У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про особливості застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів відповідно до норм і принципів системи ГАТТ/СОТ
З метою захисту інтересів вітчизняних сільськогосподарських товаровиробників, стимулювання виробництва сільськогосподарських товарів, закріплення норм і принципів системи ГАТТ/СОТ у законодавстві України та відповідно до пункту 4 Розділу XV "Перехідні положення" Конституції України (
254к/96-ВР)
постановляю:
1. Затвердити Положення про особливості застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів відповідно до норм і принципів системи ГАТТ/СОТ (додається).
2. Дія Положення про особливості застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів відповідно до норм і принципів системи ГАТТ/СОТ поширюється на імпорт сілськогосподарських товарів згідно з Переліком (додається).
Установити, що відносно імпорту товарів, зазначених у частині першій цієї статті, поряд з тарифними обмеженнями імпорту сільськогосподарських товарів можуть застосовуватись у встановленому порядку інші обмеження та процедури, передбачені законодавством України.
3. Покласти на Міжвідомчу комісію з питань регулювання імпорту виконання функцій, пов'язаних з підготовкою пропозицій щодо застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів.
4. Уповноважити Міжвідомчу комісію з питань регулювання імпорту давати офіційні роз'яснення щодо процедури застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів відповідно до норм і принципів системи ГАТТ/СОТ.
5. Зобов'язати Міжвідомчу комісію з питань регулювання імпорту подавати у десятиденний строк у письмовій формі до Світової організації торгівлі інформацію про:
початок консультацій щодо застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів;
прийняття рішення про застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів.
6. Внести до Верховної Ради України проект Закону України "Про особливості застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів відповідно до норм і принципів системи ГАТТ/СОТ".
7. Цей Указ набирає чинності на тридцять перший день від дня його підписання за наявності обставин, передбачених пунктом 4 Розділу XV "Перехідні положення" Конституції України.
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 13 травня 1997 року
N 412/97
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 13 травня 1997 року N 412/97
ПОЛОЖЕННЯ
про особливості застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів відповідно до норм і принципів системи ГАТТ/СОТ
1. Це Положення визначає порядок застосування в Україні тарифних обмежень імпорту окремих сільськогосподарських товарів.
2. У цьому Положенні терміни вживаються у такому значенні:
тарифні обмеження імпорту сільськогосподарських товарів - застосування спеціального мита до сільськогосподарських товарів, що імпортуються в Україну;
існуюча можливість доступу сільськогосподарського товару на внутрішній ринок України - виражене у відсотках співвідношення обсягу імпорту відповідного сільськогосподарського товару до обсягу його споживання в Україні за даними попереднього календарного року;
граничний рівень доступу сільськогосподарського товару на внутрішній ринок України - обсяг імпорту сільськогосподарського товару, перевищення якого призводить до порушення рівноваги на внутрішньому ринку відповідної сільськогосподарської продукції, який обчислюється виходячи з даних обсягу імпорту такого сільськогосподарського товару та існуючої можливості його доступу на внутрішній ринок України за попередній календарний рік;
гранична ціна сільськогосподарського товару - ціна, що є середньозваженою для одиниці сільськогосподарського товару на внутрішньому ринку України за попередній календарний рік -1.
-------------------------
1 - Середньозважені ціни на одиницю сільськогосподарського товару визначаються Міжвідомчою комісією з питань регулювання імпорту.
3. Тарифні обмеження імпорту сільськогосподарських товарів застосовуються, якщо:
1) обсяг імпорту відповідного сільськогосподарського товару в Україну протягом поточного календарного року перевищує такі граничні рівні доступу цього сільськогосподарського товару на внутрішній ринок України:
- 125 відсотків обсягу імпорту відповідного сільськогосподарського товару за попередній календарний рік, якщо існуюча можливість доступу сільськогосподарського товару на внутрішній ринок України не перевищує 10 відсотків;
- 110 відсотків обсягу імпорту відповідного сільськогосподарського товару за попередній календарний рік, якщо існуюча можливість доступу сільськогосподарського товару на внутрішній ринок України становить понад 10 відсотків, але не перевищує 30 відсотків;
- 105 відсотків обсягу імпорту відповідного сільськогосподарського товару за попередній календарний рік, якщо існуюча можливість доступу сільськогосподарського товару на внутрішній ринок України перевищує 30 відсотків;
2) ціна відповідного сільськогосподарського товару, що імпортується в Україну, виражена на основі ціни поставки даного товару на внутрішній ринок України на умова СІФ та визначена у гривнях, надає нижче граничної ціни такого сільськогосподарського товару.
Тарифні обмеження імпорту сільськогосподарських товарів застосовуються незалежно від країни походження таких товарів.
4. Тарифні обмеження імпорту сільськогосподарських товарів застосовуються на строк до закінчення поточного календарного року, в якому було прийнято рішення про їх застосування.
5. У випадках застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів з підстав, передбачених у підпункті 1 пункту 3 цього Положення, ставка спеціального, що запроваджується, не повинна перевищувати однієї третини повної (загальної) ставки ввізного мита.
6. У випадках застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів з підстав, передбачених у підпункті 2 пункту 3 цього Положення, розмір спеціального мита обчислюється в такому порядку:
- якщо різниця між імпортною ціною поставки відповідного сільськогосподарського товару та його граничною ціною становить понад 10 відсотків, але не перевищує 40 відсотків граничної ціни, розмір спеціального мита становить 30 відсотків суми, на яку зазначена різниця перевищує 10 відсотків;
- якщо різниця між імпортною ціною поставки відповідного сільськогосподарського товару та його граничною ціною становить понад 40 відсотків, але не перевищує 60 відсотків граничної ціни, розмір спеціального мита становить сукупність 50 відсотків суми, на яку зазначена різниця перевищує 40 відсотків, та розміру спеціального мита, передбаченого абзацом другим цього пункту;
- якщо різниця між імпортною ціною поставки відповідного сільськогосподарського товару та його граничною ціною становить понад 60 відсотків, але не перевищує 75 відсотків граничної ціни, розмір спеціального мита становить сукупність 70 відсотків суми, на яку зазначена різниця перевищує 60 відсотків, та розміру спеціального мита, передбаченого абзацом третім цього пункту.
- якщо різниця між імпортною ціною поставки відповідного сільськогосподарського товару та його граничною ціною становить понад 75 відсотків граничної ціни, розмір спеціального мита становить сукупність 90 відсотків суми, на яку зазначена різниця перевищує 75 відсотків, та розміру спеціального мита, передбаченого абзацом четвертим цього пункту.
Якщо різниця між імпортною ціною поставки відповідного сільськогосподарського товару та його граничною ціною не перевищує 10 відсотків граничної ціни, спеціальне мито не застосовується.
7. Рішення про застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів, за винятком тарифних обмежень щодо підакцизних товарів, приймає Кабінет Міністрів України за поданням Міжвідомчої комісії з питань регулювання імпорту (далі - Комісія) після попереднього розгляду та схвалення Митно-тарифною радою України пропозицій, поданих Комісією. У разі внесення Комісією подання про застосування тарифних обмежень імпорту підакцизних товарів Кабінет Міністрів України звертається з відповідними пропозиціями до Верховної Ради України для вирішення питання у встановленому порядку.
Рішення Кабінету Міністрів України про застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів набирає чинності через шість днів після його опублікування в газеті "Урядовий кур'єр".
У рішенні про застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів зазначається строк застосування таких тарифних обмежень.
8. Комісія розглядає питання щодо застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів на підставі письмового звернення Міністерства сільського господарства і продовольства України, інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади, об'єднань сільськогосподарських товаровиробників, окремих суб'єктів підприємницької діяльності України.
Звернення має містити дані, що підтверджують наявність обставин, зазначених у підпунктах 1, 2, пункту 3 цього Положення, іншу інформацію щодо докладного опису відповідного сільськогосподарського товару, умов і правил його імпорту в Україну, а також інформацію, необхідну для визначення відповідно граничної ціни сільськогосподарського товару, граничного рівня доступу сільськогосподарського товару на внутрішній ринок України.
9. Після отримання зазначеної інформації голова Комісії оголошує консультації між членами Комісії, які проводяться у двотижневий строк після їх оголошення.
Консультації за рішенням голови Комісії можуть проводитися у письмовій формі. У цьому випадку члени Комісії через десять днів після оголошення головою Комісії консультацій подають письмові висновки до секретаріату Комісії.
10. Члени Комісії у процесі консультацій розглядають питання про наявність обставин, передбачених підпунктами 1, 2 пункту 3 цього Положення, за яких застосовуються тарифні обмеження імпорту сільськогосподарських товарів, та готують пропозиції щодо необхідності застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів.
Під час проведення консультацій Комісія визначає граничну ціну відповідного сільськогосподарського товару, граничний рівень доступу сільськогосподарського товару на внутрішній ринок України.
11. У разі якщо під час консультацій з'ясується, що для прийняття Комісією відповідного рішення наданої інформації недостатньо, Комісія вживає заходів щодо одержання необхідної додаткової інформації. У цьому випадку строк проведення консультацій продовжується за рішенням голови Комісії.
12. За результатами проведених між членами Комісії консультацій та з урахуванням внесених ними пропозицій Комісія приймає рішення про наявність або відсутність обставин, за яких застосовуються тарифні обмеження імпорту сільськогосподарських товарів, а також щодо необхідності застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів.
Рішення приймається Комісією у дванадцятитижневий строк від дня оголошення консультацій.
Повідомлення про прийняте рішення Комісії публікується у газеті "Урядовий кур'єр".
Глава Адміністрації
Президента України Є.КУШНАРЬОВ
Додаток
до Указу Президента України
від 13 травня 1997 року N 412/97
ПЕРЕЛІК
сільськогосподарських товарів, щодо імпорту яких поширюється дія Положення про особливості застосування тарифних обмежень імпорту сільськогосподарських товарів відповідно до норм і принципів системи ГАТТ/СОТ
Товари, віднесені до груп 1 - 24 за Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності (ТН ЗЕД), за винятком риби та рибних виробів, а також такі товари:
Найменування товару
|
Код ТН ЗЕД
|
Маніт
|
29.05 43
|
Д-глюцит (сорбіт)
|
29.05 44
|
Олії ефірні (звільнені або не звільнені від терпе-
нів), включаючи конкрети (тверді квіткові екстрак-
ти) та есенції; резиноїди; концентрати ефірних
олій у жирах, нелетких оліях, восках та аналогіч-
них речовинах, що одержують методом анфлеражу або
мацерації, терпенові побічні продукти детерпеніза-
ції ефірних олій; водні дистиляти та водні розчини
ефірних олій
|
33.01
|
Казеїн, казеїнати та інші похідні казеїну; альбу-
міни (білки), включаючи концентрати двох або біль-
ше сироваткових білків (молока), що містять понад
80 мас відсотків сироваткових білків (у перерахун-
ку на сухий продукт), альбумінати та інші похідні
альбуміну; желатин (у тому числі у прямокутних,
включаючи квадратні, листах, з поверхневою оброб-
кою або без обробки, пофарбовані або непофарбова-
ні) та похідні желатину; клей риб'ячий; желатин,
одержаний з риб'ячих пузирів (використовується для
виготовлення клею та очищення вина), інші клеї
тваринного походження, крім казеїнових, що зазна-
чені в позиції 35.01;пептони та їх похідні; інші
білкові речовини та їх похідні в іншому місці не
поіменовані; порошок із шкіри, хромованої або нех-
ромованої; декстрини та інші модифіковані крохмалі
(наприклад, крохмалі, попередньо желатинізовані
або етерифіковані (перетворені на складний ефір);
клеї, одержані на основі крохмалів, декстринів або
інших модифікованих крохмалів
|
35.01-35.05
|
Засоби оздоблювальні, засоби для прискорення фар-
бування або фіксації барвників; продукти та препа-
рати інші (наприклад, речовини для вичинювання і
протравлення), що застосовуються у текстильній,
целюлозно-паперовій, шкіряній промисловості та ін-
ших галузях, в іншому місці не поіменовані; на ос-
нові крохмалистих речовин
|
38.09 10
|
Сорбіт (крім зазначеного у субпозиції 29.05 44)
|
38.23 60
|
Шкіри великої рогатої худоби або тварин родини ко-
ней (парні або посолені, сушені, зольні, пікельо-
вані або консервовані іншим чином, але недублені,
не вичинені під пергамент і не піддані подальшій
обробці), з волосяним покривом або без волосяного
покриву, спилок або неспилок; шкіри овець або яг-
нят (парні або посолені, сухі, зольні, пікельовані
або консервовані іншим способом, але недублені, не
вичинені під пергамент та не піддані подальшій об-
робці), з вовняним покривом або без вовняного пок-
риву, спилок або неспилок, крім поіменованих у
примітках 1в) до даної групи; інші види шкіряної
сировини (парні або посолені, сухі, зольні, пі-
кельовані або консервовані іншим способом, але
недублені, не вичинені під пергамент та не піддані
подальшій обробці), з волосяним покривом або без
волосяного покриву, спилок або неспилок, крім ви-
дів, виключених примітками 1б) або 1в) до даної
групи
|
41.01-41.03
|
Сировина хутряна (включаючи голови, хвости, лапи
та інші частини або обрізь, придатні для виготов-
лення хутряних виробів), крім шкіряної сировини,
що класифікується у товарних позиціях 41.01, 41.02
або 41.03
|
43.01
|
Кокони шовкопряду, придатні для розмотування;
шовк-сирець (некручений); відходи шовкові (включа-
ючи кокони, не придатні для розмотування, відходи
коконової нитки та розрихлені відходи)
|
50.01-50.03
|
Вовна, не піддана кардо- або гребенчесанню; волос
тварин, тонкий або грубий, не підданий кардо- або
гребенечесанню; відходи вовни, тонкого або грубого
волосу тварин, включаючи прядильні угари, але вик-
лючаючи відновлену вовну
|
51.01-51.03
|
Волокно льняне, необроблене або оброблене, але
непрядене; очіси та інші відходи льону (включаючи
прядильні угари та розпушену сировину)
|
53.01
|
Волокно конопляне (прядиво), необроблене або об-
роблене, але непрядене; очіси та інші відходи пря-
дива (включаючи прядильні угари та розпушену сиро-
вину)
|
53.02
|
Глава Адміністрації
Президента України Є.КУШНАРЬОВ