КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 26 січня 2011 р. № 50
Київ

Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави

Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів державного бюджету для надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави, що додається.
Прем'єр-міністр України
М.АЗАРОВ
Інд. 31
ЗАТВЕРДЖЕНО 
постановою Кабінету Міністрів України 
від 26 січня 2011 р. № 50

ПОРЯДОК

використання коштів державного бюджету для надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених Мін'юсту за бюджетною програмою, яка передбачає надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави (далі - бюджетні кошти).
Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мін'юст (далі - головний розпорядник бюджетних коштів).
2. Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня є Головне управління юстиції Міністерства юстиції в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, мм. Києві та Севастополі (далі - розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня).
3. Бюджетні кошти спрямовуються на оплату праці адвокатів з надання правової допомоги в кримінальних справах громадянам, звільненим особою, яка провадить дізнання, слідчим, прокурором чи судом від оплати правової допомоги у зв'язку з їх малозабезпеченістю, а також у разі, коли адвокат за їх призначенням брав участь у процесі дізнання, досудового слідства, розгляді кримінальної справи судом. Оплата праці в такому разі здійснюється відповідно до Порядку оплати праці адвокатів з надання громадянам правової допомоги в кримінальних справах за рахунок держави (821-99-п) , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 травня 1999 р. № 821 (Офіційний вісник України, 1999 р., № 20, ст. 884).
Передбачені у зазначеному Порядку (821-99-п) документи, якими підтверджується сума коштів, що підлягає виплаті адвокату (далі - документи), керівники адвокатських об'єднань (адвокати) надсилають розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня.
4. Розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня здійснюють перевірку отриманих документів. У разі виявлення помилок у розрахунку суми коштів, що підлягає виплаті адвокату, або інших помилок, у зв'язку з чим неможливо здійснити оплату, документи повертаються для доопрацювання із зазначенням причини повернення.
5. На підставі документів, поданих керівниками адвокатських об'єднань (адвокатами), розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня складають реєстри заборгованості з оплати праці адвокатів (далі - реєстри) за формою, затвердженою головним розпорядником бюджетних коштів, і подають їх головному розпоряднику бюджетних коштів.
6. На підставі реєстрів головний розпорядник бюджетних коштів проводить їх розподіл.
Операції, пов'язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету (z0716-04) , затвердженого Державним казначейством.
7. Перерахування бюджетних коштів адвокатським об'єднанням (адвокатам) здійснюється на підставі поданих ними документів.
8. Ведення бухгалтерського обліку та подання фінансової звітності здійснюється в установленому законодавством порядку.
9. У разі наявності заборгованості за бюджетними зобов'язаннями минулих років, взятими на облік органами Державної казначейської служби, така заборгованість підлягає погашенню у поточному бюджетному періоді.
10. Складення і подання звітності про виконання паспорта бюджетної програми, у тому числі за результативними показниками, та фінансової звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за цільовим та ефективним витрачанням таких коштів здійснюються в установленому законодавством порядку.