні та в Пакистані відповідно.

Стаття 10

Договірні Сторони заохочуватимуть інвестиційне та технологічне співробітництво між собою, зокрема, шляхом створення спільних підприємств на територіях їх держав.

Стаття 11

Договірні Сторони проводитимуть консультації з метою сприяння належному виконанню цієї Угоди так само, як і для вирішення будь-яких спорів щодо тлумачення та виконання цієї Угоди.

Стаття 12

Угода набуває чинності з дати отримання останнього письмового повідомлення про виконання Договірними Сторонами всіх внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності цією Угодою.
Ця Угода діятиме протягом п'яти років. Термін дії цієї Угоди буде кожний раз автоматично продовжуватись на наступні річні періоди, якщо жодна з Договірних Сторін не повідомить письмово іншу сторону про своє рішення припинити дію цієї Угоди щонайменше за шість місяців до закінчення строку дії Угоди. Після припинення дії цієї Угоди її положення продовжуватимуть застосовуватись до всіх контрактів, укладених в період чинності Угоди до моменту їх виконання.
Вчинено в м. Києві 9 жовтня 2009 року в двох примірниках, кожний українською та англійською мовами, причому обидва тексти є автентичними.
 ЗА УРЯД УКРАЇНИ                               ЗА УРЯД ІСЛАМСЬКОЇ
                                               РЕСПУБЛІКИ ПАКИСТАН