Меморандум

між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в галузі суднобудування

Дата підписання:
Дата набрання чинності для України:
27.10.2010
27.10.2010
Кабінет Міністрів України та Уряд Російської Федерації, які далі іменуються Сторонами,
підтверджуючи свій намір співпрацювати з метою розвитку відносин між двома державами у сфері суднобудування цивільного призначення;
бажаючи забезпечити сприятливі умови для подальшого розвитку підприємств суднобудівної промисловості, включаючи принципи рівності і взаємної вигоди;
керуючись економічними інтересами держав Сторін;
дійшли до взаєморозуміння про нижченаведене:
I. Відповідно до законодавства своїх держав Сторони будуть співпрацювати в наступних напрямах:
1. У сфері суднобудування і судноремонту Сторони мають намір:
проводити спільні роботи по будівництву і ремонту суден, плавдоків, плавучих і стаціонарних морських платформ для роботи на континентальному шельфі з розширенням кооперації суднобудівних підприємств обох держав.
2. У сфері виготовлення суднового устаткування і матеріалів Сторони мають намір:
проводити спільні роботи по збільшенню обсягів взаємних постачань суднового устаткування і суднобудівельних матеріалів за рахунок розширення міжзаводської кооперації на взаємовигідних умовах.
3. У сфері проектування, науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт із створення нових типів суден, морських споруд, суднового устаткування, матеріалів і вдосконалення технології суднобудівного виробництва Сторони мають намір:
проводити спільні дослідження та розробки, які забезпечують створення сучасних конкурентоздатних суден, плавдоків, плавучих і стаціонарних морських платформ для роботи на континентальному шельфі, зразків суднового устаткування і спеціальних суднобудівельних матеріалів;
спільно розробляти нові конструкційні матеріали, технології їх застосування, зварки і обробки, а також сертифікацію вживаних матеріалів і виробництв відповідно до міжнародних вимог;
спільно розробляти проекти будівництва і модернізації верфей, ресурсозберігаючих технологій будівництва суден і морських споруд, включаючи проектування засобів технологічного оснащення;
проводити натурні випробування суден і плавзасобів Російської Федерації на морських випробувальних полігонах України;
проводити гідродинамічні, міцністні вібраційні випробування моделей суден, суднових конструкцій і устаткування, які розроблені українськими науково-дослідними інститутами і конструкторськими бюро, на випробувальних стендах російських підприємств.
4. У сфері стандартизації і якості продукції Сторони мають намір:
проводити узгоджену політику по стандартизації в суднобудуванні, направлену на розробку міждержавних стандартів і їх гармонізацію з міжнародними і європейськими стандартами;
проводити узгоджену політику в сфері забезпечення якості продукції, що постачається для потреб суднобудівної промисловості.
II. З метою реалізації цього Меморандуму Сторони домовилися продовжити роботу в рамках українсько-російської робочої групи з суднобудування Підкомісії з питань промислової політики Комітету з питань економічного співробітництва Українсько-Російської Міждержавної комісії на регулярній основі згідно з затвердженими планами-графіками робіт.
III. Співробітництво може здійснюватися також за іншими напрямками, які становлять спільний інтерес у зазначеній в Меморандумі сфері.
IV. Спори та розбіжності між Сторонами щодо застосування і/або тлумачення цього Меморандуму вирішуються шляхом проведення консультацій і переговорів між Сторонами.
V. Зміни і доповнення до цього Меморандуму вноситимуться за взаємною згодою Сторін.
VI. Уповноваженими органами Сторін з реалізації цього Меморандуму є від Української сторони - Міністерство промислової політики України, від Російської сторони - Міністерство промисловості і торгівлі Російської Федерації.
VII. Цей Меморандум застосовуватиметься з дня підписання до тих пір, поки будь-яка із Сторін не повідомить письмово дипломатичними каналами іншу Сторону про свій намір припинити його застосування.
Підписано в м. Київ 27 жовтня 2010 року в двох примірниках, кожен українською та російською мовами.
 За Кабінет Міністрів                         За Уряд
 України                                      Російської Федерації
 (підпис)                                     (підпис)