ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
З ДЕРЖАВНОГО МАТЕРІАЛЬНОГО РЕЗЕРВУ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 листопада 2010 р.
за N 1106/18401
Про затвердження Інструкції про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску ліжок розкладних армійських
Відповідно до Закону України "Про державний матеріальний резерв" (
51/97-ВР)
та з метою врегулювання проведення операцій із ліжками розкладними армійськими НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску ліжок розкладних армійських, що додається.
2. Юридичному управлінню (Найдич М.А.) в установленому законодавством порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Жукова В.Є.
4. Цей наказ набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Міністр економіки України
Перший заступник Міністра
регіонального розвитку
та будівництва України
Міністр
транспорту та зв'язку України
Заступник Голови
Державного комітету України
з промислової безпеки, охорони праці
та гірничого нагляду
Тимчасово виконуючий обов'язки
Міністра України з питань
надзвичайних ситуацій та у справах
захисту населення від наслідків
Чорнобильської катастрофи
Голова Державного комітету України
з питань регуляторної політики
та підприємництва
|
Ю.А.Благодир
В.П.Цушко
А.В.Беркута
К.Єфименко
С.Дунас
М.В.Болотських
М.Бродський
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України з державного
матеріального резерву
18.10.2010 N 370
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 листопада 2010 р.
за N 1106/18401
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску ліжок розкладних армійських
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція встановлює вимоги до якості і безпеки ліжок розкладних армійських, призначених для зберігання, порядок і умови їх поставки, закладення, зберігання і відпуску.
1.2. Ця Інструкція є обов'язковою до виконання підприємствами, установами і організаціями, що входять до системи державного резерву, управління якими здійснює Держкомрезерв, та підприємствами, установами й організаціями незалежно від форм власності, що виконують згідно з договорами (далі - Договір) з Держкомрезервом відповідальне зберігання матеріальних цінностей державного резерву та не входять до системи державного резерву (далі - відповідальні зберігачі).
1.3. На зберігання відповідальним зберігачам закладаються ліжка розкладні армійські (далі - ліжко) вітчизняного та іноземного виробництва.
Ця продукція повинна відповідати за якістю, пакуванням та маркуванням усім вимогам, встановленим чинними нормативно-правовими актами та нормативними документами.
II. Загальна характеристика основних властивостей і якісних показників
2.1. Якість ліжок визначається згідно з ГОСТ 2056-77 "Кровать армейская разборная. Технические условия" (далі - ГОСТ 2056-77).
Ліжка призначені для розміщення населення в стаціонарних та тимчасових приміщеннях, а також у вантажних критих залізничних вагонах.
2.2. Ліжка виготовляються таких типів:
ліжка з ромбічною сіткою;
ліжка з панцирною сіткою.
Основні параметри та розміри ліжок повинні відповідати ГОСТ 2056-77.
2.3. Спинки ліжок повинні виготовлятися зі сталевих труб згідно з ГОСТ 10705-80 "Трубы стальные электросварные. Технические условия".
2.4. Деталі ліжка, що виготовлені з гнутих труб, не повинні мати гофровані поверхні. Рама ліжка повинна бути жорсткою.
2.5. Зібране ліжко, встановлене на рівну поверхню, повинно бути стійким.
2.6. Деталі ліжка повинні виготовлятися з точністю, що забезпечує зборку без додаткової підгонки.
Поверхні деталей не повинні мати вм'ятин, раковин та гострих кромок. Зварювальні шви повинні виконуватися без тріщин, раковин, прогарів та непроварів.
2.7. Деталі ліжка повинні мати захисне та декоративне покриття пентафталевими емалями. Колір покриття визначають за домовленістю із замовником.
2.8. Покриття повинно бути рівним, без пузирів та відшарувань. На пофарбованих поверхнях не повинно бути тріщин, плям, зморщок, напливів та непрофарбованих ділянок.
2.9. Покриття повинно бути антикорозійним, витримувати обробку дезінфекційними та мийними засобами.
III. Пакування, маркування та транспортування
3.1. Пакування та маркування ліжок проводяться згідно з ГОСТ 2056-77.
Кожне ліжко повинно мати зроблене рельєфною штамповкою маркування, що містить:
найменування підприємства-виробника та його товарний знак на поздовжньому погоні рами;
дві останні цифри року виготовлення на спинках;
штамп технічного контролю на поздовжньому погоні рами, нанесений незмивною фарбою.
3.2. Спинки ліжок пакують у папір, який закріплюють ув'язкою шпагатом.
3.3. При поставці ліжок вітчизняного виробництва до державного резерву постачальник або виробник повинен надати документ про якість продукції.
3.4. Документ про якість продукції з відміткою "На зберігання" видається постачальником або виробником на кожну партію.
3.5. Надходження ліжок іноземного виробництва до державного резерву супроводжується такими документами:
документ про якість продукції, виданий виробником на кожну партію;
документ, що підтверджує походження товару.
3.6. Ліжка повинні транспортуватися в сухих, чистих, критих транспортних засобах (вагонами, суднами, баржами) відповідно до групи Ж 2 згідно з ГОСТ 15150-69 "Машины, приборы и другие технические изделия. Исполнения для различных климатических районов. Категории, условия эксплуатации, хранения и транспортирования в части воздействия климатических факторов внешней среды".
IV. Порядок і умови поставки продукції до державного резерву
4.1. Закладення продукції здійснюється партіями. За партію ліжок вважають кількість ліжок, оформлених одним документом про якість.
У разі надходження ліжок без необхідних супровідних документів вони складуються окремо і документально оформляються на тимчасове зберігання до отримання від постачальника відповідних супровідних документів.
Постачальник відповідає за якість ліжок протягом гарантійного терміну зберігання.
4.2. При прийманні ліжок перед розкриттям транспортного засобу ретельно перевіряється стан закруток, збереження пломб та чіткість відтисків на них, відповідність номерів транспортного засобу зазначеним у супровідних документах.
4.3. Виявлені при перевірці порушення або відсутність пломб, невиразність відтисків на них, наявність пломб проміжних станцій, порушення санітарного режиму перевезення вантажів та інші порушення оформляються актами загальної форми.
У разі виявлення нестачі вантажів відповідальним зберігачем у комерційному акті форми ГУ-22, затвердженої наказом Організації п/с А-1442 від 20.10.82 N И-195 "Об утверждении Инструкции о порядке оформления документации и учета операций по материалам первой группы на предприятиях Организации п/я А-1442", та приймальному акті за формою N Р-11, затвердженою відповідальним зберігачем, у графі "Особливі відмітки" в обов'язковому порядку зазначаються номери контрольних знаків на пломбах.
4.4. Приймання ліжок за кількістю проводиться згідно з "Инструкцией о порядке приемки продукции производственно-технического назначения и товаров народного потребления по количеству", затвердженою постановою Держарбітражу при Раді Міністрів СРСР від 15.06.65 N П-6 (
va006400-65)
(із змінами), та "Инструкцией о порядке приемки продукции производственно-технического назначения и товаров народного потребления по качеству" (
va007400-66)
, затвердженою постановою Держарбітражу при Раді Міністрів СРСР від 25.04.66 N П-7 (
v0007400-66)
(із змінами), Положенням про порядок підтримання оптимального температурно-вологісного режиму, лабораторного і санітарного контролю на підприємствах Держкомітету України по матеріальних резервах П 2-047-95, затвердженим наказом Держкомітету України по матеріальних резервах від 10.04.96 N 47, чинними нормативними документами.
Приймання ліжок проводиться шляхом ретельного зовнішнього огляду кожного ліжка.
4.5. Організація та координація робіт з перевірки якості продукції при прийнятті здійснюються Українським державним науково-дослідним інститутом "Ресурс" Держкомрезерву (далі - УкрНДІ "Ресурс") спільно з відповідальними зберігачами. У разі виявлення відхилень від технічних вимог згідно з ГОСТ 2056-77 при прийнятті продукції проводяться поглиблені випробування. Такі випробування проводять спеціалісти УкрНДІ "Ресурс" у незалежних акредитованих лабораторіях з оформленням протоколу випробувань за формою, передбаченою відповідним стандартом на випробування.
Виконання досліджень, заміна тари та відбір продукції на випробування забезпечує постачальник або виробник.
До завершення зазначених досліджень та отримання результатів продукція повинна знаходитись на відповідальному зберіганні у відповідального зберігача.
4.6. У разі виявлення порушень вимог ГОСТ 2056-77 та інших нормативних документів щодо якості, невідповідності фактично поставленої кількості даним супровідних документів ліжка до державного резерву не приймаються, а повертаються постачальнику або виробнику для усунення виявлених дефектів і заміни.
V. Відповідальність за порушення операцій
5.1. Поставка ліжок на зберігання здійснюється за Договорами. Договір є основним документом, що визначає права й обов'язки сторін щодо поставки ліжок, а також визначає їх відповідальність.
5.2. Санкції за порушення операцій з матеріальними цінностями державного резерву застосовуються відповідно до статті 14 Закону України "Про державний матеріальний резерв" (
51/97-ВР)
.
VI. Зберігання ліжок. Умови та терміни зберігання
6.1. Вимоги до складських приміщень, протипожежні заходи
6.1.1. Усі складські приміщення, транспортні, енергетичні та інші інженерні комунікації відповідальних зберігачів повинні відповідати затвердженій проектній документації, яка відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.10.2007 N 1269 (
1269-2007-п)
"Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх державної експертизи" пройшла обов'язкову комплексну державну експертизу.
Експлуатація складських приміщень здійснюється відповідно до вимог Положення про безпечну та надійну експлуатацію виробничих будівель і споруд (
z0424-98)
і Правил обстежень, оцінки технічного стану та паспортизації виробничих будівель і споруд, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики та Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 27.11.97 N 32/288 (
z0423-98)
, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.98 за N 423/2863 (із змінами).
6.1.2. Закриті складські приміщення, призначені для довготривалого зберігання ліжок, повинні бути не нижче III ступеня вогнестійкості відповідно до вимог ДБН В.1.1-7-2002 "Захист від пожежі. Пожежна безпека об'єктів будівництва", затверджених наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 03.12.2002 N 88 (
va088509-02)
.
6.1.3. Складські приміщення для зберігання ліжок повинні бути обладнані блискавкозахистом II категорії відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-38:2008 "Інженерне обладнання будинків і споруд. Улаштування блискавкозахисту будівель і споруд", автоматичними установками пожежогасіння та пожежної сигналізації відповідно до вимог НАПБ Б.06.004-2005 "Перелік однотипних за призначенням об'єктів, які підлягають обладнанню автоматичними установками пожежогасіння та пожежної сигналізації", затвердженого наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 22.08.2005 N 161 (
z0990-05)
, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.09.2005 за N 990/11270, та згідно з ДБН В.2.5-13-98* "Інженерне обладнання будинків і споруд. Пожежна автоматика будівель і споруд", затвердженими наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 28.10.98 N 47, а також внутрішнім водогоном з пожежними кранами відповідно до СНиП 2.04.01-85 "Внутренний водопровод и канализация зданий", затверджених наказом Держбуду СРСР від 04.10.85 N 169.
6.1.4. Складські приміщення повинні бути забезпечені засобами пожежогасіння (вогнегасниками) згідно з наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 02.04.2004 N 151 (
z0554-04)
"Про затвердження Типових норм належності вогнегасників", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.04.2004 за N 554/9153 (НАПБ Б.03.001-2004), та пожежними щитами відповідно до Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 19.10.2004 N 126 (
z1410-04)
, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 04.11.2004 за N 1410/10009 (із змінами) (далі - Правила пожежної безпеки в Україні).
6.1.5. Усі дерев'яні конструкції складських приміщень, а також ущільнювальні валики для герметизації дверей, що виготовлені з мішковини і тирси, мають бути оброблені вогнезахисним розчином.
6.1.6. За потенційною небезпекою ліжка належать до розряду безпечних відповідно до ГОСТ 12.1.004-91 "Система стандартов безопасности труда. Пожарная безопасность. Общие требования".
6.1.7. Зберігання ліжок з іншими матеріальними цінностями в одній секції (безсекційному складському приміщенні), в суміжних секціях здійснюється відповідно до вимог Правил пожежної безпеки (
z1410-04)
.
Не дозволяється зберігати ліжка разом з кислотами, лугами, іншими хімічно активними, паливно-мастильними речовинами тощо.
6.1.8. За класифікацією з вибухопожежної та пожежної безпеки складські приміщення для зберігання ліжок належать до категорії "В" згідно з НАПБ Б.03.002-2007 "Норми визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною безпекою", затвердженими наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 03.12.2007 N 833, та класу П-IIа.
Відповідні позначення мають бути нанесені на вхідні двері приміщень.
6.1.9. Для гасіння пожежі у складських приміщеннях, де зберігаються ліжка, використовують воду, повітряно-механічну піну, інертний газ, порошкові суміші, азбестову ковдру, пісок, вогнегасники.
Для запобігання впливу на працівників шкідливих продуктів горіння використовують індивідуальні засоби захисту та спецодяг відповідно до "Положения об организации работы по охране труда на предприятиях и в организациях системы Госкомитета", затвердженого наказом Організації п/с А-1442 від 14.01.85 N 5.
6.1.10. Ліжка повинні укладатися у штабелі. Проти дверних отворів необхідно залишати проходи, які дорівнюють ширині дверей, але не менше 1 м.
Якщо складське приміщення понад 10 м завширшки, посередині його влаштовується подовжений прохід не менше 2 м завширшки. Ширина проходів між штабелями має бути не менше 1 м.
Відстань між стінами та штабелями повинна бути не менше 0,8 м.
6.1.11. Електрична мережа складських приміщень повинна бути виконана відповідно до розділу 6 "Електричне освітлення" Правил улаштування електроустановок, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 09.03.2006 N 70 (v0070558-06)
, та Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 09.01.98 N 4 (
z0093-98)
, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 10.02.98 за N 93/2533.
Ступінь освітленості складського приміщення повинен відповідати вимогам ДБН В.2.5-28-2006 "Природне і штучне освітлення", затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 15.05.2006 N 168 (
v0168667-06)
(із змінами).
6.1.12. Ізоляція електропроводів незалежно від видів електропроводки має бути розрахована на напругу не нижче 500 В. У місцях з'єднань електропроводів повинні застосовуватися розподільні коробки.
6.1.13. Усі струмоприймачі, розташовані в секціях складських приміщень, у неробочий час повинні відключатися ззовні, а електричні шафи пломбуватися згідно з вимогами Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 N 258 (
z1143-06)
, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за N 1143/13017.
6.1.14. Засоби зв'язку й сигналізації повинні постійно перебувати в технічно справному стані.
6.1.15. Розміщення складських приміщень на території повинно бути сплановане з урахуванням відведення поверхневих вод.
6.1.16. До початку завантаження складські приміщення повинні бути відремонтовані й підготовлені до приймання ліжок. Особлива увага приділяється справності даху, підлоги, щільності припасування дверей.
6.1.17. У складських приміщеннях з ліжками забороняється проведення робіт, пов'язаних із застосуванням відкритого вогню або утворенням іскри.
Застосування навантажувачів з двигунами внутрішнього згоряння забороняється.
6.1.18. Готовність складських приміщень до приймання ліжок перевіряється комісією, склад якої визначається та затверджується керівником відповідального зберігача і оформляється актом.
6.2. Зберігання ліжок здійснюється згідно з ГОСТ 2056-77.
6.3. Відповідальні зберігачі повинні забезпечити відокремлене (в окремих секціях складських приміщень) зберігання ліжок від матеріальних цінностей інших суб'єктів господарювання.
6.4. Ліжка слід зберігати при відносній вологості повітря 75% у закритих складських приміщеннях, захищених від впливу атмосферних опадів та ґрунтової вологи, в сухих та провітрюваних приміщеннях для запобігання забрудненню та механічним пошкодженням.
Умови зберігання повинні відповідати групі зберігання С згідно з ГОСТ 15150-69 "Машины, приборы и другие технические изделия. Исполнения для различных климатических районов. Категории, условия эксплуатации, хранения и транспортирования в части воздействия климатических факторов внешней среды".
6.5. Контроль за якістю ліжок під час зберігання
6.5.1. Контроль за якістю ліжок у процесі зберігання проводиться відповідальними зберігачами згідно з Положенням про порядок підтримання оптимального температурно-вологісного режиму, лабораторного і санітарного контролю на підприємствах Держкомітету України по матеріальних резервах П 2-047-95, затвердженим наказом Держкомітету України по матеріальних резервах від 10.04.96 N 47. За рішенням Голови Держкомрезерву періодичний контроль якості ліжок державного резерву проводять відповідальний зберігач та УкрНДІ "Ресурс" не пізніше ніж після 24-х місяців зберігання.
6.5.2. У разі встановлення відхилення зовнішнього стану упаковки ліжок згідно з ГОСТ 8273-75 та нормами зберігання візуальним спостереженням відповідальний зберігач та УкрНДІ "Ресурс" за потреби проводять випробування із залученням незалежних акредитованих лабораторій за показниками згідно з ГОСТ 2056-77.
6.5.3. У разі отримання незадовільних результатів випробувань хоча б за одним показником повторні випробування здійснюють на подвійній кількості зразків від тієї самої партії ліжок. Результати повторних випробувань вважаються остаточними і поширюються на всю партію.
6.5.4. Якщо результати повторних випробувань не відповідають технічним вимогам ГОСТ 2056-77, про це негайно повідомляється постачальник або виробник ліжок для заміни неякісних партій ліжок.
6.6. Основною умовою забезпечення якісного зберігання ліжок є оберігання їх від вологи та інших видів шкідливого впливу.
Для запобігання випадінню конденсату не допускається різке коливання температури.
6.7. З метою зрівняння параметрів складського та зовнішнього повітря провітрювання здійснюється згідно з вимогами Положення про порядок підтримання оптимального температурно-вологісного режиму, лабораторного і санітарного контролю на підприємствах Держкомітету України по матеріальних резервах П 2-047-95.
Контроль за відносною вологістю повітря здійснюється за допомогою гігрографів та психрометрів, що встановлюються у складських приміщеннях з ліжками та віддалені від дверей і продухів.
6.8. Ліжка, що надійшли на довгострокове зберігання, повинні складатися у штабелі за постачальниками (виробниками), датами (роками) виготовлення із дотриманням партій надходження.
Ліжка укладаються на сухі і чисті підтоварники на відстані від підлоги не менше 0,2 м, на відстані від внутрішніх стін не менше 0,2 м, від зовнішніх стін - не менше 0,8 м, від покрівлі - не менше 1,0 м, від опалювальних приладів - не менше 1,0 м відповідно до затверджених схем розміщення.
Ширина проїздів для електронавантажувачів визначається маркою електронавантажувача.
6.9. Штабель має бути стійким. На кожен укладений штабель заводять штабельний ярлик, у якому зазначають:
найменування продукції;
найменування виробника;
кількість місць;
масу нетто;
марку продукції;
позначення та найменування нормативної документації на продукцію;
номер документа про якість і місце його зберігання.
6.10. Гарантійний строк зберігання ліжок становить 10 років з дня виготовлення, гарантійний термін експлуатації - 5 років з дня введення в експлуатацію.
6.11. Систематично (виходячи з місцевих умов) проводиться зовнішній огляд ліжок. Одночасно перевіряється технічний та санітарний стан складських приміщень.
6.12. Контроль за кількісним зберіганням ліжок проводиться відповідальним зберігачем постійно, із занесенням всіх змін про наявність товару у кожному штабелі у штабельний ярлик та книгу складського обліку.
6.13. Інвентаризація ліжок проводиться згідно з вимогами "Инструкции о порядке проведения инвентаризации материалов 1 группы на предприятиях Организации п/я А-1442", затвердженої наказом Організації п/с А-1442 від 19.09.86 N И-190, а також Інструкції з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ, затвердженої наказом Головного управління Державного казначейства України від 30.10.98 N 90 (
z0728-98)
, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.11.98 за N 728/3168 (із змінами).
VII. Відпуск ліжок розкладних армійських
7.1. Відпуск ліжок здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством.
7.2. Перед відпуском продукції ліжок відповідальним зберігачем проводиться перевірка її якості згідно з вимогами нормативних документів.
7.3. Документальне оформлення відпуску ліжок проводиться відповідно до Порядку формування, розміщення та проведення операцій з матеріальними цінностями державного резерву, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.97 N 1129 (
1129-97-п)
.
Директор Департаменту
зберігання державного резерву
|
Т.В.Свиридовський
|