КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 10 листопада 2010 р. N 1034
Київ

Про затвердження Порядку використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду, передбачених для виконання Державної програми розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу та компенсації підприємствам машинобудування для агропромислового комплексу ставок за кредитами, наданими для реалізації інвестиційних проектів

Відповідно до частини другої статті 74 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" (2154-17) Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду (2154-17) , передбачених для виконання Державної програми розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу та компенсації підприємствам машинобудування для агропромислового комплексу ставок за кредитами, наданими дляреалізації інвестиційних проектів, що додається.
Прем'єр-міністр України
М.АЗАРОВ
Інд. 21

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 10 листопада 2010 р. N 1034

ПОРЯДОК

використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду ( 2154-17 ), передбачених для виконання Державної програми розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу та компенсації підприємствам машинобудування для агропромислового комплексу ставок за кредитами, наданими для реалізації інвестиційних проектів

1. Цей Порядок визначає механізм використання у 2010 році коштів Стабілізаційного фонду за напрямами, передбаченими пунктом 2 частини першої статті 74 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" (2154-17) , для виконання Державної програми розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу на 2007-2010 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 р. N 1181 (1181-2007-п) (Офіційний вісник України, 2007 р., N 74, ст. 2758) (далі - Програма), та компенсації підприємствам машинобудування для агропромислового комплексу ставок за кредитами, наданими таким підприємствам для реалізації інвестиційних проектів (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінпромполітики.
3. Обсяг бюджетних коштів визначається окремим рішенням Кабінету Міністрів України.
Мінфін після визначення обсягу бюджетних коштів вносить в установленому порядку зміни до розпису державного бюджету.
4. Бюджетні кошти виділяються на безповоротній основі і спрямовуються на:
1) погашення кредиторської заборгованості, яка виникла в 2009 році за загальним фондом державного бюджету у зв'язку з виконанням програми "Державна підтримка вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу, в тому числі через механізм здешевлення кредитів" і яка відображена у звітності про виконання державного бюджету, з оплати виконаних дослідно-конструкторських робіт із створення нових технічних засобів і ресурсо- та енергоощадних технологій у машинобудуванні, необхідних для здійснення визначених Програмою заходів;
2) завершення зазначених робіт, розпочатих у минулих роках;
3) компенсацію ставок за кредитами, наданими підприємствам машинобудування для агропромислового комплексу на реалізацію інвестиційних проектів, без урахування штрафних санкцій та/або пені за користування кредитами, податків і зборів (обов'язкових платежів).
5. За рахунок бюджетних коштів за напрямом, передбаченим підпунктом 3 пункту 4 цього Порядку, підприємствам машинобудування для агропромислового комплексу - виконавцям інвестиційних проектів компенсується сума відсотків, сплачених ними за користування кредитами, наданими у національній валюті, виходячи з розміру облікової ставки Національного банку, що діяла на дату нарахування відсотків за користування кредитом, але не більш як відсоткова ставка за залученими такими підприємствами кредитами:
1,4 облікової ставки Національного банку - за середньостроковими (до трьох років) кредитами;
1,5 облікової ставки Національного банку - за довгостроковими (до п'яти років) кредитами.
6. Відбір інвестиційних проектів проводиться відповідно до Порядку відбору інвестиційних проектів, для реалізації яких у реальному секторі економіки надається державна підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2010 р. N 860 (860-2010-п) (Офіційний вісник України, 2010 р., N 71, ст. 2560).
Мінпромполітики подає перелік інвестиційних проектів Держінвестицій для попереднього розгляду з подальшим внесенням їх до Комісії з координації здійснення заходів, пов'язаних з реалізацією інвестиційних проектів, утвореної відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 2010 р. N 415 (415-2010-п) (Офіційний вісник України, 2010 р., N 43, ст. 1414).
7. Виконавці інвестиційних проектів подають Мінпромполітики щомісяця до 7 числа документи, що підтверджують погашення кредитів та відсотків за користування ними, а у грудні - до 25 числа.
8. Для отримання компенсації відсотків, сплачених за користування кредитом, виконавець інвестиційного проекту подає Мінпромполітики копію платіжного доручення про сплату відсотків за користування кредитом, засвідчену в установленому законодавством порядку копію кредитного договору, укладеного з банком, довідку банку про надання кредиту, довідку-розрахунок банку про сплату суми відсотків за користування кредитом у відповідний період і довідку-розрахунок банку про сплату суми компенсації за залученим кредитом у відповідний період.
Мінпромполітики приймає на підставі зазначених документів рішення про проведення компенсації.
Видатки, пов'язані з проведенням компенсації, здійснюються Мінпромполітики шляхом перерахування бюджетних коштів з реєстраційного рахунка Мінпромполітики на поточний рахунок виконавця інвестиційного проекту, відкритий у банку.
9. Операції, пов'язані з використанням бюджетних коштів, проводяться відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету (z0716-04) , затвердженого Державним казначейством.
Облік (рух) бюджетних коштів за джерелами та взяття зобов'язань, які фінансово забезпечуються за рахунок таких коштів, органами Державного казначейства, головним розпорядником (одержувачами) бюджетних коштів здійснюється окремо.
10. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів проводиться в установленому законом порядку.
11. Головний розпорядник бюджетних коштів бере зобов'язання за такими коштами виключно в межах відповідних фактичних надходжень.
12. Оплата виконаних робіт здійснюється відповідно до актів виконаних робіт згідно з укладеними договорами у межах установлених обсягів видатків та з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2006 р. N 1404 (1404-2006-п) "Питання попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" (Офіційний вісник України, 2006 р., N 41, ст. 2752).
13. Бюджетні кошти, що обліковуються на відкритих в органах Державного казначейства рахунках головного розпорядника бюджетних коштів і не використані на кінець бюджетного періоду, підлягають поверненню до державного бюджету.
14. Складення та подання фінансової звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
15. Мінпромполітики щомісяця до 5 числа подає Мінфіну звіт про використання бюджетних коштів за встановленою Мінфіном формою.