УВАГА! ДОКУМЕНТ ВТРАЧАЄ ЧИННІСТЬ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 13 лютого 2008 р. N 55
Київ
|
Про заходи щодо забезпечення стабілізації ситуації на ринку зерна та продуктів його переробки у поточному році
З метою забезпечення внутрішнього ринку борошном для стабілізації цін на хліб масових сортів у поточному році Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок поставки та використання борошна, виробленого із зерна з державного продовольчого резерву та державного матеріального резерву, для виготовлення хліба масових сортів і батонів, що додається.
2. Внести зміну до переліку об'єктів державного цінового регулювання на 2007/08 маркетинговий рік, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2007 р. N 559 (
559-2007-п)
(Офіційний вісник України, 2007 р., N 24, ст. 987, N 48, ст. 1965), що додається.
3. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 р. N 1247 (
1247-2007-п)
"Про заходи щодо забезпечення стабільного розвитку ринку зерна і продуктів його переробки у 2007/08 маркетинговому році" (Офіційний вісник України, 2007 р., N 81, ст. 3012).
4. Погодитися з пропозиціями Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій щодо реалізації підприємствам хлібопекарської галузі борошна, виробленого із зерна з державного продовольчого резерву та державного матеріального резерву (далі - борошно).
5. Аграрному фонду забезпечити переробку продовольчої пшениці з державного продовольчого резерву врожаю 2006 і 2007 років та реалізацію борошна і продуктів переробки на умовах попередньої оплати виходячи із середньозваженої ціни закупівлі пшениці, що склалася на 1 липня 2008 р., та з урахуванням витрат, пов'язаних з її зберіганням, переміщенням (відвантаженням) та переробкою, за вирахуванням вартості висівок виходячи з ринкових цін. Ціни реалізації борошна затверджуються Міністерством аграрної політики за погодженням з Міністерством економіки.
6. Державному комітету з державного матеріального резерву здійснити відпуск зерна шляхом освіження підприємствам системи державного матеріального резерву для переробки на борошно у 2008 році за результатами конкурсів, які проводитимуться відповідно до абзацу другого пункту 2 Порядку реалізації матеріальних цінностей державного резерву, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. N 1078 (
1078-2004-п)
(Офіційний вісник України, 2004 р., N 34, ст. 2246; 2006 р., N 52, ст. 3515).
7. Міністерству аграрної політики, Міністерству економіки, Державному комітету з державного матеріального резерву, Аграрному фонду разом з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями забезпечити поставку та використання хлібопекарськими підприємствами і реалізацію підприємствами роздрібної торгівлі борошна згідно із затвердженим цією постановою Порядком.
8. Державній інспекції з контролю якості сільськогосподарської продукції та моніторингу її ринку і Державній інспекції з контролю за цінами:
разом з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями забезпечити на кожному хлібопекарському підприємстві контроль за цільовим використанням борошна та цінами на хліб масових сортів, а також контроль за реалізацією борошна підприємствами роздрібної торгівлі;
подавати щотижня Міністерству аграрної політики і Міністерству економіки інформацію про кількість отриманого борошна та ціни на нього.
9. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування.
Прем'єр-міністр України
|
Ю.ТИМОШЕНКО
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 лютого 2008 р. N 55
ПОРЯДОК
поставки та використання борошна, виробленого із зерна з державного продовольчого резерву та державного матеріального резерву, для виготовлення хліба масових сортів і батонів
1. Цей Порядок визначає механізм поставки та використання борошна, виробленого із зерна з державного продовольчого резерву та державного матеріального резерву (далі - борошно).
2. Мінагрополітики, Мінекономіки, Аграрний фонд, Держкомрезерв разом з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями складають та узгоджують у тижневий строк графіки поставки борошна на хлібопекарські підприємства на період до 31 грудня 2008 року.
3. Аграрний фонд і Держкомрезерв забезпечують поставку борошна в обсягах згідно із зазначеними у пункті 2 цього Порядку графіками.
4. Борошно використовується хлібопекарськими підприємствами виключно для виготовлення хліба масових сортів і батонів.
Не вибране хлібопекарськими підприємствами борошно, виготовлене згідно з графіками, зазначеними у пункті 2 цього Порядку, підлягає реалізації Держкомрезервом і Аграрним фондом вроздріб або визначеним ними підприємствам роздрібної торгівлі за умови застосування торговельної надбавки (націнки) у розмірі не більш як 10 відсотків.
5. До хліба масових сортів і батонів належать вироби вагою більш як 500 грамів, які мають найбільшу питому вагу в обсягах споживання в регіоні і виготовлені за простою рецептурою (борошно, дріжджі, сіль, вода, цукор) з борошна пшеничного вищого, першого і другого сорту та їх суміші, борошна житнього і суміші борошна пшеничного та житнього без додавання жиру, інших наповнювачів.
6. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації укладають договори з Аграрним фондом або підприємствами системи державного резерву та хлібопекарськими підприємствами, що придбавають борошно для виготовлення хліба масових сортів.
Договір реалізації борошна, виробленого із зерна з державного продовольчого резерву та державного матеріального резерву, крім договорів реалізації борошна підприємствам роздрібної торгівлі, укладається згідно з примірним договором, що затверджується Мінагрополітики за погодженням з Мінекономіки.
7. Торговельна надбавка до ціни, за якою реалізується хліб масових сортів, не повинна перевищувати 10 відсотків оптово-відпускної ціни виробника незалежно від кількості посередників, які беруть участь у його поставці від виробника до кінцевого споживача.
8. Перепродаж хлібопекарськими підприємствами та експорт борошна забороняється.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 лютого 2008 р. N 55
ЗМІНА,
що вноситься до переліку об'єктів державного цінового регулювання на 2007/08 маркетинговий рік ( 559-2007-п )
Доповнити перелік об'єктів державного цінового регулювання на 2007/08 маркетинговий рік (
559-2007-п)
такою позицією:
"Борошно пшеничне або
суміші пшениці
та жита (меслину)
|
110100
|
з 25 лютого до
30 червня 2008 р.".
|